mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Znaczy-zaprojektowanym czy też wykonanym ?Wiesz bo jak będzie precyzyjnie zaprojektowany a do d..y wykonany :P.Zresztą co to może znaczyć to "precyzyjne" projektowanie ?

Przepraszam za przeoczenie ale także wykonanym.


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Widze mavie że znowu masz zastrzeżenia co do mojej wypowiedzi i twierdzisz że nie mam tego ciagnika to się mylisz i nie mów mi że wciskam bajki bo to co mówie jest prawdą a jeżeli nie chcesz wieżyć że można uprawiać ziemię z prędkością od 11km/h do nawet15km/h to widać że na nowoczesnym rolnictwie się chyba nie zbyt dobrze znasz. A i odbierz wiadomość jaka do ciebie napisałem.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Gimo wstaw fotki tych swoich ciągników ,a nie kłócisz sie ,że twój Fendt jest najlepszy ,bo póki co to wątpie by ktoś ci wierzył ,że go wogóle posiadasz . Aha i jeszcze jedno z tym ,że mav nie zna sie na nowoczesnym rolnictwie to chyba ,,troche,, przesadzasz bo wystarczy spojrzeć na jego sprzęty i wypowiedzi i widać ,że on wie o czym mówi ,a swoją wiedze nie bierze tylko z teori lecz i z praktyki chociażby na swoim sprzęcie . Moim zdaniem bardzo nowoczesnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Podaj mi twój email to ci prześle zdjecia bo żeby je wstawić do galeri to za dużo miejsca zajmuja bo próbowałem ale chętnie ci je prześle.Tu na forum mi podaj ten email to ci je prześle tylko potrzebuje email twój ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

polecam program irfan view


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
polecam program irfan view

 

tak to jest bardzo dobry program do kompresji zdjec :P ale czyzby kolega o nim nie wiedzial czy moze cosik kreci :P


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
Spoko amsz email wkowalewski1@o2.pl ,ale wolalbym abys wstawil je na AF .

 

no zeby nie bylo to i ja poprosze na marekdjlysy@wp.pl :P


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w jednym z komentarzy w galerii napisalem spostrzezenia z pracy 930, nie chce sie powtarzac, ale generalnie ciagnik o mocy 300 KM a gabaratych 180 KM nie moze byc dobry, zauwazcie ze szybko sie wycofali z tamtej serii 900, moim skromnym zdaniem jesli fendt to najlepiej serii 400 i 700. 800 to tylko uzupelnienie oferty i to juz nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

i koło sie zamyka...fendt choć nie jest rewelacyjny w polu sprzedaje sie dalej bo ma renome...i fanatyków.a mniejsze serie chyba są lepsze bo napewno 8530 bedzie sobie dużo lepiej radził w polu niż ciągnik tej samej mocy czyli 930-stka :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Hej ale porównywać 8530 do 930 to troche błąd 8530 można porównywać do 936 wtedy są podobne moce i wtedy też wymięka JD zreszta gabaryty nie musza sie zwiększac wystarczy że ciągnik wraz ze wzrostem mocy więcej waży i ma większe koła bo po co kumu ciągnik 300 konny jeżeli ledwo co się nim mieści na drodze i na dodatek już od nie jednego dealera słyszałem ze ciagniki JD o takiej mocy mają troche przestarzałą technologię bo robić ciągnik o takiej mocy z silnikiem o pojemności 9 litrów to jak na dzisiejsze czasy troche nie realne. Np taki NH czy Case w swoich najwiekszych modelach tez wstawiają jednostki o podobnej pojemności i egzaminu to nie zdaje bo w spalaniu wychodzą od 30 l/h do nawet 65l/h a dla porównania już nawet Deutz fahr robi lepiej te silniki o dużej mocy bo np ma oszczędniejszy i mocniejszy silnik 7litrowy który pali o wiele mniej a generuje taka sama moc albo nawet i większa nie wspominajac juz o technologi Fendta gdzie potrafi schodzić poniżej 20 l/h. Jak dla mnie jeżeli chodzi o te JD to jeszcze fajne maszynki sa tam bodajrze do 150 km ale dalej to buble. A i mam takie pytanie czy ten mój 5720 to jest produkowany we włoszech bo tak mi powiedział właśnie dealer DF chcąc zniechecić mnie do JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a od kiedy fendt robi silniki?i jakoś złych opini o jelonkach powyżej 150 km nie słyszałem.chodzą 15000 mth i wiecej bez problemu.i poczytaj opinie o 930.jd ma dużo lepszy uciąg własnie przez to że jest dłuższy i cięzszy.a pozatym ciągnik nie jest do jezdzenia po drogach a do pracy w polu :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

he widze że bajek ciąg dalszy.

 

Gimo

 

Dla mnie to bez znaczenia czy ty masz tego Fendt czy go nie masz.

 

pewne zabiegi z zakresu uprawy można wykonywać z prędkością 15km/h i więcej. Ale ty piszesz o specyficznym zabiegu jakim jest orka. Jeżeli ktoś wykonuje orkę z prędkością 15km/h to ma albo płacone od hektara, albo prace swoją traktuje bezmyślnie.. lub nie ma zielonego pojęcia jak sie wykonuje orkę. To jeśli chodzi o sam fakt.... a czy to jest możliwe, to chciałbym zobaczyć jak twój ciagnik ora na 35cm z prędkością 15km/h :) ba! i pali 20l/h he

 

Już więcej nie komentuje tych bzdur bo to nie ma sensu.

 

 

A teraz o tych ciągnikach..

 

Jak byś znał Zasadę działania silników spalinowych to byś takich bredni nie pisał. Komentowanie sprzedawców nie ma sensu bo oni maja w tym interes żeby klient myślał tak jak oni chcą. Czyli jednym słowem zrobili cie w konia.

 

Nigdy silniki mniejsze nie będą miały podobnych mocy do silników większych, nawet jeśli oba będą miały te same moce. Jeżeli tak twierdzisz to zapnij pług do auta osobowego o mocy 300KM i jedz nim orać a potem zapnij do ciągnika o mocy 300KM wtedy zrozumiesz różnice.

I Nigdy moc nie bierze sie znikąd, czyli teoretyczna moc z dawki paliwa i powietrza razy sprawność układu. Tzn moc jest w baku.

 

Twój Fendt jest ciągnikiem 300KM o parametrach ciągnika 200KM. Pali mniej (o 1-2 litry/h a nie 30 litrów/h) niż jego odpowiedniki... bo jest słabszy. Jedno z drugiego wynika.

 

Tak jak w życiu, nic za darmo nie ma. Jak sobie Fendta obciążysz do 100% jego możliwości to będzie palił ponad 60l/h. Jak każdy inny z tego przedziału mocy.

 

Tego pytania o 5720 nie z komentuje. Bublem to możesz nazwać swoje wiadomości na temat ciągników o których sie wypowiadasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jest strona DLG tam jest pokazane ile palą ciągniki i jaki maja uciąg a 20l/h to potrafi spalić moja waltra sprawdzilem a więc taki fendt to perpetum mobile :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Hej ale porównywać 8530 do 930 to troche błąd 8530 można porównywać do 936 wtedy są podobne moce i wtedy też wymięka JD zreszta gabaryty nie musza sie zwiększac wystarczy że ciągnik wraz ze wzrostem mocy więcej waży i ma większe koła bo po co kumu ciągnik 300 konny jeżeli ledwo co się nim mieści na drodze i na dodatek już od nie jednego dealera słyszałem ze ciagniki JD o takiej mocy mają troche przestarzałą technologię bo robić ciągnik o takiej mocy z silnikiem o pojemności 9 litrów to jak na dzisiejsze czasy troche nie realne. Np taki NH czy Case w swoich najwiekszych modelach tez wstawiają jednostki o podobnej pojemności i egzaminu to nie zdaje bo w spalaniu wychodzą od 30 l/h do nawet 65l/h a dla porównania już nawet Deutz fahr robi lepiej te silniki o dużej mocy bo np ma oszczędniejszy i mocniejszy silnik 7litrowy który pali o wiele mniej a generuje taka sama moc albo nawet i większa nie wspominajac juz o technologi Fendta gdzie potrafi schodzić poniżej 20 l/h. Jak dla mnie jeżeli chodzi o te JD to jeszcze fajne maszynki sa tam bodajrze do 150 km ale dalej to buble. A i mam takie pytanie czy ten mój 5720 to jest produkowany we włoszech bo tak mi powiedział właśnie dealer DF chcąc zniechecić mnie do JD?

 

Ostatnio jestem bardzo rzadko na AF ale to jest dobre. :)

 

No a najlepsze jest oranie z prędkością 15 km/h, to pewnie agregatem robicie 20 km/h albo więcej.

 

A i to spalanie... skoro tak mało pali to czemu wszyscy nie kupuja Fendta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Ostatnio jestem bardzo rzadko na AF ale to jest dobre. :)

 

No a najlepsze jest oranie z prędkością 15 km/h, to pewnie agregatem robicie 20 km/h albo więcej.

 

A i to spalanie... skoro tak mało pali to czemu wszyscy nie kupuja Fendta :)

 

Bo nie wszyscy mogą patrzeć na Korbanków :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Nie kupują bo jest za drogi. A i dzięki za program do przetwarzania tych zdjęć emaile już napewno doszły.

 

---połączone----

 

Te 20 litrów to mi spala przy orce okolo 15 centymetrowej jak byś dobrze zauważył. Zreszta już z tobą nie chce mi sie kłócic byłem na różnych pokazach i szkoleniach za granica dotyczacych uprawy a więc nie wmówisz mi że agregatowanie zprędkościa np16 czy 17 km/h nie jest możliwe. Ja mam swoje racje wy swoje.

Edytowano przez marcin974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

czyli chodzi ci o podorywke.ale czy 300 konnym ciągnikiem opłaca sie robić podorywke pługiem?nie lepiej talezówką albo gruberem ?:)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Te 20 litrów to mi spala przy orce okolo 15 centymetrowej jak byś dobrze zauważył. Zreszta już z tobą nie chce mi sie kłócic byłem na różnych pokazach i szkoleniach za granica dotyczacych uprawy a więc nie wmówisz mi że agregatowanie zprędkościa np16 czy 17 km/h nie jest możliwe. Ja mam swoje racje wy swoje.

 

 

heh, gimnazjum.. więcej nie daje.

 

sie zdecyduj bo do tej pory twierdziłeś że wykonujesz orkę z taką prędkością a teraz piszesz o agregatowaniu. A może nie rozróżniasz tych dwóch różnych zabiegów...?:)

a co do głębokości orki to pisałeś że pod marchew orasz głębiej jak 25cm... :)

 

Normalnie rozbawiłeś mnie :) hehe

 

Pozdrawiam i koniec dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Wolę odrazu robic podorywkę no chyba że jest naprawde twardo wtedy pomaga tylko agregat ścierniskowy ale najlepiej odrazu opryskać pole za wczasu przewaznie od peżu a jak się pole wyczyści to ładnie się potem przykrywa jak się robi pługiem. A agregatem to dobrze jest zrobić rzepak jak już powschodzi no a potem oczywiście pług a po pługu jak dla mnie to najlepiej jakaś ciężka brona zwykla bierna bo jak sie agregatem przedsiewnym od razu wjeżdża na orane to się robią straszne koleiny i kiepsko się potem sieje a jak się ze dwa razy broną tak przeleci jakimś lżejszym ciągnikiem to łatwiej jest potem siać i nie przesusza się tak ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Wolę odrazu robic podorywkę no chyba że jest naprawde twardo wtedy pomaga tylko agregat ścierniskowy ale najlepiej odrazu opryskać pole za wczasu przewaznie od peżu a jak się pole wyczyści to ładnie się potem przykrywa jak się robi pługiem. A agregatem to dobrze jest zrobić rzepak jak już powschodzi no a potem oczywiście pług a po pługu jak dla mnie to najlepiej jakaś ciężka brona zwykla bierna bo jak sie agregatem przedsiewnym od razu wjeżdża na orane to się robią straszne koleiny i kiepsko się potem sieje a jak się ze dwa razy broną tak przeleci jakimś lżejszym ciągnikiem to łatwiej jest potem siać i nie przesusza się tak ziemi.

gosciu ustal sobie z kims starszym jedna wersje, bardzo chaotyczna ta twoja wypowiedz, jesli juz wymieniasz tyle zabiegow i robisz taki burdel to chociaz napisz po czym to robisz, co masz zamiar zasiac, no i np. jak sie wyrabiasz z terminami robiac podorywke zalozmy po pszenicy, aby zasiac pozniej rzepak??? no i jeszcze opryski do tego:/. poza tym moze wreszcie ustosunkujesz sie do tego ze robisz gleboka orke z predkoscia 15km/h, to sa twoje slowa i w zasadzie juz dawno powinny cie wyeliminowac z tego, aby cie uwazac za powazna osobe, a nie kolejne dziecko neo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Hej koledzy!

Super temat dzięki MAV. Tylko jakoś nie ma argumentów realnych dlaczego naj. Mav ma rację, że wielu z nas nie wie o czym mówi. Fendt bo Fendt naj i koniec.

Ustosunkuję się do Gimo w sprawie NH i Case bardziej Case. Stwierdzenie Magnum 310 zużycie na poziomie 30l/h lub 65 l/h jest trafne tylko kolego przelicza się taką moc na wydajność np: jeżeli agregat śceirniskowy 12 m szerokości roboczej i wydajność na godzinę około 9 ha przy spalaniu np 69 l/h to wychodzi 7,66 l/ha to chyba nie jest źle. Wiem bo takim Magnumem jeździłem i przy różnej technice jazdy zużycie paliwa różniło się o kilkanaście litrów zależnie od obrotów silnika i przełożenia. Opinia o tym, że 9 litrowe silniki się nie sprawdzają w przypadku Magnuma Cummins to dlaczego wcześniejsze model mając 8,3 litra wytrzymują ponad 20 tys i więcej mth, a co powiesz o silniku w Case IH Steiger o pojemności 15 l też się nie sprawdza. Chyba inżynierowie z Case i Cumminsa by Cię wyśmiali ale Agro-Show będzie to możesz się z nimi zmierzyć.

Co do Fendta nie jestem ekspertem i znawcą wypowiem tylko swoje zdanie. Jeżeli chodzi o skrzynię Vario jest bardzo wygodna przez wielu uważana za ideał. Ale czy nie zastanowiło kogoś dlaczego Fendt posiada tak dużą ilość chłodnic z przodu, kilka jest ponieważ potrzeba szybko schłodzić nagrzany olej ze skrzyni a czym, mocą silnika tylko pytanie ile mocy idzie tylko na wychłodzenie oleju. Pytanie o normy pomiaru mocy z wentylatorem czy bez. Konkurencja ze skrzynią bezstopniową np. NH TVT i Case CVX jakoś nie potrzebują tylu chłodnic olejowych a dlaczego? Pytanie do dealerów. Mam nadzieję, że ktoś mi to wytłumaczy bo sam nie wiem jak Mav określił też chcę się czegoś dowiedzieć czego nie wiem i nie jest to wstyd tylko życie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj