mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

LowRider    33
Ha, ha w oryginale to chyba było "Nothing Kills a Deere like a Magnum".

.....

Właśnie gdzieś wpadł mi w ucho ten zwrot po polsku ale nie mogłem go sobie dobrze slkeić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

rafael ja nie pisze ze zjadłem wszystkie madrosci ,nie czytam rpt a swoje wypowiedzi opieram o wypwiedzi uzytkownikiów ktorych uwazam za znających sie na rzeczy ludzi


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

[quote name='Rafael' date='Oct 31 2007, 20:49 ' post='

Bo nie wiem czy wy widzieliscie ale ja widzialem Fendta 612 lsa w Niemczech który miał nabite 28000 MTG!!!! Trwałość i Technika tak bym okreslil te traktory

a aj czytalem artykul w RPT o same dorado 70 ktory przepracowal 24 tys mtg bez remontu silnika i co swiadczy to ze jest to najlepsza marka na swiecie taki przebieg swiadczy o wyjatkowej dbalosci uzytkownika i naprawde solidnemu wykonaniu dodam iz sam posiadam same rollera 70 i mam go 5 lat i uwazam ze to pozadny ciagnik ale naj lepsza marka na swiecie nie jest z prostego powodu bo takiej nie ma kazda ma swoje plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

następny przeczytał cos W RPT , znalazł na ostatniej stronie i juz mi dokopuje ale ok nie ma sprawy w końcu każdy chwali to co ma .Tylko pamiętaj ,że jest różnica przepracować powiedzmy te ponad 20 tyś. MTG w np przewracaniu siana a w ciężkiej orce no a tam była akurat taka sytuacja ,że ta 612 pracowała w 4-skibowym Rabewerku i 3m rototilerze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a z kad wiesz ze ten fendt akurat nie przewracał siana?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
a z kad wiesz ze ten fendt akurat nie przewracał siana?

Nie no zetor daj spokój-612 lsa-do przewracania siana ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

no może nie siano ale jakieś lekkie prace jako ciągnik pomocniczy w gospdartwie :D opryski i te sprawy np :)

chociaz jak ktos miałby bzika to czemu by miał nie przewracać :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

W ostatnim poście mówiłem o tym MX 170 i Tm 175. Panowie jeździłem i magnumem i powiem tyle że miło go się prowadzi ale to dlatego że jest stworzony tylko do pola i nic pozatym a to mankament a to że fendtem się można nacieszyc tydzień a potem będzie zdychał to gruba przesada zresztą jak by ten case i fendt poszly w ciężką robotę to zapewne by wygrał fendt jak wiadomo te jego (jak wy je nazywacie dmuchawy itd) Przytrzymuja go na obrotach a rozkręconego silnika z dużą turbiną raczej tak szybko się nie przydusi w przeciwieństwie do ciągnika gdzie głównie pracuje silnik. A wasze zarzuty co do niepotrzebnej uniwersalności ciągnika pow 200 koni to kolejny błąd ja juz przymierzam sie do zakupu maszyny formującej redliny a taki case to raczej sie nie nadaje do tego typu roboty.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

I wracając jeszcze do tej różnicy cenowej to liczyłem spalanie i fendtem w stosunku do tego nh przez 10 lat zaoszczędze ponad 300 tys zlotych to nie wiem czy tak bardzo sie opłaca kupić trocę tego ON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

akurat formowanie redlin to dosc ciezka praca polowa i nie wiem dlaczego case mialby sie nie nadawac?? a wymien gimo jaki masz pozytek z uniwersalnosci tak wielkiego ciagnika i co oprocz prac polowych chcesz nim robic?

I wracając jeszcze do tej różnicy cenowej to liczyłem spalanie i fendtem w stosunku do tego nh przez 10 lat zaoszczędze ponad 300 tys zlotych to nie wiem czy tak bardzo sie opłaca kupić trocę tego ON.

na tym chcialbym zakonczyc z mojej strony ta abstrakcyjna polemike, jedna rada na przyszlosc to troche wiecej obiektywizmu i samokrytyki, to ci sie w zyciu przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

bedzie zagrabiał siano :D...sam sobie zaprzecza ze case jest dobry do cięzkiej pracy ale do redlin sie nie nadaje :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
W ostatnim poście mówiłem o tym MX 170 i Tm 175. Panowie jeździłem i magnumem i powiem tyle że miło go się prowadzi ale to dlatego że jest stworzony tylko do pola i nic pozatym a to mankament a to że fendtem się można nacieszyc tydzień a potem będzie zdychał to gruba przesada zresztą jak by ten case i fendt poszly w ciężką robotę to zapewne by wygrał fendt jak wiadomo te jego (jak wy je nazywacie dmuchawy itd) Przytrzymuja go na obrotach a rozkręconego silnika z dużą turbiną raczej tak szybko się nie przydusi w przeciwieństwie do ciągnika gdzie głównie pracuje silnik. A wasze zarzuty co do niepotrzebnej uniwersalności ciągnika pow 200 koni to kolejny błąd ja juz przymierzam sie do zakupu maszyny formującej redliny a taki case to raczej sie nie nadaje do tego typu roboty.

Pozdrawiam!!!

 

 

Kolego Gimo, od kiedy to mozna latwiej zadusic wiekszy silnik z wieksza sila bezwladnosci??

Czyz by nowe prawo fizyki??


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

niektórzy mają talent do łamania praw fizyki...np gimo i rafael :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

A ta UNIWERSALNOŚĆ polega na tym że ciągnik w sytuacjach awaryjnych już nie raz chodził w transporcie czy pojeżdżał przy kombajnie z przyczepą a zapewne taki case nie zbyt dobrze by sie spisywał "przecież stworzony jest do ciężkiej roboty w polu". Niech zgadne w transporcie z takimi dwoma przyczepami po 8 t to ile by spalił 30l/mth czy może 40? :rolleyes: Albo w takim np pojeżdżaniu koło kombajnu. A ta maszyna do formowania redlin może i takiego małego ciągnika nie potrzebuje bo w jej skład wchodzi głębosz glebogryzarka 4m i talerze styłu formujące redliny ale nie wymaga znowu aż takiego jak case gdzie przy lekkiej średniej czy ciężkiej robocie pali tyle samo.

Zresztą i Fendt nie jest hiper super też ma pewne minusy do których człowiek sam dochodzi np. że troche chusteczkowo się go myje bo ma takie trudno dostępne zakamarki a które powinny być umyte ma też wiele innych.....

Ale jak narazie jestem z niego zadowolony :) .

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a czemu case miałby sie nie nadawac do transportu? nie dałby rady z dwiema 8 tonówkami? a ta wada fendta co napisałes to jest naprawde tak wazna przy zakupie ciągnika ze klękajcie narody


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
następny przeczytał cos W RPT , znalazł na ostatniej stronie i juz mi dokopuje ale ok nie ma sprawy w końcu każdy chwali to co ma .Tylko pamiętaj ,że jest różnica przepracować powiedzmy te ponad 20 tyś. MTG w np przewracaniu siana a w ciężkiej orce no a tam była akurat taka sytuacja ,że ta 612 pracowała w 4-skibowym Rabewerku i 3m rototilerze:P

po pierwsze to nie hce ci dokopac tylko biore udzial w dyskusji a nie jak ty promuje moje zdanie jak by bylo najwazniejsze i zawsze mnialbym racje

po drugie to jesli bys czytal jakies gazety to moze twoja wiedza bylaby wieksza bo zdobywanie wiedzy na kazdy temat opiera sie na zdobywaniu nowych informacji np jak w szkole mysle ze tez uczyles sie z ksiazek

po trzecie ten ciagnik przez 10 lat byl glownym ciagnikiem na 140 ha wiec ze sama zgrabiarka nie latal a pewnie pracowal rownie ciezko jak ten Fendt a i same mnial do pomocy jeszcze ciapka

po czwarte ile lat mnial ten fendt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
np. że troche chusteczkowo się go myje bo ma takie trudno dostępne zakamarki a które powinny być umyte ma też wiele innych.....

ostatni raz sie udziele w tej dyskusji, ale poprostu nie moglem sie opanowac jak to przeczytalem :rolleyes: , ile ty masz lat? a nawet nie oto chodzi, bo mlodsi uzytkownicy AF potrafia pisac konstruktywne posty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

moze ktos podsumuje temat i wyciagnie wniosek dlaczego fendt jest naj?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
moze ktos podsumuje temat i wyciagnie wniosek dlaczego fendt jest naj?

 

A jest? :rolleyes: Naj...droższy to na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po przeczytaniu całego tematu odnoszę wrażenie, że większość wypowiedzi pochodzi od zwolenników Fendta oraz zwolenników JD. Mav zakładając ten temat miał na myśli dyskusję na dotyczącą zalet Fendta oraz wskazaniu cech dzięki którym jest "naj". Jako, że na AF jest więcej posiadaczy JD to wyszło, jak wyszło...Szczęśliwi posiadacze JD udowadniają, żę ich maszyny są lepsze(może i są) a Fendt to przereklamowana marka. Może warto założyć temat "dlaczego JD jest naj", może pojawiło by się w nim więcej argumentów od użytkowników, bo ich spostrzeżenia są warte najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Z tym się zgodzę, a także Fendt zasłynął kilka(naście) lat temu z oszczędnych i wytrzymałych silników, sprzęgła turbomatic a ostatnio skrzynia Vario. Więc swoją sławę zawdzięcza dawnym modelom a dziś dogania go już JD, NH (CASE) i jak na dzisiejsze czasy nie jest już tyle wart jak się ceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A jest? :rolleyes: Naj...droższy to na pewno :)

wlasnie nie wiem jak jest w innych regionach polski, ale na polnocy jd jest drozszy od fendta, dlatego prawie wogole ich nie sprzedaja (oprocz mojego sasiada co nadgania za cala gmine :) , on z niemiec bierze nie z pszczolek)

Mav zakładając ten temat miał na myśli dyskusję na dotyczącą zalet Fendta oraz wskazaniu cech dzięki którym jest "naj".

obawiam sie ze zle zinterpetowales pomysl mava, wg mnie to ironia skierowana przeciwko fan(atyk)om fendta wynikajaca z pisania coraz mniej sensownych postow przez takich uzytkownikow.

sama forma ankiety jest sformulowana w taki sposob, zeby glosujac wcisnac nieprawde wbrew wlasnym odczuciom, badz zrobic z siebie laika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a mi chodzi o to niech ktos jesli potrafi sensownie i z uzasadnieniem napisze czemu fendt jest naj....po tej dyskusji bedzie to raczej trudne...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
a mi chodzi o to niech ktos jesli potrafi sensownie i z uzasadnieniem napisze czemu fendt jest naj....po tej dyskusji bedzie to raczej trudne...

ja sie nie podejme takiego tematu, ale moge powiedziec ze do ankiety dodalbym, ze jest liderem pod wzgledem wprowadzania nowinek technicznych, ich "sensownosci" i w duzym stopniu uzytecznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj