mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

koma666    162

obracaja milionami tylko powiedz mi ile % maja z tego zysku :D

2% ? :D

poza tym ci co nimi obracaja to nie dorobili sie tego po 2004 roku z czystego rolnictwa, tylko duzo wczesniej i to jest inna historia :D

takze przestan marzyc ze i ty sie dorobisz :D

 

czesto jest tak ze te hektary to tylko pralnia kasy

Edytowano przez koma666
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

20 %

pomarzyc dobra rzecz :D

matisz

sugeruje cos dokładnie odwrotnego

czyli albo zmiejszenie cen albo zwiekszenie opłacalnosci i przede wszystkim stabilizacje w rolnictwie

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Znowu schodzimy z tematu.

 

Ja tez bym fendta nie kupil bez PROW. Ale bez niego ciagniki bylyby tansze wiec nie ma co gdybac.

 

Za 500tys to kupisz serie 9xx. I nie piszcie ze nie bo znam kogos kto kupil 927 za 530 netto.

I to jest cena która warto zaplacic.

 

2% liczysz jakbys mial cala ziemie kupic od zera. A ten kto mial ziemie przed 2004r to samych doplat ma 100tys w zwyz.

 

W rolnictwie nigdy sie nie oplacalo a jakos ktos cos stawia. Cos kupuje. Gdzies jedzie. Ma gdzie mieszkac i za co sie ubrać

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

 

Stabilizacja bedzie gdy rolnictwo będzie stanowilo 5% pkb a nie ponad 15%.

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

naprawde wierzysz w te ich wskazniki i wyliczenia ?

przeciez oni nawet budżetu nie potrafia normalnie wyliczyc, ba oni nie maja z czego go wyliczac bo wszystko sprzedali i podzielili miedzy siebie, a ty teraz jeszcze chcesz zeby rolnictwo zlikwidowac z 15 do 5 % ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

widzisz niczego nie rozumiesz...... statkowi raczej chodziło o to zeby pkb zmalało do 5% poprzez wzrost z innych dziedzin przemysłu i usług, wtedy znacznie mniej osob pracowało by rolnictwie w gospodarstwach kilku hektarowych a znacznie wiecej w przemysle i usługach.

 

i wtedy rolnictwo zaczeło by sie oplacac

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

no to czemu tak sie nie dzieje skoro mieszkamy na zielonej wyspie ?

jaki interesy sie beda rozwijac jak tu tylko podatek na podatku podatkiem popychany ???

a bez podatków zielona wyspa lezy bo nic innego nie ma !!!

wiesz ze 30% wszystkich podatków idzie na obsługe długu ? a dług cały czas rosnie, któregos dnia wreszcie zderzymy sie ze sciana, i to beda dni do robienia interesów zycia a nie teraz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

To napisz petycje ze swoim pomyslem na eldorado zeby fendty i inne ciagniki byly po 1zl:p

Czasami nie rozumiem czemu w kazdym temacie jestes na nie

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

bo jak ktos był na zachodzie i tu wróci to widzi pewne rzeczy...

których zwykły krajan nie zauwaza i mysli ze jest swietnie i ze tak musi byc

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ale nikt tu nie kaze nikomu siedziec:) tez bylem i tez mam swoje zdanie.

 

jak ktoś nie potrafi dac sobie tu rady to niech chociaz nie narzeka tylko bierze sie do pracy a nie ciagle narzeka jak tu zle a tam jak pieknie. Jest jak jest i trzeba jakoś radzic.

 

sorry za off top.

 

Moze i fendt nie jest najlepszy ale to najbardziej efektywne, ekonomiczny i komfortowy ciagnik z ktorym mialem okazje wspolpracowac jako operator:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@koma666 miał golfa tdi. Przy 400 tys rozleciał się silnik i to zraziło go tak do niemieckich produktów.

Co do samgeo fendta ja się tam niczym nie podniecam. Są poprostu ludzie, którzy z różnych powodów chcą go mieć. Cena to też po niekąd marketing. Fendt ma być drogi i nie dla każdego. tak ta firma buduje swój wizerunek. Nie każdy musi to kupować.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

co do ceny to juz nie raz pisalem ze fendt kosztuje tyle samo co JD. Wystarczy tak samo wyposazyc oba ciagniki. Szczegolnie w wyzszysz seriach nie ma zadnej roznicy. JD ma inny marketing bo mozna kupic golasa. Fendta juz nie.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jedno co nie podoba mi się w jd to rozmienianie się na drobne. Tanie modele dla każdego na chińskich częściach, awaryjne, słabszej jakości nie wpływają według minie pozytywnie na wizerunek jd. Chociaz te duże sa bez zarzutów.

Dziwi mnie też, że jd jako jedyny poszedł w większych ciągnikach w strone dpf i egr. Ciągniki więcej palą co widać w testach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

A kiedy one wiecej nie palily? Kogo bym nie zapytał to ostatnia rzecza ktora sie wymienia w zaletach to oszczędnośc

 

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

w gospodarstwie rodziców pracują różne ciągniki i ojciec dziś jest przekonany że przy następnym ciągniku bedzie skrzynia bezstopniowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Panowie użytkownicy Fendt-ów Vario nikogo nie wkurza brak regulacji prędkości podnoszenia tylnego TUZA ? Czy nie przydaje się to gdzieś przy orce pracy z uprawowo siewnym agregatem? Bo wielu rolników widziałem w innych markach marudzi np że nie ma tej regulacji i że np ciągnik się z podniesieniem uprawowo siewnego nie wyrabia w czasie jazdy i muszą stawać to jak to jest z Fendte-m Vario 400 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Owszem wkurza ale tylko podczas podczepiania:/ w pracy nie odczulem potrzeby szybszego opuszczania

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

bo do podczepiania narzędzi to w instrukcji jest napisane w jakim trybie podnośnika należy podczepiać urządzenie, masz na myśli kolego statek PRĘDKOŚĆ PODNOSZENIA. Tzn że z żadnym narzędziem w czasie jazdy jak podnosisz pług agregat to ciągnik wyrabia się bez problemu ? Ty masz pompę 110 czy 75? ty masz w swoim tylną wycieraczkę czasową? nie przeszkadza Ci brak nawiewu na tylną szybę nie paruje ona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Wystarczy wlaczyc nawiew z przodu i delikatnie klime.

Co do podnoszenia jest ok. Pompa 75.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam,

Znalazłem bardzo ciekawą pracę na temat porównania przekładni vario z przekładnia powershift JD, ciekawe są wyniki że przekładnia bario ma o 10% niższą sprawnosć niż powershift co wy na to? użytkownicy nie zauważacie strat mocy gdzieś po drodze w trakcie pracy fendtami na vario?

 

a tu link:http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnictwa/Motrol7/Zebrowski.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

To sprawa oczywista poruszana mase razy na forum, porównasz JD PS z JD AP jest to samo, porównasz NH PC z AC jest to samo... Kotoś kto potrzebuje tylko traktor do orki bierze PS bo lepiej radzi sobie w tej robocie... A to że Fendt ma tylko Vario to niektórzy go za to skresląja do typowo ciezkiej roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

To sprawa oczywista poruszana mase razy na forum, porównasz JD PS z JD AP jest to samo, porównasz NH PC z AC jest to samo... Kotoś kto potrzebuje tylko traktor do orki bierze PS bo lepiej radzi sobie w tej robocie... A to że Fendt ma tylko Vario to niektórzy go za to skresląja do typowo ciezkiej roboty...

 

 

 

a jak jest w rzeczywistości czy naprawdę w trakcie pracy nim podczas orki itp odczuwa się te straty w jakiś sposób poza spalaniem większym ? Czy np słaba sprawność początkowa ma wpływ na ruszanie maszyną ? Co to znaczy że zwykła przekładnia lepiej sobie radzi od tej vario?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ktoś tu był na forum kto testował dwa Case'y, jeden z PS a drugi CVX, i na goly rzut oka lepiej radził sobie ten z PS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm no to czekamy na dalsze wypowiedzi. Bo tak myślę jeszcze o tym że ciągnik nie zrywa ziemi podczas ruszania to jest zaletą lepszy uciąg, ale to jest związane własnie z małą sprawnością przekładni do 2km/h. Ciekawe czy przez to start ciągnika nie kosztuje więcej ON niż ze skrzynią zwykłą. A ty JD1052 też masz Vario?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Moim zdaniem nie powoduje bo na ps prawie zawsze dodajesz gazu do 1300 obrotów zeby ruszyc a nawet i wiecej bo nigdy nie ruszasz z 1a. A w vario masz praktycznie pp ruszeniu masz 10km/h a obroty sa niskie

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj