mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

20ad2d7e50d19de0df17a470617034ca-cebula-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Niezawodny ale drogi ale to  musi tak byc  Tanio-gorsza jakosc ale tanie tez potrzebne na rynku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek714    0

Mi najbardziej się podoba amortyzacja przedniej osi w serii 700. 1 belka i 2 siłowniki. Mocne jak cholera i proste a nie jakieś wielowahacze i po 4 sworznie na koło.

Robili takie od rocznika 2000 z seri 700 a teraz w serii 500 jest to samo jeśli się nie myle

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pallxito    0

Mówisz o używce ale ta używka była kupiona okazyjnie to raz 

dwa to ze na normalnym odcinku mi idzie 59/h 

Jak kupiłem to miał 8.6k moto/h przywieziony z holandii

Heh Smieszy mnie >>>Chłopak wypomina czy kogoś stać na Fendta, a sam rzucił się na używkę za 100k

Nie wiem czy za jakiej kolwiek innej marki ciągnik tyle kosztuje z tego roku. A szukałem z dobry rok aby kupić dobrego i poszanowanego A nie padlinę z pegeru xD

Skoro wspominasz ze ja lece na używki to ty kup nowego za 700k 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

OK, to zacznijmy od tego: w ciągnikach które maja po 15-20 lat, nie ma czegoś takiego jak "okazja". Nikt nie pozbywa sie ciągnika to tak bez powodu. Najczesciej są to jakieś początki kosztownych usterek, gdzie właściciel musi zdecydować czy wkładać w to pieniądze, czy kupić cos nowego. Po drugie szybkość pokazywana na liczniku może różnic sie od szybkości właściwej. Pierwszą rzeczą jest rodzaj opon używanych w ciągniku w porównaniu do tego co wpisane było przy programowaniu sterownika, druga sprawa to złożycie opon, jeśli brakuje im już, powiedzmy 1-5 cm.bieżnika to i prędkość na tachometrze bedzie zupełnie inna niż w rzeczywistości.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2239

Tak, okazja mogłaby być od kogoś z rodziny i to nie zawsze, a tu wyskakuje z Holandią. 8.6k na zegarze też nie jest pewne.
Po co mi fendt za 700k jak to nie jest to co kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17
Napisano (edytowany)

Ciagniki z serii Favorit 509-515 produkowane byly w latach 19995-1999, wiec dzisiaj takie ciagniki maja okolo 20 lat. Malo prawdopodobne aby taki ciagnik mial na liczniku zaledwie niecale 9000 h. To dawaloby srednia roczna ponizej 500h.  Wprawdzie mozliwe, ale malo wiarygodne. Ale nie znaczy ze ktos tam kombinowal, wystarczy ze byl wymieniany przedni zegar a czesto zdarzalo sie to w tych ciagnikach.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek714    0

1 opcja to sprzedaje ktoś ciągnik przed większymi większymi naprawami tak jak napisał człowiek wyżej

2 opcja to kończy mu się kredyt  często 10-letni i chce sprzedać w dobrej cenie i kupić nowy, więc można znaleźć okazje ale nie w cenie tylko w stanie :P

 

500h rocznie to mało wiarygodne?

w 2004 mój tata kupił nowego MTZ 1025 105KM, sprzedaliśmy go miesiąc temu z licznikiem nabitym do 1350mth. Jakby nie gazylion używek z zachodu to byłby warty więcej niż w dniu zakupu i to była prawdziwa okazja jak ktoś szukał takiego ciągnika z poprzedniej ery (mechanicznej, a naprawa silnika to 2 tys zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pallxito    0

Co do opon to mam 4 nowe i tam klocka ok 6 cm jest kupiłem kapcie vredestein 650/65/38i 540/65/28 no niestety i za takie kapcie trzeba było 20 wywalić bo dobrą używkę bez klejenia ciężko ogarnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A mierzyłeś że masz te 6 cm, bo jestem pewny że z przodu masz max 4 zwłaszcza w 28, i bo  tyle nowe mają, a tylnych nie mierzyłem jeszcze nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

generalnie z fendt'ami jest tak ( przynajmniej tymi starymi ) ( o nowych się wypowiadać nie będę bo jak coś pie.. to bez kompa nie podchodź ja wszystkie nowe ciągniki)

a z tymi starymi miałem do czynienia z różnymi ( 102s , 3s, 311lsa ) to przede wszystkim trwałość sąsiad miał 360 vs 102s turbomatik to w sześćdziesiątce 2 razy częściej remonty robił a robotę miały tą samą 2 to za***iście ze stopniowane skrzynie biegów ( tu chodzi o koszenie , prasowanie itd ) fendt również w małych modelach miał wałek 1000 obr/min co jest bardzo przydatne przy koszeniu ( za***prza to jak głupie i nic się nie dzieje a w c 360 jadącym zaraz za nim to płyn chłodniczy się gotuje ) lepsza przekładnia kierownicza ( po przesiadce z c 360 to myślałem że ma orbitol ) i ogólnie o wiele wyższe technologie wykonania i zgadzam się z powiedzeniem że stare niemieckie lepsze niż polskie 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie jak jest z fendami z lat koniec 80 poczatek lat 90 maszyna taka 120 koni wiem ze sa to solidne maszyny ale jak jest z remontami i uzytkowaniem jakie koszty remontow sa i dostepnosc czesc . gdzie mozna jakies uzywane czesci bo na nowe to wiadomo ze to bedzie wartosc pewnie ciagnika .i jak z awaryjnoscia i co powiecie o takim np ciagniku https://www.olx.pl/oferta/fendt-311-lsa-CID757-IDp9w9t.html#5573124398;promoted

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj