mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

rafcik711    0

Witam ja mam starego jelenia 87r2140 ma 82 konie ale radzi sobie w polu super zapiąłem mu agregat uprawowo-siewny bierny Raberwerka 3m pełny wał pakera i śmigał ok a po sąsiedzku gość siał 3m 'aktywnym' Fendt -311 i Wam powiem że się żdziwił że johny tak sobie radzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizmo    0
Napisano (edytowany)

fendty pod tym względem są z***** bo mają silniki nie do zajechania :) . ponieważ mają sprzęgło jakieś tam nie pamiętam nazwy i mało palą.

 

 

Cenzura !!!! ban 30dni

 

Ps. post bez sensu "jakiś tam"

Edytowano przez Balzak
Cenzurowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Silnik idzie zajechać każdy, bez wyboru, mało pali czyli ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,fendty mają silniki deutza, ale to nie te same co deutza fahra? bo dużo ludzi tak mówi i to chyba mylne.ktoś wie dokładnie jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

deautz-fahr nie produkuje silnikow w ogole, silnikami zajmuje sie deutz-ag, ktore zostalo wykupione przez SDF jakis czas temu ;)

do fendta sa wkladane silniki z tej samej fabryki co do deutz-fahra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoss1990    0

Fendt dzięki swojej skrzyni Vario jest postrzegany jako najleprzy i rzeczywiście te spekulacje są poparte doświadczeniami czy to samych użytkowników czy też osobami które miały do czynienia z wieloma ciągnikami. Ostatnio rozmawiałem z gościem z Unii Grudziądz on jeżdzi na pokazy polowe z pługami i opowiadał ze jeżdził wieloma ciagnikami ale Fendt niezależnie czy pług był zle czy dobrze ustawiony Fendt nie miał żadnego problemu przyoczył przyklad ze JD gdy tylko mial zle skonfigurowany pług zaczynał sie grzebać itp. Ja również uważam ze Fendy to doskonała solidnośc wykonania i wytrzymałośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak to @brzozak2 zawsze w takich wypadkach jak powyżej pisze ?-nowy na imprezie ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

haha ;) ledwo chłopak zaczął


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hihihi, wciaz mi sie podoba to okreslenie ;) , ale zdaje sie, ze to po kims je zaczalem powtarzac :P

@Radoss1990 jedno pytanko, przeczytales caly temat?? jesli nie to namawiam, bo to ciekawa lektura, poznasz tym samym nasz punkt widzenia.

chcialbym ci rowniez powiedziec bys nie sluchal rad pierwszych lepszych sprzedawcow, serwisantow, czy ludzi z obslugi, bo oni za wiele nie wiedza o sprzecie rolniczym, niestety :) (zdazaja sie wyjatki), tylko rozmawial z zaufanymi rolnikami, ktorzy potrafia obiektywnie wypowiadac sie o sprzecie :)

 

jesli chcialbys ocenic przekladnie vario z troszke bardziej fachowego podejscia to moze ci zarzucic kilka pozycji z dziedzin wiedzy: hydraulika, przekladnie hydrostatyczne, napedy i sterowanie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nasunęły mi się pewne przemyślenia odnośnie tego tematu.

Jak już wielu pisało Fendt wypracował sobie dobrą opinię, ale DHK moim zdaniem nie szanuje klienta, co prowadzi do paradoksu. Niby wielu chciałoby Fendta, ale nie lubią Korbanka

 

Fendt jak najbardziej, ale w seriach 300 i 500 ze zwykłymi skrzyniami i silnikami MWM. Obecnie Fendt do mnie przemawia, bo jak można wyciągać moce powyżej 300 koni z silnika o pojemności niespełna 7 litrów. Mimo tendencji do ochrony środowiska i trendu downsizingu uważam, ze moc powinna być wypływać z pojemności i wsparcia turbo, które daje lepsza elastyczność. Zauważcie, że w pracach polowych lepiej sprawdzają się ciągniki, które mają większy apetyt i mniej wyżyłowany silnik.

 

Fendty się grzeją, bo silnik jest wyżyłowany oraz większa cześć napędu jest przekazywania hydraulicznie, co w ekstremalnych sytuacjach powoduje wyraźny wzrost temperatury. Skrzynia bezstopniowa jak najbardziej, ale w rozwiązaniu ZF'a. Vario ma rozwinięta elektronikę, która ma za zadanie polepszyć rozwiązania konstrukcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Fendt ma kilka słabości np.brak rewersu w starszych modelach i rozlewające się wyświetlacze ale po za tym sprzęt rewelka mój 304lsa pali około 5 litrów na mth (jednak nie mit że fendy mało palą) w różnych pracach wszystko pod ręką prosty w budowie i obsłudze jak cep ma 72 km i ciaga bez większych problemów 4 keverlanda a sprzęgło turbomatik w porównaniu z normalnym sprzęgłem to tak jak jazda polonezem i a6 w automacie (nie bierzcie mocy samochodów pod uwagę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja tam przy swoim 306 nie boleje od braku rewersu :P wiadomo, było by mi z tym wygodniej bo mam przy nim tura :P ale takto fendt jest świetnym ciągnikiem :P sąsiad ma nowego zefira 85 i w życiu bym fendta (rocznik 1988) nie zamienił na te chińsko-polskie dziadostwo :P


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

@Bobek Farmer i to co napisaleś ma swoje odzwierciedlenie w cenach, fendty serii 500 są często droższe niż nowsze serii 700, a przecierz 500 nie ma vario, rewersu bez sprzęgła czy hydrauliki na elektrozaworach, 500tki biją rekordy cenowe mają po 10 tys. mtg a kosztują ok. 170 tysi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

Fendt wcale nie jest najdroższy!!! w porównaniu Fendt 312Vario vs JD 6330Premium z tym samym wyposażnienim JD jest droższy o jakieś 20-30tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak tylko jd jest na wyzszym poziomie niz fendt serii 300 vario, jak sobie porownasz z seria 400 to juz nie jest tak kolorowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

masz racje, JD posiada rame i jest cieższy o jakieś 500kg ale róznica cenowa jest spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chodzilo mi tez o wyposazenie, np. brak mozliwosci zamowienia sterowania elektrozaworami hydrauliki zewnetrznej, nie ma kolorowego monitora, joy'a itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

JD ze skrzynią AQ nie ma joya i sterowanie hydrauliką elektrozaworami tez nie jest w standardzie, w tej wersji co ty mówisz to nie mam pojecia ule by kosztował bo mi wycenili na 350tys i byłby dopiero po zniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli porownywac go do fendta vario tylko jd AP z podlokietnikiem i tak jd bedzie kosztowal ok. 75 000 euro netto, a fendt 400 ok. 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

tylko że JD z AP mi wszyscy odradzają, mówią ze jest to dość awaryjna skrzynia. Fendt 400 jest chyba jednak troche wiekszym ciągnikiem od jd 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1
Napisano (edytowany)

większym to on na pewno nie jest

Edytowano przez brzozak2
nie widze uzasadnienia = nabijanie postów, poza tym piszesz nieprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj