mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może i źle zinterpretowałem, bo już na początku tematu postawił tezę (nie wprost), że to JD jest lepszy, jednak posługiwał się argumentami i oczekiwał argumentów o wyższości Fendta. Ankieta daje do myślenia, bo niektórzy twierdzą , że Fendt jest najlepszy bo jest najdroższy :rolleyes:. Ogólnie zwolennicy jakiejś marki często nie potrafią uzasadnić swojego wyboru, nie dotyczy to tylko Fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ankieta daje do myślenia, bo niektórzy twierdzą , że Fendt jest najlepszy bo jest najdroższy :rolleyes:. Ogólnie zwolennicy jakiejś marki często nie potrafią uzasadnić swojego wyboru, nie dotyczy to tylko Fendta.

 

Z tym że najdroższy to żart. Jelonek czy Fendt z identycznem wypasem to ta sama cena :)

 

Ale podsumowania się nie podejmę. Zresztą, gdyby dla mnie był naj to jeździłbym dziś 309 a jeżdżę JD 6320. Nie żałuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Z tym że najdroższy to żart. Jelonek czy Fendt z identycznem wypasem to ta sama cena :)

 

Ale podsumowania się nie podejmę. Zresztą, gdyby dla mnie był naj to jeździłbym dziś 309 a jeżdżę JD 6320. Nie żałuje :rolleyes:

Nie chodzi mi o twoją wypowiedź, tylko o 36 głosów w ankiecie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

hehe...........

 

"dmuchawy", komputery :rolleyes: Co najmniej jak by inne ciągniki ich nie miały :)

 

narazie nic bardziej konstruktywnego nie przychodzi mi do głowy po przeczytaniu tej debaty, prawie jak po tej z dwoma kaczorami :)

 

eh

 

Człowiek całe życie sie uczy i na koniec umiera głupim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Interesuje mnie wasz opinia o fendach.Czy to dobre ciągniki czy nie??Bo mam zamiar kupić fenda.

Po pierwsze... EDIT: przenieśli już więc nieważne :rolleyes:

 

Po drugie sprecyzuj swoje potrzeby, o jakiego Fendt'a chodzi, bo tak to nikt Ci konkretnie nie odpowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Dobra ja tam myśle że wszystkim ten temat dał do myślenia i przed zakupem ciągnika jakiej kolwiek marki dwa razy się zastanowi i postawi na trafny wybór bo nie poruszaliśmy tu tylko takich marek jak fendt czy JD ale i wiele innych. A jak dla mnie mówiąc w jednym zdaniu, Fendt dalczego naj? To jest odpowiedź krótka ma znakomitą skrzynię wytrzymałe silniki niezależnie czy to jeszcze man czy już deutz i przemyślane rozwiązania które się sprawdzają na polu i które są potwierdzane przez niemal wszystkich właścicieli jacy posiadaja właśnie fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

no gimo dałes jakies argumenty wkońcu...ale tak samo naj i z takimi samymi argumentami można powiedzec o JD i nie bedziemy sie tu bić bo ktos powie ze ja jestem fanboyem JD a ty fendt...można powiedziec ze gdyby nie cena fendta to I FENDT I JOHN DEERE SĄ NAJ :rolleyes:


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym dodał na korzyść Fendta to , że jest krok do przodu przed konkurencją jeśli chodzi o rozwiązania techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

No właśnie zetor ta cena to chyba główny mankament Fendta ale za jakość się płaci, zreszta jak by nie patrzyc i tak się zwróci jak wiekszość traktorów!

Fendt=JD>MF>JCB>DF>class>Valtra>Case>NH>Reszta raczej się dla mnie nie liczy......

No może ta przewaga Fendta nad JD to właśnie te rozwiązania techniczne.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Pewnie ZETOR a świstak zawija zawija hi hi bardzo ważne argumenty przedstawiłeś eh. Ten temat zrobił się wypowiedziami albo fanów JD lub Fendta. I w końcu i tak niewiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
No właśnie zetor ta cena to chyba główny mankament Fendta ale za jakość się płaci, zreszta jak by nie patrzyc i tak się zwróci jak wiekszość traktorów!

Fendt=JD>MF>JCB>DF>class>Valtra>Case>NH>Reszta raczej się dla mnie nie liczy......

No może ta przewaga Fendta nad JD to właśnie te rozwiązania techniczne.

Pozdrawiam!!!

czyli same i lambo sie dla ciebie nie liczy a DF jest w srodku stawki, gratuluje wiedzy o kolorach i znaczkach, bo zagadnienia techniczne to czarna magia widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

brzozak2 masz rację. No dokładnie chyba tak eh jak się to nasze forum zaśmieca brakiem profesjonalizmu i coraz bardziej staje się walką użytkowników jednej lub drugiej marki to jak tak dalej będzie to raczej nic ciekawego się nie dowiemy. Jednym słowem lipa i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ja sie juz definitywnie nie bede wypowiadał w tym temacie zeby nie robic zamieszania... :rolleyes:


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

A mi sie wydaje ze to dyskusje należałoby zamknąć chyba juz wszystko powiedzieliście co mieliście do powiedzenia. I juz kilka ostatnich postów nic nie wnosi do tematu. Wręcz ukazuje walkę użytkowników o Markę ciągnika.

 

Dlatego tez jezeli od tej chwili pojawi sie post który odbiega od tematu i ukazuje tylko do niczego prowadzącą odpowiedz . Temat zostanie ale ZAMKNIĘTY

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

No widzisz brzozak 2 znowu zczynasz. napisałem jakei marki sie dla mnie licza i tyle a to jest moja opinia i jest to moje odczucie a jeżeli jestem taki niemądry to podaj jakies różnice między DF a np same czy lamborghini chyba zadne b nawet dealer na wystawie mi powiedział że niczym sie nie różnią tylko kolorem. B) B) B) B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
to podaj jakies różnice między DF a np same czy lamborghini

wlasnie widze ze czytanie ze zrozumieniem to powazne wyzwanie, ja nie zaczynam tylko reaguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Odświerze trochę temat. ;)

Tak zacząłem zastanawiać się nad wypowiedzią mav'a i brzozak2'a, że Fendt'y mają bardzo słaby uciąg. Tylko czym to jest spowodowane? A więc doszedłem do takiej teorii ;) , (która zostanie pewnie obalona :D ) że prawie takie same koła z przodu i z tyło dają gorszy uciąg. Już teraz wydaje mi się to głupie i nierealne, ;) żeby rozmiar kóła miał wpływ na uciąg, dlatego pytam dlaczego ciągnik ponad 300 konny jest tak słaby, jak piszecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Słaby to on nie jest tylko jest ciut za lekko do swojej mocy i się ślizga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie slizga sie bo vario nie dopuszcza do duzego poslizgu, ale predkosc i dzwieki jakie wydaje to tragedia, jakby go zarzynali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

No to i ja dołożę swoje 3 grosze do tematu , a konkretnie Moj znajomy ma fendta tylko nie pamiętam dokładnego symbolu jeśli Sie nie mylę to jest to 309CI. Ale w najbliższym czasie postaram Sie dowiedzieć konkretnie. A chciałem powiedzieć to Iz fendt wcale nie jest taki naj naj naj jak to nie którym Sie wydaje i dają sobie za niego rękę uciąć. Oszczędne to tez one wcale nie są. Moj znajomy ma w nim 500mth i miał juz awarie sprzęgła i musieli go zabierać na serwis. Czy to świadczy o tym iz jest on naj naj? Następnie Spalanie jak na 4 cylindry tez pozostawia wiele do życzenia bo potrafi on wsiąść ponad 14 litrów na godzinę. Następne co chciałem powiedzieć to to Iz jest to bardzo mały ciągniczek jak zapieli ma agregat uprawowo- siewny to przodek w górze , wogole dla mnie to nie jest ciągnik gabarytowy do ciężkiej pracy w polu. Przez to co napisałem chciałem powiedzieć ze Fendt jak każdy inny ciągnik Sie psuje i wcale nie ma takich wspaniałych osiągów oraz uważam Iz za taka cena jak teraz to nie warto go kupować bo po co przepłacać skoro SA inne marki które wcale nie SA gorsze i nie ustępują w niczym fendtowi a nawet czasem zostawiają go w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

akurat ja mysle, ze w w tej klasie ciagnik to fendt sie wyroznia, bo oprocz "biednego", ale i taniego 300ci ma serie 300 vario ktora wiadomo ile oferuje w ciagniku ponizej 100 KM, o bardzo malych gabarytach, nadajacy sie do pracy w budynkach, mysle, ze ten agroplus ttv moze byc dla niego bezposrednim konkurentem.

gorzej z najwieksza seria :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale seria 300 to dopiero namiastka Fendta :D i powszechnie wiadomo, że nie są to ciągniki stworzone do ciężkich prac polowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

Zgadzam sie z Arkiem bo według mnie 3-setki są bardziej jako ciągniki pomocnicze a nie woły pociągowe, przecież są inne modele które są wyspecjalizowane do ciężkich prac a pozatym to nie ma ciągnika naj naj pod każdym względem bo to nie jest możliwe i każdy ciągnik ma prawo sie zepsuć jeszcze żadnego ciągnika na świecie nie było żeby pracował bez nawet najmniejszej usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj