mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

brzozak2    241

jedno jest pewne vario jest najbardziej komfortowa skrzynia jaka zastosowano w ciagniku rolniczym, a to glownie przez stosowanie szerokiego zakresu przelozen na drodze hydraulicznej (jako jedyna wykorzystuje silnik hydrauliczny o zmiennej chlonnosci), druga sprawa, ze to bardzo sprawdzona i bezawaryjna konstrukcja, ale na tym jej zalety sie koncza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
bardzo sprawdzona i bezawaryjna konstrukcja

A znasz zdanie sceptyków odnoście tych skrzyń ? 6tys mth i koniec jej żywotu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

to cię załamię, w licznikach samochodowych występuje błąd pomiarowy od 3 do 12% w zależności od marki i prędkości, także dalej obstaje przy swoim przy 60 km/h to mialeś 53-56km/h, ale mniejsza o to :)

Hubert a ile AP się rozleciało przed 1 tyś godzin? ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, jest to opinia człowieka, który ma pojęcie o czym mówi. Dodatkowo dopiszę, że Vario Fendta pod względem najnowszych skrzyń wypada słabo. Przykładowo skrzynia AutoCommand ma więcej napędu przenoszonego drogą mechaniczną. Największą zaletą Vario jest to, że jest już sprawdzona na przestrzeni kilkunastu lat, natomiast AC jest nową skrzynią i ciężko powiedzieć, czy zastosowane technologie sprawdzą się w wieloleciu.

 

Z tego co czytałem w kilku instrukcjach oraz książkach, to poniżej 6km/h nie powinno się przeprowadzać prac, które wymagają dużego momentu obrotowego i mocy przenoszonych na koła.

 

Już od kilku dobrych lat przekładnie wsadzane w autocommond są montowane w serii 75** i jakoś się sprawdziły :) Mi też osobiście się wydaje że mechaniki mają większy potencjał niż wariat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Autocommand to co innego niż TVT. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

AC ma 4 biegi z tego co pamiętam i bardzo duży % napędy jest przekazywany na drodze mechanicznej. TVT/CVX to wytwór o ile dobrze pamiętam ZF'a, produkowany pod nazwą S-matic.

 

 

http://appsprod01.zf.com/zf.productDataBase/service/mediaFiles?levelTypeName=Contents&levelID=337213&mediaFileName=CVT_deutsch_15.10.09.pdf&languageISOCode=EN

 

Z ciekawości dla tych co chcą podkręcać ciągniki na Eccomach i S-maticach.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Nikt nic się nie machnął, po prostu w NH przekładnia bezstopniowa nazywa się AutoCommand ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyżej pisze ;)

Autocommand to co innego niż TVT. smile.gif

 

 

skoro jest inna budowa przekładni to i klient powinien wiedzieć jak dana przekładnia się nazywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja powiem tylko tyle dla mnie nie istotne jest czy skrzynia ma 86% czy 88% sprawności lub więcej jak to podobno ma JD. Bo tak naprawdę najważniejsze jest ile zostaje w baku po całym dniu pracy. W moim przypadku robię średnio koło 900h rocznie Fendtem 716 vario i nie zamieniłbym go na żaden inny ciągnik z CVT, TVT czy AC lub PC. Poprostu porównojąc go do NH z TVT w przyczepie samozbierającej TORRO 5700D różnica wynosi średnio 8 litrów/h. NIE DOWIARY CO! Ale tak jest. Mam znajomego w nie dalekiej odległości który pracuje takim zestawem i podał mi ile pali NH w przyczepie. Na swoim mam od nówki 7450h do dziś i zapisane każde tankownie w notesie łącznie ze stanem licznika podczas tankowania. Więc o spalaniu mego F mogę coś powiedzieć. Dodatkowo kto mnie zna wie jak pracuje mój fendt, lekko nie ma bo ziemie mam w 50% bardzo ciężką, a i w transporcie przy 53,5 km/h na pusto nie lata. Piątki ażury ciąga i nie stęka, co może potwierdzić Rogeryk. Na jesieni z Rogerykiem testowałem F 818 podczas orki u mnie i był zdziwiony jak można taką ziemię uprawiać.

Tu możecie obejżeć mój filmik z testowania:


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tozto piasek jak sie patrzy. jakby ten ciagnik 3 skiby ciagnal to mozna mowic, ze jest ciezko ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Od drogi jest faktycznie lżejsza gleba klasy 4 jednak dalej po 80 metrach przechodzi w gliniasy ił, przyjżyj się dobrze. B) Dodatkowo jest wyorywana trawa z lucerną dlatego ta 4 sypie się jak piasek bo jest wysuszona. Zresztą zapytaj rogieryka.

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie on jest ostatnia osoba, ktora bym sie pytal o cokolwiek...

 

EDIT

 

przygladalem sie drugi raz, ale nic nie widze. zrob film w ludzkiej jakosci to moze da sie cos nadzwyczajnego zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Pewnie wiem o co ci chodzi, jednak on siedział obok z ramienia K i pilnował ciągnika. Co do jakości filmu to nic nie poradzę podczas konwenterowania z mpg4 do avi stracił na jakości.

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Palax-sorry ale nie wiem czy czytałeś kiedyś mój post-u mojego kuzyna Magnum MX 240 wymięka z piątką obrotową (górki, glinki pod Giżyckiem-ggg :D )-o czyms takim mozna napisac że jest ciężko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Nie napisałem że mam najcięzsze gleby w Polsce, jednak w mojej okolicy tak. Te pole na filmie faktycznie jest równe inne takie nie są. Co do ziemi w woj warmińsko-mazurskim wiem jaka jest bo tam mieszkają moje dziatki i fakt górka + glina swoje robi. I pewnie bym musiał 5ty odkręcić by wdrapać się na górkę za stodołą mego dziadka


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

po pierwszych 60 mth nadal uważam że Fendt jest najjj :D nie wiem jak maja to rozwiązane inne ciągniki ale za pomocą Variotronika ustawiłem tak ciągnik ze tylko siedziałem na siedzeniu i wciskałem na przemian dwa przyciski i trzymałem kierownicę... ciągnik wszystko robił sam !!

 

poniżej pierwsze pomiary

spalanie:

Fendt 818 vario TMS + agregat uprawowo-siewny Amazone AD-P402 (aktywny, siewnik pneumatyczny), szerokość 4m

areał 40ha

łączny czas pracy 18h

zużyte paliwo 355 litrów

ziemia klasy 3/4

 

wydajność 2,2 ha/h

średnio 8,8 l/ha

średnio 19,7 l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

TY masz 40 ha i masz takie bydle :blink: ja mam 70ha i fendt 412 vario mi wystarcza i powiem że do 150 ha sam by obrobił:D. Ładny wynik nie powiem. Ale co to jest w 1 kawałku :blink:.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No tak wszystko naj a na stronie Fendta ukazała się nota serwisowa.Wszystkie ! ciągniki Vario po roku modelowym 2005 objęte są tą akcją-chodzi o zmianę korka wlewu paliwa-okazuje się że w warunkach wysokich temperatur zewnętrznych i dużej intensywności promieniowania UV (obszary szczególnie narażone to tereny podgórskie) korek ten ma tendencję do samoistnego zapłonu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zaraz ktoś napisze, że to pierdoła. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

@ Jaro - Pokaż gdzie to znalazłeś, sami chętnie poczytamy.

@ Andrzej2257 - Barabus kupił niedawno ten ciągnik i to są jego pierwsze prace, 40 ha miał do obsiania wiosną, a łącznie ma ok 150 o ile dobrze pamiętam.

P.S Barabus zobacz na priv.

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

zgadza się, łacznie jest 150ha, co do zasiewów to 35ha było w jednym kawałku i 5ha w drugim.... dodam ze bardzo nieregularne pole, same kliny i przeszkody typu bagna, rowy itd

 

@globus512 odpisze jak porobię foty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj