mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

hubertuss    4653

To jest tylko diagnostyka a nie cała naprawa co zresztą napisano w ogłoszeniu. Te skrzynia najczęściej padają z powodu zużycia. Więc nie kończy się naprawa wymianą jednego elementu. Osobiście wolał bym wymienić skrzynię za 30 tys niż lepić starą, która nie wiadomo kiedy zdechnie w innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

któryś kolega z forum już wymieniał chyba skrzynie w Fendzie przez serwis jak dobrze pamiętam. Ale mniejsza o to. W sumie to z Fenda podoba mi się całe sterowanie w podłokietniku wizualnie bo praktycznie każda marka to oferuje ale tu najlepiej wygląda. Ale jest wiele rzeczy które inni producenci mają lepiej rozwiązane dlatego wybór jest ciężki bo nikt nie ma tego wszystkiego sprowadzonego do jednego modelu:/ Dodam że wyglądem się nie pracuje tak na marginesie.

Ciekawe czy za naprawe skrzyni by się wziął serwis ZF w Polsce przecież chcąc nie chcąc to ich produkt jak chyba wszystkie automatyczne skrzynie każdej marki. I teraz powiedzcie mi czym się różni skrzynia Fenda od skrzyni DF seri 7? Bo info jeszcze nie doszperałem do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

To jest tylko diagnostyka a nie cała naprawa co zresztą napisano w ogłoszeniu. Te skrzynia najczęściej padają z powodu zużycia. Więc nie kończy się naprawa wymianą jednego elementu. Osobiście wolał bym wymienić skrzynię za 30 tys niż lepić starą, która nie wiadomo kiedy zdechnie w innym miejscu.

 

 

jak byś przeczytał całe ogłoszenie to byś wiedział, że facet oferuje też naprawę. Zastanawiam się skąd bierze części, jak mówicie, że nowych nie można kupić. z innych ciągników, które poszły na części?


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

nowe modele s-matic dawne eccom. Agrotron 630 już miał s-matic. Dobra znalazłem co nie co info i mnie chyba satysfakcjonuje. Jak by kto mógł do jakiś testów skrzyń auto podrzucić link to bym był happy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

mnie sie fendt nie podoba wogóle, dla mnie to nic ciekawego, cały fenomen fendta to po prostu cwanosc i spryt niemców do zachwalania swojego i tyle

 

john deere i case sa wizualnie o niebo lepsze a pod wzgledem mechanicznym i wytrzymałosciowym to jest to samo co fendt

 

Nie podoba Ci się - Twoja sprawa. Wizualnie o niebo lepsze - subiektywna ocena. Względy mechaniczne i wytrzymałościowe - mógłbyś napisać konkretnie?? Silnik w Case wytrzymuje tyle samo co w Fendtach? Sprzęgło też tyle samo wytrzymuje? Który model do którego porównujemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

w tym przypadku nie porównuje modelu do modelu a marke do marki, ogólnie

 

dla mnie john deere jest marka która podoba mi sie bardziej, (firma z tradycja) znana na całym swiecie (a nie jakis fendt co głównie w niemczech tego pełno, kto był to wie) moze i spala wiecej od niemca, ale i tak wybrałbym JD, chocby wielcy znafffcy tacy jak ty wmawiali mi ze fendt jest lepszy to i tak kupiłbym JD :)

 

case mniej a nieraz i tyle samo wytrzymuje ale za to jest tanszy od niemca i duuuzo ładniejszy

 

z niemieckich to tylko kombajny i sieczkarnie Claas

 

to jest moje zdanie i nie musisz sie z nim zgadzac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co to za teksty "case mniei a teraz to i tyle samo wytrzymuje" Widać też niezłym znafffcą jesteś. Jeszcze za wcześnie na bajki na dobranoc. Na jakiej podstawie takie wnioski wysuwasz?.Jeśli chodzi o awaryjnośc to modele vario dość żadko się psują nawet jeśłi patrzymy na tym forum to użytkowncy praktycznie nie zgłaszają usterek. Co innego stare wyeksploatowane modele. Nic wiecznego nie ma. Co do wyglądu seria 300 ze starymi błotnikami i kabiną cudem nie jest. Ale przy nowych seriach 200, 500, 700, 900 case może się schować, wygląda przy nich jak zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

@hubertuss

 

to jest twoje zdanie, ja w tych fendtach urody nie widze zadnej, nawet kolor niemiaszki nie wiedza jaki zastosowac, raz maluja na zgniłozielony, raz na czarny :D porazka stylistyczna za

ogromne pieniadze...

 

JD zobaczysz z duzej odległosci i wiesz ze to JD, a fendt ? nijaki ciagnik bez wyrazu

 

oczywiscie pod wzgledem zastosowanych rozwiazan jaki i pod wzgledem wytrzymałosci to ta sama półka fendt=JD

 

i jak juz cytujesz to zrób to dobrze, masz ponad 2 tys postów a jeszcze sie cytowac nie nauczyłes ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Sobie temat o kolorach znalazł... do przedszkola, kredki i malować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jezeli ciagnik kosztuje 400, 700, a nawet 1 mln zł to wyglad, kolor, marka i jej rozpoznawalnosc, tez maja znaczenie

 

a tak poza tym to co sie z wami ludzie dzieje ? jestescie tacy ograniczeni umysłowo ze niedopuszczacie do siebie tego ze cos moze sie komus zwyczajnie nie podobac, ze ma inne zdanie na jakis temat ?

 

teksty typu do przedszkola, kredki i malowac mówia o tym, ze sam nie masz zadnego gustu, ze nie wiesz co ci sie podoba a co nie

i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Napisano (edytowany)

Jeśli ciągnik kosztuje 400tys i więcej to przede wszystkim wymagam od niego aby był wytrzymały i funkcjonalny odpowiednio do kwoty jaką za niego zapłaciłem. JD tak jak Fendt jest dobrą marką. Trudno określić która lepsza, wiadomo że Fendt droższy chociaż niewiele w porównaniu z JD. Elementy mają podobne: silnik, koła, kabina, skrzynia biegów jednak rozwiązania różne choćby skrzynia jest inna w każdym - i tu się kolego skompromitowałeś. Kolejna sprawa: przyrównałeś do Fendta markę Case - śmiech na sali. Z Case po 20 tys mth ślad nie zostanie.

 

Nie chcę zaśmiecać forum więc odniosę się tu do postu niżej:

hubertussa się czepiłeś a sam nie cytujesz

Co do gospodarki to masz takie pojęcie ile Ci tato i sąsiad powie. Przedstaw jakieś konkretne dane a nie pieprzysz farmazony.

Tak kolego, są różnice w skrzyniach Fendt i JD - kosmiczne różnice, inne rozwiązania ale to samo zastosowanie samej skrzyni.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

sam sie kompromitujesz swoja wiedza o gospodarce naszego kraju i nie mów mi ze sa jakies kosmiczne róznice w skrzyniach biegów miedzy fendtem a JD, miedzy twoim mf255 a fendtem to sa kosmiczne róznice ale nie w fendtach i JD :)

 

''Jeśli ciągnik kosztuje 400tys i więcej to przede wszystkim wymagam od niego aby był wytrzymały i funkcjonalny odpowiednio do kwoty jaką za niego zapłaciłem''

 

a co kiedy powyzsze warunki dany ciagnik juz spełnia to na co wtedy patrzysz ?

bo ja patrzyłbym na wyglad i brałbym to co mi sie naprawde podoba

a podoba mi sie bardziej JD i to wszystko, tobie moze sie podoba bardziej fendt OK!

 

 

co do marki Case to jest dobra marka za te pieniadze i mozesz sobie pisac co chcesz, nawet mozesz wywoływac sztuczny smiech na PUSTEJ sali, mnie to wali :)

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

No właśnie wiele na prawde wiele było tutaj dyskusji jak bardzo różni sie AP i Vario i co za tym idzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

a wiec wg Ciebie która marka ma lepsze skrzynie JD czy Fendt ?

 

@pawelol111

przeczytaj ze zrozumieniem co napisał hubertussi porównaj z tym co napisałem ja, literka po literce a moze pojmiesz o co biega

cytowac nie cytuje bo na tym forum daja za to ostrzezenia, ja dostałem dwa własnie za cytowanie

poza tym twoja wiedza opiera sie statystykach ''kreatywnej ekonomii''

nie mamy oczym mówic bo pod wzgledem gospodarki kraju jestes dla mnie płotka

jezeli chodzi o te skrzynie to słucham, prosze bardzo wykaz sie, pokaz mi te kolosalne róznice, mozesz pisac całkowicie jezykiem technicznym

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To to udowodnij, przedstaw konkrety a nie swoje dywagacje na poziomie żula spod budki z piwem. Dane, liczby, statystyki a nie puste hasła. Prosiłbym o napisanie planu uzdrowienia naszej gospodarki ale to w innym temacie.

Jeszcze jedno: od mojego MF się odwal, obecnie szukam czegoś większego zachodniej produkcji a podejrzewam że ten MF jest więcej wart niż MTZ którego chcesz kupić za 20 tys zł. (złom za takie pieniądze można kupić a nie ciągnik 80konny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

a wiec wg Ciebie która marka ma lepsze skrzynie JD czy Fendt ?

 

@pawelol111

przeczytaj ze zrozumieniem co napisał hubertussi porównaj z tym co napisałem ja, literka po literce a moze pojmiesz o co biega

cytowac nie cytuje bo na tym forum daja za to ostrzezenia, ja dostałem dwa własnie za cytowanie

poza tym twoja wiedza opiera sie statystykach ''kreatywnej ekonomii''

nie mamy oczym mówic bo pod wzgledem gospodarki kraju jestes dla mnie płotka

jezeli chodzi o te skrzynie to słucham, prosze bardzo wykaz sie, pokaz mi te kolosalne róznice, mozesz pisac całkowicie jezykiem technicznym

 

 

Nie oceniam tych skrzyń, lecz zwracam Ci uwage, że różnia sie zasadniczymi elementami np przekładna nawrotną(Vario ma zmiane kierunku przepływu oleju), reszta napisana jest tu pare razy na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a wiec chodzi o różne podejscie co do skrzyn w JD i w fendtach, o rózna mysl techniczna

ale jesli chodzi o trwałosc to jednak chyba te skrzynie sa na podobnym poziomie, moze nawet minimalnie na korzysc JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

twoja wiedza opiera sie statystykach ''kreatywnej ekonomii''

Heh @koma666 wiesz... bardzo mnie to ciekawi co to są te statystyki kreatywnej ekonomi , wytłumacz mi to jakoś prosto żebym mógł zrozumieć tylko nigdzie mnie nie odsyłaj żebym sam sobie szukał

bo pod wzgledem gospodarki kraju jestes dla mnie płotka

i jeśli jeszcze można ... skąd żeś to wytrzasnął tą gospodarke kraju , ostatnie pytanie bo niezłą beke miałem jak czytałem Twoje posty ty masz na 100% ok z rozumem?


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

beke to ty bedziesz miał jak sie obudzisz z reka w nocniku :)

 

a z głowa to maja wszyscy co wierza we wzrosty gospodarcze bankrutów, ale to nie o tym temat,

 

@pawelol111

to ze ja chce kupic ciagnik za 20 tys to nie znaczy ze nie mam na ciagnik za 50 tys

a nie pomyslałes ze moge pozostałepieniadze zainwestowac w cos co mi przyniesie lepszy zysk niz ciagnik ?

mi wystarczy mtz i on zadanie wykona

ale typowo polskim jest podejscie zeby kupowac drozsze samochody, ciagniki niz na to naprawde stac

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
Napisano (edytowany)

koma jak możesz pisać żę skrzynia w jd (AP) jest trwalsza od vario fendt"a AP za krótko jest robiony żeby można go do vario porównywać.

...edit no tooo może byś mi odpowiedział na reszte pytań co?

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

po co mam ci odpowiadac jak ty i tak masz z tego ''beke''

poprostu nasz kraj jest jaki jest bo ludzie tacy jak ty maja ''beke'' i kłóca sie która partia lepsza PO czy PIS

najwazniejszy jest taniec z gwiazdami, na lodzie, 10 seriali co wieczór itd

jestesmy narodem ignorantów ludzi którzy nie mysla racjonalnie i tyle

 

podałbym tu pare linków do ludzi myslacych tak jak ja ale nie wiem czy tu mozna reklamowac

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
po co mam ci odpowiadac jak ty i tak masz z tego ''beke''
Kurde molek ale Ty sobie dokładasz , artysta normalnie . Po co masz mi odpowiadać ? Ponieważ Cię o to poprosiłem - proste nie? A skąd wiesz że ja i tak będe miał z tego beke ... no dobra jeśli odpowiesz mi tak jakoś śmiesznie jak np ostatni post to racja będe miał "beke" a jeśli normalnie krótko i na temat to niby z czego miał bym się śmiać ? ( ciekawe co będzie teraz :D)

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzę, że pogawędkę sobie ucinacie na temat inteligencji !!!! zaraz posypią się %%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj