Zaloguj się, aby obserwować  
PacyficVista

Silownik z Hedera

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Łatwo obliczyć jak znasz promień tłoczyska i ciśnienie robocze.

F=r2*3,14* P. P to ciśnienie w kg/cm2, w nowych ciągnikach rzędu 200 kg/cm2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jemu raczej chodzi o maksymalny ciężar jaki może unieść nie niszcząc siłownika.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem właśnie ten siłownik i co jest dziwne nie posiada on uszczelniacza tylko zaprasowana tuleje idealnie wchodząca w korpus. Promień tłoczyska to 17mm. Potrzebuje zamontować siłownik w konstrukcje w której jest ramie długości 40 cm na którym będzie dźwigane okolu 200kg. Siłownik zasilany będzie przez hydraulikę z C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Maksymalny udźwig zależy od uszczelnienia, powinien wytrzymać jakieś 250 atmosfer. Trzeba by tylko przerobić dolne ucho .

Sorki chodziło mi o promień tłoku ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Wygląda na siłownik od podnoszenia motowideł, tam ciśnienie robocze to 60 atmosfer, i jest osiągane tylko w max.położeniu tłoczyska, więc nie wiem jak będzie z żywotnością uszczelnień przy wyższych ciśnieniach roboczych, jedynie przetoczyć rowek pod lepszy uszczelniacz i może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

to jest silownik od hedera w clasie, mnam taki sam i jak rozbieralem swoj zeby go uszczelnic to tam byly takie dwa uszczelniacze i je wymienilem moze w tywoim tez byly,(tzn dwa byly w tym z co ma dwie rorki co przezuca na ten drugi olej i na tym drugim to byl jeden uszczelniacz,a co do udziwigu to raczej te 200 kg na takim ramienbiu to spkojnie powinien dac rade. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

A co do udźwigu to raczej te 200 kg na takim ramieniu to spokojnie powinien dać rade.

Z tym się zgodzę ale co w maksymalnym położeniu tłoka, gdy ciśnienie wyniesie dla c-330 160 atmosfer, czy uszczelniacz wytrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten siłownik ma pole podstawy ok 10 cm2, nawet przy 60 kg/cm2 podniesie 600 kg. Jeśli będzie podnosił jakiś ciężar to ciśnienie będzie cały czas jednakowe(dla 600 kg-60 kg/cm2), w położeniu krańcowym ciśnienie nie wzrośnie bo zadziała zawór bezpieczeństwa, który nie pozwala na wzrost ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Ta tylko kolego na jakie ciśnienie jest zawór w trzydziestce ustawiony? Może jakiś dodatkowy ustalający ciśnienie tylko dla tegoż tłoka, to się z kolegą zgodzę, bez modyfikacji się nie obejdzie <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli ma być podpięty pod 330 to trzeba by zamontować dodatkowy zawór, ale moim zdaniem siłownik wytrzyma 160 atmosfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj