mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Statek@ Grę o Tron też w Fendzie obejrzałem :P pod laptopa mam w Fendzie zrobiony stojak z chwytakami, kiedys zrobie zdjęcie i pokażę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

spoko, chetnie bym zobaczyl chociaz nie mam takich pol aby to wykorzystac:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Naj, naj, najmocniejsze, z tych którymi robiłem w polu fendtem pracuje się najlepiej, najwydajniejszy, komfort na wysokim poziomie.. Strasznie drogie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kent    1

Byłem na pokazie fendta 312 i powiem tak; wcześniej przed pokazem miałem nie malą rozterke ponieważ wiadomo fendt bardzo drogi, no ale myśle przecież niezawodny, niemiecki, no i za taką cene to musi byc wszystko super wytrzymałe-wiadomo ta niemiecka solidnośc, no i najważniejsza sprawa małe spalanie a ropa przecież to nie mały wydatek.I co zobaczyłem wzieliżmy ciągnik aby pojeżdzic troche po polu i tu rozczarowanie fendt skakał, kołysał się jak moja sześcdziesiątka,zdecydowanie jest za lekki.Następnie wzieliśmy ciągnik z pługiem i w pole i tu kolejne rozczarowanie po 10 minutach rozsypało się łożysko w kole przednim.I tak moje mażenia o doskonałym i ekonomicznym ciągniku prysły jak czar.Dziś wiem jedno- fendt nie jest warty tych pieniędzy. Teraż zastanawiam się nad jd 6330 lub jakims newholandem pewnie nawet kupie obydwa w cenie jednego fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Kent 312 w sumie jest mała, gabaryty 60tki, ale i tak mocniejsza, żaden traktor nie ma takiego mocnego zawieszenia i tak mocny konstrukcyjnie nie jest jak fendt, oczywiście jeśli porównywać mamy z innymi modelami o podobnych mocach.. Fendt są szerokie z tyłu, niesamowicie dobrze trzymają się drogi, w polu równa praca (sprzęt też trzeba umieć dopasować wtedy traktorem nie ruszy nic), dlatego 716tki nie zamienił by na żaden inny 160koni, zapmnnie się wszystko pociągnie masakryczne ciężary - jedyny minus skrzynie, po 19tyś siadają na dobre, wtedy koszta mniej więcej 20-30 tyś, dlatego im tańszy fendt tym bardziej wyciachany na wszystkie strony, tak naprawdę żeby kupić fendta w dobrym stanie 120tyś trzeba minimalnie położyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Fendt 312 Vario waży ok. 5 ton bez obciążenia. Na prospekcie jest niby 4300kg ale to bzdura po prostu. U mnie moja 312 nie ma za bardzo co robić, ale jak już mój badziewiasty pług zapuszcze głeboko w ziemie to też trochę skacze. Ogólnie z obciążnkiem 870 kg fendt ma ok. 6 tony i to w zupełności wystarcza jak na jego moc. Wina według mnie leży przy oponach, nie chodzi czy są szerokie ale continental ma bardzo wysokie ciśnienie w oponach przez co troche skacze i nie ma super trakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wina według mnie leży przy oponach, nie chodzi czy są szerokie ale continental ma bardzo wysokie ciśnienie w oponach przez co troche skacze i nie ma super trakcji.

a co masz zakaz zmniejszania ciśnienia w oponach? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Z tyłu zawsze by szło trochę spuścić, z przodu się boje bo jak coś się do ładowacza by się coś ciężkiego brało to może być nie ciekawie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Jedźcie sobie na AGRO SHOW 2012 do Bednar. Można porównać jakość odrobienia fenda a pozostałych ciągników. Fakt cena jest kosmiczna ale naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Powiedz mi (znów wyjdę na hiperfana :D )-czy taki JD z podobnej półki cenowej ustępuje Fendtowi jakością wykonania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja Ci powiem Jaro@.... niestety ustępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Od kiedy ?Ostatnimi czasy nie oglądałem nic nowego ale przedtem szły łeb w łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Jakością wykonania to raczej jest ta sama półka.

Co do reszty to ja osobiście cenie JD za:

- wspomnianą juz jakość wykonania, ( odczucie subiektywne fendt ma wg. mnie za dużo plastiku)

- prostotę obsługi,(fendt raczej jest skomplikowany)

- trwałość,( ta sama półka)

- dużo miejsca w kabinie,(fendt ma mało miejsca)

- wygodne siedzenie pasażera,(fendt ma marne to siedzenie)

- szeroko dostępny serwis,(tu raczej tylko korbanek lub serwis z nim powiązany)

- szybką dostawę części, (tu mam złe doświadczenia) JD ma tez te części tańsze

- twardość ( jedzie i robi robotę) - jeden i drugi robi dobrą robotę

 

do dosypałem piachu w tryby - teraz sie zacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

walek@ juz kiedyś się nie zgodziłem z Tobą w sprawie siedzenia. Zależy jakie modele porównujemy bo kazdy ma inne siedzisko pasażera.

Dla mnie to Fendt ma wiecej miejsca w kabinie, niezaleznie od porównywalnych modeli. Plastik ? Jest i tu i tu...serwis? fakt, JD nie ma sobie równych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Co do siedzenia chodzi mi o serię Fendt 926 i serię JD 8X20 i 8x30

Nie wiem jak to jest ale w Fendt w dwóch jest masakra a w JD pełen luz.

Owszem plastik jest i tu i tu ale ten w JD wydaje mi się lepszej jakości ( jak pisałem subiektywne odczucie)

 

Dobrze że sie zgadzamy co do serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Cześć wszystkim:)

 

Ja na chwile:)tak sobie czytam i czytam ten temat,mimo iż ,,zielonego ideału,, nie mam,dla mnie bardzo ciekawe:)

Ciągle męczy mnie pytanie-Co ludzie widza w Fendtach ? Skąd te wypowiedzi-Fendt naj i koniec!

pozwolę sobie wysunąć taką tezę:

iż większość ,,fendt naj i koniec,, bez logicznych argumentów piszą......jeszcze młodzi ludzie:) tak tak,w życiu tego nie widzieli na oczy...

ale zastanawiacie się pewnie skąd ta opinia?

w grze Landwirtschafts Simulator 2008-pierwszym bardzo realnym symulatorze farmy-BYŁY DOSTĘPNE TYLKO CIĄGNIKI FENTD!

Jak dla mnie to jest zródło niektórych opinie tutaj wystawianych,i nie tylko tutaj-,,jd 8530 powinien ciagac 4 przyczepy staltech każda ład 8T''-jak dla mnie za duzo gier:)odbija się to na rzeczywistości:)tyle mojej rozkminy-aha,sam mam 15 lat,wiec bez urazy:P

 

Moje zdanie na temat Fendtow,jak i innych ciągników jest takie--dobrze ciągniki skończyły sie wraz z wprowadzeniem dotacji na maszyny-wtedy to wszystko na ilość zaczęło iść.Starsza generacja jd 6100-6400,6506-6900, 7600-7800, 8100-8400 czy z case modele mx..i wiele innych,dla mnie(moja opinia-uszanuj)właśnie takimi ciągnikami realne było robic te 20tys mth......bo dzisiejsze nie wiem czy wytrzymają,nie tyle mechanicznie co elektrycznie:)zreszta i jakość pozostawia wiele do zyczenia.....ale nie będe dyskutował,zaraz mnie niektórzy zjedza:)ale ja patrze często na ceny 7710=6920,515C=714/6, cos w tym jest....

gdzieś sie pomyliłem?-popraw mnie-pomyle sie raz,następnym razem będę mądrzejszy:)

Troche off topic-sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

gdyby Kolega przeczytał swój post, to by zrozumiał, że zrozumieć się go nie da :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja tam jestem po pół litra na dwóch (czyli po niczym :D ) i rozumiem-więc nie rozumiem czego kol.b0gdan nie rozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj