mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz1987    61

Ocenzurowałem jego wypowiedź :P Bo bym bana chyba dostał :) Peugot ma najmniej awarii, Citroen najmniej pali a w Ducato można ładować ile wlezie i nic nie trzeszczy w zawieszeniu w porównaniu do francuzów


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juzek    0

NERON3030 mogę wywnioskować, że ty chyba nie posiadasz Fendt-a i dlatego tak się wypowiadasz. Ci którzy posiadają wiele ciągników o różnych markach doceniają markę Fendt wśród innych ciągników. Spytaj się tych którzy mają po kilkanaście różnych ciągników i zapytaj się co sądzą o Fendtach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdaniem niektórych na tym forum fendt pali 211g/kwh, więc 300 KM=220 kW, a to z kolei=46 litry na kWh, więc u ciebie w fedzie mth trwa około 31 minut, więc się wszystko zgadza. dla porównania podam przykład znany mi bliżej, czyli pronara 82 który na dojechanie do działki oddalonej o 3,5 km i zaorania 110 ar pola robi 1 mth, na co spali 10 litry, natomiast na godzine spali 8 litry ON.

Witam. Zgadzam się mam kolege, który posiada fendta jakieś 90 km, mówi, że w godzinę potrafi zrobić ok. 2,1 mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Witam. Zgadzam się mam kolege, który posiada fendta jakieś 90 km, mówi, że w godzinę potrafi zrobić ok. 2,1 mth.

 

To ja w swym fendzie 716 bym przy sianokosach wymieniał olej po jednym pokosie jak by tak było w rzeczywistości. U mnie godzina pracy FENDTa pokrywa się prawie z godziną zegarową. Mam na swoim 6576h od nowiu.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

i jak z awariami? miales z nim jakies problemy?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Z awariami jest tak, nie ma ideału, jednak FENDT to prawie ideał. Pewnie znajdą się ludzie którzy będą narzekać na forum, że fendt to ..., ale napewno nie mają pojęcia o pracy tymi ciągnikami. Jak by popracowali fendem to zmienili by zdanie. Co do obsługi termianla to jak ktoś myśli i przeczyta instrukcje kilka razy to opanuje to w paluszku. Dodam tylko że w ciągu 3 dni robię przy zwózce pierwszego pokosu przyczepą samozbierającą około 1500 km przy średnim spalaniu 13,61 l/h pracy z przyczepą POTTINGER TORRO 5700 D. Dla porównania dodam że mój kolega ma NH TVT 170PS i w identycznej przyczepie pali mu 22 L/h, przynajmniej tak mi powiedział. W orce w pięcioskibowym pługu obracanym POTTINGER SERVO NOVA 35 pali mi od 14 do 24 l/h. W zależności jaką ziemię orze i w jakich warunkach.

 

Dla mnie na pierwszym miejscu Jest FENDT i JOHN DEERE ale fendt bije na łep w spalaniu konkurenta. :)

 

Co do kosztów serwisu to nie widzę różnicy między serwisem Fendta a Case bądz Manitou. Różnica jest taka że kilka lat wstecz to na przeglądy przyjeżdzali do mnie z Tarnowa Korbanki i dojazd sporo kosztował 1km = 1zł netto. Dziś jest sieć serwisów lokalnych i dojazd kosztuje podobnie jak u konkurencji. Robocizna kosztuje podobnie jak u konkurencji. Dotychczas najdroższa była roboczo-godzina serwisu CASE jak dla mnie.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Skąd wiedziałeś? :)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

strzelałem :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

To trafiłeś. Hehe :)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@ Palax pochwal się jakimiś fotkami sprzętu i obejścia :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

To ja podzielę się moimi spostrzeżeniami co do Fendt-a 718 Vario TMS, jego główne wady które na razie dostrzegłem to mała kabina, niewygodny fotel pasażera, i brak schowków w kabinie (właściwie jest tylko jeden schowek do instrukcji). Wady które wymieniłem są raczej mało istotne ale konkurencja np: Claas Arion ma lepiej wyposażoną kabinę i to nawet w mniejszej cenie niż Fendt. Natomiast główna zalety to przede wszystkim małe spalanie a także chyba najlepiej dopracowana na rynku przekładnia bezstopniowa Vario. Moim zdaniem Fendt powinien już wprowadzić nową serię 700 Vario.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,kabina a raczej deska rozdzielcza jest jeszcze z tych traktorów produkowanych w '90-tych latach,i za takie słone pieniądze jak się płaci za fenda ta powinno być zmienione.Na niemieckim forum czytałem że są już przymiarki do nowej 400setki i 700setki,jak znajdę to wlepię link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Jedne foto moje :) ale winny jestem za to ze mogłem sobie z Toba pojeździć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Żyje pije, latam gadem pełen serwis :) Ale zaraz bede musiał nam wszystkim ostrzeżenia powstawiać :)

 

Pozdrowienia JarosLawie, staropolskim eL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Grunt to propaganda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Rogeryk ja z chęcią jadę na takie pokazy. ;) Zwłaszcza, że u nas robią je sensownej glebie. ;[ Jedną z rzeczy, które mi się nie podobają, to jak ktoś się chcę przejechać i zobaczyć, jak się "je" Fendta. Posadzą Cie na fotelu ustawia tempomat i powiedzą żeby nie dotykać... Potem się dziwić, że ludzie się boja Vario. :)

 

Bardziej chodziło mi o to, że napisałeś to w dwóch temat. Czemu na Lubelszczyźnie jest tak goło? Na Podlasiu, jakoś gęsto. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo Fendt dopiero zaczyna podbijać Podlasie ;) jedziemy na pokaz koło Brańska-szdkoda tylko, że nie będzie serii 900. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj