oFsik

Hamulce w Bizonie

Polecane posty

Exx    7

Kolego seba87 zrobiłbyś zdjecia i opisal co od czego dopasowales , jak zamocowales , ile zaciskow na jedna strone dałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Koledzy jak wymienić te uszczelniacze żeby tyle oleju nie lało na tarcze? Mam wszystko wyczyszczone i rozebrane, chcę żeby były suche tercze ale nie widzę tych uszczelniaczy nigdzie na wierzchu. Trzeba jeszcze odbić od skrzyni taki pierścień w którym jest pewnie uszczelniacz? Tylko pytanie czy olej muszę spuszczać i czy nic nie wyleci ze skrzyni jeśli zbije ta obudowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Masz stary typ hamulców więc musisz odkręcić i odbić pierścień.Sprawdź czy nie masz luzów na łożyskach no i jaki jest stan półosi.A co do oleju to nie pamiętam ale raczej nie powinien lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Nie podpinaj. Załatwisz szybko skrzynie biegów (ręczny hamuje przez skrzynie). Normalnie używa się go sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysiek277    1

Witam

Zrobiłem hamulce w bizonie na Podzespołach Autosana bębny tył. Pasuje rozstaw szpilek. koszt całości ok.2 tys.

pompa hydrauliczna wspomagana powietrzem, bębyn przy kołach więc nik nie płacze o zerwane półośki. Orginalne hamulce zostawiłem awaryjnie.Posiadam Większość rysunków DWG potrzebnych do wycięcia elemętów mocujących i osłon. Prubowałem założyć jakieś pompki od ursus c 360,serwo od samochodu razem z pompą podciśnienia (ford Tranzit)wszystko na nic - za słabe.

Dopiero przy pompce od stara wspomaganej powietrzem jest luksus. Nagram wam filmik jak bizon piszczy na aswalcie...

co potrzeba....???

Bębny ąutosan tył,kompresor może być autosan, kompletne szczenki z całym odlewem, szpilki o 2 cm dłuższe odziwo to był największy problem, butla ja dałem 24L wystarczy, pompa hamulcowa star, zawór sterujący (ja kupiłej nowy od jakiegoś Mana) zawór bezpieczeństwa, zdolnego nie drogiegi tokarza i zakład który wytnie laserowo wszystkie potrzebne rzeczy (brzmi strasznie ale jesli sami zrobicie rysunki w fobmacie DWG lub DXF to razem z materiałem będzie kosztowało ok 200zł. Hodzi o precyzje.

Pozdrawiam

 

I Jeszcze jedno nie polecam zakładania tarczy i zacisków na miejsce orginalnego hamulca. Oglądałem taki patent(zaciski od bodajże golf II 2 szt. na tarcze) i właśnie kolo raz w jenym sezonie zmieniał półoś i po dwuch dniach tarcze zabierającą, strata czasu i kasy nie malo poszło. Potem starał sie ostro nie hamować

Edytowano przez krysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Chłopaki w tamtym roku robiłem hamulce i wymieniałem uszczelniacze na tych półosiach bo były tarcze całe w oleju. Wczoraj rozkręciłem i znowu były w oleju. Czy mam za dużo oleju w skrzyni? Chociaż nie wiem jak będą podciągnięte hamulce to i tak nie będzie hamować jak tarcze będę zalane olejem. Dzisiaj kupię nowe uszczelniacze i składam od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wygląda na to że masz odwrotnie założone tarcze te przykręcane do skrzyni biegów czyli w tym rowku są otworki.Albo dokładnie sprawdź może masz zatkane te otwory nie w bębnach tylko w tarczach przykręconych do skrzyni biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Witam. Jaki jest koszt podstawowych elementów do naprawy hamulców zasadniczych (orientacyjnie)? Na co zwrócić szczególną uwagę przy rozbieraniu/naprawie/składaniu?


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Widzę, że jest spory temat o tych hamulacach.. U mnie od..3 lat te hamulce to tragedia.. Teraz wyciągnąłem tą blaszke i hamują jak igła, ale po przejechaniu 30 metrów zaczynają się grzać po km gorące..

Macie jakieś rady jak te hamulce zrobić? Uciążliwe jest hamowanie ręcznym, wcale na górkach w lewej ręce trzymać drążek ręcznego, a prawą bieg zmieniać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wg mnie masz wyrobione kulki i rowki na kulki w tarczach rozciskajacych. Kup nowe kulki albo wyjmij z jakiegos lozyska i zaloz w nowe miejsca w tych tarczkach jesli sa i o ile nie byly juz przekladane z tego samego powodu tzn grzania sie hamulcow.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sharp    0

Witam serdecznie; pomimo iż sezon żniw tuż tuż chciałbym zapytać osoby które modyfikowały układ hamulcowy na hydrauliczny. Mianowicie pisoadam Bizona super 81r. z wąskimi kołami, i chciałbym się dowiedzieć od jakiego dokładnie stara układ hamulcowy pasuje: z tego co czytam to wnioskuję iż star 266, ale były też starsze wersje dlatego nie chcę kupić w ciemno części; Proszę o ewentualne wskazówki osób które ogarnęły temat; byłbym bardzo wdzięczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

Panowie jeśli ktoś chce mam dobry patent na polepszenie skutecznośći hamowania na oryginalnych tarczach.

Polega to na tym że zmniejszam kąt wysuwania się kulek a tym samym rozpierania sie tych bębnów. Dzięki temu skok hamulca jest troszkę większy, trzeba uzywać znacznie mniej siły do hamowania a siła nacisku na tarcze jest większa.

Po takiej przeróbce skuteczność hamowania bardzo się zwiększa bo na mokrej ziemi zdarza sie, że koło nawet się posunie i muszę uważać na półośki

Jeśli ktoś jest zainteresowany taką przeróbką mogę coś takiego wykonać.

Więcej informacji na PW

post-23486-0-52632100-1425968573_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Poszukuję mechanika do hamulców w Bizonie Z056 z powiatu garwolińskiego bądź okolic, prosiłbym o informację na PW. Pilne. 

Edytowano przez danielursus3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy te tarcze małe na wierzchu co je widać z tyłu są od ręcznego czy od nożnych? U mnie nożny ściska te tarcze właśnie i nie wiem czy ktoś tego pręta nie przemienił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulwa    6

Co prawda to nie posiadam juz ZO56 ale gdy był to miałem założone hamulce pneumatyczne. Całą oś kupiłem na złomie od przyczepy 10t. Szpilki sie zdały bez problemu. i pierścienie do któruch zamocowane sa rozpiraki tez zostały odciente ot tej osi i grubościa spasowały na oś bizonka. Sprężarka była orginalna od leylanda. pedał hamulca od starej skody liazki no i butla prawdopodobnie od stara zamontowana pod podestem. Jakiś 10 lat to użytkowałem i nie miałem z tymi hamulcami żadnego problemu. Wrecz przeciwnie tyłek mi uratowały... gdy przy ładnej góreczce urwała mi sie półoś długa. Polecam zrobić takie hamulce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0

a jezeli załoze nowe tarcze hamulca noznego to jak i ile załozyc te podkładki dystansowe bo były 3 załozone a tarcze juz rozwalone wiec kupiłem nowe tylko nie wiem jak najlepiej z tymi podkładkami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koło na lewar i ma się obracać, jak się nie obraca  lekko to podkłada więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Ja miałem w 56 podpięty ręczny pod pedał. Hamować hamował, na równym terenie spoko, ale na górach strach bo jak ukręci się wałek główny to kaplica. Mi się raz ukręcił. Dodatkowo często wysiada łożysko igiełkowe na tym wałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Giegor
      Witam
      Mam problem z hamulcami w Proximie cały czas się zapowietrzają, pochodzą 2-3dni i znowu trzeba odpowietrzać.
      Gdzie szukać przyczyny czy w wyrównywaczu czy w zaworze za zbirnikiem paliwa?
      Bardzo proszę o pomoc
       
       
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
    • Przez warchest
      witam pękł mi blok w bizon rekord i mam takie pytanie gdzie regenerują silniki i jak to cenowo wyglada , a gdzie mozna kupic sam blok ? 
    • Przez Zefir
      Witam , otóż jakiś czas temu zakupiłem fendta 311 lsa i zastanawiam się czy nie posiada ona wyjścia na hamulce hydrauliczne przyczepy , gdyż ma  nie parzystą liczbe wyjść   hydraulicznych co w jego wypadku wynosi 3 pary plus ta jedna która jest zamontowana bardziej z boku niż na tym panelu co są umiejscowione tamte  . I nasuwa mi się pytanie czy to nie jest wyjście hamulców hydraulicznych , mógłby ktoś wyjaśnić jak to rozpoznać lub do czego one może służyć ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj