mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Jarecki21    35

Weźcie sobie dzieci pooglądajcie na polsacie pamiętniki z wakacji. Taki sam klimat, jak to ktoś tutaj gdzieś napisał, gimnazjalnego portalu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

żeby się w takie przeciąganie bawić to muszą być takie same biegi wrzucone, te same ciśnienie w kołach i napędy na te same koła. No i na koniec umiejętność kierowcy :)

Obok w dużym gospodarstwie po PGR mają fendta fovorit 828 i o dziwo raz się zepsuł rozrusznik (chyba nie muszę pisać że to nie jest wielka awaria) a fendt ma już kilkanaście lat i sporo elektroniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Panowie koma666 i bobytempelton nie ważne czego jestem zwolennikiem. Ważne jest to, że każdy sprzęt z silnikiem spalinowym oferowany w uni musi spełniac różne normy ekologiczne. Spełnia się to przy pomocy różnych urządzeń. Innego nie kupicie. Czy do was to dociera?

Rozumiem, że obaj jesteście na etapie facynacji fotami z internetu. Ale powtarzam to sa jakieś pojedyńcze przypadki. Zważywszy na ilośc aut jeżdżących po drogach z systemem egr. Uważacie, że auto z kolektorem z foty jeździło normalnie. Miało pełną moc? Jeździł tym jakis matoł. Na tej zasadzie wszystko można zajechać. Tutaj jest następny dowód waszej nie wiedzy. Zapchany kolektor to wina nie sprawnej turbiny (przedostawał się olej do kolektora ssącego) lub zajechanego silnika (przedostawał się olej z odmy do układu dolotowego) a nie samego systemu egr. Ewentualnie nie praawidłowej eksploatacji ale o tym pisałem. W sprawnym silniku, normalnie eksploatowanym nic takiego się nie stanie.

Takie pisanie i stękanie, że wszystko się popsuje to se można pisać. jaki macie na to wpływ? Są normy czystości spalin. Tak jest i koniec.

Bobytempelton o jaką półke tam chodziło? Ty widze dalej nie wiesz co to jest podszybie. Ja poprostu uzyłem nazwy potocznej tego plastikowego elementu. Ale nie słyszałem, aby ktoś to półką nazywał. Ale może za rok i ty do tego dojdziesz.

To mój ostatni post na temat egr. Może też być że się nie znam jak kto woli. Ale nie chce mi się już brac udziału w dyskusji jak ktoś na pisał na poziomie gimnazjum. To nie mój poziom.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jezeli nie masz pojecia o tych pojedynczych przypadkach to sie nie wypowiadaj ok?

jezeli posiadasz silnik diesla z egr to zajrzyj do układu dolotowego

 

normy czystosci spalin sa w unijnych laboratoriach, gdybys miał pojecie o czymi piszesz to bys wiedział ze to w realu nie działa, a uprzyksza zycie, takim ludziom jak ty mozna wcisnac wszystko przy pomocy odpowiedniego prania mózgu, niestety własnie takich jak ty jest 90% społeczenstwa

 

poza tym gdyby komus naprawde zalezało na czystosci spalin to juz dawno silniki spalinowe pracowałyby na GAZ lpg czy cng, silnik zasilany takim paliwem bez problemu spełnia norme euro 6 która wejdzie od 2014 roku, bez zadnych badziewii typu egr, scr, pdf

ale co ty mozesz wiedziec teoretyku

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jeśli te całe EGR , DPF nie poprawia czystości spalin to spróbuj zrobić analizę spalin na stacji diagnostycznej samochodem ze sprawnym systemem EGR i jakimś z zepsutym, to zobaczysz jaka jest różnica. W Polsce owszem wszystko przejedzie, ale w Niemczech przeglądu za nic nie podbijesz. Ale oczywiście Ty wiesz lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@Hubertus po primo nie odwracaj kota ogonem jak to doskonale umiesz robić, zadałem konkretne pytanie a ty piszesz stek pierdół nie na temat, po duo nie ucz ojca dzieci robić :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

silnik bez egr pali mniej, silnik z egr pali wiecej, bo jest słabszy, produkuje wiecej sadzy, bo w cylindrach jest kupa syfu zamiast czystego powietrza, dlatego montuja pdf zeby ta sadze wyłapac, błedne koło

 

silniki z CR naprawde nie sa tak szkodliwe jak wszystkim wmówiono, wystarczy powywalac to dziadostwo, silnik bedzie mocniejszy i bedzie palił mniej, to jest udowodnione, poza tym w CR wtrysk dzieli na nawet 6 wtrysków podczas jednego cyklu pracy, dzieki temu spaliny sa wystarczajaco czyste, w porównaniu do silników z lat 70, silniki na CR to czysta ekologia, te wszystkie badziewia sa po to zeby to sie wszystko psuło i zeby klient bulił kase w imie ekologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Mtz ma 84 km a fendt 125 km troche ponad 40 km róznicy .. W przypadku fendta nie płaci sie za moc w takim stopniu jak za komfort i kabelki ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Michalmeer widać wierny fan rosyjskiej motoryzacji :D Nie ma to jak mtz,aby wsadzić bieg a później to już jakoś się bedzie jachało no nie?

 

ps.na filmiku Fendt przeciagnął ruskiego więc dlaczego mówisz,że nie płaci się za moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

w takich wypadkach trzeba patrzec na szerokosc kół i jednostkowy nacisk w kg na 1cm powierzchni styku z gruntem. Gdzies na YT inne ciagniki tez przeciagaja fendta i odwrotnie. Nikt z nas przy tym nie byl.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Michalmeer widać wierny fan rosyjskiej motoryzacji :D Nie ma to jak mtz,aby wsadzić bieg a później to już jakoś się bedzie jachało no nie?

 

ps.na filmiku Fendt przeciagnął ruskiego więc dlaczego mówisz,że nie płaci się za moc?

 

 

chciałes powiedziec ze fendt 125 KM LEDWO przeciagnał ruska co ma troche ponad 80 KM :D

i jeszcze jestes dumny z tego ? za tego fendta by były ze 3 takie belarusy pewnie

 

poza tym takie przeciaganie powinno robic sie na asfalcie, wtedy nie ma róznicy w przyczepnosci i wynik jest prawdziwy

 

podejrzewam ze stary rozklekotany ursus 1224 dałby rade temu arcydziełu z niemiec :D

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Nie wiem skąd na poprzednich stronach jest tyle postów zachwalających EGR i SCR,dla mnie oba te systemy są chore.Jedyna funkcja którą pełnią na prawdę skutecznie to zarabianie pieniędzy dla producenta części i płynu.Co by komu przeszkadzało że spaliny bez oczyszczenia idą z silnika?

Wszystkie normy emisji spalin i całe ocieplenie klimatu zostały stworzone tylko po to żeby zarabiać pieniądze.

Edytowano przez LukaszC5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

koma666. Tak jak kolega napisał wcześniej w przeciaganiu się nie ma znaczenia moc tylko rozmiar opon,masa ciagników i nawierzchnia.Dla przykładu ciagnik np. 100km o wadze 5t przeciągnie ciągnik o wadze 4t,mimo,że może mieć 150 czy tam 200 koni (przykład).Fizyki nie oszukasz kolego.Fendt 312 to jeden z najmniejszych modeli Fendt'a a co za tym idzie i najlżejszych.Nie są one stworzone do ciagania się z rusakami,tylko najlepiej do tura i w polu.Co innego jak by to był model 312 z lat 80 lub 90.Wtedy nawet 1634 musiałby nieźle się pobujać,żeby go przeciagnąc a nawet podejrzewam,że nie udałoby mu się to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Na moje to na tym filmie widać siłe uciągu jakimi maszyny dyspomuja pozaty fendt jest ciezszy od tego mtz a do tego ma tura czyli dochodzi kolejne kg potem opony ma fendt tez szersze no i przekładnie przy mtz nie ma vario gdzie fendt moze spokojnie zmieniać predkość pod obciążeniem moc też robi swoje ., jak kolega wspomniał pod wzgledami fizyki to fendt ma przewage i to znaczna i do tego mtz na wyłączony naped jak by nie patrzeć dla takiej marki jak fendt to wstyd ;)

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

po raz pierwszy musze sie z toba zgodzic :D

w przeciaganiu najwazniejsza jest nawierzchnia, masa i moc to fakt

 

tyle tylko ze z ta nawierzchnia w polu to bywa róznie, wiec w polu pozostaje masa i moc, dlatego lepszy od fendta jest JD :D

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Michalmeer widać wierny fan rosyjskiej motoryzacji :D Nie ma to jak mtz,aby wsadzić bieg a później to już jakoś się bedzie jachało no nie?

 

ps.na filmiku Fendt przeciagnął ruskiego więc dlaczego mówisz,że nie płaci się za moc?

 

Naprawdę nie wiesz czemu przeciąg a czy głupa udajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

ja kiedyś massejem 3060 przegrałem przeciąganie z małą koparką volvo, targał massejem jak tylko chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Pomyślcie na własną logikę...

W przeciąganiu najmniej znacząca jest moc ciągnika, tylko masa i ogumienie.

Pisklaczun/ To normalne bo ładowarki ważą jeszcze raz tyle co ten MF ;)

Dla rozwiania sporu, Z 3 marek (MF, JD i Fendt) W przeciąganiu wygra Massey później JD a na końcu Fendt i taka jest prawda :) (Oczywiście mówię tu o nowych ciągnikach i o proporcjonalnych wielkościach traktorów) :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ferguson ma lepszy uciag niz jd ? chciałbys, ale tak nie jest, fergusony sa lzejsze od jd o podobnych mocach, to samo fendt

 

a tak wogóle to jeden z lepszych uciagów w swojej klasie mocy ma fortschritt zt 300/303 albo zt 320/323

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

412 wazy 5800kg pusta. Jaki inny ciagnik o mocy 110 koni ma taka mase?

Podkreslam ze liczy sie nacisk w tym wypadku. Dociaz c330 do 5 ton na standardowych kapciach i tez fendta przeciagnie:p

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Dokładnie.Moc nie ma znaczenia.Koma666 porównujesz uciąg starego Fortschnirrta to noweych Fendt'ów czy JD.Błąd!Dawniej ciągniki były masywniejsze.Dla obiektywnej oceny porównaj starego Fortschnirrta do starego Fendta czy JD.Wtedy sytuacja się zmienia.Fendt'y z lat 80,90 nie mają sobie równych w tej dziedzinie,gdyż są wyposazone w sprzęgło turbomatic,które nie wyrywa ziemi spod kół tracąc przyczepność jak inne ciągniki,lecz łagodnie ruszają bez uślizgu kół,co powoduje lepszą trakcje i przyczepność.Co jak co ale z tym nie ma nic do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To prawda, ale też fendt z vario płynnie ruszy i w miare płynnie przyśpiesza, straci przyczepność ale ciągnie, a w mtz czy innym mechanicznym traktorze czy w przeciąganiu czy na polu ruszy sie z niskiego biegu z dużym momentem na kołach ale trzeba zredukować i wszystko zepsuć, weź w mtz rusz z dużego biegu, zanim się to rozbuja to masakra.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeNovo    1

zobacz na fendta z 1999-2000 roku a ursusem czy zetorem nowym w srodku maja o wiele lepiej niz te nowe ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Dokładnie.Moc nie ma znaczenia.Koma666 porównujesz uciąg starego Fortschnirrta to noweych Fendt'ów czy JD.Błąd!Dawniej ciągniki były masywniejsze.Dla obiektywnej oceny porównaj starego Fortschnirrta do starego Fendta czy JD.Wtedy sytuacja się zmienia.Fendt'y z lat 80,90 nie mają sobie równych w tej dziedzinie,gdyż są wyposazone w sprzęgło turbomatic,które nie wyrywa ziemi spod kół tracąc przyczepność jak inne ciągniki,lecz łagodnie ruszają bez uślizgu kół,co powoduje lepszą trakcje i przyczepność.Co jak co ale z tym nie ma nic do dyskusji.

 

skoro moc nie ma znaczenia to na co ciagniki po 300KM ? :D

zakładac blizniaki do 360, dociazyc 360 do 10 ton, podpinac 8 skibowe pługi i w pole :D

na co komu JD 8360r ? :D

moc nie ma znaczenia dobre :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj