oFsik

Hamulce w Bizonie

Polecane posty

oFsik    138

Jakieś tarcze z tira na spawać na piasty, do ramy zaciski i prawie gotowe.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hormon07    0
Naprzykład od czego??

 

Czekam na fotki

 

Dawno mnie nie było, hamulce od stara, mam takie zamontowane i nie boje się żadnej górki. A moj wujek ma zamontowane od autosana. Troche pracy trzeba w to włożyć ale bezpieczeństwo przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Witam, mam problem z Bizonem Z056 z 1988rtaki że jak jadę do przodu wszystko jest ok. Ale jak nacisnę hamulec nożny i chcę cofnąć to nie mogę bo blokuje mi lewe koło . Musze wtedy ruszyć kawałek do przodu i dopiero cofnąć .Dodam że hamulce nie są za bardzo podciągnięte. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

pewnie posypały ci sie tarcze chamulcowe

dlatego ci blokuje i nie mozesz cofnac ja tak miałem ale złapało i pusciło ale myslałem ze kombajn sie zaraz rozsypje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

tak to wygląda 6c252dad51a0ca78m.jpg

 

mozesz napisac troche wiecej na temat jak masz zrobione te hamulce?? np jak jest z przewodami, pompka od plynu, rozpierakiem do szczek (od czego on jest bo zakladam ze bebny i szczeki byly od jakiegos stara a on jest przeciez w pneumatyce a nie hydraulice chyba ze sie myle), czy beben jest normalnie przykrecany do piasty razem z felga a szczeki z reszta przyspawywane do osi( jak przyspawywane to co z rownym przyspawaniem tego elementu?) czy jest to zrobione jeszcze jakos inaczej??? Dzieki z gory za odpowiedz kogos kto ma to zrobione ---na pewno sugestie przydadza sie wielu osobom zainteresowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

 

Kolego Hormon07 podał byś jakieś szczegóły o tych hamulcach? swoją drogom nieźle to zrobiłeś podziwiam cie jak zdołałeś to wszystko dopasować

 

pozdrawiam

 

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

mi też hamuje jedno koło czasami potrafi aż tył zarzucić myślałem że to w skrzyni najczęściej jak postoi np przez noc to rano trzeba delikatnie tył-przód i zazwyczaj puszcza z wielkim hukiem jak stawiałem na zime to w garażu też zblokowało i tak go zostawiłem macie jakiś pomysły co to może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możliwe, ze ułamana ośka satelity z dyferencjału kleszczy się między kołem zębatym a obudową skrzyni, u nas tak było i potrafił wtedy zablokować koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ale jak ruszy to jeździ cały dzień tylko raz mi sie zdażyło że na polu bokiem chciało postawić ale przeskoczyło i poszło dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

My musielismy sciagnac reczny hamulec bo zaczeło sie palic a w dodatku robocze hamulce nie dzialaja :D najgorezj jest na gorkach ale trzeba sobie jakos radzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

A ja mam bizona Giganta z 89 roku i nie potrzebuje hamulców :D mam w nim hydrauliczny napęd, i jak dam dźwignie na środek czyli że pompa nie podaje ciśnienia staje automatycznie jak wryty :), nie wiem po co ktoś mu zrobił hamulec nożny i i ręczny skoro on nawet po zgaszeniu silnika może stac na stromej górce i nie ruszy. W czasie jazdy po ulicy, jak sie zatrzymuje to muszę bardzo wolno przesówac dźwignie od jazdy na środek, bo jak zrobię to odrazy to aż cały napęd wyje, co jak co ale mój tata od małego jeździł na suprze, potem miał rekorda z 94 r, następnie kupił Giganta, którego teraz ja mam i cały czas powtarza że to najlepszy kombajn z całej trójki. Ale ogólnie to pamiętam że przy rekordzie wystarczyło zawsze dolac na sezon płynu hamulcowego i wszystko grało, teraz już nie za bardzo je pamiętam więc Ci dużo nie pomogę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Tak, miał hydrauliczne, nie wiem czy to była jakaś wersja wzbogacona, czy wszystkie tak mają, ale i Rekord, jak i mój Gigant mają hydrauliczne, koło siedzenia jest zbiorniczek na płyn ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Twój gigant nie ma hydraulicznych hamulców tylko napęd hydrostatyczny i to jest normalne ze po przesunięciu dzwigni na pozycję neutralną kombajn się zatrzymuje jak wszystkie na hydrostacie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0
Twój gigant nie ma hydraulicznych hamulców tylko napęd hydrostatyczny i to jest normalne ze po przesunięciu dzwigni na pozycję neutralną kombajn się zatrzymuje jak wszystkie na hydrostacie.

 

oFsik, ja mam napęd na hydrostacie i DO TEGO mam jeszcze hamulce na zwykły płyn hamulcowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

A ja mam bizona Giganta z 89 roku i nie potrzebuje hamulców :) mam w nim hydrauliczny napęd, i jak dam dźwignie na środek czyli że pompa nie podaje ciśnienia staje automatycznie jak wryty :), nie wiem po co ktoś mu zrobił hamulec nożny i i ręczny skoro on nawet po zgaszeniu silnika może stac na stromej górce i nie ruszy. W czasie jazdy po ulicy, jak sie zatrzymuje to muszę bardzo wolno przesówac dźwignie od jazdy na środek, bo jak zrobię to odrazy to aż cały napęd wyje, co jak co ale mój tata od małego jeździł na suprze, potem miał rekorda z 94 r, następnie kupił Giganta, którego teraz ja mam i cały czas powtarza że to najlepszy kombajn z całej trójki. Ale ogólnie to pamiętam że przy rekordzie wystarczyło zawsze dolac na sezon płynu hamulcowego i wszystko grało, teraz już nie za bardzo je pamiętam więc Ci dużo nie pomogę. Pozdrawiam

 

Po to ktoś kolego zrobił hamulec ręczny i nożny, abyś się nie zabił kombajnem jak Ci strzeli przewód od hydrauliki :) (w takim przypadku hydraulika już nie zahamuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A w moim to od kiedy pamiętam to nigdy nie było hamulców ani nożnych ani ręcznego, a mój kombajnista mówi że Bizony najczęściej sie pala właśnie od hamulców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@BizonSuperZ056 nic tylko pogratulować...

 

PS. Mi byłoby wstyd w ogóle o tym pisać


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja na hamulce to nie narzekam ale fakt są słabe i mam ręczny podłączony zamiast nożnego.Raz w nocy na drodze wyjechałem z zakrętu a tam drugi bizon??Ja się zatrzymałem dość a tamten metr prze de mną.Bizon ma słabe hamulce ale jak się o nie dba to da rady nimi zahamować.

A palą się dlatego że sobie jeździ na ręcznym bo się zapomni wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mogę być spokojny bo nocami nie koszę zawsze jak zacznie rosa osiadac to zjeżdżam do domu ok. 20:00 a na zarobki nie chodze bo sie nie opłaca. A jeśli chodzi o mojego Bizona to jest bardzo dobrze zadbany a hamulce to poważna rzecz do naprawy u mnie więc szkoda czasu i tak to tylko 2 tygodnie koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

siema jest taka sprawa. Czy w Bizonie ZO56 jest jakiś wlew płynu hamulcowego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Oczywiście że nie gdyż w bizonie są hamulce mechaniczne no chyba że masz przerobione :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Giegor
      Witam
      Mam problem z hamulcami w Proximie cały czas się zapowietrzają, pochodzą 2-3dni i znowu trzeba odpowietrzać.
      Gdzie szukać przyczyny czy w wyrównywaczu czy w zaworze za zbirnikiem paliwa?
      Bardzo proszę o pomoc
       
       
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
    • Przez warchest
      witam pękł mi blok w bizon rekord i mam takie pytanie gdzie regenerują silniki i jak to cenowo wyglada , a gdzie mozna kupic sam blok ? 
    • Przez Zefir
      Witam , otóż jakiś czas temu zakupiłem fendta 311 lsa i zastanawiam się czy nie posiada ona wyjścia na hamulce hydrauliczne przyczepy , gdyż ma  nie parzystą liczbe wyjść   hydraulicznych co w jego wypadku wynosi 3 pary plus ta jedna która jest zamontowana bardziej z boku niż na tym panelu co są umiejscowione tamte  . I nasuwa mi się pytanie czy to nie jest wyjście hamulców hydraulicznych , mógłby ktoś wyjaśnić jak to rozpoznać lub do czego one może służyć ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj