mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo mam taki kaprys :P jest kilka rzeczy które mogliby inaczej rozwiązać, a właśnie te szczegóły i detale nie czynią go wedle mojej opinii najlepszym ciągnikiem. Choć z drugiej strony ciężko będzie znaleźć bardziej dogodnego do moich potrzeb.

Pozatym nie chcę się afiszować i tak bardzo go zachwalać. Po niespełna 800mth lakier od napisu FENDT 927 VARIO odpada :P hehe myślę że ten argument wystarczy @Jaro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

najnowszy, wystarczy wejsc w galerie @huberta. poprzednia seria 900 to byl straszny niewypal, fendt bardzo szybko opracowal nowy ciagnik, zanim uzytkownicy na dobre zdazyli sie skumac, ze to zlom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

hubert dobrze napisal, jest sporo rzeczy ktore mozna bylo lepiej dopracowac tylko jest jedno ale.

 

Klasa ciagnika, moim zdaniem zalezy od jak najmniejszej ilosci "niedopracowan" ja w fendzie znalazlem narazie ich najmniej, ze wszystkich ciagnikow ktore mialem, mam do tej pory. Forterra 11441, MF5435, 1614

 

Minusy 412 wedlug mojego punktu po 600h:

 

-prawe drzwi, po co one sa wogole?

-siedzenie pasazera to porazka

-komputer variotronic jest dla mojego ojca ciezki do ogarniecia;/

-filtr oleju jest umieszczony w takim miejscu ze trzeba rure od intercoolera zdejmowac

-umieszczenie filtrow kabinowych jest srednia, trzeba wejsc na maske zeby je wyczyscic

-podłokietnik, material z ktorego jest wykonany jest beznadziejny, bynajmniej u mnie, mozna juz go wymienic

-brak kluczyka do wlewu paliwa

 

plusy:

-vario, nic dodac nic ujac, skrzynia jest swietna

-umieszczenie wlotu powietrza, bardzo male zabrudzenie filtra

-czyszczenie chlodnic to przyjemnosc, naprawde swietny dostep

-spalanie, naprawde o wiele mniejsze niz w reszcie ciagnikow w mojej okolicy

-wywazenie, rozklad masy

-komfort jazdy, miekka os i jej rozwiazanie

-wlew paliwa jest w dobrym miejscu

-joy

-moc na walku

-mozliwosc ustawienia parametrow pracy pod siebie, tempomat, predkosci na rewersie

-masa, o tone wieksza niz innych marek w tej samej klasie

Edytowano przez statek

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

komputer Variotronic jest ciężki do ogarnięcia, ale jak już go ogarniesz to masz ciągnik w jednej ręce B)

osobiście skorzystałem z kursu doszkalającego co szczerze każdemu użytkownikowi Fendta polecam, 3 godzinki szkolenia i wszystko stało się jasne, bo samemu było ciężko dojść :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja nie korzystalem z kursu, ogarnalem sam ale bez sekwencji na uwrociach, ale jedna osoba z forum mam nadzieje ze mi pomoze:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ta komputer jest trudny no jest trudny. Ale wystarczy instrukcje i ok ;). Ja sie nie dziwie że komputer w fendtdzie jest trudny do opanowania ale wystarczy usiąść w fendtdzie i pogmerać w komputerku a gwarantuje że każdy się nauczy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert miałeś jakieś poważniejsze awarie :unsure:.

 

 

Cofnij temat..tam wypisałem to co mnie razi.

 

Poważniejsze awarie ?? tak..lakier odpada

 

@HubertOjdana a takie pytanie z czystej ciekawości, zamienił byś swojego Fendta na JD i odwrotnie??? ;)

 

Z czystej ciekawości oczywiście że bym zamienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Wszystkie ciągniki jak widać się psują nie tylko ursusy ale i fendty o czym możemy się przekonać po 927 huberta ale johndeery także w temacie na jaką skale oceniacie awaryjność swoich johndeerów użytkownik chyba biegie5 podał nam dużo johndeerów stojących w sewisie itd. chociaż ja nie narzekam.Komuś może trafić się wadliwy egzemplarz a 2-iemu super ideał;).

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale jak ktos na forum ladnie powiedzial, ich jak najmniejszy udzial okresla sile marki ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystkie ciągniki jak widać się psują nie tylko ursusy ale i fendty o czym możemy się przekonać po 927 huberta ale johndeery także w temacie na jaką skale oceniacie awaryjność swoich johndeerów użytkownik chyba biegie5 podał nam dużo johndeerów stojących w sewisie itd. chociaż ja nie narzekam.Komuś może trafić się wadliwy egzemplarz a 2-iemu super ideał;).

 

Ale mi się jeszcze nie ,,popsuł''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Noto co mówisz że nie jestęs zadowolony a zresztą mówiłeś o awari to w końcu jestes zadowolony z fendta czy nie :mellow:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Jaro dzieki że wyręczyłeś mnie z odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

No cóż-w Kioti siła :D (chyba jest tu ich najmniej ?)

liczyles udzial procentowy wadliwych kioti? bo do takich sie odnosilem co wynikalo z poprzedniego postu. wiem, ze o tym wiedziales, tylko, ze ja nie mam na tyle inwencji, zeby odpowiedziec czyms absurdalnym :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Dlaczego FENDT jest naj??? To pytanie chyba mógł zadać ktoś kto urodził się wczoraj :rolleyes:

(...)

Znaczek "konia pociągowego" nie jest bez znaczenia :)

Źródło

Mam rozumieć że taki z niego dobry koń pociągowy? Czyli Ursus ze swoim niedźwiedziem w uciągu jest nie pokonany :lol: :D

Wiem ale nie moglem się powstrzymać


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolejna awaria w JD 6830

Nawaliła skrzynia biegów, niby prosta, zachwalana przez większość na forum a walnęła. Serwisant przyjechał pogrzebał i nic nie znalazł. Ciagnik stoi od piątku bezużyteczny gdyż nie da się w cale ruszyć.

 

Solidność JD wedle mojej opini pryska jak bańka mydlana..nie mogę sobie pozwoliść na takie awarie dlatego dealer został troche postraszony że nastepnym ciagnikiem nie bedzie JD :P

 

EDIT:

Dlaczego pisze w temacie Fendta o JD ? Ano dlatego że zawsze porównywałem mojego JD do Fendta 716 ojca kolegi. Fendt co prawda ma mniej mth i więcej lat, ale nie znane mi są żadne wzywania serwisu przez właściciela. Chętnie sam bym przetestował u siebie Fendta w takim samym segmencie mocy co JD, jedyne co by mnie przerażało to to że potrzeba w miarę rozgarniętego operatora, nie żadnego PGRusa...

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert wiążesz awarię skrzyni z chipem? ;) Jakie są dokładnie objawy awarii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj