mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlaczego Fendt naj,naj,naj Po pierwsze najdoższy serwis i części. Po drugie najdroższy w zakupie.Po trzecie skomplokowna obsługa.Po czwarte korbanki ??Po piąte przereklamowany i tak dalej i tak dalej.To jest tylko moja opinia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
harpa777    2

I co warto mieć? Bo ja się zastanawiam ale najnowszy model dla mnie nieosiągalny a seria 300 i 400 trochę stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

Mam Favorita 515C. 8100 MTh. Pracuje w gospodarstwie już 7 lat. Usterki owszem jakieś były ale tylko na początku zaraz po zakupie - wyszły na jaw fuszki poprzedniego własciciela. Od tamtej pory kontroluje go i serwisuje na bieżąco i nie mam z nich żadnych problemów. Możesz sam zobaczyć z czym pracuje na kanale Gliwice Agrovision. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

No wiadomo jak kto dba tak ma

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mogę kupić fenda 818 z 1994 roku za 17500ęuro plus transport około 800 euro przebieg 14000godz wg mnie prawdziwy ogumienie pozostało 60% czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Strasznie duży ma przebieg. To juz jest loteria

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

To nie jest duży przebieg. Tylko tak jak kolega napisał prawdziwy. Nie raz pisałem że widzialem 926 vario z 1996 z 22tys h bez remontu. Ostatnio silnik był do roboty

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To są godziny zegarowe ,od uruchomiwnia do zgaszenia silnika niezależnie od obrotów. Myślę iż to po przeliczeniu na motogodziny jak jest w ursusach to jakies 7000 mtg a widziałem ursusy 12stki i osiemdziesiątki z przebiegiem ponad 10000mtg bez kapitalki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W małym pomocniczym ciągniku można bo tak policzyć ale nie w koniu pociągowym, który ma ciężko pracować w polu.

 

Mogę kupić fenda 818 z 1994 roku za 17500ęuro plus transport około 800 euro przebieg 14000godz wg mnie prawdziwy ogumienie pozostało 60% czy warto

 

Zaryzykować możesz ale musisz się liczyć z możliwością remontu najprędzej silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder74    2

15 000 tys. mth dla prawidłowo serwisowanego Fendta to nie jest dużo. Chociaż awaria silnika jest prawdopodobna, tyle tylko, że jego remont wcale nie jest taki trudny i kosztowny.

Sporo się dowiesz z tąd:

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/drogi-zakup-tania-eksploatacja,48962.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Z tą jakością u Fendta bywa różnie, dziś był u mnie kolega i oznajmił mi że przy kombajnie stojącego w garażu pękła mu szyba i ma kłopoty z gwarantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czy samo pękająca szyba to wina kiepskiej jakości ? Takie rzeczy tez się zdarzają w ciągnikach wszystkich marek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mogę kupić fenda 818 z 1994 roku za 17500ęuro plus transport około 800 euro przebieg 14000godz wg mnie prawdziwy ogumienie pozostało 60% czy warto

 

warto, jeździłeś ciągnikiem? to naprawdę super ciągnik, widziałem w jednym u Niemca 34tyś godzin to dobiera duży przebieg, a i tak ciągnik wyglądał rewelacyjnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tydzien temu zrobiłem chip tuning w swojej 412-tce.

Razem ze mna hamowane i chipowane byly JD6430 (czyli odpowiedniki mojego Fendta biorac pod uwage katalog).

 

Wynik 412 przed hamowaniem to 115 koni

Wyniki JD 6430 przed hamowaniem to 95 koni. Hamownia z walka WOM 1000 obrotow.

 

Po chipie 412 zchamowana na 140 koni na walku (okolo 159 na silniku). Mam teraz mocowo 415.

JD zchamowane na 115 koni na walku okolo 128 na silniku.

 

Kolejny argument i fakt ze dokonałem własciwego wyboru ciagnika


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

obydwa te ciagniki sa na common railu ? jakie pojemnosci silników ?

jezeli tak to rownie dobrze mozna jd podkrecic do 140 KM, kwestia odpowiedniego tunera, nie wiem gdzie tutaj wyzszosc Fendta

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile one maja katalogowo mocy ?

no i ile mtg mial jd ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Było 5 szt tych jd i każdy miał podobny wynik. I każdy z nich nie miał więcej niż 1000h. Mój ma teraz 2600h więc najwięcej z nich wszystkich

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Pojemność moja jest najmniejsza niecałe 4100 przy 4400 jd. Wszystkie były z roku 2012 lub 2011.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Po prostu producenci mają chwyt z normami podawania mocy. Fendt i MF podaje prawdziwą a Jd i na pewno NH już nie. Trzeba przyjąć około 15% niżej niż w katalogu i wtedy cena jest już w przeliczeniu na 1km mniej atrakcyjna

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Wozilem trochę gnojowicy i widzę odczuwalnie że ma więcej mocy. A spalanie podobne jak nie takie samo. Sprawdze jeszcze w gruberze za jakiś czas

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

15 000 tys. mth dla prawidłowo serwisowanego Fendta to nie jest dużo. Chociaż awaria silnika jest prawdopodobna, tyle tylko, że jego remont wcale nie jest taki trudny i kosztowny.

Sporo się dowiesz z tąd:

http://www.agrofoto.pl...acja,48962.html

Remont trudny nie jest bo to zwykły silnik. Ale koszty... wał 15-20 tys, o reszcie nie wspomnę. To że uszczelniacze puszczają - troche ponad 2 tys i sprawa załatwiona.

 

Orientujecie się ile kosztuje remont skrzyni biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a JD sąsiada to ciągnik serwisuje fabryka za darmo choć ciagnik ma 25 lat i nic go nie kosztuje.natomiast my uzutkownicy innych marek musimy bulić ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wozilem trochę gnojowicy i widzę odczuwalnie że ma więcej mocy. A spalanie podobne jak nie takie samo. Sprawdze jeszcze w gruberze za jakiś czas

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

statek

widze po twoim podpisie ze masz fendta jak i mf 5435, powiedz mi czy nie lepiej kupic mf ze skrzynia bezstopniowa niz fendta ?

mi sie wydaje ze taniej i lepiej a ekonomicznosc chyba na tym samym poziomie przy porównywalnej mocy.

 

no i mf duzo ładniejszy od fendta, ale o gustach sie nie dyskutuje ;)

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj