mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

kamil41    29

nie rozumiem, jeśli porównamy:

Fendta o liczbie koni x masie y i rozmiarze opon z

DFa o liczbie koni x masie y i rozmiarze opon z

to jakim cudem Fendt bedzie mocniejszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@szczewko

mozna wiedziec co podkusilo Cie na wybor uzywki? myslalem ze juz na stówe bierzesz tego 6830...

a tak w ogle to co powiecie o tym gosciu z niemodlina? kanciarz jak kazdy, czy moze jednak uczciwy sprzedawca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Chłopaki z Niemodlina to bardzo fajni ludzie. Ja kupiłem od nich 716 i nie narzekam. Zawsze co mi potrzeba albo czegoś nie wiem to dzwonię i służą poradą. Terez chcę kupić tura do swojej 716 i też u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

globus512 masz jakąś strone do nich ? Handlarze? Do Niemodlina mam 60km chętnie sie przejade szukam 712-714..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Nie mam. Mogę ci podać nr do Mariusza. Bardzo fajny facet, idzie się z nim dogadać. W tej chwili nie mają nic z terii 712 714, ma przyjechać tylko 716, ale jak pogadasz to może znajdą dla ciebie model jaki chcesz. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Widzę że temat pognał do przodu A PRZEMEK321 dalej śpiewa te swoje bajki ,,, niedługo nabije 100 % i będzie po kłopocie jaro przez ten czas ani razu nie dostał % a on o bożę blink.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Mi fendt kojarzy się przede wszystkim z marką i ceną. Prawdą jest, że wykonanie ciągnika i technologie w nim zastosowane stoją na najwyższym poziomie, ale na rynku jest już kilka marek ciągników, które nie ustępują mu już pod żadnym względem przy czym są często sporo tańsze. Jeśli kogoś stać to może sobie pozwolić na ciągnik tego producenta, i tak prawdę mówiąc czy będzie to 200km fendt czy 200km Deutz wykona tak czy siak tą samą pracę. Przy czym utarło się w ludzkiej podświadomości, że fendt to jest jednak fendt. Ludzie często piszą, że 100 konny fendt ma większą moc niż 100 konny massey - ja napisze krótko NIE PRAWDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie to marki oferują tyle samo za mniejsze pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@PRZEMEK321 W jakimś temacie już pisałeś "koniec tematu" a ty nadal swoje nawijasz. Prosiłem cię byś się podzielił swoimi doświadczeniami z marką JD czy tylko tak uważasz bo wnuk koleżanki babci od kolegi od twojego kolegi ma JD i na niego narzeka tongue.gif.

 

Z poważaniem

Kamil

 

 

Takich jak przemek to tylko na drzewa wysyłac i kazać banany prostować :) ::laugh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trochę do tematu już wniosłem więc i na małą ripostę mogę sobie pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Mariusz prawdo podobnie new holland auto command albo Deutz fahr ttv 620 czy 630 smile.gif.

Dokładnie tak jak napisałeś w szczególności chodziło mi o Deutz Fahr ttv (Również SAME IRON CONTINUO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Dobre te deutz - e ? macie tu filmik z testu Agrotrona TTV 630 całkiem fajna maszynka --->

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kilka opini o Fendzie 927 które nasuneły mi się po tej zimie.

 

-ciągnik przy wiekszych mrozach, czyt. -15 nie odpali na letnim paliwie przy -25 nie idzie go odpalić na zimowym, powodu nie znam, wczoraj czyściłem układ paliwowy od baku do filtra i strasznie dużo śluzu i śmieci było w filtrze. Biała ropa...

-co idzie za tym co napisałem w poprzednim poście wyskoczyło kilka błedów zwiażanych z układem paliwowym. Np. Brak rządanego ciśnienia paliwa, niesprawny czujnik wody w separatorze

-kolejnym problemem z układem paliwowym był przeciety przewód, dokładniej kolanko łaczące wyjście z zbiornika paliwa z rurką która prowadzi paliwo do filtra. Ciagnik przez to łapał dzikie powietrze i również było to powodem zapowietrzania się ciagniak. Przyczyny przeciecia tego przewodu nie znam. Być może również na skutek silnych mrozów oraz wytrącania się wody w ropie przemarzając pękł. Nie wiem...to tylko przypuszczenie

-kolejnym problemem po zimowej próbie rozpalenia jest niesprawny czujnik pozycji pywającej tylnego tuza

-nie działa również czujnik ciśnienia powietrza (nie wiem, może troche śniegu/wody było koło jego i przymarzająć popękał)

 

To na tyle. Serwis na 2000mth przyjeżdza po tej niedzieli, mam nadzieje ze trochę go podleczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

hm... powiem ci że miałem ostatnio coś podobnego, nie wszystko ale podobnie :)

 

po dłuższej przerwie (około 2 miesięcy postoju) przy -6 ciągnik odpalił bez problemu... ale generalnie prawie choinka na pulpicie :)

- zapaliła się kontrolka z wykrzyknikiem i meldunek na małym monitorku "EDC", czyli 33. Błąd w sterowaniu silnika

- jeszcze jakiś błąd (nie pamiętam numeru).. związany z tylnym tuzem... nie działał

 

po 5 minutach jak się rozgrzał wszystko ustąpiło

 

 

wniosek jeden, Ferdek nie lubi zimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

U mnie znowu przy zimnym ciągniku wyskoczył błąd defektu czujnika pozycji EHR ale gdy olej się rozgrał wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

o globus... mam to samo :)

 

Po 2 zimie tez przypuszczam, że wraz z wiekiem Fend coraz bardziej dużych mrozów nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

byłem z osobą która w Niemczech jeździ takim i on powiedział że rewersem jest coś nie tak i opon z tyłu nie ma i cena jest netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poważnie?? bo myślę jechać go obejrzeć, ale mam spory kawałek i jeśli to cena netto to niech go sobie wsadzi. Mniejsza o to bo schodzę z tematu dlaczego Fendty naj, otóż przeczytałem prawie wszystkie posty i chciałbym też się do tego dorzucić. Chodzi mi ostarą generację z lat 80' bo o vario nic nie wiem. Użytkuje takiego fendta 75KM model 108 plus tur(ciężki) i dlaczego naj? może naj to nie bo jest to ciągnik już wiekowy, ale chciałbym wymienić jego zalety dzięki którym bije konkurencję:

-oczywiście turbosprzęgło czyli łagodny start na każdym biegu i doskonała sprawa przy ładowaczu( gdzie sąsiad zajechał sprzęgło w 1200mth w nowym nh td5040 z turem)

-praca w polu, ktoś napisał czy fendt 100KM jest mocniejszy niż inny tej samej mocy skoro jest naj, wg mnie tak bo fendty inaczej idą(turbomatik) i bzdurą jest to, że nie sprawdza się to w orce

-twardość-jak dla mnie materiał z innej planety

-awarie, zdarzyły się-poszło sprzęgło, ale ładowacz swoje robi

Wada to brak podłogi w kabinie, chętnie zamienie się na 308;p

Edytowano przez harytubewardziu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mówilem w innym temacie, że spalona jest żarówka od jazdy do przodu i rewers przeszedl w tryb lekko awaryjny... Jak i tez wszyscy mówili że to cena netto...

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Mówilem w innym temacie, że spalona jest żarówka od jazdy do przodu i rewers przeszedl w tryb lekko awaryjny... Jak i tez wszyscy mówili że to cena netto...

 

 

a co chodzi z tym lekko awaryjny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

O to że strzalki rewersu są przeniesione na środkowy wyświetlacz + komunikat o spalonej żarówce + błąd spalonej żarówki w tym przypadku na 99% 0163.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj