Zaloguj się, aby obserwować  
xFarmeRx

Same Jaguar

Polecane posty

xFarmeRx    0

Witam ;) Czy ktokolwiek (oprócz mnie;P) jest posiadaczem lub miał styczność z ciągnikiem Same Jaguar 100 Export?? Jak jest z jego spalaniem czy?? Czy jego 5 cylindrowy silnik DF jest awaryjny?? Czy chlodzenie powietrzem jest wadą czy też zaletą?? Byłbym wdzięczny za opinie o tej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Moge ci powiedzieć sąsiad miał Same Jaguar 90 przywiozł go z niemiec z zatartym silnikiem zrobił to w pewnej firmie ale zapomnieli dać takich cienkich podkładek pod głowice i tłok lekko stukał o głowice ile sie na sprawdzał,badał i doszedł do tego że te podkładki muszą być pod głowice.Co do tego chłodzenia powietrzem super sprawa w zime nie zamarznie nie musisz sie martwić o płyn.Miał go w zime a miał czas i go rozkręcił wymalował wypucował i ciągnik jak talala chodził i wyglądał.Dał mi go na dzień do ubijania abym go dotarł i moge powiedzieć że to niebo a ziemia w porównaniu do ursusa 914.Podnośnik tez spoko moja czwórke obrotową bez problemu dźwigał.Teraz ma go wujek mojego kolegi i mówił zero awari i jakichkolwiek wycieków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Rocznik tego same niepamietam dokładnie ale coś około 83 ale jak go zrobił ciągnik cud miód malina chodził jak żyleta teraz też bardzo ładnie chodzi i sobie chwali go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xFarmeRx    0

A ile średnio zużywa paliwa na motogodzinę??

 

Nie cytujemy poprzedniego posta!-mod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Co do spalania to nie wiem zabardzo ale moge sie spytać jutro kolegi bo jego wujek go ma ale tragicznie nie jest mówił że spalanie jest dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xFarmeRx    0

Byłbym wdzięczny,przydały by się także informacje o pompie podnośnika. Ponieważ mój trochę zbyt wolno podnosi,szczerze mówiąc nie wiem nawet gdzie jest umieszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikus    0

Cześć

 

Wreszcie znalazłem kogoś, kto jeszcze (oprócz mnie :) ) ma same jaguara. A szukałem długo bo mam ten traktor ze 3 lata już. Moj model to akurat jaguar 95, ale z tego co z opisu czytałem, to chyba bardzo podobny. MAm problem z katalogiem części, nie mówiąc już o jakiejś instrukcji. Większość dealerów same nie ma nawet tego modelu w swoim spisie - bo za stary :), Dodzwoniłem się kiedyś w końcu do importera generalnego. On miał i obiecał nawet przysłać, ale na tym się skończyło. Jestem z traktorka bardzo zadowolony. Rewelacyjny silnk - DF 5 cyl, chłodzony powietrzem, ale trzeba o niego trochę dbać, np co jakiś czas przemyć karcherem, żeby kurz go nie zalepił, podobnie chłodnicę oleju. Kupiłem go w Polsce od gościa który jeździł nim parę lat i bardzo na wszystkim oszczędzał, więc na początku miałem trochę pracy. Jakbyście mieli jakieś pytania to piszcie, może uda mi się pomóc. Znam rewelacyjnego mechanika na mazurach - często konsultowałem się z nim telefonicznie, bo ja jestem z wielkopolski. Gość zna się na samach, szczególnie tych starszych, dużo lepiej niż serwisanci "autoryzowani" Poza tym zna różne "myki" - w tych traktorkach wiele części można dobrać z innych pojazdów - np membrana pompki paliwa pasuje z malucha.

Teraz rozebrałem sprzęgło hydrauliczne womu i się głowię jak to działa, bo mechanikiem nie jestem i pierwszy raz takie ustrojstwo widzę. Jak ktoś wie co z tym zrobić, żeby działało to niech się odezwie bo mam kilka pytań.

 

Pozdrawiam

Dzikus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfarmer    0

mozna do niego przystosować ładowacz 3sekcyjny o duzym udzwigu?

Owszem, można, ja mam w swoim zamontowany o udźwigu do ok 850kg, udźwig mały, ale to nie wina pompy itd, a zbyt słabych siłowników ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtx    0

witam!

<SAME JAGUAR CIĄGNIK ROLNICZY ROK 84, pięcio cylindrowy>

Czy ktoś może mi podpowiedzieć czemu wałek przekaźnika mocy podczas pracy zwalnia i podnośnik słabo unosi, a kontrolka hydrauliki zaświeca się i gaśnie no i wspomaganie kierownicy jest kiepskie. Czekam na odpowiedz. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Edytowano przez wojtx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj