Skocz do zawartości
tomaszlukasz

dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam dzierżawie grunty z ANR w moim wojewodztwie była kleska suszy składałem wniosek do ANR o obnizenie czynszu za rok 2008 odpowiedz dostałem odmowną poniewaz plony srednie w mojej gminnie nie spadły ponizej 15%.Moje pytanie jak wyglada ta sprawa w waszych gospodarstach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lukasz82    2

O dobry temat. Ja jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi. U mnie na pewno coś przyznają bo straty były powyżej 30% ale nie wiem o ile obniżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kissmy...    57

ja dostałem odpowiedź i uzupełniłem już wniosek o oświadczenia dotyczące wielkości otrzymanej pomocy de minimis oraz o opinię wojewody; pytanie brzmi na podstawie jakiego algorytmu będzie obliczana wielkość ulgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.plja dostałem odpowiedź i uzupełniłem już wniosek o oświadczenia dotyczące wielkości otrzymanej pomocy de minimis oraz o opinię wojewody; pytanie brzmi na podstawie jakiego algorytmu będzie obliczana wielkość ulgi

czesc a jakie uprawy miales na tych dzierzawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kissmy...    57
Napisano (edytowany)

żyto, pszenica jara, mieszanka oraz TUZ

 

Nie cytujemy ostatniego postu

Edytowano przez lysyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kissmy...    57

Czy otrzymał już ktoś decyzję w sprawie obniżenia czynszu za rok 2008 ? Właśnie przestudiowałem raz jeszcze komunikat ze strony internetowej ANR: "Wniosek ten powinien być złożony w terminie, umożliwiającym jego rozpatrzenie przed terminem płatności drugiej raty czynszu. W przypadku złożenia wniosku na krótko przed wymienionym terminem, powinien on również zawierać wniosek o przesunięcie wymaganej raty czynszu." W związku z powyższym jako, że wniosek złożyłem jakieś pół roku temu, mniemam iż powinienem go złożyć już na rok przed zajściem czynnika obniżającego mój przychód. Nie wiem czy ANR ma jakiś swój KPA czy po prostu robią sobie jakieś jaja. Dostałem już faktury na II ratę czynszu z terminem płatności do 28 lutego i niestety nie wnioskowałem o przesunięcie tego terminu. Czy w związku z tym nie zostanę objęty tym dobrodziejstwem związanym z obniżeniem czynszu dzierżawnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kat    7

Ja też składałem o obniżenie. W życie było wyszacowane 70% strat. Był urzędnik z agencji i przed żniwami potwierdził ze strata wynikająca z suszy faktycznie jest 70%. No i agencja odmówiła mi obniżenia czynszu dzierżawnego. Uzasadnili to tym że średnie plony żyta w naszej gminie na przełomie 3 czy 5 lat nie odbiegają od średniej krajowej o 15% przez co sie nie kwalifikują. Odwołałem sie do Warszawy. To warszawa tylko wyjaśniła urzędniczym bełkotem to samo co dostałem wcześniej. I dodali że gdybym miał udokumentowane osiągane plony w swoim gospodarstwie przez ostatnie 3 lata to mógł bym ponownie wnioskować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kissmy...    57

uderz w stół a... ; dostałem dzisiaj faktury korygujące (oczywiście dzień roboczy po terminie płatności raty), tak czy inaczej mój czynsz został obniżony o około 25% wielkości szkody (nie wiem czy ma to związek z wielkością czynszu ale obniżka stanowi blisko 90% półrocznej raty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kipus26    0

Witam może odświeżę temat  dostał ktoś w tym roku ulgę - obniżenie czynszu z anr  za susze w 2015 i w jakiej wysokości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×