mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

pawelol111    1337

A wziąłeś pod uwagę że części są wytrzymalsze niż np choćby w Case. Skrzynia w serii 300 bez porównania z Case z serii 51xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

ale czesci to najdrozsze ze wszystkich marek ma własnie fendt

 

Kolega niedawno naprawiał skrzynię w mccormiku ok. 130km. Koszt prawie 70000pln.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

W ostatnim czasie miałem przyjemność rozmawiać z przedstawicielem jd i według jego fendt to ciągnik z elektryką poparty hydrauliką i mechaniką zaś jd mechanika poparta elektroniką i hydrauliką a także twierdził że fendt jest idealny do transportu a jd ciezka robota w polu

 

No tu się zgodzę.. Fendt w transporcie bije wszystkie ciągnik nie ma sobie równych, zaś w pracach polowych tu już sa debaty.. Odpowiedniki danej mocy w donych seriach i modelach są sobie równe. Fendt ma moc, ale to moc nie jest też aż tak..niesamowita.. JD jest za to z mocą bardzo solidny. Ale konstrukcyjnie fendt bije wszystkie marki.. Wykonanie konstrukcyjne jest porządne. Prędzej braknie mu mocy niż coś się "urwie" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Kolega niedawno naprawiał skrzynię w mccormiku ok. 130km. Koszt prawie 70000pln.

 

 

A co mu w tym mccormiku padło? Cała skrzynia się rozleciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Dokładnie.Zmieliło jakieś łożysko, a potem nastąpił armagedon.Nawet obudowa nia przetrwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Z tego co słyszałem to tak jak kolega up napisał Vario to już nie ta żywotność co w serii 300,500 do 2000r.Tamte skrzynie są praktycznie nie do zajechania.Jest problem z wyskakiwaniem biegów ale to nie ma tragedii z tym bo najczęściej wystarczy wymienić synchronizator,koszt 2-3 tyś za jeden bieg.W nowszych budach czasami jest problem z czujnikiem od L-M-S i rewersu ale to też nie jakaś katastrofa.Jeżeli zaś porównamy skrzynie JD z tamtych lat czyli seria 6xxx to tam jest dopiero MASAKRA!Hamulce i skrzynia są w jednej kąpieli olejowej,przez co opiłki z okładzin hamulców wędrują do skrzyni a potem to już sami wiecie...Koszty są okropnie duże i w wielu przypadkach nie ma sensu tego nawet robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fendt przy takich cenach i vario, które często siada  przy 10tyś. mth to już nie jest taki naj...Chociaż teraz to już wszystkie marki lecą z jakością. Najlepsza seria fendta jak dla mnie http://www.konedata.net/Traktorit/fendt816.htm B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie miałeś od nowości to się nie udzielaj. To nie fiat siena albo lanos że koszt wymiany rozrządu,olejów i filtrów = koszt zakupu tego samego rocznika :)  Tylko zetor trzyma rzeszę idiotów że za 7245 płacą po 50 tys zł, bo i na superolu jeździ ot cała tajemnica sukcesu rynkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pawel855 akurat jako taką wiedzę mam i staram się obiektywnie podchodzić do tematu. Idąc twoim tokiem rozumowania to chłop musi kupić sprzęt, żeby mieć jakieś zdanie, czyli kupuje w ciemno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Konstrukcją Fendt nie ma sobie równych, moc mocą (chodź na filmie widać, że ma) ale konstrukcji żaden z ciągników lepszej nie ma masywności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

He? JD 8R jest 2tony cięższy.

Chyba każdy z użytkowników Fendta przyzna mi rację że ciągnik fajny ale za lekki.

Pracowałem na 820Vario z 5 skibowym Kuhnem MM122 to jak nie było ciężarku na przodzie to pług od ziemi się nawet nie oderwał tylko przód ciągnika szedł w górę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Taka logika konstruktorów, najpierw głowią się jak wydusić 200koni z silnika 4cyl a potem martwią się jak dociążyć przód... Ciekawe co będzie za 30 lat - ciągnik z aluminium i kevlaru 4cyl 300 koni i balast 5 ton z przodu i po 2 tony na tylne koło?  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dziwie się że zmieniono silnik MWM na inny. Te są nie do zajechania jak się o nie dba. Po 10 tys mth wał jak nowy. Silnik oszczędny, prosty, czego chcieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Normy spalin, hałasu itd itp, W latach 80-tych MWM kupił Deutz który sam posiadał bdb silniki chłodzone powietrzem wycofane właśnie między innymi przez hałas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

He? JD 8R jest 2tony cięższy.

Chyba każdy z użytkowników Fendta przyzna mi rację że ciągnik fajny ale za lekki.

Pracowałem na 820Vario z 5 skibowym Kuhnem MM122 to jak nie było ciężarku na przodzie to pług od ziemi się nawet nie oderwał tylko przód ciągnika szedł w górę :)

 

Chodziło mi o masywnie zbudowaną konstrukcję ciągnika, nie ciężar. Tak, rzeczywiście ciężaru, wagi to mu brak. Bez ciężarka do talerzowania, siewu czy orki nawet nie wyjeżdżam.. Tył ma ciężki, za to przód lekki, zbyt lekki.

Film wrzuciłem, bo zaciekawił mnie, że wagony ciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Nie jest tak do końca jak to piszecie.... Po pierwsze primo ciągnik jest maszyną wielozadaniową i stosowanie jego jest wielozadaniowe raz takie że potrzebujemy b.dużo masy by zwiększać uciąg lub stabilność jego pracy z innymi narzędziami ciężkimi, a raz potrzebujemy lekkiej maszyny do jazdy po szosie, po łąkach podmokłych albo po szosie w transporcie. Panowie Fendt to jeden z pierwszych ciągników jaki pamiętam który na tuzie miał porządny obciążnik. Po co jest na tuzie? po to żeby można było go sobie bez kłopotu wrzucić i z ciągnika lekkiego zrobić ciężki.  Jak kupowałem miałem obawy teraz nie mogę się doczekać wiosny!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Konstrukcją Fendt nie ma sobie równych, moc mocą (chodź na filmie widać, że ma) ale konstrukcji żaden z ciągników lepszej nie ma masywności..

Ile ton mogą ważyć te wagony? Ursus 1224 pociągnie prawie 500 ton po torach więc ciężko wyczuć czy ten fendt jest mistrzem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Nie jest tak do końca jak to piszecie.... Po pierwsze primo ciągnik jest maszyną wielozadaniową i stosowanie jego jest wielozadaniowe raz takie że potrzebujemy b.dużo masy by zwiększać uciąg lub stabilność jego pracy z innymi narzędziami ciężkimi, a raz potrzebujemy lekkiej maszyny do jazdy po szosie, po łąkach podmokłych albo po szosie w transporcie. Panowie Fendt to jeden z pierwszych ciągników jaki pamiętam który na tuzie miał porządny obciążnik. Po co jest na tuzie? po to żeby można było go sobie bez kłopotu wrzucić i z ciągnika lekkiego zrobić ciężki.  Jak kupowałem miałem obawy teraz nie mogę się doczekać wiosny!!:D


Nie jest tak do końca jak to piszecie.... Po pierwsze primo ciągnik jest maszyną wielozadaniową i stosowanie jego jest wielozadaniowe raz takie że potrzebujemy b.dużo masy by zwiększać uciąg lub stabilność jego pracy z innymi narzędziami ciężkimi, a raz potrzebujemy lekkiej maszyny do jazdy po szosie, po łąkach podmokłych albo po szosie w transporcie. Panowie Fendt to jeden z pierwszych ciągników jaki pamiętam który na tuzie miał porządny obciążnik. Po co jest na tuzie? po to żeby można było go sobie bez kłopotu wrzucić i z ciągnika lekkiego zrobić ciężki.  Jak kupowałem miałem obawy teraz nie mogę się doczekać wiosny!!:D


Nie jest tak do końca jak to piszecie.... Po pierwsze primo ciągnik jest maszyną wielozadaniową i stosowanie jego jest wielozadaniowe raz takie że potrzebujemy b.dużo masy by zwiększać uciąg lub stabilność jego pracy z innymi narzędziami ciężkimi, a raz potrzebujemy lekkiej maszyny do jazdy po szosie, po łąkach podmokłych albo po szosie w transporcie. Panowie Fendt to jeden z pierwszych ciągników jaki pamiętam który na tuzie miał porządny obciążnik. Po co jest na tuzie? po to żeby można było go sobie bez kłopotu wrzucić i z ciągnika lekkiego zrobić ciężki.  Jak kupowałem miałem obawy teraz nie mogę się doczekać wiosny!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Dziwie się że zmieniono silnik MWM na inny. Te są nie do zajechania jak się o nie dba. Po 10 tys mth wał jak nowy. Silnik oszczędny, prosty, czego chcieć więcej?

 

Fabryka jako tako dalej istnieje i silniki równie tylko tyle ze DEUTZ połknął mwm . Czyli wniosek ze to dalej w fendtach są te same silniki tyle ze w nowszej technologi


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To co oni ładują teraz do Fendta nie ma prawa zwać się silnikiem. W porównaniu do MWM to piszczałki bardzo awaryjne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Ja powiem tylko tyle ze kiedys stare Fendty przyjeżdżając do polski to po 15-20 latach miały po 9/10 tys albo mniej mth a dzisiaj fendty seria vario sciagana do polski ma nierzadko ponad 15 a nawet 20tys godzin słyszałem juz o przypadkach w których miał 9 na liczniku a w rzeczywistości juz 27tys mth i 12 tys a rzeczywiście 22 tys mth i zobacz w jak krótki czasie to robia - w ciagu 10-15 lat . I wychodzi ze często polowe młodszy ma dwukrotnie większy przebieg od tych starszych . Są kupując swojego mialem możliwość wzięcia z 2009r tez 714 vario ale mój z 2006 ma dokladnie 5470mth a tamten z 2009 juz 7500mth . I chodzi mi o intensywność pracy nowych ciągników i i można nazwać natężeniem ich używania ( chodzą non stop caly rok każdego dnia po kilka kilkanaście godzin dziennie. A stare ? Zrobil swoje i stal...

Mi w Fendtach podoba sie ta ciasnota wszystko upchane zero wolnych przestrzeni i ciasna kabina - wszystko pod ręką, a o bezstopniowej skrzyni juz nie wsponeeee, choc 512 tez bardzo dobrze obsługiwało sie skrzynie - w szczególności to sprzeglo które nie pozwoli zdusic ciągnika.


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pallxito    0

Dla czego mało pisze tu o fendach ?? Bo na nie nikogo nie stać macie same c-360 czy tam c-330 i dalej się nie odrywacie. 

Mam fenota 514 z 99roku i to jest rakieta skrzynia 60 i lecisz z transportem 

Fakt dałem za niego 100owke mam go rok i 800 mth zrobione i idzie. 

Powiem tyle niemieckie ciągniki z lat 90 maja lepsza technologie niż ciągniki z 2017 polskie 

Wymieniasz filtry i oleje w odpowiedni czas i użytkując normalnie go to posłuży bardzo długo

Najlepiej samemu się przekonać wsiadając do takiego i testując.

Owszem zaznaczę jeszcze testując normalny stan a nie jakąś padlinę dojechana :)

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Dobre bajki 60km/h, to 3tys obrotów masz na silniku? Stówka za 99 rok to nie drogo, pod 15 tys godzin pewnie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17
Napisano (edytowany)

60km/h w zasadzie mozliwe...z gorki i na wcisnietym sprzegle. Poza tym to tak naprawde nie wiem o co sie tobie rozchodzi, piszesz swoj pierwszy post na forum i od razu probujesz obrazac innych. najpierw zanim cos napiszesz, to przejzyj wszystkie wpisy dotyczace ciagnikow Fendt.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Chłopak wypomina czy kogoś stać na Fendta, a sam rzucił się na używkę za 100k  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj