mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

hubertuss    4653

Sondy lambda w tym ciągniku nie ma. Jeśli silnik jest w stanie normalnie pracować z niesprawnym/przerobionym układem egr. Wystarczy zdjąć cięgło łączące siłownik z zaworem egr. Można też zaślepić układ. Sposób sterowania egr nie ma tu znaczenia. Nie ingerujemy w elektronikę, komputer nie pokaże błędu z powodu rozłączenia układu/odłączenia siłownika. Dalej będzie pracował siłownik. Jednak nie będzie otwierał dopływu spalin.

Jeśli silnik nie jest w stanie pracowac normalnie z niesprawnym egr. Sterowanie również nie ma znaczenia. Ponieważ zdjęcie cięgła bez różnicy czy łączy zawór egr z siłownikiem pneumatycznym czy elektronicznym nie spowoduje wykrycia błędu w pracy samego układu. Tak jak w pierwszym przypadku. Ale pojawią się błędy/problemy związane z nieprawidłowymi innymi parametrami pracy silnika. Wtedy ewentualnie potrzebna jest ingerencja w sterownik, elektronike, oprogramowanie.

W każdym innym ciągniku, gdy zachodzi pierwszy przypadek tj. możliwa jest normalna praca silnika z niesprawnym egr. Możemy odłączyć cięgło, gdy jest. Lub zaślepić układ. Bez względu czy sterowanie jest pneumatyczne (wątpliwe pisałem już dlaczego) czy elektroniczne

Radze uważać z takimi patentami w nowych pojazdach objętych gwarancją.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie i już wiem dziekuje elektrotechnik, a znaczenie czy jest poruszany cewką elektrycznie EGR czy pneumatycznie ma ogromne znaczenie z perspektywy odłączania. Dzięki jeszcze raz pozdrawiam;)

To akurat jest bez znaczenia. Takie patenty (zaślepianie czy odłączanie) mogły przechodzić w silnikach produkowanych do 2004 roku. W późniejszych silnik wejdzie w stan awaryjny. Aha, EGR nie jest sterowany tak jak niektórzy sobie to wyobrażają, czyli otwarty/zamknięty. Otwarcie jest praktycznie od 5% do 100%. I to wszystko realizowane jest za pomocą zwykłego elektromagnesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarniak10    0

Koledzy nie chcąc zakładać nowego tematu, potrzebuję informacji na temat eksploatacji Fendta 714, ciągnik potrzebny mi tylko i wyłącznie do transportu, chociaż że na małych dystansach ale będzie służył tylko do transportu, interesuje mnie najbardziej jego spalanie jakie może osiągnąć( w jakich przedziałach) będę ciągał przyczepę 14t. dodam że decyduję sie na ciągniki powyżej 120KM bo musi być ciężki i dość spory bo część transportu odbywa się w trudnych warunkach. Proszę o wypowiedź uzytkowników. ewentualnie porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ktoś może mi powiedzieć jeszcze tylko to kto wykonuje podzespoły do ciągnika Fendt 400, 700 Vario ? Czy wszystkie podzespoły mosty, skrzynia itp są produkcji Fendt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ja chinskiego znaczka nie znalazłem:p ale wszędzie jest marktoberdorf

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na tłokach też jest marktoberdorf?

 

Wysłane z mojego kalkulatora na korbę po dziadku który zdobył marktoberdorf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Nie wiem. Może kiedys rozbiore:)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Statek, używasz nagrywania tego na uwrociach ? Jak to się spisuje podczas np orki albo pracy z uprawowo-siewnym agregacie ?

 

Ta zmiana prędkości przekładni I i II i tryb neutralny, to jest tak że w polu jeździsz na I stopniu a po szosie na II, jak wygląda to w pracy musisz wpierw brać na neutralny później wrzucać drugi? ciągnik musi stać w miejscu podczas przełączania ? Czy to prawda że jak przerzucisz bez N to coś można uszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

statek, obyś nigdy nie musiał, a ja przeżyje nawet jak się nie dowiem. ;)

 

ceter mówiąc nagrywanie na uwrociach masz na myśli pamięć wykonania ciągu czynności? Jednym guzikiem podniesie TUZ, zmieni bieg obróci pług?

Jeśli o to chodzi to przyznam że rewelacyjna wygoda. Niestety nie posiadam tego w swoim ponieważ diler nie powiedział że taka opcja jest możliwa, ale miałem przyjemność z tym popracować. A czy w fendt jest to opcja czy standard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Tak chodzi mi o Variotronic czyli automat na uwrociach chyba jako standard, opowiesz jak działa i czy nie ma później jakiś błędów w działaniu ?

 

A pozostałe pytania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

statek, obyś nigdy nie musiał, a ja przeżyje nawet jak się nie dowiem. ;)

 

ceter mówiąc nagrywanie na uwrociach masz na myśli pamięć wykonania ciągu czynności? Jednym guzikiem podniesie TUZ, zmieni bieg obróci pług?

Jeśli o to chodzi to przyznam że rewelacyjna wygoda. Niestety nie posiadam tego w swoim ponieważ diler nie powiedział że taka opcja jest możliwa, ale miałem przyjemność z tym popracować. A czy w fendt jest to opcja czy standard?

Zawsze możesz dołożyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Mam w swoim TI i kosztowalo to 1 tys euro. Uzywam w agregacie i kosiarkach. Pozornie trudno to sie programuje ale doszedlem do wprawy.

Sprawa fajna. Podjazd do konca. Przycisk end i podnosi mi siewnik a potem agregat. Przycisk go opuszcza siewnik a potem agregat.

Co do trybu polowego i szosowego używam polowy w pracach typu gruber plug przyczepa. A szosowy nawet z beczka jezdze.

Przelaczanie jest lipne. Ciagnik stop. Potem przycisk n i zmiana trybu.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Właśnie to mnie martwiło;/ Al na I trybie masz do 20km/h a na II od 20 do 50? a na tym II w lekkich pracach jakiś dało by się cały czas śmigać w pełnym zakresie prędkosci? traktor musi się do tego przełączenia zatrzymać w miejscu ? Bo to znaczy że po podwórku musisz jeździć np na I a jak jedziesz na szosę w pole stawać i przerzucać na II ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Nie, na I jest 0-25 a na drugim 0-40 bo jest zablokowany na pl. W de byloby 50. Widzialem na yt jak 716 szla 72;)

 

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Statek Ty masz turbo sprzęgło? do czego się tego używa jak to działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Wiem ze mam bo jest opcja. Ale wedlug instrukcji jeśli nie mam ladowacza to sprzeglo powinno byc wlaczone. Wiec nie wylaczam go i nie wiem na czym polega roznica

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jaka jest różnica w spalaniu 712 i 716 vario z 2000r przy lekkich pracach?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

A kto kupuje taki ciagnik do lekkich prac?? Jesli ja miałbym taki kupic to z pewnoscia zeby to był tak zwany wół roboczy w gospodarstwie a nie do lekkich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jak byś wiedział gdzie mieszkam to byś zmienił zdanie, taka mleczarka mało nie waży a czołgu nie będę kupował by ją wyciągnąć. Pisząc o lekkich pracach mam na myśli robotę przy trawie i 8h kukurydzy, więcej pól nie mam. To jakiego Fendta Vario kupie do 170tys?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zjechanego :) Dziwię się że ludzie chcą kupować używane Fendty Vario. Skrzynia może paść po 2tys mth a może po 12tys. Najdroższa naprawa: 50 tys to 1/3 ceny ciągnika...Taki kilkuletni Fendt ma nastukane 6-8 tys mth i niemal pewne jest że ta skrzynia kiedyś padnie. Koszty wiadome.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pewne jest tak samo to, że każdy kiedyś umrze itd. Kupując używany kilkuletni ciągnik zawsze narażamy się na ryzyko drogiej awarii. Nie ważne czy vario czy power schift. Koszty naprawy i tu i tu mogą byc drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Wtedy sobie kupie skrzynie po regeneracji i mam pewność że trochę popracuje jak należy, rozmawiałem już z jedną firmą zajmującą się tym i średnia cena takiej naprawy to 30tyś. Za nowszy ciągnik z 2009r muszę dać 250-300tyś, a za nowy 500tyś więc skrzynia to 1/4 ceny używanego ciągnika nie nowego. Jaką mam pewność że kupująć NH nie padnie mi skrzynia powershift?

Zdecydowałem się na ten ciągnik ponieważ ma takie wyposażenie z jakiego będę korzystał, do tego operowanie jednym joystickiem wszystkiego jest mi na rękę, jest ciężki co ułatwi mi wyciąganie mleczarki, odśnieżanie zasp oraz ciąganie dwóch lawet z belami po podmokłych łąkach oraz górzystych żwirowych drogach (mieszkam na Suwalszczyznie). Ciągnik bez TMS więc i cena znacznie niższa.

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wydaje mi się że jednak skrzynie power shift taniej naprawić. Tak jak wspomniałem: nie ma pewności że skrzynia po regeneracji wychodzi kolejne 8tys mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dobrze napisałeś wydaje ci się. A w praktyce rachunek może sięgnąć kilkadziesiąt tys jak w przypadku vario. Naprawa skrzyń z power schiftem nie jest taka tania. To nie stara skrzynia z kilkoma trybami. Nawiasem mówiąc tez nie były tanie w napraiwe. Dodatkowo byle mechanik power schita nie naprawi podobnie jak z wymiana vario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj