mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

bobytempelton    161

@hubertus przestaniesz pisać kiedyś te brednie? nie masz żadnej zawodowej wiedzy, twoje widzi misie opiera się na teoriach i wiedzy z prospektów, for internetowych i innych stron z sieci.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Zadałem konkretne pytanie dotyczące twojego postu, napisałeś kiedyś że egr zacina się tylko jak jest zamknięty, teraz dalej piszesz inne głupoty, piszesz że się nie psuje itd. odpowiesz kiedyś na to pytanie? kiedy zacina się ten egr na zamkniętym zaworze? jak ktoś do tego doszedł że egr się nie otwiera? tylko nie rób z siebie idioty i nie pisz że przez podłączenie do kompa.

Sam się wkopałeś i sam musisz na to odpowiedzieć :D

 

Następna głupota @hubertusa z postu z wczoraj o 19.23 post 1109; do wyjaśnienia, spaliny nie są schładzane przez płyn chłodniczy, ale płyn chłodniczy jest dogrzewany przez spaliny, z tego samego powodu są montowane świece żarowe w płynie chłodniczym, po co? żeby silnik po odpaleniu jak najszybciej złapał temperaturę pracy i jak najszybciej zszedł z dawki rozruchowej !! :D

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem czemu się tego egr aż tak uczepiłeś. Ale pokaż mi gdzie ja napisałem, że się zacina tylko jak jest zamknięty? Umiesz wogóle czytać ze zrozumieniem, rozumiesz co czytasz. Doskonale zdaje sobie sprawę, że jak każda rzecz ruchoma lub prawie każda może zaciąć się w każdej pozycji. Nawet w połowie drogi.

Piszesz tu o wiedzy zawodowej więc podaj mi konkretne przykłady kiedy to zawór w systemie egr fendta zacioł się? Znasz takie przypadki, naprawiałeś to. Czy swoje teorie dorabiasz do tego tematu na podstawie doświadczeń użytkowników zjechanych silników diesla w osobówkach. Piszę nie tylko ja po raz enty to nie jest forum/temat o samochodach. Więc jeśli macie jakieś przypadki konkretnych awarii systemu agrex w fendtach podajcie je. A nie stękacie i jęczycie że się psuje i trzeba odłączać.

Powiedz mi też w którym miejscu brednie napisałem. Bo jak narazie staram się odpowiadac konkretnie na zadawane pytania a nie jęczeć że się na bnk popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Odpowiedz na pytanie które zadałem konkretnie!! możesz mi jeszcze wyjaśnić to oziembianie spalin :D Masz ciekawe teorie, nie wciągniesz mnie w swoje gierki z obchodzeniem tematu od tyłu, a wiedze i doświadczenie uwierz że mam dosyć dobre, egr i pdf to bardzo awaryjne układy, potrzebne jedynie na papierze że są, użytkownikowi nie są potrzebne w ogóle.

Nie będe opisywał przykładów bo szkoda czasu, zdjęć wszystkim naprawianym rzeczom nie robię, i wiem że to będzie cytowane 50 razy po co mi to, ja wiem swoje i wiem że prawdę piszę :P , a kto wie może i ty kolego się u mnie naprawiasz :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak widać nie myliłem się, że nie rozumiesz co czytasz. Przecież pogrubiłem słowo tylko. Ty dalej nie łapiesz. Nie moja wina. Jaki pdf? To już za informatykę się bierzemy? Nie wiesz co to chłodzenie spalin? Rowery naprawiasz czy taczki? To jest twoje doświadczenie rozumiem. System egr czy dpf nie jest może najlepszy ale wtedy inżynierownie wielu fabryk nie jednej to wymyślili. Ja wiem, że pewne osoby uważają sie za najmądrzejsze na świecie. Ale niestety po tym co piszą inni widzą, że tak nie jest. Jeszcze raz napiszę prosze o przykłady masowej awaryiności układów agrex fendta bo o tym jest temat. A nie legendy ze świata zjechanych osobówek.

Skoro nie wiesz co to chłodzenie spalin to rozumiem, że jesteś na etapie naprawiania silników co najwyżej z lat 90 tych. To jest więc twoje doświadczenie. Uwierz mi wielu zaszło dalej. Gdybyś był doświadczonym mechanikiem nowych silników. Bez trudu zauważył byś chłodnice spalin np w 2,0 tdi vw. I nie zadawał głupich pytań. Fendta np 412 nigdy nie naprawiałeś. Wiesz za to, że napewno się popsuje tak samo jak jeszcze kilku.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Gdybyś był taki wszech wiedzący jak myślisz, wiedział byś, że zawór egr z reguły nie traci szczelności a odwrotnie blokuje się w pozycji zamkniętej. Poza tym jak już pisałem fendt z nowych serii nie ma egr więc twoje wywody o benzyniakach są tutaj bez sensu. Poza tym nie wiem czy załapałeś ale pisałem że w starszych modelach vario jest agrex czyli egr z chłodnicą spalin. Podobny patent jest w większości osobówek. Zwłąszcza tych o większych mocach. Spaliny są chłodzone przed dodaniem do kolektora ssącego.

Tak na marginesie zapychanie kolektorów, zaorów egr czy turbin z vtg sadzą spowodowane jest stosowaniem niskiej jakości paliw, oraz nie prawidłową eksploatacją. Odpychaniem się nie przekraczając 2000 obr a widziałem mistrzów co 1500 obr nie przekraczają jeżdżąc np paskiem 1,9 tdi 130 KM.

 

tutaj twoja teoria o egr

wiem zaraz napiszesz ze nie umiem czytac ze zrozumieniem i ze tam nie pisze ze blokuje sie WYŁACZNIE

w pozycji zamknietej :D

takie gierki słowne jak w polityce stosujesz a potem próbujesz osmieszyc przeciwnika :D mimo ze sam nie wiele wiesz

 

poza tym co to za wielkie nieba z tym chłodzeniem spalin ?

kawał chłodnicy doczepionej w komorze silnika zupełnie niepotrzebnie

 

i nie pisz ze inzynierowie wynalezli egr + chłodnice spalin wiec napewno to jest swietne

oni robia to co im sie kaze odgórnie

gdyby inzynierowie mieli wolna reke swiat motoryzacji wygladałby zupełnie inaczej, zupełnie

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@hubertus jesteś dnem, pisałem że naprawde umiesz odwracać kota ogonem nic więcej, odpowiedzi oczywiście na pytanie też się nie doczekam :D , błędy w wyrazach typowe literówki mi wiszą polonistyki nie kończyłem :D

Jest takie powiedzenie, "kłamca musi mieć dobra pamięć, by nie nakłamać jednej osobie dwóch różnych rzeczy" :D zapamiętaj to sobie i stosuj się do tego, przyda ci się w życiu, narazie :D,podyskutujemy jak ochłoniesz i zmądrzejesz.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@koma66 Naprawde nie mam zamiaru udzielac się w tej pyskówce. Uważasz, że chłodnica spalin jest nie potrzebna, Znaczy nic nie daje ok. Niech tak będzie. Świadczy to o twojej wiedzy nie mojej. Według ciebie to nie inżynierowie odpowiadają za rozwój czego kolwiek. Ok niech tak będzie. Może to księża wymyślają silniki, może lekarze. Nie wiem co tam sobie myslisz. Urzędnicy narzucają normy. Nie tylko w motoryzacji, nie tylko ekologiczne. Inżynierowie myślą jak je spełnić. Przy pomocy dostęnych w danym czasie środków technicznych i tak aby były w miarę tanie i przysępne w obsłudze np. Tyle temacie.

@bobytempelton podobnie jak koma. Zero konkretów. Za to sporo epitetów. Frustracje w twojch postach widac z daleka. Co ci nakłamałem. Użyłem słowa z reguły. Nie napisałem tylko jak chciałeś mi wcisnąć. Teraz mam ci procentowo pokazac w jakiej pozycji się bardziej zacina egr. Uczepiłeś się tego bo nic innego napisac nie potrafisz tylko za słowa łapać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Skoro dalej twierdzisz że to chłodnica spalin, to czemu spaliny są schładzane przed katalizatorem i filtrem cząstek stałych który wymaga wysokiej temperatury?? pisze tu o samochodach i sam mi nasunąłeś pytanie chyba po to by cię dobić :D proszę odpowiedzieć na następne pytanie w które sam się znów wpakowałeś


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Teraz to już przeszedłeś sam siebie. Ty naprawde nie masz pojęcia o czym tu mowa. Pisałem już kilkadziesiąt razy chłodnica spalin i egr. Ty ani nie wiesz co to jest ta chłodnica spalin ani z tekstu tego wyłowić nie potrafisz. Czyli nie rozumiesz co czytasz. Obrażasz innych epitetami pomyśl teraz na jakie miano zasługujesz. Powtórze pytanie ty naprawiasz rowery czy taczki?

Człowieku chłodnica spalin jest w układzie egr Czyli między układem wydechowym a dolotowym. Katalizator nie ma z tym nic wspólnego. Ona chłodzi spaliny które recyrkulują z powrotem do komory spalania. Tak aby zmniejszyć ich objętość i zrobić więcej "miejsca" dla świeżego powietrza. Połuz się lepiej spać. W tym poście przeszedłeś samego siebie w ośmieszaniu się. Gratuluje wiedzy panie znawco.

Myślałeś pewnie, że chódnica jest w tłumiku hehe. Ty........ tutaj wpisz se epitet jaki tam ci pasuje. Dawno się tak nie uśmiałem.

PS jeśli nie ma w pobliżu kogos dorosłego kto ci to przeczyta abyś zrozumiał. Poproś ładnie to ci wyłoże drogę powietrza/spalin od filtra do tłumika.

 

Skoro dalej twierdzisz że to chłodnica spalin, to czemu spaliny są schładzane przed katalizatorem i filtrem cząstek stałych który wymaga wysokiej temperatury?? pisze tu o samochodach i sam mi nasunąłeś pytanie chyba po to by cię dobić proszę odpowiedzieć na następne pytanie w które sam się znów wpakowałeś

 

Twój tekst abyś nie zmienił. Wklejam bo cytowac pod postem nie można.

 

"kłamca musi mieć dobra pamięć, by nie nakłamać jednej osobie dwóch różnych rzeczy"

 

Pamiętasz to. Kłamałeś, że znasz się na motoryzacji i patrz co wyszło. Ze swoją wiedzą jesteś w latach 90 tych. A chcesz dyskutować o dpf czy scr.

Pisałeś wcześniej, że wszyscy po mnie jeżdżą w różnych tematach. A tu patrz. Najpierw przejechał się po tobie moderator za brak kultury. A teraz ja za brak wiedzy. I to tak banalnej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

chłopaku to ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem

kilkakrotnie napisałem co mysle o egr chłodnicach spalin, dpf czy scr

i zareczam cie ze kazdy NIEZALERZNY inzynier motoryzacyjny jak i kazdy dobry mechanik potwierdzi to co mówie ja, czyli ze to wszystko jest zwykły złom, który nie jest potrzebny do niczego dobrego w silniku

mozesz sobie przypisywac wiedze i bóg wie co jeszcze

ale faktem jest ze dobrze tylko potrafisz przekrecac sens kazdej wypowiedzi,

moze wasc pan do polityki przystartuj ?

 

poza tym skoro myslisz inaczej to moze wytłumaczysz nam wszystkim co jest dobrego w egr plus chłodnica spalin plus dpf ?

jakie sa zyski z tego pomijajac ekologie która jest zmyslona ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To co myslisz o tych układach to jest twoje zdanie i twoja sprawa. Nie uważam, że wiem wszystko w przeciwieństwie do co niektórych. Ale przynajmniej wiem gdzie jest chłodnica układu egr. To, że się z tobą nie zgadzam nie znaczy, że nie umiem czytac ze zrozumieniem. Co do dobrych mechaników to kwestja dyskusyjna. Popisy jednego "dobrego" mechanika już tu mielismy. Podsumowując nikt nikogo nie zmusza do zakupu nowych aut czy ciągników. Za cenę nowego auta czy ciągnika można kupić kilka tych starych niby cudownych. Wyremontowac je i jeździć.Po co kupowac nowego fendta moża kupić z 5 ursusów. Po co kupować nowego pasata, można kupić kilka b3. Ciekawe tylko, że nikt poza kolekcjonerami tak nie robi. Ale pewnie ci wszyscy ludzie są głupi i dają się naciągać dealerom, serwisom itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

kupuja nowe, jasna sprawa, a wiesz czemu ?

bo tak jak ty mysla ze nowe jest lepsze, bo jest nowe

ludzie maja wyprane mózgi, to sa zwierzeta stadne,

jak widzi ze sasiad ma to i on musi miec i to nowszy model

dokładnie tak sie traktuje ludzi w biznesie

masz byc dawca szmalu i pracowac na moznych tego swiata, masz byc sługa, oczywiscie nikt nie powie wprost o co tu chodzi, bo by sie masy połapały

załapałes ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Słuchaj skoro nie chcesz nie kupuj. Skoro ktoś chce kupuje. Jego sprawa. Dla mnie może forse przez okno rzucać. Popatrz na to tak. Kupują nowe bo ich na to stać. Kto kupi nowe a go nie stać zlicytuje go komornik proste. Każdy robi jak uważa.

Udało mi się ustalić, że w serii 400 egr jest sterowany elektronicznie,mechanicznie. Znawcy, któzy twierdzą, że to nie ustannie się psuje i napewno już kilkadziesiąt takich ciągników naprawili. Napewno napiszą teraz gdzie zawór egr w serii 400 się znajduje. Bo przeciez codziennie je wymieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Człowieku @koma666 ale jesteś sceptycznie nastawiony na nowinki techniczne. Niby całością produkcji silników zażąda dana norma więc inżynierowie muszą temu prawu sprostać. Tworzą się nowe miejsca pracy, powstanie egr czy dpf, itd. to nie tylko zbędny bajer to wiedza na temat spalania i nie tylko - posłużyć może też w innych dziedzinach (coś jak w F1 to co inżynierowie tam wymyślą po chwili wchodzi do codziennego użytku jak np. hamulce tarczowe, albo jak porównałeś układ CR do perkinsa- który był na pompie rotacyjnej- ale to też postęp bo najpierw były pompy sekcyjne, albo silniki na gaźniku "paliwożerne" a teraz wtryski)

 

ELEKTRONIKA psuje się najwięcej tym osobom co nie mają o niej nawet podstawowej wiedzy. Zawór egr w większości przypadków to zatkany sadzą lub zawieszony i tu mamy przez to stratę mocy a w mniejszości to układ sterowania w nim awarii zwyczaj problemy tkwią nie w samym zaworze tylko w układzie podciśnienia który to właśnie steruje zaworem egr i zmienna geometrią turbiny- tylko co mogą mówić takie osoby co w życiu przy tym nie grzebały

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

skoro chca isc tak bardzo do przodu to dlaczego nadal pchaja sie w silniki oparte o rope naftowa ?

niech wymysla silnik na paliwo które mozna wyprodukowac np. w laboratorium skoro tacy sa swietni i tak dbaja o ekologie

niech wymysla silnik do którego paliwo sie bedzie produkowało tak samo jak np. płyn adblue w zakładch azotowych

to by był hit i nowoczesnosc,

bo to co teraz robia to jest zwykłe mydlenie oczu naiwniakom i lamusom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To chyba kolego nie jesteś zorientowany w temacie już dawno trwają prace nad wprowadzeniem innych paliw jak chociaż wodór przez NH albo hybrydy w samochodach albo dużej mocy generatory prądu... (poczytaj poszerz swoją wiedzę a dopiero dyskutuj) ale żeby to było możliwe to firma musi zdobyć homologację a wiadomo rynek ropy jeszcze nie upadł i USA chce jeszcze na tym kase trzepać

 

Koma666 ile masz lat?

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

wodór i nh ?

tak to prawda

tyle tylko ze juz w latach 90 bmw serii 7 jezdziło na wodór, a wiec pytam gdzie te fury na wodór skoro to mozliwe ?

nh testuje ogniwa paliwowe w połaczeniu z wodorem dosc dobry kierunek

wiesz wogóle co to jest ogniwo paliwowe ?

hybrydy ?

to jest złom bez przyszłosci bo i tak potrzeba ropy naftowej do tego

wszystkie elektryczne napedy to tez utopia, z powodu akumulatorów i ich nedznej trwałosci, które zatrułyby duuuzo bardziej srodowisko niz diesle czy benzyniaki

naprawde nie jestem taki ciemny jak ci sie wydaje

 

te wszystkie prace juz trwaja 30 lat i co ?

i nic

nadal tak bedzie jak jest dopóki ropa nie wyschnie, a lamusy sie beda podniecac ze silnik ma 1 litr pojemnosci i 7 turbin

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jesteś dziwny przeciwstawiasz się ekologi użytej w silnikach typu dpf czy egr a teraz bronisz ekologi bo akumulatory zanieczyszczają środowisko. Zdecyduj się na coś?! Może za kilka lat powstaną inne ogniwa elektryczne. Ty byś chciał wszystko przeskoczyć. Człowiek uczy się na błędach. Jeszcze taki geniusz się nie urodził, no chyba że się mylę i mamy drugiego Einstein na tym forum

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

bo akumulatory rzeczywiscie zatruwaja, a silnik diesla ma taka konstrukcje ze powstaja spaliny i tez zatruwaja, ale skoro ktos chce zeby było ekologicznie to niech wkoncu zaproponuje silnik czy naped naprawde ekologiczny a nie wciska kit i badziew

 

nie rozumiesz tego ?

ekologia = kasa te słowa podmieniono

to co to sa te ogniwa paliwowe skoro jestes taki oczytany ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co rozumiesz przez pojęcie silnik czy napęd naprawdę ekologiczny- może jeszcze się taki nie urodził co mógłby to stworzyć. Nauka to dziedzina rozległa i czasami trzeba stworzyć coś co można później poprawić (ulepszyć).

 

Ile ty masz lat? 50? Ludzie po pięćdziesiątce tak bredzą. Twierdzą że oni już widzieli wszystko co dobre a teraz to tylko wyzysk. Jak było w średniowieczu każdy żył na tym samym poziomie. PUK PUK człowieku tu rzeczywistość obudź się!!!

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

widze ze potrafisz tylko pytac nie udzielajac odpowiedzi

a moze tutaj pytasz a w miedzyczasie szukasz po internecie odpowiedzi ? :D

 

chcecie zrozumiec na czym polega ekologia w motoryzacji ?

prosze bardzo tutaj jest sama prawda

tylko niech kazdy doczyta do konca, a najlepiej dwa razy do konca

 

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-chcesz-miec-porzadne-ekoauto-kup-starego-diesla,nId,637942

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To jest bełkot naukowy. Przykład na twoja miare koma. Sam mało wiesz, żyjesz w świecie iluzji i górnolotnych marzeń (jakies códowne paliwo przyszłości powstające w laboratorjach). I takich autorów czytasz. Stary merc może przejedzie milion. Ale po pierwsze nie kazdy po drugie po przebiegu 300 tys emsja sadzy nie będzie wynosiła 160 g/100km a może 560g. To widać jadąc za takimi trupami na ulicy. Poniżej -10 żadko którego udawało się odrazu uruchomić. A jeśli silnik wytrzymał to buda zgniła. Klika marek japońskich i niemieckich w latach 90 tych robiło dobre auta. Reszta ledwo do 200 tys dojeżdżała. Pomimo prostych silników. Włoskie i francuskie gniły w oczach.

Pozatym dlaczego autor nie wspomina nic o emisji tlenków wodoru i azotu. A także innych szkodliwych i rakotwórczych związków. Które są bardziej szkodliwe niż co2. Pewnie o tym nie wie. Innymi słowy nie wiem po co wklejać takie bzdury. Poza tym jak już pisałem to temat o ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

@hubertuss firma odśnieżająca okolicę ma starego fendta i kilka prawie nowych ciągników i to stary fendt przy -30st zapalał a reszta stała. Co do aut z lat 90-tych robiących ledwo 200tys km to podaj markę bo chyba jedynie maluch, polonez, łada i skoda favorit mogły mieć problem dotrzeć do tego przebiegu, do dziś latają golfy, audi 80/100 itp w dobrej kondycji i setkami km. Francuzi też mieli bdb silniki np 1.9d/td.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

hubertuss

ty jestes człowiekiem niewyuczalnym, okropnie zacofanym, oplujesz wszystkich byle tylko było na twoim

a do tego nic nie wiesz o motoryzacji, nic, zero, dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Przykro mi to stwierdzić ale kupę postów w/w bezsensu bez żadnej wiedzy i nie merytorycznie... o czym wy w ogóle piszecie?. Poczytajcie trochę co to jest pełno tego w internecie a zanim coś zaczniecie pisać bo później jest miliony postów bezsensownych które wprowadzają ludzi w błąd. Albo się coś wie i pisze albo lepiej przemilczeć to nie facebook:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj