tomaszlukasz

dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza

Polecane posty

Witam dzierżawie grunty z ANR w moim wojewodztwie była kleska suszy składałem wniosek do ANR o obnizenie czynszu za rok 2008 odpowiedz dostałem odmowną poniewaz plony srednie w mojej gminnie nie spadły ponizej 15%.Moje pytanie jak wyglada ta sprawa w waszych gospodarstach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

O dobry temat. Ja jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi. U mnie na pewno coś przyznają bo straty były powyżej 30% ale nie wiem o ile obniżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja dostałem odpowiedź i uzupełniłem już wniosek o oświadczenia dotyczące wielkości otrzymanej pomocy de minimis oraz o opinię wojewody; pytanie brzmi na podstawie jakiego algorytmu będzie obliczana wielkość ulgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostałem odpowiedź i uzupełniłem już wniosek o oświadczenia dotyczące wielkości otrzymanej pomocy de minimis oraz o opinię wojewody; pytanie brzmi na podstawie jakiego algorytmu będzie obliczana wielkość ulgi

czesc a jakie uprawy miales na tych dzierzawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Napisano (edytowany)

żyto, pszenica jara, mieszanka oraz TUZ

 

Nie cytujemy ostatniego postu

Edytowano przez lysyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Czy otrzymał już ktoś decyzję w sprawie obniżenia czynszu za rok 2008 ? Właśnie przestudiowałem raz jeszcze komunikat ze strony internetowej ANR: "Wniosek ten powinien być złożony w terminie, umożliwiającym jego rozpatrzenie przed terminem płatności drugiej raty czynszu. W przypadku złożenia wniosku na krótko przed wymienionym terminem, powinien on również zawierać wniosek o przesunięcie wymaganej raty czynszu." W związku z powyższym jako, że wniosek złożyłem jakieś pół roku temu, mniemam iż powinienem go złożyć już na rok przed zajściem czynnika obniżającego mój przychód. Nie wiem czy ANR ma jakiś swój KPA czy po prostu robią sobie jakieś jaja. Dostałem już faktury na II ratę czynszu z terminem płatności do 28 lutego i niestety nie wnioskowałem o przesunięcie tego terminu. Czy w związku z tym nie zostanę objęty tym dobrodziejstwem związanym z obniżeniem czynszu dzierżawnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja też składałem o obniżenie. W życie było wyszacowane 70% strat. Był urzędnik z agencji i przed żniwami potwierdził ze strata wynikająca z suszy faktycznie jest 70%. No i agencja odmówiła mi obniżenia czynszu dzierżawnego. Uzasadnili to tym że średnie plony żyta w naszej gminie na przełomie 3 czy 5 lat nie odbiegają od średniej krajowej o 15% przez co sie nie kwalifikują. Odwołałem sie do Warszawy. To warszawa tylko wyjaśniła urzędniczym bełkotem to samo co dostałem wcześniej. I dodali że gdybym miał udokumentowane osiągane plony w swoim gospodarstwie przez ostatnie 3 lata to mógł bym ponownie wnioskować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

uderz w stół a... ; dostałem dzisiaj faktury korygujące (oczywiście dzień roboczy po terminie płatności raty), tak czy inaczej mój czynsz został obniżony o około 25% wielkości szkody (nie wiem czy ma to związek z wielkością czynszu ale obniżka stanowi blisko 90% półrocznej raty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kipus26    0

Witam może odświeżę temat  dostał ktoś w tym roku ulgę - obniżenie czynszu z anr  za susze w 2015 i w jakiej wysokości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj