mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

mam propozycje mav moze ty opowiedz czemu sa takie dobre a nie ciagle krytykujesz ;) pokaz czy ty wogóle cos o tym wiesz czy tylko chcesz sie dowiedziec od innych tego czego ty nie wiesz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

1014tojestto

 

ten temat właśnie jest dla innych którzy nie argumentują swoich wypowiedzi na ten temat, bo zauważ ze ja argumentuje swoje wypowiedzi. I pisałem juz o tym sporo razy w wielu tematach.

 

A co do tego ze chce sie czegoś dowiedzieć, to masz racje. Wszystkiego nikt nie wie, ja też zdobywam cały czas wiedze. Może ktos mnie zaskoczy czymś o czym wcześniej nie wiedziałem.

Lubię polemikę z takim kimś. Ale śladowe ilości takich osób na AF.

 

Bo co to za wypowiedzi: -----> "Fendt bo Fendt"

 

i nikt z tych którzy sie tak wypowiadają nie zabrał tu głosu... (bo za dużo wiedzą i nie chce sie podzielić tą wiedzą?:lol: )

 

ps

twoja wypowiedz tez jest baaaaaardzo na temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nalepa.p    1

duza wartosc przy odsprzedazy podobnie jak i JD

 

trwalosc i jakosc wykonania

 

oddzielny uklad hydrauliczny jak dla mnie swietna sprawa7

 

 

 

 

a czy jest najlepszy czy lepszy jest JD trudni powiedziec

 

 

JD ma rame inne marki nie maja i co sie takiego w sumie dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Fendt ma gwarancje na silnik coś ok.40tyś.mtg.Tylko nie krzyczcie na mnie-tak słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wojtus-załóżmy ,że jest tak jak piszesz-wtedy zakładając iż ciągnik pracuje jakieś 1000 mth rocznie-dawaliby gwarancję na najbliższe 40 lat-nic tylko brać i jeździć-fabryka zapłaci za wszystko :(.Krzyczeć nie będziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

No właśnie to jest ciekawe jak to jest możliwe?Zaznaczam ja to tylko słyszałem.A co do niezawodności ogólnie maszyn,ciągników czy nawet samochodów decyduje po pierwsze jakość materiałów z jakich został wyprodukowany dany produkt oraz precyzja i dokładność wykonania poszczególnych detali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nalepa.p    1

nie sadze zeby to byla prawda raczej chodzi tu o przewidywalna trwalosc przez producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1
John Deere jest jak Sprite.....Fendt - pragnienie :)

Dobrze gadasz. Fendt ulgnie a jd jedzie dalej :(:)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

A ja mam gupie pytanie. Od kiedy produkują fenda 936 vario. Ja myślałem że od 2007r. A nie dawno czytałem że już w 2005 roku były dostępne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Przypomniał mi się jeszcze jeden szczegół, który przemawia za Fendtem: światła na kabinie można używać jak dolne światła drogowe/mijania-drogowe/ i jest to bardzo przydatne w czasie jazdy z maszyną zaczepioną na przednim TUZ-ie lub ładowaczem czołowym.

Ponadto Fendt z silnikiem Deutza lepiej zapala w niskich temperaturach niż np. JD /chodzi mi o modele JD z pompą rotacyjną przed CR/. W Fendt-cie jest 6 oddzielnych pomp wtryskowych /to nie jest pompowtryskiwacz/ i w zimie paka to jakoś łatwiej.

A najlepszy traktor to by zrobił jakiś zmyślny Chłop, który ma dostęp do Agrofoto... :(


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

taki bajer ze światłami :( to ma nawet moja valtra to jest chyba obowiązkowe przy przednim TUZie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9
taki bajer ze światłami :( to ma nawet moja valtra to jest chyba obowiązkowe przy przednim TUZie

To na pewno nie jest obowiązkowe przy przednim tuz-ie, czyli punkt dla Valtry.

Nie wiedziałem że jest to również w Valtrze ale ciągników tych jest tak mało, że trudno poznać jego zalety.

Valtra w Polsce ma b. dobry marketing bo z firmy z maleńkim udziałem w rynku zrobili potęgę /przynajmniej w wielu głowach polskich rolników/.

Duże brawa.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Drogi mavie zawsze co do moich wypowiedzi masz jakieś poprawaki a twoje teorie biora się bardzo często z papierka może powiedz jaka jest dla ciebie najlepsza marka i dlaczego bo dla mnie fendt jest jak mercedes czyli najlepszy bez wzgledu na wszystko bo fendt zawsze się zwróci przykladowo w spalaniu a to że się mówi że fendt jest najlepszy to prawda mi przy kupnie mojego 930 vario tms to co mówili sprawdziło się w polu a nawet lepiej mówili że wyjdzie góra do 25 l/mth przy moich maszynach uprawowych oczywiście a mi do tej pory wyszło najwięcej 19 l/mth a jak byłem ostatnio po oleje u dilera NH do mojego TL80 to spytałem sie z ciekawości ile spali l/mth jakiś tam t 7000 a miał około 200 km to bali się wypowiedziec a jak wspomniałem im że mój fendcik pali19l/mth i ma 310 km a nie 200 to nie mogli w to uwierzyć. I pomyśleć sobie że jeszcze przed rozmową o spalaniu tego ciągnika mówili że tego NH można by spokojnie porównac z Fendtem chyba rozwiałem im troche ich śmiałe porównania!

Pozdrawaim!

I sorki za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

ja tylko chciałem dodać do tych wszystkich wypowiedzi że jak ostatnio byłem u korbanków po cześci do mojego claasa to tam na tyle we warsztatach widziałem chyba z 6 nowiuteńkich fendtów porozbieranych na maluśkie kawałki coś mi sie zdaje że fendty tak jak inne ciągniki są dobre do czasu kiedy sie nie psują ale trzeba przyznac że w normalnej robocie ich awaryjność jest w miare niewielka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

oj gimo...mercedes to nic szczególnego płacisz tylko za kólko i gwiazde...to samo z fendtem.płacisz za znaczek

i według testów na dlg miedzy fendtem 930 tms a jd 8530 przy max mocy i 1900 obr/min jest 2.1 litra róznicy w spalaniu przy czym jd osiąga 4 kwh mocy więcej ;)podobnie bedzie w polu.róznice bedą nie duże awaryjnośc podobna moc praktycznie ta sama.przy czym w Polsce na korzyśc JD przemawia rozbudowana siec dealrów.a fendt tylko DHK.

czyli wychodzi na to że fendt-mecedes JD-bmw :P

ehh nie rozumiem waszej fascynacji...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@Gimo

 

musisz dokładniej tego kogoś kto ci to opowiada słuchać. Bo robisz głuchy telefon i robią sie z tego bajki. Bo wg mnie jesteś bardziej obserwatorem niż użytkownikiem tego sprzętu.

 

-na temat mercedesa sie już wypowiadałem (widze że flagowe hasło DHK działa)

ale dodam że Mercedes może sobie "pozwolić" na wypuszczanie "nie najlepszych samochodów"... bo tam chodzi o prestiż. Mercedes nie musi jechać 300km/h i przyspieszać w 2s do setki żeby pokazać klasę. Czego nie można powiedzieć o ciągnikach rolniczych które sie nie kupuje (oczywiście do pola) po to by sobie jeździły dla prestiżu. Tu sam prestiż nie wystarczy, ważne są też osiągi.

 

-podobnie na temat tych max 20l/mth i 15km/h orce sie wypowiedziałem gdzieś wcześniej (nie pisz takich bajek)

 

 

I właśnie dlatego że posiadam wiedze nie tylko teoretyczną (papierkową jak to nazwałeś), rozróżniam rzeczy realne od nieprawdziwych.

 

więc puki co Gimo brak wiarygodnych informacji z twojej strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Porównywanie ciągnika do samochodu:D

Mercedes z roku na rok robi coraz gorsze auta. Jakoś żaden użytkownik tego sprzetu sie do tego nie przyznaje.

A to spalanie 19l/mth po prostu bajka. Czy może ten ciągnik chodzi na 1 cylindrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7
Fendt ma gwarancje na silnik coś ok.40tyś.mtg.Tylko nie krzyczcie na mnie-tak słyszałem.

 

Gwarancja na silnik 40tys mth lub trzy lata. :P

 

Gimo a ile wybija ci ten Fendt 930 motogodzin na 1ha orki -1mth?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jest ciągnikiem zaprojektowanym z największą precyzją.


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a z kąd to wiadomo? z bajek od dealrów DHK? a może to jd czy nh czy valtra jest bardziej dopracowana?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z kąd to wiadomo? z bajek od dealrów DHK? a może to jd czy nh czy valtra jest bardziej dopracowana?

Chodzi mi o to że jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie ciągników


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Bo jest ciągnikiem zaprojektowanym z największą precyzją.

Znaczy-zaprojektowanym czy też wykonanym ?Wiesz bo jak będzie precyzyjnie zaprojektowany a do d..y wykonany :P.Zresztą co to może znaczyć to "precyzyjne" projektowanie ?

"Chodzi mi o to że jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie ciągników"- no właśnie jednym a nie jedynym !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj