oFsik

Hamulce w Bizonie

Polecane posty

jaro30    11

Ja w swojm nie mam nożnego jest tylko ręczny na jedno koło i to mi wystarcza .Kiedys go poprawiałem to po 1km można było jajka smażyć na obudowach.Za dużo jestam roboty a z czasem krucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ręczny na jedno koło, to jest nie możliwe :) co prawda tarcze są tylko z jednej strony ale hamują dwa koła :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0
oFsik

 

Napisano 09 July 2010 - 08:02

Oczywiście że nie gdyż w bizonie są hamulce mechaniczne no chyba że masz przerobione :D

sorry ale muszę się z tobą nie zgodzic, są bizony z hydraulicznymi hamulcami jak mój gigant, i nie chodzi mi tu o napęd hydrauliczny ale ale o hamulce, mam normalnie zbiorniczek na płyn hamulcowy koło siedzenia kierowcy, i tak samo miał Rekord mojego Ojca, nie pamiętam jego daty produkcji ale po 90 roku, i jestem pewien że nie był przerabiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@Lipa12 Ja odpowiadałem na następujące pytanie ''Czy w Bizonie ZO56 jest jakiś wlew płynu hamulcowego???'' a w tym modelu takowego niema :D




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Z056 1980r. i także są słabe hamulce :/ Lepiej ich za bardzo nie podciągać bo mogą się czasem grzać a to już wszyscy wiedzą co może się stać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c4011ursus    0

Ja mam Rekorda z 89 roku. Hamulce działają świetnie, w tym roku odpowietrzenie ich zajęło 2 minuty. Wszystko chodzi elegancko i całe szczęście. A Bizony palą się od elektryki i od złej obsługi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Umnie w bizonie to prawie nie ma hamulców, na każdej górce muszę na ręcznym hamować. Już wujek dokręcał je, ale po chwili znowu to samo. Coś poradzicie na to?

Inna sprawa da się dołożyć hydrostatyk do bizona ? Jak ma BS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

W moim tak jak po części u innych posiadaczy Rekordów hamulce jak na razie bardzo dobre. Nie ma z nimi problemu. Nie wiem jak u was ale u mnie ręcznego wogóle się nie używa oprócz postoju w szopie przez zimę.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubKaaa    0

W moim bizonie są hamulce bardzo dobre... Nawet jak lece z max prędkością to wychamuje bez większych problemów ... Ręcznego nie używam u mnie jest wypięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja rozwiazałem problem hamulców, przerobiłem je na hydrauliczne tarczowe, 2 zaciski na tarczę, pompki z 60-ątki, tarcze z golfa 2. Po pierwszym sezonie hamulce sie dotarły i sa rewelacyjne a co najważniejsze bezobsługowe:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

no własnie kolego pochwal się zdjęciami swoje innowacyjnego pomysłu , może komuś się to przydać przy wykonywaniu czegoś takiego u siebie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

w bizonie z hamulcami nie było by dużego problemu gdy nie ten olej który się do nich leje ze skrzyni a tu on będzie leciał na ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

jeśli uszczelniacze są w porządku to do hamulców nie przedostaje się olej, a jeśli już coś przecieka to w dolnej części obudowy hamulców są małe otworki, którymi olej ma być odprowadzony na zewnątrz. Co innego jeśli do obudowy przedostaje się duża ilość oleju i do tego dostają się tam plewy o kurz, wtedy nici z hamowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Awaryjość hamulców u Supra zależy też od jakości tarcz hamulcowych sąsiad jednego roku 5 razy je rozbierał, a tarcze miały takie okładziny, że paznokciem można było je skrobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam wszystkich, ja rozwiazałem problem hamulców, przerobiłem je na hydrauliczne tarczowe, 2 zaciski na tarczę, pompki z 60-ątki, tarcze z golfa 2. Po pierwszym sezonie hamulce sie dotarły i sa rewelacyjne a co najważniejsze bezobsługowe:-D

Kolego czy dałeś 2 zaciski na jedną tarczę, czy zrobiłeś z drugiej strony to samo i od czego są te zaciski??

Czy to te?

http://moto.allegro.pl/pompa-pompka-hamulcowa-krotka-ursus-c360-c-360-i1441280903.html

czy te?

http://moto.allegro.pl/pompa-pompka-hamulcowa-dluga-ursus-c360-c-360-i1477745268.html

faje rozwiązanie. :D

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

fajny patent ale obawiam się że jak bym jechał rozpędzony po drodze i bym depnoł nagle na hamulec to by się ten krótki wałek co są na nim hamulce urwał bo przy orginalnych sie urywa. hamulce powinny być na piaście koła popracuje nad tym jak zrobie to dam znać. ale 5 za innowacyjność


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale nikt tak nie hamuje. lepiej zwolnic bizona przyspieszaczem i wtedy zahamować :D a przy tym jest mało pracy mozna tez założyc hamulce od stara na piasty ale jest z tym troche roboty, a w polu to tylko zatrzymac bizona i zmienic bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: nie urwie półosi, hamulce są bez serwa więc takie ostre nie są. Na jedną tarcze przypadają dwa zaciski dlatego żeby nie było dodatkowych sił gnących na wałku - zaciski z punta 2, jeden z modelu hgt a drugi (u dołu) ze zwykłej wersji. Tarcze z golfa 2, średnicą ledwo wchodzą np miedzy półosią a napędem za sprzęgłem. Przy mocnym i częstym hamowaniu hamulce się nagrzewają dlatego na wszelki wypadek zrobiłem osłonę na równi ze skrzynią biegów żeby coś się nie zapaliło i śmieci nie siadały. Każda strona posiada osobną pompkę hamulcową z 60-ki tą krótka i osobny obieg- więc hamują niezależnie. Po pierwszym sezonie powiem ze patent się udał, hamuje miękko, nie zrywa, siła hamowania porównywalna z seryjnymi. Kontroli podlega tylko stan płynu hamulcowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak dopasowałes tarcze od golfa do ośki hamulców??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Giegor
      Witam
      Mam problem z hamulcami w Proximie cały czas się zapowietrzają, pochodzą 2-3dni i znowu trzeba odpowietrzać.
      Gdzie szukać przyczyny czy w wyrównywaczu czy w zaworze za zbirnikiem paliwa?
      Bardzo proszę o pomoc
       
       
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
    • Przez warchest
      witam pękł mi blok w bizon rekord i mam takie pytanie gdzie regenerują silniki i jak to cenowo wyglada , a gdzie mozna kupic sam blok ? 
    • Przez Zefir
      Witam , otóż jakiś czas temu zakupiłem fendta 311 lsa i zastanawiam się czy nie posiada ona wyjścia na hamulce hydrauliczne przyczepy , gdyż ma  nie parzystą liczbe wyjść   hydraulicznych co w jego wypadku wynosi 3 pary plus ta jedna która jest zamontowana bardziej z boku niż na tym panelu co są umiejscowione tamte  . I nasuwa mi się pytanie czy to nie jest wyjście hamulców hydraulicznych , mógłby ktoś wyjaśnić jak to rozpoznać lub do czego one może służyć ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj