mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

garek    155

ba i co roku sprzedaje się 200 nowych sztuk


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Toż to śmiech na sali. Za taką kase kupic ciagnik pomocniczy? Mi to sie w głowie nie miesci. To juz lepiej kupic Valtre ktora jest oszczędniejsza i tańsza. Dla mnie Fendt nie jest kto wie jakim ciągnikiem bo jak znajomy postawi swojego koło mojego Jelenia to mi sie śmiać chce. Fendta prawie wcale nie widac. A pieniądze wyłożylismy te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jakby tak postawić obok serie 400 albo 700 Vario? Takie porównanie ma sens, a nie ciapek od Fendta i wypasiony JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Ale jaka jest Różnica cenowa? A cena jest jednym z głownych czynnikow ktore decyduja o kupnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

koniec tego OT.

nie wiadomo jaka dokladnie jest sytuacja i nie ma co sie przekomarzac, moze gosc rzeczywiscie ma spore problemy w polu, ale jakos daje rade pare ha obrobic, a w oborze spedza 4 razy wiecej czasu tym ciagnikiem, gdzie don pedro by sie mogl poprostu nie zmiescic 6620 - bo to duzo wiekszy ciagnik. natomiast jesli obrabia nim 100 ha i przez 3 miesiace ciagnie codziennie za duze dla niego maszyny to mogl nawet odpowiedniego pronara wybrac i by mial lepiej.

kazdy dobiera ciagnik do wlasnych potrzeb, a niestety jesli chce sie rozmawiac o tym na forum to trzeba przedstawic komplet informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Jest to ciągnik Ktory wokonuje identyczne prace jak moj. Czyli pług agregat uprawowo-siewny gruber,z ładowaczem i w transporcie. Jest to głowny ciągnik na 70 ha. Ja tylko stwierdzem iż Fendt nie jest taki jak nazywa sie ten temat bo tak samo mozna by powiedziec o innych markach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Jest to ciągnik Ktory wokonuje identyczne prace jak moj. Czyli pług agregat uprawowo-siewny gruber,z ładowaczem i w transporcie. Jest to głowny ciągnik na 70 ha. Ja tylko stwierdzem iż Fendt nie jest taki jak nazywa sie ten temat.

Będę złośliwy-ale znajomy i tak powie-"ale mój mniej pali" :D-sorry za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Ja mając doczynienia z tymi dwoma ciągnikami stwierdzam iz nie wierze w to zeby ten fendt miał lepsze osiągi w polu chociaz by ze wzgledu na gabaryty kolejnym czynnikiem jest silnik ten ma 20 koni mniej i niby lepiej sobie radzi ? koles coś kręci i tyle,mozliwe ze nawet nie widział tych dwoch ciagnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

dla mnie to sa najlepsze ciagniki sa najnowoczesniej rozwiniete technicznie poprostu ale niestety ta cena :D ale co z tego fendt wynagradza czy innym poprostu mercedes klasy S wsrod ciagnikow ...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Bartus podaj konkret cos czego inne marki nie mają. Bo ja tak samo moge powiedziec o innej marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
dla mnie to sa najlepsze ciagniki sa najnowoczesniej rozwiniete technicznie poprostu ale niestety ta cena :D ale co z tego fendt wynagradza czy innym poprostu mercedes klasy S wsrod ciagnikow ...

Co? Przecież w Fendzie są rozwiązania sprzed 20 lat to jakie one tam najnowocześniejsze? :/ Jak np. w serii 300 Ci niema nawet bez sprzęgłowego rewersu elektrohydraulicznego :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

mam JD 5720 i kosztowal on o wiele wiecej od Ursusa 1224, a w polu nie radzi sobie rownie dobrze jak on. Czy to znaczy, że JD sa zlymi ciagnikami? Nie. JD to świetne ciągniki ale ten model jest poprostu przeznaczony do czegoś innego tak samo jak ten Fendt 309CI. Nie można oceniać ciągników w ten sposób.

Olik

Niektóre marki do dzisiaj nie mają takich rozwiązań jak 300Ci, a pozatym to są najbardziej zacofane ciągniki z wszystkich seri Fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

kolego ale twoj jeleń Ma chyba 80 koni A fendt o ktorym mowa ma 105 A to jest roznica bo 25 koni nie chodzi droga. I wykladając taka kase na ciagnik ktory do cieżkiej pracy sie nie nadaje ? To jaki ciagnik trzeba kupic zeby mozna było pracowac w polu?. U mnie znajomy ma JD5820 i ciagnik chodzi jak zegarek pracuje w pługu 4x44 agregat uprawowo siewny 3 metry i chodzi bez zazutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak dla mnie to sam sobie przeczysz, pewnym jest, ze 6620 bedzie sobie radzil znacznie lepiej w polu niz 309ci i co do tego nie ma zadnych watpliwosci.

ale ciebie niestety ogarnela jdmania i chyba zielono ci :D skoro mowisz, ze 5820 radzi sobie lepiej od fendta, nie dosc, ze jest o 300 kg lzejszy (dlg) to jeszcze sporo slabszy....

o podnosniku nie wspominajac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

john nie ma np. turbomatika a 309c ma , john 6020se ma wydatek pompy 54 lub 63 l a fendt 300 serii dwie pompy 30+48 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Mój JD 5720 też dobrze chodzi ale nie jest wstanie zrobić tego co 1224 chociaż jest droższy.

Tak samo Fendt 309CI nie jest wstanie zrobić tego co JD 6620 chociaż jest od niego droższy bo ma słabszy silnik i należy do niższej klasy mocy.

Ale już np. podczas pracy z ładowaczem na małej przestrzeni lub w budynku JD 5720 i Fendt 309CI mają przewage nad wiekszymi ciągnikami chociaż mają mniejszą moc.

Chodzi mi o to żeby porównywać ciągniki z tej samej klasy mocy, a nie np. 100km z 150km bo to nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Ktoś napisał w temacie "Ceny ciągników", że po doposażeniu JD do równego stanu jak Fendt, to cena JD będzie wyższa od Fendt'a. Nie rozumiem po co się kłócić, że mniejszy ciągnik jest droższy jeżeli ma lepsze wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Fendt tez jest zielony i wcale nie ogarneła mnie mania JD bo poprostu widze jak te ciegniki pracuja i moge je porownac i pomimo tego ze ten mały jelonek jest mniejszy i słabszy to z pługiem 4x44 radzi sobie całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

moim zdaniem Fendt to dobre cacko kupiliśmy niedawno 614

tylko nie jest jeszcze przetestowana ale wosna to bedzie jego rzywioł

 

podziele sie wrażeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Fendt tez jest zielony i wcale nie ogarneła mnie mania JD bo poprostu widze jak te ciegniki pracuja i moge je porownac i pomimo tego ze ten mały jelonek jest mniejszy i słabszy to z pługiem 4x44 radzi sobie całkiem nieźle.

tak a fendt gorzej, ech nie chce mi sie gadac.

witki mi opadly :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

A gdzie to ja konkretnie powiedziałem ze 5820 radzi sobie lepiej od tego fenda?Pokaz mi post w ktorym to tak niby napisalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dedukcja

napisales ze fendt chodzi duzo gorzej niz twoj jd, z takimi samymi maszynami jest to jednoznaczne z tym, ze ma problemy i sprzet nie jest dobrze dopasowany, z czym naturalnie sie zgadzam bo uwazam, ze te maszyny powinny pracowac z 6 cylindrowym ciagnikiem o mocy pow. 100 KM.

a pozniej piszesz, ze 5820 z bardzo podobnymi maszynami (plug 4x44 i uprawowo-siewny 3m, czyli to co u Ciebie jesli dobrze pamietam) radzi sobie calkiem dobrze.

 

stad wniosek, ze 5820 radzi sobie lepiej od tego fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Wygląda na to ze zbyt pochopnie wyciągasz wnioski. Bo mi chodziło o to ze jak na swoją moc i gabaryty to on całkiem nieźle sobie z tym radzi ale nie ze lepiej od fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj