mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Michalmeer    483

Powwrshift napewno jest tansza w naprawie od vario zawsze to co nowe jest duzo droższe niz powinno być .. tak wiec remont skrzyni vario sie nie opłaca poprostu wstawiają nową . a wiem bo spodkałem sie juz z dwoma takimi przypadkami raz przy 712 a drugi 936 vario pierwsza siadła po 950 godzinach a druga po 2500 godzinach


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie kapitalnego remontu skrzyni w serii 500 Fendta koszt ok. 35 tys.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Pozwolicie że się wtrącę, ostatnio rozmawiałem z kolegą który w swoim gospodarstwie posiadał już kilka ciągników. Wymienię tylko część( ursus 914,farmer , pronar a wiosną tego roku wziął classa 150 kucyków) ciągniki brane jako nówki. Jego koledzy, znajomi , wujkowie posiadają kuboty,deutze itd. którymi jeżdził. Ale jak wrócił z Hanoveru to powiedział że dla niego jest tylko fendt i dalej długo,długo nic.Wracając do temtu coś w tym musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak by nie liczyć koszt naprawy skrzyni jest wysoki. Znam przypadek deutza ze starej serii dx klika lat temu. Serwisy nie były w polsce tak popularne. Koszt zakupu w belgii kół zębatych i paru innych d*pereli plus robota kosztowało faceta 25 tys. To, że remont skrzyni vario się nie opłaca jest totalną bzdurą. Ponieważ nawet korbanek oferuje takie skrzynie używane po fabrycznej regeneracji. Więc chyba się opłaca. Poprostu zwykli mechanicy czy podobne zakłady nie dysponują wiedzą, narzędziami, technologią, która umożliwi naprawe tej przekładni poza autoryzowanym serwisem. Nie wazne czy semi czy full power schift. Jeśli nastąpi powazna awaria lub skrzynia będzie bardzo zużyta z powodu dużego przebiegu remont spokojnie pochłonie 30 - 40 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czy to przypadkiem nei jest nazwa miasta w którym znajduje się fabryka fendta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Więc warto jest kupić Fendta 716 Vario bez tms za 170tyś czy poszukać coś innego?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Szukaj z tms. Bez tms nie wyobrażam sobie jazdy

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Tylko z TMS to 200k w górę, a wydaje mi się że lepszy fendt z vario niż jakiś zetorek


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Za 220 netto mialem na tescie nh 127 koni. Jesli robilbys nie zbyt wiele godzi to tez nie glupia opcja

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Od 2003 elektroniczne sterowanie silnika, Variotronic TI (sekwencje na uwrociach) i nie wiem czy czasem TMS'u nie dodali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Głupie pytanie ponieważ każdy model zmieniano w innym roku. 400 ma cr i 4 zawory na cylinder od 2006 roku podobnie tms i dźojstik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Nie jestem pewien ale od 2003 zamieniono pompo wtryski na common rail, a co do reszty też prawda ale chyba jeszcze sterowanie elektryczne wyjściami hydraulicznymi bo we wcześniejszych wersjach widziałem dźwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pisałem wyraźnie 2006 rok. Hydraulika też jest od tego roku sterowana elektronicznie w dżojstiku. Silnik z cr pojawił się w 2006 roku, wcześniejsze były na pompach monoblokowych mylnie nazywanych pompowtryskami. Oczywiście cały czas piszę o serii 400 inne może miały zmiany w 2003 roku. Dlatego pytanie o zmiany wszystkich modeli jest głupie. To tak jak by zapytać o zmiany vw w 2003 roku. Temat rzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

A wiesz może jak jest sterowana w przednim moście blokada mechanizmu różnicowego? Może elektrohydraulicznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mat    3

1. Niech wypowiedzą się o krytyce Ci, którzy posiadają Fendt'a.

2. Gdyby inne marki były bardziej dopracowane na pewno nie były by tańsze.

3. Jeździć made in china czy made i Germany? Wybierzcie sami.

4. Jeździ każdy tym, na co kogo stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

1. jak wypowiedzą sie tylko posiadacze Fendt'a to zawsze będzie ona naj, naj,naj,, jakby założyć temat dlaczego ursus jest naj naj naj i wypowiadali sie sami posiadacze ursusów to też by był on naj

2. cena nie oznacza jakości link dla twierdzących że cena jest jedynym wyznacznikiem jakości http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3wno_artysty

3. wybieram na na pewno nie made in china, ale czy tylko fendt nie jest made in china??

4. Każdy jeździ tym co mu najbardziej odpowiada i na co może sobie pozwolić, bo nie każdy kogo stać na fendta nim pracuje, a zresztą jak można kupić maszynę tylko dla tego że mnie na nią stać, moim zdaniem maszyna ma wykonać zamierzona pracę, jak najtańszym kosztem jednostkowym przy zachowaniu odpowiedniego komforu dla operatora, i co najważniejsze maszyna ta musi sie jak najszybciej zwrócić i przynosić dochód bo jeżeli tego nie robi to nawet żeby była ze złota to jest warta tyle ile waży i nic więcej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

wszyscy ci ktorzy podniecaja sie tym ze niemiecki produkt jest najlepszy i nie ma lepszego, obrazuje tylko jak bardzo polacy sa zakompleksieni i niedouczeni, gdyby to g**no z linku z postu powyzej było zapakowane w puszke niemiecka, a na niej byłby napis jakiejs znanej niemieckiej firmy, to bez dwóch zdań to g**no byłoby najlepsze na swiecie, dla polaka oczywiscie :D

mówiac g**no mówie w przenosni i mam na mysli jakies urzadzenie czy sprzet

 

Chcesz wylecieć na "urlop" na ŚWIĘTA? widzę że nie znasz innych określeń, a do tego jeszcze coś bajdurzysz prowokując do kłótni nie na temat!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dokladnie tak jest ... a i jeszce jedna cecha polaków .. sąsiad ma to ja tez musze miec takiego ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Cena to nie tylko stal i tworzywa użyte do zbudowania gotowego wyrobu, to też godziny testów, prób i doświadczeń, dopracowanie ergonomii, komfortu i uniwersalności, sprostanie coraz ostrzejszym normom spalin, reklama, marketing i wiele innych czynników... Ile np FSO wydało na poprawę bezpieczeństwa w Polonezie a ile wydało Volvo? Ile Ursus czy Zetor zmodernizował swoje ciągniki przez tyle lat a ile Fendt czy JD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

wszyscy ci ktorzy podniecaja sie tym ze niemiecki produkt jest najlepszy i nie ma lepszego, obrazuje tylko jak bardzo polacy sa zakompleksieni i niedouczeni, gdyby to g**no z linku z postu powyzej było zapakowane w puszke niemiecka, a na niej byłby napis jakiejs znanej niemieckiej firmy, to bez dwóch zdań to g**no byłoby najlepsze na swiecie, dla polaka oczywiscie :D

mówiac g**no mówie w przenosni i mam na mysli jakies urzadzenie czy sprzet

 

Chcesz wylecieć na "urlop" na ŚWIĘTA? widzę że nie znasz innych określeń, a do tego jeszcze coś bajdurzysz prowokując do kłótni nie na temat!!!

 

 

gówno to nie jest słowo obrazliwe

cały swiat na gównie zbudowany jest !

nie wiesz o tym ?

poza tym nie strasz mnie ze mnie wywalisz bo to nic nie da

załoze nowe konto z drugiego kompa i dalej bede pisał co mysle

 

No i się doigrałeś, moje polecenia masz za nic, prośby innych Kolegów żebyś się opanował, masz za nic? +1 punkt ostrzeżeń za post nie na temat i ban na 24h za niestosowanie się do poleceń moderatora

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to pisz co myślisz ale w bardziej cywylizowany sposób a nie jak żul z pod budki. To ludzie tworza to forum i wymagany jest pewien poziom kultury.

 

Co do tego co koma666 napisał. Wydaje mi sie ze masz takie zdanie o produktach niemieckich na podstawie spadku poziomu jakości w ostatnich latach w sektorze elektroniki i motoryzacji.

Jedno rózni te dziedziny od rolnictwa. Czas sprawdzenia.

Kupujac lodowke, zmywarke pralke, po 5 latach moge powiedziec czy jest ok, ale biorac ciagnik potrzebuje minimum 10 lat. Myśle ze zaden producent nie wypuściłby drogiego bubla.

Chociaz jak sie chce to mozna wszystko zepsuc i trafic na felerny egzemplarz.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

statek jak mozna dac za byle ciagniczysko 500 tys zł i gadac ze tyle jest wart ?

jezeli na litrze mleka zarabiasz 20-40 groszy a na 1ha ziemii jak wyciagniesz 2 tys w przypadku produkcji roslinnej to jest lux

 

ludzie obudzcie sie, bez prowu itp programów nie masz szans kupic tej kupy złomu bo cie zwyczajnie nie stac, dzisiaj byle ciagnik kosztuje tyle co porsche czy ferrari, tyle tylko ze ludzie jezdzacy tymi supersportowymi furami obracaja milionami a rolnik ?

siedzi przy krowach i liczy czy mu zostanie 20 czy 40 groszy na litrze

 

po to sa dopłaty do ziemii i do zakupu maszyn bo te maszyny sa tak drogie ze nikogo na to nie stac, ale nie dlatego ze one sa tyle warte, prawdziwa wartosc tych maszyn to pewnie 25% ceny

Edytowano przez koma666
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

czyli sugerujesz ze polscy rolnicy powinni jezdzic starymi 60-tkami albo Mtz-ami bo nie obracaja milionami?? uwierz mi jest sporo takich ktorzy obracaja milionami i to własnie ich przewaznie stac na takie ciagniki.

 

Bo tacy rolnicy wola miec wygody, nowoczesny, i komfortowy ciagnik nic super sportowe ferrari. Bo to w ciagniku spedzaja najwiecej czasu a nie w samochodzie .

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj