mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

szepi    3

troszkę się rozpisałeś i napracowałeś

:P

trochę prawdy masz

ale w życiu nie zgodzę się z tym że skoro cena duża to i jakoś jest taka

 

i z tym że NH jest gorszy od Fenda...

 

wszyscy umiecie cytować mnie i nie zgadzać się ze mną a i tak nie przekonaliście mnie konkretnymi argumentami

więc kończę tą konwersje z wami,bo to nie ma sensu

 

powiem tylko tyle że kolejną maszyną braną w naszym gospodarstwie będzie na pewno New Holland lub JD nie opłaca się dokładać 70 tyś do fenda bo on i tak dziś niczym nie odbiega

 

są one na tym samym poziomie jakości......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

hahah nie no proszę cię co to za bzdury!!

 

 

 

 

 

czytaj uważnie ciołku parę postów wyżej pisałem

 

że fendzik wyrobił sobie dobrą reklamę za CVT i do dzisiaj wszyscy myslą że jest za***isty

 

a tak na prawde to tyko to jest tego dobrym osiągnięciem tylko to..

a NH ma ABS ciągnik na wodór a Fendt?

 

 

 

 

HMMM wygladasz mi wasc na solidnego oszołoma i tumana :P i juz pisze dlaczego :P

- CVT NIE JEST SKRZYNIA STOSOWANA W CIAGNIKACH FENDT lecz skrzynia VARIO sa to skrzynie calkowicie sie rozniace od siebie zasada dzialania wiec juz nie wiesz o czym piszesz i jeszcze smiesz mnie wyzywac troglodyto?

- ciagnik na wodor dobre sobie :lol: a powiedz ile ich pracuje w polu?

- jakosc wykonania i trwalosc tych dwoch marek - no coment :lol:

 

Czlowieku nie wiesz nawet jakia skrzynie ma Fendt wiec o czym tu dyskutowac?

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

szepi, ile masz lat? :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Nie każdego da się przekonać konkretnymi argumentami. Ale przede wszystkim nie zależy mi na tym, żeby kogokolwiek przekonywać. Wcale nie twierdzę, że kupując NH czy JD zrobisz źle - tyle że to jest temat do innego działu.

I nie twierdzę, że cena bezwzględnie idzie w parze z jakością - nigdy czegoś takiego nie powiedziałem. Natomiast co do stwierdzenia, że jakość HN = jakość Fendt, czy coś w tym stylu - już nie zgodziłbym się.

Słyszałem opinię, że jeżeli chodzi o duże ciągniki, John Deere jest lepszy od Fendta. Może... Ale to tylko kolejne subiektywne opinie (kto z nas miał okazję przetestować ciągniki jednej i drugiej, czy trzeciej marki?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@szepi chłopie czego się tak spinasz że aż piana na biurko leci :o spokojnie powiedz czemu porównujesz T7 do vario 400 a nie 700?? NH numer 1 w polsce pod względem ilości sprzedanych sztuk i za tym idzie jego cena, może stosunek cena-jakość jest ok ale sama jakość w porównaniu do Fendta czy JD jest daleko z tyłu, w ogole CNH to nie jest wysoka półka co do ciągników. Mówisz że nie potrafimy odpowiedzieć na twoje argumenty, a jakie ty podales?? Oś supersteer, wodór, ciągnik sadowniczy numer jeden, design? To niby ma świadczyć, że ciągnik jest numer jeden?? Przestan wole robić ciągnikiem z kabina 5 czy 6 słupkową i porządnym uciągiem niż 4 słupkową i lekkim jak pióro. Ahh i te spalanie w zielonych oczywiście mniejsze niż w niebieskim :D a i zobacz co Fendt oferuje standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szepi    3

HMMM wygladasz mi wasc na solidnego oszołoma i tumana :P i juz pisze dlaczego :P

- CVT NIE JEST SKRZYNIA STOSOWANA W CIAGNIKACH FENDT lecz skrzynia VARIO sa to skrzynie calkowicie sie rozniace od siebie zasada dzialania wiec juz nie wiesz o czym piszesz i jeszcze smiesz mnie wyzywac troglodyto?

- ciagnik na wodor dobre sobie :lol: a powiedz ile ich pracuje w polu?

- jakosc wykonania i trwalosc tych dwoch marek - no coment :lol:

 

Czlowieku nie wiesz nawet jakia skrzynie ma Fendt wiec o czym tu dyskutowac?

 

hahah a czy ja powiedziałem, że CVT to jest przekładnia stosowana przez fendta?

co za bzdura....

 

CVT jest rodzajem przekładni

 

CVT to jest ta sama zasada działania tylko że fendt sobie ją nazwał vario

tak samo jak NH Powercommand - ma powershifta forda!

 

mechanika nie oszukasz :)

 

Ahh i te spalanie w zielonych oczywiście mniejsze niż w niebieskim :D

 

-na jakiej podstawie to stwierdzasz?

 

wcale się nie denerwuje, napinka w sieci nie jest w moim stylu :)

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mechanika nie oszukasz :)

 

 

ale słownik oszukujesz na wszystkie sposoby ;)

co za bzdóra....

 

 

i w jednej i w drugiej dziedzinie nie błyszczysz wiedzą. odpuść sobie :)

pozdro!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szepi    3

ty też bo nic ciekawego lamusie na nartach nie powiedziałeś :)

+1 punkt ostrzeżeń za obrażanie innych użytkowników forum

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

zasada działania obu skrzyń jest akurat taka sama, a pierwszy wprowadził ja fendt...

  • Like 1

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

no to panowie przełom zaraz wszyscy beda jeździć niebieskimi ciagnikami skoro sa takie dobre a w dodatku możemy je kupić za 2/3 ceny albo jak porównamy drastycznie do Fendta to nawet za połowe

 

co wiecej owe ciagniki sa tak dobre ze sa bardzo poszukiwane na rynku wtórny i co prawda narazie strasznie traca w cenie ale szybko sie to zmieni bo kazdy bedzie chciał mieć NH. Ja radze szybko sprzedawać inne ciagniki szczególnie JD i Fendty póki są drogie i kupować w zamian 2NH a za pare miesiecy zdrozeja i dostaniemy za jednego tyle co daliśmy za 2

 

 

A tak na serio to NH najlepszy bo najwiecej sprzedaje?? Moim zdaniem najwiecej sprzedaje bo jest najtańszym zachodnim ciagnikiem a ja wolałbym dołożyc do MFa czy SDFu....bardzo dziwne ze sa takie drogie a tak traca w cenie, np za kilkuletniego Fendta mozemy kupic nowego NH a za kilkuletniegoNH nie kupimy nawet ursusa

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szepi    3

ja nie mogę panowie proszę was

 

nie powiedziałem nic takiego że Nh naj naj tylko powiedziałem że należy czołówki i nie odchodzi w niczym od fendta..

 

ale słownik oszukujesz na wszystkie sposoby ;)

 

 

i w jednej i w drugiej dziedzinie nie błyszczysz wiedzą. odpuść sobie :)

pozdro!

 

 

hmma co z mojej wiedzy odnośnie mechaniki nie jest prawdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Normalnie Przemek321 :D -szepi mam jedno pytanie-czy znasz się na materiałach ?-tzn.dotykasz czegoś i możesz stwierdzić że to jest np. plastik dobrej jakości ,to jest polietylen to jest ABS a tamto tam to dajmy na to poliwęglan ?Potrafisz ocenić czy złącza elektryczne są dobrze zabezpieczone czy przewody nie krzyżują się w sposób zapewniający za pewien czas przetarcia ?I tk dalej ,i tak dalej.

Czy też patrzysz tylko na to że ma ładny niebieski kolor ?Rozumiem Cię-ja też ten kolor lubię -tyle że niekoniecznie w ciagnikach... :D .

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szepi    3

wiesz co mam wiem znam się na tym wiem jak jest w niuchach bo pracuje mechanice pojazdów ciężarowych naprawiamy wszystkie ciągniki a z tego co wiem to NH ma silnik iveco więc styczność z tymi sprzętami mam :)

 

dobra nie da się z wami gadać.....

mam wrażenie że każdy post i dyskusja na AGR zmienia się w woje itd...

 

nie noża pogadać jak z normalnymi ludźmi tylko jeden ci się czepia drugi ciśnie 3 chce wmówić że vario to jest całkiem coś innego od CVT,że się nie znam, po co ta dyskusja?

 

maszyna Fendt jest jedną z lepszych ale nie naj poważam nie w dzisiejszych czasach,wiem byłem na targach tych,tamtych dotykałem widziałem i szału to na mnie nie zrobiło

i niuchy dorównują i są porównywalne z Fendami np spalaniem i to jest argument , proszę was nie mówcie że nie dorównują jakością i wykonaniem......

dzięki dobranoc dzieci i cwaniaki....

 

+1 punkt za obrażanie użytkowników i ban na 24h za nie stosowanie się do poleceń moderatora !!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

to jak się tak znasz na mechanice to powiedz mi jak wyregulować układ paliwowy w Cursorze 13TCD z kombajnu NH ;)

swoją drogą jak Szef przejął niemcownie to kupił w trybie pilnym 5 TVT195 bo kosztowały tyle co 4 Fendty 818 Vario jak się okazało po 6,5 tyś h kosz eksploatacji 1 godziny TVT wyrównał się z Vario a powyżej tej wartości NH był już droższy w utrzymaniu, biorąc pod uwagę że w owym czasie ciągniki robiły rocznie 2 tyś h u nas i na usługach z których nie mogliśmy się wycofać to przez ponad 1,5 roku (po 5 latach ciągnik jest wymieniany) owe oszczędne ciągniki generowały jedynie niepotrzebne koszty

Moje pytanie jest bardzo proste dlaczego Blunk czy Junpers bądź Oster und Voss mają we flocie w 90% Fendty a nie dużo tańsze NH?

 

NA PODSTAWIE 10 000 GODZIN pracy stwierdzam że NH TVT195 ma większy apetyt na paliwo niż JD7920 AP ;)

U nas w firmie są jedynie Fendty, JD, Valtry, Claasy oraz 1 McCornik

  • Like 1

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No tak-skoro mówisz o tej godzinie "dobranoc" to faktycznie można nabrać graniczących z pewnością podejrzeń co do Twego wieku :D .No i pisz po polsku a nie po polskiemu ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

rmiecz8

 

 

A co może powiesz że jak by mieli to by kupili niewiadomo co wież mi zeznam takich co mają i się nie wywyższają jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@ysy wieź używaj choć troche znaków interpunkcyjnych bo ciężko się czyta :mellow:

@ szepi znowu się spinasz i masz punkty i po co jak można na spokojnie ;) a to że naprawiasz pojazdy ciężarowe z silnikiem Iveco to jeszcze nie świadczy o tym że znasz się na tych jak to zwiesz "niuhach" :blink:

@bushmaster mówiłem że niebieski lubi wypić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

(...)wiem byłem na targach tych,tamtych dotykałem widziałem i szału to na mnie nie zrobiło

i niuchy dorównują i są porównywalne z Fendami np spalaniem i to jest argument , proszę was nie mówcie że nie dorównują jakością i wykonaniem......

dzięki dobranoc dzieci i cwaniaki....

 

Może te tzw. "niuchy" wydzielają więcej feromonów... - to kolegę tak do nich ciągnie. Bo o tym, że ocenia ciągniki na podstawie wyglądu, wiemy już z poprzednich postów.

I jak kolega prosi Was, żebyście nie mówili takich rzeczy, to nie rańcie jego uczuć i nie mówcie. Wszak dziś tak ważne święto...

Post został napisany o 19:22, wieczorynka skończyła się o 19:20 (tak wnioskuję). Kolega już dawno śpi - więc tym bardziej nie ma sensu pisać...

 

(...) może i się czepiam tak jak @BizonFan321, ale... (...)

 

To było piękne! Też zauważyłem brak spójności w wypowiedziach kolegi oraz straszliwe wahania nastrojów, z ukierunkowaniem zwłaszcza na te gorsze. Myślę, że nie ma sensu ciągnąć tego tematu, bo to tylko zaśmieca forum. Kolega powinien się spełnić w temacie typu "klub miłośników NH", natomiast tu żadnej wiedzy merytorycznej z całą pewnością nie wniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

takich fachowcow jak 'szepi' bylo na forum juz duzo. kazdy chcial cos udowodnic nie majac pojecia a co gorsza argumentow. konczyli krotsza badz dluzsza przerwą od forum. Jestem sklonny do merytorycznej dyskusji we wspomnianym temacie, ale podejdzmy do niej rzeczowo a nie ze 'niebieski jest najlepszy bo takiego mam i juz.....' :/

dramat.

koniec OT z mojej strony.

 

edit:

 

ty też bo nic ciekawego lamusie na nartach nie powiedziałeś :)

 

 

pisząc w taki sposób, obrażasz setki osób których nauczyłem podstaw sztuki narciarskiej.

opanuj się. :)

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pomijając wszelkie opinie mechaników, testy itp warto zastanowić się nad jedną kwestią: gdyby NH nie odbiegał jakością od Fendta to jak długo pociągnąłby koncern produkujący ciągniki o 30% droższe? Oczywiste jest że nikt na Fendta nawet by nie splunął bo po co przepłacać? No chyba że zakładamy iż społeczeństwo to stado idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki najlepiej to se faktycznie powieście plakaty fenda nad łóżkiem...

Bo co to za argument "odchodzi jakością od NH???!

Bzdura!!!

 

A i to spalanie mówimy o ciągnikach nowych np T6 a nie tvt

Bo tu rola się odwraca ...

Aa i teraz jak @szepi dostal bana to wszyscy jesteście mądrzy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

T6 nie mamy tylko mieliśmy TVT więc odniosłem się do nich.

Jest u nas w gminie rolnik który ma TVT i AC to twierdzi że AC potrzebuje jeszcze więcej paliwa niż starszy model bliźniaczej serii.

No a jakby nie patrzeć do to T6 trzeba do serii 500 porównać a nie 400, no chyba że NH jest tak nowoczesny że jego najnowsze modele trzeba porównać do starych serii konkurencji :D


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj