mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

PALAX    32

Jestem podobnego zdania co statek. Pokazy u rolnika są lepszym rozwiązaniem , na zachodzie dawno już tak jest. Jak chcę kupic ciągnik to jadę do dilera biorę na kilka dni i pracuje u siebie tym czym chcę. Nie pasuje, to odprowadzam i jadę do innego dilera, ale u nas to chyba nie prętko tak będzie. Choć jeszcze kilka lat wstecz to na wystawach wyszystkie ciągniki były pozamykane, dziś już jest inaczej.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek2010    0

Witam znających się na ciągnikach Fendt uczestników forum. Mam pytanie do Was jakiego oleju dolać do skrzyni biegów mam Fendt-a 312 z 1996r.?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

nie sądzę aby do skrzyni FENDTa był dobry olej 80W90, agrol to już może być. Hydramot 10W40 z FUCHSa taki leje mój znajomy do 309ci


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Do typu 312 TYLKO i WYLACZNIE SAE 85W-90 /SAE 80W-90 lub SAE 90 o specyfikacji API-GL 5. Zadnych olejow typu STOU. Do ciagnikow mniejszych z typu 307-311 STOU jest dopuszczalny.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

temat dotyczy dlaczego jest najlepszy wiec sie wypowiem jako mlody user 412-tki:)

 

brona 20-tka 8 pól spalanie na areale 30ha 8,5l/h (nie hektar)co jest smiesznym w moim odczuciu wynikiem:) komfort jazdy jest nie do opisania w porownaniu z JD 6430 AQP (takiego bralem pod uwage przy zakupie)

 

przy beczce 8400l spokojnie 6,5l/h (głównie transport)

 

siew wczoraj spalił 9,6l/h (ares l/z, 2 rzedy zebow packer i famarol 3m) nie chce innego ciagnika


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze parametry techniczne i wyglad to ma piekny a zwlaszcza jak jest w czarnym kolorku

Edytowano przez Sebastian122
za nastepny taki post wstawie ci bana, jak nie umiesz pisac po ludzku i nie masz zadnych konstruktywnych argumentow, to sie nie udzielaj!!!!!!!!! fendtowskie ego sobie w buty schowaj, moze wtedy troche urosniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

temat dotyczy dlaczego jest najlepszy wiec sie wypowiem jako mlody user 412-tki:)

 

brona 20-tka 8 pól spalanie na areale 30ha 8,5l/h (nie hektar)co jest smiesznym w moim odczuciu wynikiem:) komfort jazdy jest nie do opisania w porownaniu z JD 6430 AQP (takiego bralem pod uwage przy zakupie)

 

przy beczce 8400l spokojnie 6,5l/h (głównie transport)

 

siew wczoraj spalił 9,6l/h (ares l/z, 2 rzedy zebow packer i famarol 3m) nie chce innego ciagnika

To jest nie do osiągniecia przez np. John deera chodzi mi o spalanie( w lekkich pracach)

I Fendt to idealne dopracowane i dopasowane podzespoły takie jak silnik , skrzynia itp. Dlatego Fendt jast wg mnie naj...


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś z chłopakiem od korbanków,i mówił że te spalanie pokazane w komputerze może niewiele różnić się z rzeczywistym...Ale i tak nie zmienia to faktu,że spalanie jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

potwierdzam, komputer moze miec odchylenie 1%


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

1%??? co to za odchylenie mialoby byc :rolleyes: wiekszy blad przy pomiarach tradycyjnych sie robi, a sa zdecydowanie bardziej dokladne od odczytow z kompa.

20-30% bledu to tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

30% może nie ale 20 tak. Nawet w samochodach osobowych są takie różnice. Na szczęście np. przy VAGach mając odpowiedni fejs można sobie to poprawić i przybliżyć dokładność :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W osobówce nawet jest 20%. pytanie czy komp podaje spalanie średnie czy chwilowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chwilowe to w ogole jest tylko orientacyjne, ja pisalem o srednim. fachowiec od sterowania silnikami tak mowil, nie potrafie powtorzyc dlaczego sie dokladnie tak dzieje. moje wnioski wyciagam tylko z obserwacji zuzycia paliwa, ktore sie pokrywaja z jego slowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

To jeżeli ja jade beemką ze stałą prędkością i pokazuje mi spalanie 6 - 8 l/100km , a na stacji wychodzi 7l/100km to w którą strone jest to odchylenie 20-30%


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W dół-pochylenie stoku biggrin.gif -podobnie jak w Fendtcie-mój znajomek ma dwa-309 Ci i 714 i klnie się że żadnego więcej na podwórku widzieć nie chce-309 służyło bezawaryjnie parę lat (teraz z kolei często coś pada)-714 jest inne-tam awarie zdarzają się na okrągło...(jakby coś to też lubię Fendta chociaż mam JD)-więc nie pisz proszę że jest bezawaryjny-bo nie każdy Ci uwierzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy przypadkiem spalanie chwilowe nie jest mierzone bez odliczania powrotu do zbiornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

To sporo tych wadliwych wypuścili bo w warsztacie w mojej wiosce już w dwóch 309ci sprzęgło robili ,a w 412 uszczelkę z pod głowicy wydmuchało ,ale w tym wypadku to była wina użytkownika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Najczestrza przyczyna szybkiego zluzywania sie sprzegla jest zla technika jazdy.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież 309Ci ma sprzęgło Turbomatik przez wielu uznawane za "niepalne". :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

"Niepalne"??? Mozesz je szybciej zniszczyc niz ci sie wydaje, a poza tym masz jeszcze zwykle sprzeglo. Trzeba wypracowac sobie technike jazdy i pamietac o tym ze ma sie wlasnie takie cacko jak turbomatic. Jesli umiesz dobrze pracowac ze sprzeglem turbomatic to normalne sprzeglo jest praktycznie niezniszczalne.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To dziwne, bo w założeniu Turbomatik miał niwelować szarpnięcia i jazdę na pół sprzęgle. :rolleyes: Czyli puszczasz sprzęgło i reszta robi się sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to prosimy @kosti o instrukcje na bezawaryjną jazdę Turbomatic'em :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj