1rajdzik

Przeróbka naczepy

Polecane posty

1rajdzik    15

Witam. Ostatnio się zastanawiam jak tu przerobić naczepę tak, żeby móc ją zaczepić do mojego MF'a MF

 

Konkretnie - przeznaczeniem tej maszyny byłby transport balotów słomy z pola, na stertę, do kurników, ewentualnie do pobliskiego zakładu. Sadzę, że będzie to wygodniejsze niż dotychczas używany tabor. Chodzi mi o to, że nie mam siły cały czas spinać, rozpinać, zdejmować nadstawki i myśleć czy każda ma sprawną instalację elektryczną bo niekiedy też pożyczam. Poza tym żniwa to czas napięty i to sprawia że nie zawsze mam możliwość zabrania przyczep. Czy wogóle isteniej możliwość przeróbki umożliwiającej agreagowanie z ciągnikiem rolniczym oraz mozliwość zarejestrowania ? Czekam na wasze pomysły i spostrzeżnia. 

 

Pozdro 1rajdzik  ;)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze przeróbka jest możliwa. Na moj gust to przydałoby Ci sie skręt od przyczepy i powinno sie dać zrobić. Natomiast z rejestracja może być troche trudniej. Pomysł masz niezły. Pozdrawiam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś na AF podał linka do aukcji gdzie można było kupić takie coś co umożliwia zaczepienie naczepy od ciężarówki do ciągnika rolniczego. Było to zbudowane na zasadzie "przyczepki" jednoosiowej z siodłem takim jek w tirze nad osią. Zapinało to się na dolny zaczep w ciągniku. Wszystko byłoby ok, gdyby nie cena, o ile się nie myle jakieś 30 tys zł. Ale znajomy wymyślił inny sposób, dużo tańszy i też prosty. Z przyczepy wywrotki dwuosiowej zdjął skrzynie i naczepę od ciężarówki oparł na tej przyczepie. Wg mnie pomysł super.

Pozdrawiam


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ostatnio przejeżdżałem przez ORZYSZ(warm-maz) i tam stało takie coś na sprzedaż (szkoda że zdjęć nie zrobiłem) właśnie naczepa-tył dwie osie na 9.00/20 na bliźniakach przód na 385/22,5 właśnie na obrotnicy -bydlę miało 14 m długości-bez zaczepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Spółka z którą jestem na jednym polu sąsiadem ma takich przyczep 3 lub 4. robili je z rozbitych i złomowanych ciągników siodłowych. W naczepie nie ma żadnych przeróbek i w każdej chwili można podpiąć ją pod samochód i jeżdzić po drogach a z ciągnika siodłowego zrobiono skręt na siodle i złożono ramę w dyszel. Zbierają na nie duże kostki i ciągają ciągnikami po 180KM, jak rusza to nawet jest ciężko ale potem ok, dodatkowy atut to super hamulce a po asfalcie śmiga extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Polska przyczepa D-83 miała swego bliźniaka naczepę jednoosiowa na siodło, z przeznaczeniem do Stara. W Australi jeżdża pociągi drogowe złożone z kilku naczep z podpiętymi wózkami z siodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
Polska przyczepa D-83 miała swego bliźniaka naczepę jednoosiowa na siodło, z przeznaczeniem do Stara. W Australi jeżdża pociągi drogowe złożone z kilku naczep z podpiętymi wózkami z siodłem.

Właśnie z takiej ja zrobiłem swoją ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kahaber    0

Rolnik mieszkajacy obok mojej miescowosci ma naczepe z powiekszona skrzynia (ponoc bez problemu miesci sie tam 35t pszenicy) + wozek pod siodlo zrobiony z tylnej czesci starego siodlowego Jelcza. Os ta ma zalozone opony 385/22.5 i przy mokrej ziemi to Case Magnum 7250 ma co z nia robic ale XTX215 tez pracuje z tym zestawem. Calosc podpina sie pod dolny zaczep. Z tego co sie orientuje wlasciciel jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Kiedys na Traktorpool.de był taki zaczep z siodłem od tira, na resorach za 1500 euro. warto poszykac albo nawet samemu cos takiego zrobic. Solidna os z dobrymi resorami, jakies siodlo a reszta to juz material na rame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

najprościej będzie ci poszukać zezłomowanego ciągnika siodłowego kupić go w cenie złomowej i do pracy. Zrzucić kabinę odciąć przednia oś( morze odkręcic) ponacinać ramę i zgiąć w dyszel, kupic na złomie lub w sklepie hak od T-088 i masz sprzęt jak się patrzy( troche farby). No Morzesz jeszcze porobić sobie ładnie przejścia na światła i hamulce od naczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie wałkuje ten temat już pół roku, bo w sąsiedniej wiosce pewna spółka ciąga takie naczepy na wózku siodłem. Więc można :) . Gorzej już z zakupem tego wózka, w Polsce to dosyć duży koszt, nie napiszę jaki, bo przez tydzień byłem w szoku, ale podam adres

http://moto.allegro.pl/18529_naczepy.html. Panowie szooook!!! :):):):):) Nie wiem czy uda się zarejestrować samoróbkę tego wózka ale myślę, że tak jako przyczepa sam, z możliwością ciągania naczep czy jakoś tak :) No chyba, że u was nikt specjalie nie sprawdza, czy macie jakąś rejestrację. Bo u mnie policja pastwiłaby się co dzień :) Mam nadzieję, że wam się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

naczepe to trzeba zarejstrować, a odnośnie wózka z siodłem to wydaje mi sie że nie bo do jakiej to kategorii zaliczyć?? Naczepa z wózkiem traktowana byłaby jako całość. Zresztą nie chcem nikogo w błąd wprowadzić najlepiej byłoby dowiedzieć sie o tym w urzedzie komuikacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Przy takiej cenie to tylko albo uciąć jakiegoś jelcza albo kupić siodło i dorobić jakąś oś i ramę. Co do rejestracji to myślę że najlepiej byłoby zarejestrować naczepę razem z wózkiem jako zwykłą dwu osiową przyczepę.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że wózek raczej musi być zarejestrowany bo nie jest trwale połączony z naczepą. W Niemczech takie wózki posiadają zderzak z miejscem na tablicę rejestracyjną, światłami i pierdołami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
naczepe to trzeba zarejstrować, a odnośnie wózka z siodłem to wydaje mi sie że nie bo do jakiej to kategorii zaliczyć?? Naczepa z wózkiem traktowana byłaby jako całość. Zresztą nie chcem nikogo w błąd wprowadzić najlepiej byłoby dowiedzieć sie o tym w urzedzie komuikacji :)

 

Ale w dowodzie rejestracyjnym masz wpisano liczbę osi a tu dokładasz jeszcze jedno oś.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tam widać ze ten "wózek" ma miejsce na tablice rejestracyjną


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jak myślicie jako co można to zarejestrować (wózek) jako przyczepa?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jedynie przyczepa.

 

No może jakiś pojazd specjalny??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja kupilem taki wozek (aktualnie dany do piaskowania) za 3500 zl ze Skandynawii, no i 4 naczepy sa na podworku, w tym jedna tylko pod to zostawiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Będziesz go rejestrował?? Jako co??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jeszcze nie wiem, najpierw zobaczymy czy bedzie jezdzil <_<

na razie nic o rejestracji nie wiem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

brzozak ile kosztuje piaskowanie, ja mam szkielet rama i koła z D55 to zaspiewał mi gość 700-1000 zł za tą robote z dojazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj