Skocz do zawartości
mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fendt
harpa777    2

A jak myślicie co lepiej kupić Johna 6R czy fendta 400?

I jak się sprawują skrzynie AP w Johnie?

center    8

To prawda w 400 jest tak jak kolega statek napisał po włączeniu TMS popychasz joya i kilka sekund i zaraz startuje bez dodawania gazu obroty prawie jak jałowe praktycznie nie widziałem na wyświetlaczu żeby wzrastały oczywiscie do niskich prędkosci po placu.

A co do pytania harpa77 to dobre pytanie.

statek    137

Kup jd. Wielu sasiadow go ma i w ogole marka robi swoje ;)

Wysłane z mojego GT-P3110 przy użyciu Tapatalka

Wiadomość z agroFakt.pl

JD1052    78

Nie mam Vario, jeszcze na zwykłej skrzyni, ale na pusto to normalnie z ostatniego biegu ruszam i tylko gaz daje bo Turbomatik na to pozwala... Z tego co mi wiadomo to w Variotach deko nie czuć mocy, 170km Vario zachowuje sie tak samo jak stare 140km na zwykłej skrzyni...

globus512    17

Panowie użytkownicy Fendt-ów Vario nikogo nie wkurza brak regulacji prędkości podnoszenia tylnego TUZA ? Czy nie przydaje się to gdzieś przy orce pracy z uprawowo siewnym agregatem? Bo wielu rolników widziałem w innych markach marudzi np że nie ma tej regulacji i że np ciągnik się z podniesieniem uprawowo siewnego nie wyrabia w czasie jazdy i muszą stawać to jak to jest z Fendte-m Vario 400 ?

Kto ci powiedział, że szybkości podnoszenia się nie reguluje? Ja mam 716 Vario i na komputerze regulujesz wszystko, wysokość podnoszenia, a także szybkość.

statek    137

Szybkość opuszczania tak ale nie podnoszenia.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Arek    113

A czy jakikolwiek inny ciągnik ma regulacje szybkości podnoszenia?

Michalmeer    366

Ja żadnego z moich maszyn nie zamienił bym na fendta ..mowcie co chciecie zachwalajcie go ołtarze mu robcie do mnie to maszyna bez duszy

Edytowano przez Michalmeer

hubertuss    483

Maszyna bez duszy jak każda inna, która prędzej czy póxniej skończy na złomie a potem w hucie.

marian7k    5

Ja żadnego z moich maszyn nie zamienił bym na fendta ..mowcie co chciecie zachwalajcie go ołtarze mu robcie do mnie to maszyna bez duszy

Jakimi to maszynami " z duszą" pracujesz interesuje mnie w granicach 100 KM?Może miałeś przykre doświadczenia z Fendtem?

Edytowano przez marian7k

Michalmeer    366

Miałem doczynienia z tym szalu nie ma jest tylko wygodny nic więcej .. Stare fendty tak maszyny nie do zdarcia teraz to tylko komputer ubrany w plastik

Edytowano przez Michalmeer

janusz20    105

No ale coż to za wartościowe maszyny posiadasz z że to fendt nie godzien koło nich stać?

pawel885    376

Może i fendt nie ma duszy, mój ursus miał duszę - opętaną przez demona awaryjności, egzorcyzmy w garażu wypędzały go a on i tak szybko wracał...

pawel885    376

Ale jak z fabryki wychodzi już z wadami to trochę źle świadczy o marce - u mnie blok był wadliwy i jeszcze kilka rzeczy

coolman111    54

Może i fendt nie ma duszy, mój ursus miał duszę - opętaną przez demona awaryjności, egzorcyzmy w garażu wypędzały go a on i tak szybko wracał...

Ale przynajmniej cena części nie tak demoniczna jak w przypadku Fendta :).

center    8

Kto ci powiedział, że szybkości podnoszenia się nie reguluje? Ja mam 716 Vario i na komputerze regulujesz wszystko, wysokość podnoszenia, a także szybkość.

W którym miejscu w menu masz ustawianie prędkości podnoszenia? Bo ja w 400 w DTR nie widzę. Nawet jak klikałem nie znalazłem. Wiem że nowe serie 500SCR mają już. Dla Ciekawskich JD 6R posiada i nie mówię tu przez to że JD lepszy bo nie wiem kto to by wiedział który lepszy a który gorszy hehe.

A mam jeszcze takie pytanie ktoś wie jak w tej maszynie się dzieje to że moment w 90% jest przenoszony mechanicznie przez przekładnie planetarną na koła skoro napęd pompy hydraulicznej pracuje niezależnie od napędu kół, które pracują dopiero gdy pompa posiada zasilanie. Wtedy przekładnia planetarna jest napędzana z dwóch stron jak gdyby tzn jak to jest że moment wtedy jest mechaniczny ktoś to wytłumaczy normalnie ?:D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się