mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Axial    9

To teraz ja wypowiem się wg tej nowej zasady. Każdy ciągnik ma swoje plusy i minusy. Ciągniki Fendt nie są ciągnikami idealnymi ale posiadają najmniej minusów spośród wszystkich którymi pracowałem. Generalnie jestem zwolennikiem John Deere: wsiadasz i dosyć wygodnie pracujesz bez jakiegoś szkolenia - obsługa w dużym stopniu intuicyjna. Ale jak trzeba popracować maszyną z obsługą wielu wyjść hydraulicznych, bardzo małą prędkością, lub tyłem to wtedy docenia się Fendt'a. Sterowanie przekładnią Vario wygodniejsze niż w JD (gdzie nie ma tempomatu???). Brak automatyki przedniego napędu np. w JD /brak załączanej blokady/ powoduje że lepiej na uwrociach sprawuje się Fendt.Są jeszcze drobiazgi jak np. podniesienie Fendta na przednim i tylnym podnośniku, czy zamiana sterowaniem elektrozaworów zaworów na dźwigni krzyżowej Jeżeli chodzi o niezawodność to Fendt /714 '02/ ma przebieg 12 000h i żaden podzespół nie był naprawiany, wymieniony został łącznik metalowo-gumowy pomiędzy skrzynią a silnikem, membrana w regulatorze pompy paliwa, akumulatory hydrauliczne przedniej osi, 1 czujnik w skrzyni biegów. Przewidywany koszt ewentualnej naprawy /regeneracji/ skrzyni biegów na poziomie 8 000 € nie powoduje konwulsji czy zatrzymania akcji serca u właściciela. Poziom komfortu dosyć wysoki a w serii 900 najwyższy spośród wszystkich ciągników którymi jeździłem.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

@HubertOjdana - stawiam Ci browara za tego posta ;) ja nie jestem użytkownikiem Fendta, chociaż dużo mam do czynienia z nim.

Śledzę ten temat od początku i jak widzę te historyjki: jak wujka sąsiadowi, brata syn jeździł Fendtem... ach...

zawsze się zastanawiałem po co ludzie na tym forum taki kit cisną???

 

 

@Axial - świetne podsumowanie, zgadzam się z twoim postem w 100% sam bym tego lepiej nie ujął.

dodam jeszcze, że dla mnie też jest bardzo istotne to, kto będzie siedział za kółkiem

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

ach jak boli gdy coś złego napisze sie o fendzie bo przecież tego nie wolno robić tak? poczytajcie swoje posty które pisaliście o innych ciągnikach a ich nie macie więc hubert nie bulwersuj sie za bardzo bo twoje serce to nie skrzynia vario nie jest wieczne i ci stanie. fendt jest oferowany w tak wysokiej cenie ze należy wymagać a z tego co widać jest taki sam jak inne i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ach jak boli gdy coś złego napisze sie o fendzie bo przecież tego nie wolno robić tak? poczytajcie swoje posty które pisaliście o innych ciągnikach a ich nie macie więc hubert nie bulwersuj sie za bardzo bo twoje serce to nie skrzynia vario nie jest wieczne i ci stanie. fendt jest oferowany w tak wysokiej cenie ze należy wymagać a z tego co widać jest taki sam jak inne i tyle.

 

Przemuś jak na taki wiek myslenie masz chłopca w wieku kilkunastu lat. Sory ale tak to wygląda. Jezdziłem w życiu oraz uzytkowałem więcej ciągników niż jest w całej Twojej wsi, kilkadziesiąt ciagników przetoczyło się przez nasze gospodarstwo i chyba wiem co piszę. W wszystkich jakie dosiadałem Fendt najbardziej mi sie podoba biorąc całokształt, ciągnikiem idealnym nie jest o czym juz pisałem w tym temacie (przewiń kilka stron a zobaczysz całą litanię ustrojstw które mnie wk*wiają i które inżynieży spieprzyli konstrukcyjnie.

 

@Axial trafiasz do notesika ludzi rzetelnych i obiektywnych.

 

 

No i niech jeszcze mi ktoś napiszę, że Fendt jest najdroższym ciągnikiem :lol: proszę...przestańcie pisać takie pierdoły, upewnijcie się, podzwońcie, na targach popytajcie a później piszcie głupoty na ChildrenAgroFoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert specjalnie dla ciebie :D Fendt jest najdroższym ciągnikiem w zakupie :lol:

Jak się rozglądałem za czymś dla siebie to JD był o ok 20% tańszy przy tym samym roczniku oraz podobnym wyposażeniu i przebiegu <_< (818 i 7810)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

raczej wszyscy mieli na myśli nowe ciagniki

kolejny + dla Fendta: mniej traci na wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

jak robiłem ofertę na ciągnik (robiłem ich kilka) to Fendt 822 kosztował 440tys. John Deere 7930 410tys. Claas Axion 850 412tys.

po tym jak ''ubrałem'' JD w te same ciuszki co Fendt miał w standardzie to JD kosztował 450tys.

 

Fendt jest najdroższy?? gó*no prawda. Ceny JD i Fendta są porównywalne. Claas wcale nie jest powalająco tańszy. Jakbym nie skusił się na MF7499 na skrzynią Vario w atrakcyjnej cenie (380tys) to nawet bym nie oglądał innych marek niż JD i Fendt.

 

Myślę, że jednak Fendt jest bardziej zaawansowany technologicznie i jeżeli chodzi o bezawaryjność to JD i Fendt znajdą się w tej samej kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakby chciał określić Fendta jednym słowem to byłby to komfort. O ile układy sterowania i osprzęt są topowe, o tyle sama skrzynia Vario to już "dziadek". Swoją drogą mogliby opracować nowszą wersje, bardziej wydajną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fendt seri 900 jest najtańszym ciągnikiem w takim samym wyposażeniu jak MF 8600, Valtra S, JD 8r, Claasa Axiona ceny nie znam......

W dodatku tak jak ktoś zauwazył wczesniej, najmniej traci na wartości sposrod wyzej wymienionych.

 

@Bobek, Twoja wiedza jest czysto teoretyczna, 0 praktyki, pokazy się nie liczą bo tam ryją banię, każdy cud miód i malinki.

 

W 1. chwili zakupu Fendt nie był brany w ogole pod uwagę, tylko JD i Valtra. Dzisiaj, z tą wiedzą która posiadam, z doświadczeniami itd nie zmieniłbym zdania w chwili zakupu, jedynie ciekawość użytkowania innej marki korciłaby mnie do zmiany decyzji.

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Dla mnie Fendt jest ogólnie najlepszym ciagnikiem. Związany z nim jestem tak, że mamy takie same silniki, oszczędne silniki. A najlepsze w Fendcie jest Vario. Oni już od parunastu lat klepią te skrzynki i są one mało awaryjne (ogólnie wszystkie bezstopniówki jak są dobrze używane) oraz łatwiejsze w obsłudze od manuala (ja do dziś nie umiem porządnie jeździć eMką a TTV umiałem po 3 godzinach).

Jeśli chodzi o ceny to o serii 200 Vario można powiedzieć, że jest drogi, bo ponad 200 tyś za taką zabawkę to trochę dużo. Seria 300 jest porównywalna z innymi, 400 i 700 troszkę gorzej, ale za to 800 i 900 mają nie wielkie różnicę z konkurencją (10 czy 20 tyś przy takiej inwestycji to już małe piwko).

W Fendtach wygląd jest kiepski, chodzi o serię 200, 400 i 700, ale to się w przeciągu 2 lat się zmieni. Serie 800 i 900 są naprawde bardzo ładne. I nie mówię to że DF jest piękny, bo to też brzydale (ładnie pracujące brzydale), ale dla mnie najpiękniejsze są NH serii T6000 PC w starej masce. Oh piękniusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

zgodzę się z tym, że Vario to ''dziadek'' bo te skrzynie już są montowane z kilkanaście lat

tylko chciałbym zaznaczyć że te skrzynie wyprzedziły wszystkie inne o te kilkanaście lat i dopiero teraz powstają skrzynie, które mogą dorównywać Vario

 

JD też montuje skrzynie PowerQuadPlus, te same od bodajże 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Bobek, Twoja wiedza jest czysto teoretyczna, 0 praktyki, pokazy się nie liczą bo tam ryją banię, każdy cud miód i malinki.

 

Hubert o Vario pisałem w kontekście budowy, o komforcie w oparciu o to co pisały osoby które mają Vario. Sam pisałeś, że F nie jest najprostszy w obsłudze, ale bardzo komfortowy, o czym zresztą pisał Axial. Miałem styczność z Vario terminalem i szczerze tak, żeby usiąść i ustawić ciągnik to nie bardzo. InteView, czy CC są bardziej przejrzyste i czytelne.

 

Dziękuje i do widzenia, wszak nie jestem godzien pisać w tym temacie. tongue.gif Proponuje zmienić nazwę na kącik posiadaczy Fendtów. laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

wiesz co hubert po przeczytaniu tematu musze stwierdzić ze mój ursus 3512 jest bardziej dopracowanym ciągnikiem niż twój fendt bo po przepracowaniu 8 tys mtg wszystkie łączne naprawy wyniosły 1tys łącznie z wymianą akusia więc ten fendt nie taki dobry.i nie opowiadaj ze fendt ma taką samą cene jak inne bo tylko największe modele mają porównywalną a w reszcie to przepaść-możesz sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aha..super, dzieki przemek za uświadomienie. Ursus lepszy od Fendta....

 

Bobek@ pisałem również ile wad ma Fendt, ile niedociagniec itd. Ale z tym co piszesz zgodzić się nie mogę, dlatego tak stanowczo bronię swojego zdania. A że zyjemy w demokratycznym Panstwie kazdy ma prawo do wlasnego zdania oraz do jego głoszenia, także Przemek@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hubercie nie smiej sie z ursusa bo twój fendt bo tylu mtg pewnie zaliczy kilka nie tanich usterek jak dobrze pójdzie a jak bedziesz miał pecha to vario już poleci bo rzadko które wytrzymuje więcej-i nie wyśmiewaj mnie bo wiem co pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

zgodzę się z tym, że Vario to ''dziadek'' bo te skrzynie już są montowane z kilkanaście lat

tylko chciałbym zaznaczyć że te skrzynie wyprzedziły wszystkie inne o te kilkanaście lat i dopiero teraz powstają skrzynie, które mogą dorównywać Vario

 

JD też montuje skrzynie PowerQuadPlus, te same od bodajże 15 lat

 

Ba-zdaje się że jeszcze montują nawet PQ bez Plusa -i bardzo dobrze :D -jeżeli coś jest dobre to po co to psuć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hubercie nie smiej sie z ursusa bo twój fendt bo tylu mtg pewnie zaliczy kilka nie tanich usterek jak dobrze pójdzie a jak bedziesz miał pecha to vario już poleci bo rzadko które wytrzymuje więcej-i nie wyśmiewaj mnie bo wiem co pisze.

 

Proszę Panie. Miałem w swojej karierze, ja jak i ojciec kilka ursusów

912 x4

5314 x2

1614 x2

 

Żaden nie wytrzymałby 1000mth w sezon bez odpoczynku tygodniowego poświeconego na awarie. Może mam zacząc wymieniać co w ktorym sie sypało? 5314 i 1614 były nowymi ciagnikami, z czego po 1 sztuce kupione za czasów PGRu, gdy ojciec przejmował miały po niespełna ponad 1000mth

 

Sory, ale nie wiesz co piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

ja nie zarzucam, że to jest złe bo i PowerQuad i Vario, mimo że bardzo różne to bardzo dobre skrzynie ;)

gdyby były złe to by się nie cieszyły taką dobra opinią :D

 

jakby Ursusy były tak doskonale to nikt by ich nie zmieniał na inne ;)

były dobre ale w swoim czasie, ich czas minął, tak jak czas bizona...

może przykre ale prawdziwe

 

pozdrawiam

Edytowano przez jacekbee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cysiu133    1

Ja wam powiem tyle:wszystko jest dobre dopóki się nie zepsuje. U mnie we fendtzie po 1200mtg wysiadł kabelek przy jojsticku. Przyjechał serwis wyciągął jakąś kostke zmienił kabelek i włożych i 1000zł skasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

nie wytrzymałby? sory to hubert bedziesz pisał gdy zaliczysz poważną awarie w fendzie i sie pochwalisz na af. wiesz wiem co pisze bo troszke pracowałem w kraju gdzie fendt jest o wiele bardziej popularny niż w polsce i tamtejsi rolnicy kupowali i kupują fenda gdyż starsze modele były rewelacyjne (MAN) a teraz sa tam wielkie haje bo nowe modele są obarczone zbyt wieloma awariami i to kosztownymi ale to już temat rzeka .PS.nie dziwie ci się ze fenda wyciągałeś 30 godzin skoro ursusa chcesz naprawiać tydzień.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie dziwie ci się ze fenda wyciągałeś 30 godzin skoro ursusa chcesz naprawiać tydzień.

grunt to umieć czytać ze zrozumieniem :lol: :lol: :lol: co nie??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

A odkręcenie koła rozrządu i rozerwanie kadłuba silnika w 312 Vario to poważna awaria czy pierdoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

ludzie czy wy wiecie czym się różni "bezawaryjny" od "o najmniejszym stopniu awarii"? :blink: bo jak czytam to chyba co nie którzy uważają to za to samo.

Fendt cechuje się najniższą ilością awarii i m. in. dzięki teku najniższym kosztom eksploatacji. Dopracowanie jest na bardzo wysokim poziomie choć zdarzają mu się wpadki. Jednak jak dla Mnie wnętrza 400, 700 są już przestarzałe <_< dlatego czekam na wersje SRC tych modeli :)

Hubert bez urazy ale przesadzasz. Co Ty masz za kierowców że Ursusa w 1000 mtg rozwalą :blink: U Ojca po 5-6 tyś mgt bez remontu wytrzymywały a nikt ich nie oszczędzał


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Łukasz cofnij się o 20lat i przypomnij jakie to były czasy gdy ludzie z PGRów byli operatorami. Nie wiem, może akurat w mojej wiosce są tak tępi, że czego się nie dotkneli to popsuli. Nie mniej jednak Ursusy przewijały się przez nasze gospodarstwo i juz nigdy sie nie przewiną. Mam wlasne zdanie i doswiadczenia na ich temat i nie musze was do nich przekonywać.

 

Przemek@ zapewniam Cie, że pierwsza poważną awarię Fendta opiszę ze szczegółami.

 

PS.nie dziwie ci się ze fenda wyciągałeś 30 godzin skoro ursusa chcesz naprawiać tydzień.

 

Tępy jestem, możesz mi wytłumaczyć to zdanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj