mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

hubertuss    4653

Filozofów w naszym kraju nie brakło i nie zabraknie. Tak i tu są ludzie szukający towarzystwa na swoim poziomie. Najpierw pisze się, że fendt to konfort i kabelki, które kupują omamieni przez dealera głupki. Potem jednak wychodzi, że jest lepszy bo ma skrzynie vario itd. Ktoś chce przeciągać na asfalcie. A przeciez opony rolnicze przystosowane są do pracy na miękim i w takich warunkach powinno się uciąg testować. Pisze się, że fendt jest gorszy ale "znawcy" nie wiedzą czy ma scr ,tms itd. Za jednego fendta z filmu było by z pięć mtz etów. Ciekawe tylko dlaczego rolnicy mający kasę nie chcą tych 5 mtz ów tylko jeden pożądny traktor. Pewnie według garstki osoób wszyscy dookoła to głupki w tym nabywcy fendtów. Tylko, że ci ostatni mają pieniądze a "znawcy" filozofowie gołą d.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

hubertuss piszesz o sobie ?

na polu chcesz sie przeciagac ? i to ma byc miarodajne tak ? :D

w jednym miejscu wystarczy ze bedzie minimalnie wieksza wilgotnosc pod kołami niz w drugim i juz wynik jest nieprawdziwy, to ty własnie jestes filozof i teoretyk,

zeby przeciaganie było prawdziwe, trzeba przede wszystkim zapewnic taka sama przyczepnosc, gdzie lepiej to zrobisz na polu czy moze na asfalcie ? oczywiscie nie musi to byc tylko asfalt, chodzi tylko o zapewnienie takich samych warunków, a to do czego sa opony rolnicze to nikomu nie tłumacz :D mimo to ciagniki po asfalcie tez jezdza :D

co do skrzyn vario czyli bezstopniowych to powszechnie wiadomo ze takie skrzynie maja wieksze straty mocy niz skrzynie mechaniczne, najwieksza ich zaleta jest to ze cały czas ciagna i nie rozłaczaja napedu nawet na chwile, skrzynie bezstopniowe posiada kazdy dobry producent ciagników, nie tylko fendt

 

z tms wyskakujesz, same asy masz w rekawie :D

czy ma scr czy egr, dpf to nie wazne, przez pryzmat tych systemów nikt nie ocenia fendta, bo te systemy sa juz wszedzie nie tylko w fendtach, chodzi tylko o to ze te systemy sa tyle warte co dopłaty rolnosrodowiskowe, czyli ukryte w nich jest drugie dno, ale ty i tak nie zajarzysz o co chodzi

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@koma nie dyskutuj z nim proszę cię, ten typ pisze swoje schizofreniczne przemyślenia w każdym temacie, i w każdym zazwyczaj ktoś po nim jeździ, nigdy nie pisze nic konkretnego, nie oprze się na faktach tylko roi i przelewa swoją wyobraźnie na klawiature.

@hubertus jeżeli pijesz do kogoś w jakimś poście to miej chociaż jaja by napisać do kogo, zachowujesz się jak totalny szubrawiec, przez piąte dziesiąte pozmyśla odwróci przemieni i ugryzie, miej jaja i napisz wprost [słowo usunięte].

 

Dlaczego obrażasz takim nieładnym słowem- zdrobnieniem. +1 punkt ostrzeżeń za obrazę

Edytowano przez KRISTOFORn

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

fendt nie jest wcale porządny u mnie w okolicy jest kilka nowych i jeden po 3 latach urzytkowania stał na skrzynie remont nie wchodził w gre bo za drogi tylko nowa ... Fendt 936 vario jest u mnie we wsi 4 lata miał wymijany silnik i skrzynie .. nie wspomne o tym ze na postoju olej ze 'zwolnic leci'

a co do mocy ten 360 km ciagnie ten sam pług 7 skib co ciagnik case o mocy 270 km bo wiecej nie utocha i do tego case lepiej z nim chodził

stare fendty tak maszyny nie do zdarcia ale czy polska 6 była zła na tamte czasy ?

każdy oszczedza o marka fendt nie jest to co było a cenia sie jak by ze złota były ... a tak naprawde to tak jaki polski ursus tylko że w złotym opakowaniu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

Michalmeer masz racje stary fendt był nie do zajechania ale te nowe 3-4tys mth i skrzynia vario do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to ja mam juz 3 tys h wiec kiedy mam sprzedac?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Widzę, że co niektózy zrozumieli do kogo pije skoro pojawiły się te posty pełne złośliwości. Nawet pisac nie trzeba. Zwłaszcza jeden użytkownik widać jest zdesperowany. Widac ta pólka tak zabolała. To tyle z mojej strony w tym temacie pozdrawiam.

@statek w myśl opinii co niektórych tutaj już dawno powinien ci sie popsuć. Tj zaraz po wyjeździe za bramę. Jesteś jakimś szczęściarzem. Ponieważ maszyna nafaszerowana różnymi nie potrzebnymi systemami i urządzeniami, które mają wyciągnąc od klienta kase na zakup i na serwis ci się nie popsuła. Sprzedawać powinieneś już od jutra hehe.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

statek z którego roku masz tego fendta jesli masz go wiecej niz 3 lata to ta skrzynia jeszcze spokojnie z 6tys h wytrzymie ale jesli ponizej 3 to za długo ta skrzynia juz nie pochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wróżenie z fusów. Każda skrzynia pracuje w innych warunkach. Jedna zrobi 6 tys (chyba wyjątki) inna zrobi 12 tys godzin. Poza tym jakoś na agrriaffaires np nie widać ofert sprzedaży 3 letnich fendtów z zepsutą skrzynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

Jestem mechanikiem w jednym z odziałow korbanka i wiem cos o tym do niedawna do wymiany skrzyni przyjezdzały fendty z 10-12tys h ale teraz po 3-4 tys h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pytanie tylko czy te ciągniki od nowości były zakupione i regularnie serwisowane w polsce. Czy jest to import prywatny i one mają niby te 3 - 4 tys a naprawde jeszcze 1 z przodu trzeba dodać? Ile teraz kosztuje vario po regeneracji? W jakich seriach najczęściej się psują?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

u sasiada uciekly polbiegi w DF 110 koni z 1997roku. Remont (nie kapitalny) kosztowal prawie 15 tys. Zeby zrobic pelen, wszystkie tarczki itp musialby wydac 40 tys we wlasnym zakresie. Serwis zrobilby to pewnie za 50. A skrzynia vario ze wstawieniem u korbanka kosztuje 30 tys. Wiec to jest rzecz ktora najmniej martwi

Uzytkownik Barabus wymienial vario przy 8 tys h, wlasnie za 29 netto.

Uzytkownik Palax ma 716 i 9tys h, bez problemu to chodzi.

Osobiscie bylem przed kupnem mojej 412 u faceta ktory mial favorita vario 924 i 26 tys h bez remontu.

 

Wiec jesli ktos gdzies ktos slyszal, od szwagra brata wujka sasiada to najpierw niech sprawdzi a nie pisze bzdety na forum.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ferguson ma lepszy uciag niz jd ? chciałbys, ale tak nie jest, fergusony sa lzejsze od jd o podobnych mocach, to samo fendt

 

a tak wogóle to jeden z lepszych uciagów w swojej klasie mocy ma fortschritt zt 300/303 albo zt 320/323

 

 

Nie wiem czy są lżejsze i szczerze mało mnie to interesuje, ja stwierdzam fakt iż Ferguson bez trudu przeciąga JD.

Pewnie zaraz napiszesz że Ty wiesz Ty wszystko widziałeś i JD najlepszy, wiadomo każdy swoje chwali, ale mój MF 6480 (145km) bez trudu przeciągnął JD 150 km (nie wiem serii nie znam się na JD)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

nie bede sie z toba kłocił, byc moze i tak było ze MF dał rade JD, poprostu za duzo jest niewiadomych w tym przypadku, nawet nie potrafisz podac modelu JD takze musze tylko ci uwierzyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Nie znam się na JD, wiem że mówią na niego "R" :D

Jutro się dowiem :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrychaV    0

U nas jest Fendt 716 vario( niestety bez TMS) od dwóch lat. Nie można powiedzieć na niego złego słowa, od zakupu tylko wymiana olei i lanie paliwa. Można zaprzeczyć opinii iż ciągniki Fendt dużo palą, nasz jest oszczędny. Ma przepracowane ok. 8500mth. i wciąż pracuje bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

przecież nie kazdy fendt sie psuje tylko napisałem ze firma już oszczedza i wychodzą takie numery jak u mnie we wsi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy są lżejsze i szczerze mało mnie to interesuje, ja stwierdzam fakt iż Ferguson bez trudu przeciąga JD.

Pewnie zaraz napiszesz że Ty wiesz Ty wszystko widziałeś i JD najlepszy, wiadomo każdy swoje chwali, ale mój MF 6480 (145km) bez trudu przeciągnął JD 150 km (nie wiem serii nie znam się na JD)

 

Widzisz wszystko można sklasyfikować, uporządkować i dopasować. Ciebie również. Pozwól bym pierw przedstawił kategorie.

 

Fanatycy - Zapaleni maniacy, oddani swojej ulubionej marce ciągników w imię której zrobią niewyobrażalne rzeczy. Zazwyczaj wynika to z faktu że upodobali sobie ją w nie jakim symulatorze farmy (gra komputerowa) czasem też idolem staje się maszyna która jest w posiadaniu wujka i rzadziej dziadka. Kolegi nie bo tu już wkroczyli byśmy w sferę zazdrości. Można ich rozpoznać po awatarach które zawierają barwy, loga czy też same podobizny maszyn ulubionej marki. Do tego nachalnie (co trzeci post lub więcej) udzielają się w tematach takich jak np. ten. Warto też dodać że często w różnych miejscach typu ławki szkolne mury parkanów zostawiają znaki pisemne typu ,,JD/fendt jest panem,, itp.

 

Użytkownicy - osoby faktycznie posiadające sprzęt danej marki. Od nich można uzyskać obiektywne informacje na jej temat. W żaden sposób nie będą wywyższać marki której są posiadaczami, ani poniżać którą użytkuje nielubiany sąsiad. Nie grają w symulator farmy na komputerze, nieraz czytują tematy fanatyków przy czym mają niezły ubaw.

 

Użytkownicy/fanatycy - czyli połączenie obu osobowości opisanych powyżej. Posiadają daną markę, jednak nigdy nie udzielą obiektywnej opinii, zazwyczaj będą ją wychwalać, nieraz świadomie kłamać by zatuszować wszystkie wady i niedociągnięcia.

 

Jak myślisz, gdzie Cię przyporządkowałem?

 

Ale nie martw się od razu, masz szansę zmienić swą pozycję na bardziej przyzwoitą tylko rozwiń tą myśl:

,,Ty wszystko widziałeś i JD najlepszy, wiadomo każdy swoje chwali, ale mój MF 6480...,,

Bo nie pojmuję czy pisząc ,,wiadomo każdy swoje chwali,, odnosisz się do siebie samego i przyznajesz że jedynie chwalisz swojego MF (to by było jeszcze do przyjęcia, docenił bym że chociaż jesteś szczery), czy też może chodzi ci o to że nie wierzysz koledze w wyższość JD dlatego ironicznie mu odpierasz że każdy swoje chwali mimo że nie ma argumentów, tym bardziej racji, po czym prozaicznie bez żadnej argumentacji wyskakujesz z tekstem że MF jest oh ah. Rozumiesz że za równo jedna jak i druga interpretacja Cię zbłaźni ale mam nadzieję że zachowasz twarz i odpowiesz mi na zadane pytanie przy czym wybierzesz mniejsze zło dla siebie samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Widzisz wszystko można sklasyfikować, uporządkować i dopasować. Ciebie również. Pozwól bym pierw przedstawił kategorie.

 

Fanatycy - Zapaleni maniacy, oddani swojej ulubionej marce ciągników w imię której zrobią niewyobrażalne rzeczy. Zazwyczaj wynika to z faktu że upodobali sobie ją w nie jakim symulatorze farmy (gra komputerowa) czasem też idolem staje się maszyna która jest w posiadaniu wujka i rzadziej dziadka. Kolegi nie bo tu już wkroczyli byśmy w sferę zazdrości. Można ich rozpoznać po awatarach które zawierają barwy, loga czy też same podobizny maszyn ulubionej marki. Do tego nachalnie (co trzeci post lub więcej) udzielają się w tematach takich jak np. ten. Warto też dodać że często w różnych miejscach typu ławki szkolne mury parkanów zostawiają znaki pisemne typu ,,JD/fendt jest panem,, itp.

 

Użytkownicy - osoby faktycznie posiadające sprzęt danej marki. Od nich można uzyskać obiektywne informacje na jej temat. W żaden sposób nie będą wywyższać marki której są posiadaczami, ani poniżać którą użytkuje nielubiany sąsiad. Nie grają w symulator farmy na komputerze, nieraz czytują tematy fanatyków przy czym mają niezły ubaw.

 

Użytkownicy/fanatycy - czyli połączenie obu osobowości opisanych powyżej. Posiadają daną markę, jednak nigdy nie udzielą obiektywnej opinii, zazwyczaj będą ją wychwalać, nieraz świadomie kłamać by zatuszować wszystkie wady i niedociągnięcia.

 

Jak myślisz, gdzie Cię przyporządkowałem?

 

Ale nie martw się od razu, masz szansę zmienić swą pozycję na bardziej przyzwoitą tylko rozwiń tą myśl:

,,Ty wszystko widziałeś i JD najlepszy, wiadomo każdy swoje chwali, ale mój MF 6480...,,

Bo nie pojmuję czy pisząc ,,wiadomo każdy swoje chwali,, odnosisz się do siebie samego i przyznajesz że jedynie chwalisz swojego MF (to by było jeszcze do przyjęcia, docenił bym że chociaż jesteś szczery), czy też może chodzi ci o to że nie wierzysz koledze w wyższość JD dlatego ironicznie mu odpierasz że każdy swoje chwali mimo że nie ma argumentów, tym bardziej racji, po czym prozaicznie bez żadnej argumentacji wyskakujesz z tekstem że MF jest oh ah. Rozumiesz że za równo jedna jak i druga interpretacja Cię zbłaźni ale mam nadzieję że zachowasz twarz i odpowiesz mi na zadane pytanie przy czym wybierzesz mniejsze zło dla siebie samego.

 

 

Piękny Wywód Kolego :)

1. Nigdzie nie napisałem że MF jest "OH AH".

2. Skoro był temat o "przeciąganiu" to wyraziłem tylko swoją opinie do której mam w pełni prawo.

3. Nie będę odpowiadał Ci na żadne pytanie, bo mało interesująca jest Twoja opinia na mój temat.

4. Taka prawda że MF przeciągnie JD i nie mówię tu że JD to gówno jakies bo to równie bardzo dobra maszyna, i nie wiem po czym sądzisz że chwale MF, zwykłe przeciąganie nic nie znaczy bo przy tym nie wyjdzie prawdziwa siła uciągu ani jakości wykonania danego traktora :)

5. Daruj sobie takie opinie, lepiej weź się za pomoc na forum niż za szukanie problemu z niczego bo nie miałem zamiaru urazić kolegi wyżej ani szukać wad jego sprzętu.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja opinia na Twój temat faktycznie byłaby dla Ciebie mało interesująca jeśli na podstawie tego co napisałeś tylko ja mógłbym ją wystawić. Chciałem być życzliwy i przestrzec że Twoje wypowiedzi nie tylko ja czytam i opinii będzie znacznie więcej. A że wypowiedź dziwnie brzmi sam przyznaj: ,,każdy swoje chwali, ale mój MF...,, to nie problem domyślić się z jaką opinią się spotkasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koma666 to jest moja tajemnica. Jednak niebawem zrobię wam prezent mikołajkowy i ją ujawnię. Więc cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

kurcze, strach sie bac :wacko:

pewnie nas wszystkich zatknie, ciekawe tylko co to bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydaje się że będą to mikołajki.

A czy zatknie zależy tylko od Św. M. i jego fantazji w doborze upominków.

Jeśli byłeś niegrzeczny to i owszem, powinieneś się bać że nie zostaniesz przez niego usatysfakcjonowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

To że źle złożyłem zdanie to nie znaczy że sądze o MF że są najlepsze itp.

Pomyśl człowieku trochę :)

Pozdro.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj