mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Rogeryk    0

A Ty gdzie na podlasiu sie wybierasz? w tamtym roku gdzie byłeś?

 

Zdjęcie poniżej mapy pokazuje ile osób ściągneło na pokaz w Jaworach na podlasiu. Naliczono, że przewinęło się okolo 1300 osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja atakuje Wróblewo. ;) Mam tam niespełna 10km. Ta dziura na południowym-wschodzie kuje w oczy. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

A co Ty wyskakujesz z pokazami Claasa w temacie Fendta? Na pokazach Fendta przynajmniej maszyny są wyregulowane idealnie i nie trzeba poprawiać później na polu... Po Claasie musiałem gruberem pole równać mimo iż dzień wcześniej z 5 godzin maszyny ustawiali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@Rogeryk ty jestes taki glupi sam z siebie czy ktos ci za to placi? z twoich postow na kilometr bije tandeta i lichwiarstwem, nie wiem jak w lustro patrzysz po ciezkim dniu naciagania klientow i oczerniania konkurencji, oczywiscie w sposob daleki od konstruktywnej argumentacji.

 

co do tematu o pokazach to nie wiem po co i dla kogo sa robione, jeszcze nigdy sie tam nic nie dowiedzialem i nie zobaczylem maszyn tak naprawdę w akcji.

nadal daleko polskim pseudo sprzedawca do poziomu ktory reprezentuja sasiedzi. moze dlatego, ze polski chlop glupi i daje sie omamic ;[ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zeszłym roku byłem na takim pokazie fendtów, Helmut operował sprzzętem więc nawet nie dało się podagać :/ Ale za to pozwolił samemu ruszać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

W mojej galerii są zdjęcia z pokazów Fendta z tamtego roku, byłem raz i więcej nie będę. Najbardziej rozwalił mnie gościu w 716, pojeździł połowę pokazu z podniesioną talerzówką, gdzieniegdzie zarysował glebę, wchodzę do kabiny i pytam to ile spali w takiej talerzówce? Pokazuje średnie spalanie z komputera 10 l/h i już o nic więcej nie pytałem ;[;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem raz i w tym roku nie zamierzam jechać;/.

W zeszłym roku jak byłem na pokazie,to przyjechał taki dziadek.Wszystkie traktory już przejechały i na koniec został 936 z agregatem 6m.Ten zestaw przejechał,i ten dziadek podchodzi do Helmuta i mówi "E szofer k**wa ,co to za robota?Ja bym lepiej swoim koniem zaorał!" Miał trochę racji,bo opuścił agregat na 2cm,i przysuwał z nim 15km/h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

najlepiej jak kiedys bylem na pokazie nh i bylem ciekawy tvt, tylko po to tam pojechalem. podchodze do operatora (ciagnik sprzezony z plugiem i zamkniety) i pytam sie czy moze otworzyc i opowiedziec, bo jestem zainteresowany. typ mowi, ze nie bo ma poustawiany sprzet i na pewno cos mu przestawie - bo jestem na pewno ciemniakiem - wyczytalem miedzy wierszami.

po czym zaczynaja sie pokazy, typ wjezdza za jakims mniejszym ciagnikiem z plugiem w bruzde, zaczyna orac i sie okazuje, ze z 5 skib tylko 3 przewracaja ziemie i to tylko troche :(

ludzie sie po scierni tarzali ze smiechu, a jak jeszcze opowiedzialem im swoja historie to w ogole typa zbesztali ;[ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety bywa, sam miałem w ubiegłym roku taki problem że miałem orać CVX z lemkenem, dzień wcześniej mechanicy się bawili Quadtrackiem z 6 metrowym agregatem Lemkena i przekopali pole na 0.5m metra głęboko tyle razy że nie mogłem pługa z farby wytrzeć tak się ziemia pchała. Tak wyszło że nowy prosto z fabryki przyszedł i akurat za dobrze farbę na odkładniach Niemcy położyli.

Oj było mi głupio pierwsze 3 czy 4 przejazdy :)

 

Edit:

Żeby nie robić kompletnego OT dodam że nieraz przeraża mnie ignorancja moich kolegów z różnych firm, nieraz nawet z mojej, wobec klienta ;)

A co do Fendta sam się chyba wybiorę incognito ;[ i spróbuję dopchnąć się do kierownicy :(


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie pokaz to min. spotkanie ze znajomymi, zawsze ktoś przyjedzie i można pogadać. ;) Forma rozrywki, a nie jako wykładnia opinii o ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Byłem w Marianowie 2008 i w Jaworach 2009 to będę także na tych. Hehe. Czasem warto wziąć kluczyki od swego Fendta. Dwa lata temu w Marianowie zaczął padać deszcz i wiał silny wiatr. Mając kluczyki wsiadłem do 820 i trochę pojeździłem. No nie tak samowolnie, zadzwoniłem do mego znajomego handlowca B.J. i pytam: jeden stoi Fendt i nikt nim nie jeździ bo zamknięty jest. Odp. no to wsiadaj. Problem z tym że po jakimś czasie poproszono mnie o prezentacje możliwości dla kilku gości spod Sokółki. A jak pokaz dobiegał końca przyszedł Niemiec po Fendta i strasznie był ździwiony ;) tym że jeździłem na swoich kluczykach. Wytłumaczyłem łamaną germańszczyzną że mam Fendta i znajomy handlowiec zezwolił mi. ;[


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Dla mnie pokaz to min. spotkanie ze znajomymi, zawsze ktoś przyjedzie i można pogadać. ;) Forma rozrywki, a nie jako wykładnia opinii o ciągniku.

zeby byla to rozrywka to brakuje 2 rzeczy.

panien i wody, dlatego to lipa ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...ale jest bigos i kiełbasa za darmo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli zależy kto co lubi ;)

 

marzą mi się profesjonalne pokazy, takie żeby można było z nich coś treściwego wynieść, ale na razie na takich jeszcze nie byłem...

 

Edit

 

jedynie czego uczą to BHP, z cyklu czego nie nalezy robić.. ;[


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz z tym żeby coś treściwego z pokazów wynieść to ja Cię Pioter doskonale rozumiem-ta cholerna ochrona wszędzie się kręci... biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiechy, śmiechami @jaro ale nie było jeszcze targów albo pokazu żeby czegoś nie brakowało później na ciągnikach które wystawialiśmy ;/ Niestety zawsze się trafi taki co coś zdemontuje, żeby mu się chociaż przydało... ale nieraz rzeczy giną a później leżą gdzieś na placu albo na stanowiskach innych firm;/

Edit :

Nie jest to żaden przytyk do wypowiedzi kolegi @pioter... żeby mnie ktoś opacznie nie zrozumiał.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

apropo pokazow przypomniala mi sie ziolona gala z przed 5 lat w szepietowie gdzie był pokaz pras belujacych. Ewidentne lekceważenie klienta

 

Firmy wsadzily przedstawicieli do ciagnikow a Ci robili takie bele ze z owijarek spadały.

 

Podobnie jest z pokazami ciągników. Ostatnio rozsmieszyło mnie agroshow. Pole o wielkosci 10a dla jednej firmy. Deutz-fahr latal z talerzówką 6m szerokości tam i spowrotem po piasku;p


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Pokazy pokazami, @statek wstaw kiedy zdjęcia Varioterimnala w 412 jak będziesz miał podłączonego Vicona pod gniazdo ISO ;) Jestem bardzo ciekaw jak to będzie wyglądać i współpracować ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

zdjecia terminala czekaja na zaakceptowanie moderatora, co do tego ISO to była opcja i niebrałem jej, Musialem dozucic okolo 1tys euro, a to sporo zwazywszy ze nie jest to niezbedne. Diler mowił ze średnio to sprawuje. Ale nie znam szczegółów


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Śmiechy, śmiechami @jaro ale nie było jeszcze targów albo pokazu żeby czegoś nie brakowało później na ciągnikach które wystawialiśmy ;/ Niestety zawsze się trafi taki co coś zdemontuje, żeby mu się chociaż przydało... ale nieraz rzeczy giną a później leżą gdzieś na placu albo na stanowiskach innych firm;/

Edit :

Nie jest to żaden przytyk do wypowiedzi kolegi @pioter... żeby mnie ktoś opacznie nie zrozumiał.

 

I to mnie właśnie w naszym narodzie wku....wk***ia angry.gif -normalnie dorwać takiego i przeprowadzić pokaz-rozrywanie jełopa za pomocą dwóch JX-ów (albo podwójną gąsienicą Steigera go smile.gif ),przy okazji można byłoby ocenić uciąg a i niejeden interes ubić biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dlatego podoba mi sie koncepcja pokazow u zainsteresowanego rolnika. Miałem u siebie pokaz maszyn Lely. Ojciec zaprosił tylko tych ktorzy byli potencjalnymi kupcami i sasiadow. Wygladało to naprawde przyzwoicie i kazdy mogł zobaczyc zalety tych maszyn, akurat w moim przypadku byly kosiarki i przetrzasacz.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj