mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Nie takie porównania tylko w twojej miejscowości aa to u was nie jest czasem tak że jak się pies zerwie to łańcuch 3 dni szczeka...?

 

Pisz posty na temat, bo jak na razie, to zaczynasz teraz Ty prowokować do kłótni !!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Co niektórzy nie mogą tego znieść że się fendta porównuje do jakiej innej marki BO NIE NATO WYDAŁEM TYLE KASY ABY MI TU PORÓWNYWAĆ a one są wszystkie po jednych pieniądzach są dobre dopóki się nie psują a psują się wszystkie

Edytowano przez danielhaker
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Widzę, że posiadacze New Hollandów mają straszne kompleksy. Ciekawe skąd się to bierze...??

 

Dajcie sobie wreszcie spokój z tymi nędznymi kłótniami. Do niczego to nie prowadzi. To nie jest temat do dyskusji czy NH czy Fendt jest lepszy, a jeżeli już chcecie coś takiego udowodnić - to poprzyjcie to mądrymi argumentami. Niech ten dialog nabierze wartości merytorycznej. Argument "bo tak" albo "bo ja mam, bo ja lubię" do mnie nie przemawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

Nie takie porównania tylko w twojej miejscowości aa to u was nie jest czasem tak że jak się pies zerwie to łańcuch 3 dni szczeka...?

kole w oczy no cóż nikt nie powiedział, że będzie różowo, widać co niektórzy nie mogą czytać negatywnych opini o pewnej marce bo ich szlag trafia

Co niektórzy nie mogą tego znieś że się fendta porównuje do jakiej innej marki BO NIE NATO WYDAŁEM TYLE KASY ABY MI TU PORÓWNYWAĆ a one są wszystkie po jednych pieniądzach są dobre dopóki się nie psują a psują się wszystkie

ani złotówki nie wydałem na Fendty, JD, Valtry, Claasy czy Mc bądź NH, maszyny kupuje Szef ja mam zapewnić im serwis oraz jestem logistykiem ;)

z serwisowego punktu widzenia NH jest ideałem masę drobnych a czasami i dużych awarii czyli serwis ma robotę, z logistycznego to katorga,

z logistycznego punktu widzenia Fendta, JD, Valtre, Claasa to ciągniki bardzo dobre gdyż stosunek cena/niezawodność jest na tyle wysoki że są to ciągniki wręcz idealne dla osób potrzebujących stale maszyny gotowej do pracy (duże gospodarstwa czy firmy usługowe) Trio firm usługowych z Niemiec jeździ na Fendcie pytanie dlaczego? skoro mieli NH w swojej flocie, Dwie największe firmy w Polsce Lehmann i Świerkot oraz mniejsza Ulenberg dają na Claasie, pytanie dlaczego? skoro Lehmann mógł być dealerem NH a wybrał Claas, Świerkot z Valtry bez kombajnów przesiadł się na Claasa a przecież ze swoim zapotrzebowaniem 10 dużych rotorowców rocznie dostał by NH bez problemu :D

Edytowano przez bushmaster
  • Like 2

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty za bajki piszesz? Chlopcze przecież ty się nie znasz

 

proponuje zakończyć ta kłótnie bo wy nadal przy swoim, a i tak nikogo nie obchodzi wasze fanatyczne podejscie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

Weźcie Mi powiedźcie o co m,u chodzi poza prowokowaniem do kłótni :huh: bo całkowicie nie ogarniam kolesia

Zadałem kilka pytań na żadne nie odpowiedział... boi się?

Edytowano przez bushmaster

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaro no twojej mamy chyba.

 

+1 punkt ostrzeżeń za post nic nie wnoszący do tematu.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Brawo 1NHJD1endriu brawo masz ponad 20lat a twoja inteligencja poraża normalnie.

@bushmaster zostawmy chłopaka musi się chyba dowartościować takimi postami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jaro no twojej mamy chyba.

A masz 66 lat ? :D -no i moja Mama jest bardzo rozsądną kobietą-no właśnie-masz 66 lat i jesteś kobietą o porażającej wprost wiedzy na temat NH ?-gratulacje :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

Tomek90 jak to mawiał prezydent jestem za a nawet przeciw

Jaro nie bardzo kojarzę o kogo chodzi ale ok


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

powiem tak: jaki tytuł, taka dyskusja. pierwszy raz tu zajrzalem tzn. do tego działu i mogę stwierdzić, że o ile wcześniej podobna dysukusja była w temacie spalanie jd tak teraz tu jest taki chłam aż oczy bolą. Szokuje mnie to, że każdy chwali to co ma i klapki na oczach bo to co mam to najlepsze. Ale do rzeczy Ja jestem użytkwonikiem jd, nie tylko ciagnika. Z tego co się orientuję a orientuję raczej na bieżąco zarówno janek jak i fendt podobnie doposażone są porównywalnej cenie. Znam kilku użytowników owych marek i stiwerdzam fakt że obie marki ulegają awariom tak samo w zależności od sposobu ekploatacji i pojedynczych egzemplarzy. Owszem częstotliwość awarii jest dużo mniejsza no ale coś za coś. A czego się dowiedziałem i kilku kart tej dyskusji (równie dobrze temat mozna było by nazwać ja i moje zabwaki czy niebieski ejest lepsze od zielonego i dlaczego najgorsze jest czerwone) mozna wybrać kilka postów z którch coś wynika. reszta dla przeciętnego usera tego forum wygląda jak debata w sejmie. W pełni prowokacyjnie można zmienić nazwe tematu na :

Fendt naj naj naj, ale dlaczego...tak nie jest ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi666    0

Witam zamierzam kupić ciągnik marki FENDT , myślę o modelach z rocznika 98 -00 a dokładniej o 311, 312 lub 512 , Chętnie bym popisał z użytkownikami takich maszyn. Jak sie maja do swoich obowiązków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJCBx7m    12

Mam FENDT 312 LSA 91r. jak kupiliśmy miał 10000Mth a teraz ma 13000Mtg żadnej poważnej awarii nie było (rozrusznik padł i guziki na błotniku wymienione) a moc to już całkiem ma zajebistą Deutz o tej mocy wysiada ...

FENDT 308 LS 85r. kupiony rok temu ... co wymienione to tylko tulejki w przodzie... New Holland TD95D się chowa przy nim ... Fendt ma 78KM a NH ma 95 i krótko mówiąc wysiada ...

mam te Fendty i porównywałem je z innymi ... silniki prawdopodobnie oryginał nie renontowane MWM...

Polecam STARE FENDTy !!!


Fendt Favorit 514C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskooka    31

Fendt jest dla mnie naj, naj, naj..., bo jest po prostu piękny. 936 Vario Black Beauty jest tak piękną maszyną, że jak pierwszy raz zobaczyłam na żywo to mi opadła szczęka. Dla mnie marzeniem jest mieć choćby Fendta 516 Vario. Fendty to moja miłość, a tego nie da się wytłumaczyć logicznie. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek666    0

Dobra pompa , zaj....ty podnośnik , silnik rewelacja , układ chydrauiczny i zawieszenie nic dodać nic ująć .... :D

Podobnie John Deere ale Fendt to Fendt :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Witam

Czy to prawda że przekładnie Vario naprawia się tylko w niemczech?

Tak że oddaje się taką skrzynie do servisu i oni wysyłają ją do zakładu w niemczech który się tym zajmuje i dają sprawną skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskooka    31

Nie sądzę, żeby tak było. Pewnie trzeba sprowadzić nieraz jakieś części, ale tak ze wszystkim do Marktoberdorfu jeździć to byłoby dla Niemców zbyt skomplikowane. Lepiej produkować drogie części. Ale aż muszę to sprawdzić, bo to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Skrzynie wymontuje serwis nawet w polsce. Niestety vario nie naprawi kowal w stodole. Są dwie opcje albo fabrycznie nowa skrzynia, albo oddanie starej i kupno uzywanej po regenreacji własnie w niemczech. Choć nie wiem czy napewno w tym samym zakładzie gdzie produkuja nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskooka    31

Pewnie jest tak jak kolega wyżej napisał. Fendt na jesieni otworzył nową fabrykę więc miejsca na pewno jest dość na naprawę wszystkich elementów:P Kowal w stodole nie wiedziałby co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Fendt jest dla mnie naj, naj, naj..., bo jest po prostu piękny. 936 Vario Black Beauty jest tak piękną maszyną, że jak pierwszy raz zobaczyłam na żywo to mi opadła szczęka. Dla mnie marzeniem jest mieć choćby Fendta 516 Vario. Fendty to moja miłość, a tego nie da się wytłumaczyć logicznie. Tyle w temacie.

 

cytując JJ kurtyzany też są ładne ale czy ożeniłbyś się znioł, wersja dla ciebie pleyboje są ładni ale czy wyszła byś za niego

 

Dobra pompa , zaj....ty podnośnik , silnik rewelacja , układ chydrauiczny i zawieszenie nic dodać nic ująć .... :D

Podobnie John Deere ale Fendt to Fendt :rolleyes:

naucz się pisać posty wnoszące coś do tematu bez płędów i dopiero się wykazuj.

Pompa czego?

akurat zawieszenie w serii 900 sypie się momentalnie jak się pracuje na bliźniaku i na forum jest na to sporo dowodów

Witam

Czy to prawda że przekładnie Vario naprawia się tylko w niemczech?

Tak że oddaje się taką skrzynie do servisu i oni wysyłają ją do zakładu w niemczech który się tym zajmuje i dają sprawną skrzynie.

Tak, masz opcje albo nowa albo regenerowana Fendt trzyma wszystko w swoich rękach żadnych części na rynku do Vario

Nie sądzę, żeby tak było. Pewnie trzeba sprowadzić nieraz jakieś części, ale tak ze wszystkim do Marktoberdorfu jeździć to byłoby dla Niemców zbyt skomplikowane. Lepiej produkować drogie części. Ale aż muszę to sprawdzić, bo to tylko moje przypuszczenia.

To się mylisz, części nie ma są tylko skrzynie nowa i regenerowana, uszkodzoną zabiera Fendt

Skrzynie wymontuje serwis nawet w polsce. Niestety vario nie naprawi kowal w stodole. Są dwie opcje albo fabrycznie nowa skrzynia, albo oddanie starej i kupno uzywanej po regenreacji własnie w niemczech. Choć nie wiem czy napewno w tym samym zakładzie gdzie produkuja nowe.

Nie naprawi bo nie ma części, układ jest prosty w obsłudze więc skrzynia jest naprawialna ale skoro można zarobić


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

mnie sie fendt nie podoba wogóle, dla mnie to nic ciekawego, cały fenomen fendta to po prostu cwanosc i spryt niemców do zachwalania swojego i tyle

 

john deere i case sa wizualnie o niebo lepsze a pod wzgledem mechanicznym i wytrzymałosciowym to jest to samo co fendt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj