Profesor

Fendt 515c przegrzewa sie - słabe chłodzenie

Polecane posty

Profesor    3

Witam,

Traktor przy cięższej pracy typu orka przegrzewa się, stopniowo temperatura płynu chłodzącego dojdzie do czerwonego paska (około 2 godzin orki w zależności od temperatury powietrza), trzeba chwile odczekać aby się schłodził i po chwili pracy znowu to samo.

Chłodnica czysta, na bieżąco dmuchana, visco tez. Wyjąłem termostat, wygląda ok, ale i tak nowy założę. Pompa pompuje.

Moje pytanie, co jeszcze sprawdzić? Zabierać się za to wisco? Tylko jak?

damianos95    121

Jaki masz termostat zakamieniony czy nie ?

Jesli jezdzisz na wodzie w układzie chłodzenia i widac ze jest sporo kamienia to na 90% jest to wina pompy poprostu wyrobiły sie łopatki metalowe i woda stoi stad powód grzania sie jesli natomiast nie masz kamiania to obstawiałbym uszczelke pod głowica ale zdiagnowoanie jej nie jest kosztowne wystarczy kupic na alledrogo tester z płynem na obecnosc spalin w płynie za 20-30 zł i sprawdzic w ciagniku ale to dosc rzadka usterka wiec na poczatek zdemontuj pompe zapewne juz nie ma łopatek i stad problemy

Profesor    3

Dzięki kolego za odpowiedź. Jadę na płynie, termostat czyściutki, jedynie co to uszczelka zgremniała jest, wiec jak ponownie założę to raczej będzie mi ciekło. Dałem go pod nagrzewnice i po chwili się otwarł (tylko nie wiadomo w jakiej temperaturze :). To jutro biorę się za pompę.

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    651

Na poczatek proponuje wydmuchać dobrze kompresorem chłodnicę i spawdzić naciag paska wentylatora kiedy był wymieniany płyn? a pożniej sie brać za grubsze sprawy typu pompa 

ZETOR TEAM

Profesor    3

Płyn był wymieniany na wiosnę. Natomiast chłodnica po dokładnym wydmuchaniu( odsunąłem chłodnice oleju, klimy i intercooler i wydmuchałem) - brak poprawy. Jakby była uszczelka pod głowica to ubywałoby powoli płynu chłodniczego - byłby spalany lub przedostawałby sie do oleju silnikowego - a płynu jest stan. Jak się mylę to mnie poprawcie.

Krzysztof81    1427

Niekoniecznie ja miałem wydmuchaną uszczelkę i płynu nie ubywało. Ja na Twoim miejscu kupił bym test jak pisze kolega i sprawdził. Koszt niewielki a miałbyś pewność.

Profesor    3

Czujnik wskazuje raczej dobrze bo jak wyjde z traktora jak sie przegrzewa i zblize reke do silnika to sie dotknac nie idzie. W takim razie zamawiam czujnik na alledrogo i sprawdzam płyn.

Dziękuje wszystkim za pomoc !

damianos95    121

Jak masz tak świeży płyn to jak jest on mocno nagrzandy wystarczy powachac i zazwyczaj już wtedy czuć warunek musi być płyn gorący chodź raz nie było czuć a tester pokazał ze jest obecność i była walmieta uszczelka

tomek73    417

http://allegro.pl/zegar-wskaznik-temperatury-wody-depo-dual-60mm-i6430088398.html na początek radził bym  ci kupić takie coś, wtedy będziesz pewny co do temperatury.

Ja podobnie mialem w  Case MX 150. Walczyłem z   3 lata, nawet w nocy pracowałem. Jak kupiłem taki  zegar to okazało się  że jak dochodzi pod czerwone to ciagnik ma temperaturę  85-87 max, a na połowie wskaźnika na tablicy  ma 75 stopni.

Dokupiłem sobie jeszcze manometr do Turbo i  wskaźnik temperatury oleju z obudowa na 3 zegary.

Profesor    3

Przyczyna znaleziona? Jak myślicie? Tylko dlaczego jedną część zjechało a drugą nie? [pasek napędu pompy wodnej]

whe7yz.jpg

Edytowano przez Profesor

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kingway
      Witam , właśnie wymieniam tarczę w sprzęgle głównym i mam pytanie jakiej firmy polecacie takie tarcze ?? w internecie widzę masę firm w różnych cenach ? może ktoś coś by doradził to byłbym wdzięczny . 
    • Przez GrzegorzMiketa
      Powitać wszystkich. Pytanie, czy komuś udało się dopasować siedzenie pasażera/pomocnika do ciągnika serii Fendt 500. W tych ciągnikach nie ma oryginalnych, ewentualny pasażer siedzi "na błotniku" z lewej strony. Niemniej wchodzenie tam nie jest tak proste jak przy rozwiązaniu siedzenia dodatkowego obok kierowcy. Posiadam Fendt 510c. Niby miejsce z lewej strony jest, ale  kąt nadkola i konstrukcja kabiny wymagają odpowiedniego dopasowania takiego fotela pomocnika. Poza tym było by wskazane, aby taki fotel był łatwy do składania, nie utrudniając zbytnie wchodzenia kierowcy. Może komuś z was już udało się takie  kombinowanie i mógł by się podzielić radami :)
    • Przez kingway
      Witam , czy wymieniał ktoś tarczki napędowe w skrzyni ?? jak się do tego dobrać i na co zwrócić uwagę ?? i jakiej firmy kupić tarcze ?? tańsze czy droższe (oryginały ) ?? 
    • Przez szymek85
      Witam proszę o poradę jak rozebrać siłownik. Ściągnąłem górnego segera i nie wiem czy teraz muszę tą tuleje wbić czy wyciągnąć bo dalej jest jeszcze jeden pierścień, a nie chce nic na siłę robić.  

• Przez mariog84
      Witam. Posiadam Fendta 515c, juz kilka lat. Tej jesieni pojawił sie pewien problem. Mianowicie przy duzym obciażeniu slnika (np cięzka orka) słychać dziwne stukanie, z lewej strony silnika, jak siedze w kabinie. Dość głośne. Takie dziwne uderzenia. Po chwili stuki zanikają. Gdy go troszkę przytrzyma (silnik ma ciężej), znowu słychac te stuki. Nie mam pojęcia co może być przyczyną tego dzwięku. Przy lekkich pracach nic nie słychać. A ciągnik najwiekszy w gospodarstwie czyli głównie do cięzkich prac. Spotkał się ktoś z czymś podobnym?? Wie ktoś co to może być??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj