mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

harpa777    2

A jak myślicie co lepiej kupić Johna 6R czy fendta 400?

I jak się sprawują skrzynie AP w Johnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

To prawda w 400 jest tak jak kolega statek napisał po włączeniu TMS popychasz joya i kilka sekund i zaraz startuje bez dodawania gazu obroty prawie jak jałowe praktycznie nie widziałem na wyświetlaczu żeby wzrastały oczywiscie do niskich prędkosci po placu.

 

A co do pytania harpa77 to dobre pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Kup jd. Wielu sasiadow go ma i w ogole marka robi swoje ;)

 

Wysłane z mojego GT-P3110 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie mam Vario, jeszcze na zwykłej skrzyni, ale na pusto to normalnie z ostatniego biegu ruszam i tylko gaz daje bo Turbomatik na to pozwala... Z tego co mi wiadomo to w Variotach deko nie czuć mocy, 170km Vario zachowuje sie tak samo jak stare 140km na zwykłej skrzyni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie użytkownicy Fendt-ów Vario nikogo nie wkurza brak regulacji prędkości podnoszenia tylnego TUZA ? Czy nie przydaje się to gdzieś przy orce pracy z uprawowo siewnym agregatem? Bo wielu rolników widziałem w innych markach marudzi np że nie ma tej regulacji i że np ciągnik się z podniesieniem uprawowo siewnego nie wyrabia w czasie jazdy i muszą stawać to jak to jest z Fendte-m Vario 400 ?

 

Kto ci powiedział, że szybkości podnoszenia się nie reguluje? Ja mam 716 Vario i na komputerze regulujesz wszystko, wysokość podnoszenia, a także szybkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Szybkość opuszczania tak ale nie podnoszenia.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czy jakikolwiek inny ciągnik ma regulacje szybkości podnoszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

valtra ma john deere ma napewno kuzyn w 7730 ma


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja żadnego z moich maszyn nie zamienił bym na fendta ..mowcie co chciecie zachwalajcie go ołtarze mu robcie do mnie to maszyna bez duszy

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Maszyna bez duszy jak każda inna, która prędzej czy póxniej skończy na złomie a potem w hucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Ja żadnego z moich maszyn nie zamienił bym na fendta ..mowcie co chciecie zachwalajcie go ołtarze mu robcie do mnie to maszyna bez duszy

Jakimi to maszynami " z duszą" pracujesz interesuje mnie w granicach 100 KM?Może miałeś przykre doświadczenia z Fendtem?

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Miałem doczynienia z tym szalu nie ma jest tylko wygodny nic więcej .. Stare fendty tak maszyny nie do zdarcia teraz to tylko komputer ubrany w plastik

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

No ale coż to za wartościowe maszyny posiadasz z że to fendt nie godzien koło nich stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Sa moje to wystarczy ;)

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Może i fendt nie ma duszy, mój ursus miał duszę - opętaną przez demona awaryjności, egzorcyzmy w garażu wypędzały go a on i tak szybko wracał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Niecma maszyn które się nie psują

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale jak z fabryki wychodzi już z wadami to trochę źle świadczy o marce - u mnie blok był wadliwy i jeszcze kilka rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ale troche czasu szkoda jak czesciej stoi w garazu niz po polu jezdzi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Kto ci powiedział, że szybkości podnoszenia się nie reguluje? Ja mam 716 Vario i na komputerze regulujesz wszystko, wysokość podnoszenia, a także szybkość.

 

 

W którym miejscu w menu masz ustawianie prędkości podnoszenia? Bo ja w 400 w DTR nie widzę. Nawet jak klikałem nie znalazłem. Wiem że nowe serie 500SCR mają już. Dla Ciekawskich JD 6R posiada i nie mówię tu przez to że JD lepszy bo nie wiem kto to by wiedział który lepszy a który gorszy hehe.

 

A mam jeszcze takie pytanie ktoś wie jak w tej maszynie się dzieje to że moment w 90% jest przenoszony mechanicznie przez przekładnie planetarną na koła skoro napęd pompy hydraulicznej pracuje niezależnie od napędu kół, które pracują dopiero gdy pompa posiada zasilanie. Wtedy przekładnia planetarna jest napędzana z dwóch stron jak gdyby tzn jak to jest że moment wtedy jest mechaniczny ktoś to wytłumaczy normalnie ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj