deer

NAWRACANIE

Polecane posty

deer    180

Szperając w necie trafiłem na takie filmiki http://pl.youtube.com/watch?v=lVfWi5Y9p1I&...feature=related .

http://pl.youtube.com/watch?v=66h61wbjY0I&...re=channel_page

 

Dla mnie bomba ;). Genialnie proste. Bez problemowe nawracanie, jeśli chodzi o maszyny zawieszane.

 

A może ktoś ma jakieś inne sposoby na nawracanie :) ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Spotkalem sie z tym juz wczesniej i interesuje mnie na jakiej zasadzie to dziala...czy przez WOM, blokowanie jednego kola poprzez rozdzielenie hamulca czy silniczek hydrauliczny...wydaje mi sie ze przez to ostatnie chyba... Jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Z tego co zauwarzyłem z tego filmiku to zasada działania jest strasznie prosta. piasta, przekładnia i silnik hydrauliczny ;) dla mnie bąba :):):)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Po filmiku sądzę żę silnik hydrauliczny - idą dwa przewody hydrauliczne, łatwo zmieniać obroty.

Na same hamulce pewnie też by szło, ale ruch nie byłby taki płynny.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł jak jest tam silnik hydrauliczny to potrzebny tylko TUZ i przewody to jest dobre przy mniejszych kawałkach ziemi banalne w obsłudze ciekawe czy jakaś firma takie cudo produkuje bo na pewno by się sprzedawało jak widać na filmiku dużo ułatwia pracę.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ale co patent ludzie wymyślili ;) myśle że hamulcami to nic nie operuje, koło z przodu załatwia wszystko :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

też mi się tak wydaje, Koło z przodu jest napędzane i to ono powoduje ten efekt zawracania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ale jaki koszt budowy... koło, felga, piasta, opona, silnik hydrauliczny... ambitne pomysł ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Moja technika zawracania również dąży do minimalizacji uwrocia. Np. chcę nawrócić w prawo. Ok 11-12 metrów przed końcem pola zaczynam podnosić maszynę, skręcam koła w lewo dusząc jednocześnie lewy hamulec. W tym czasie mam maszynę już całkiem w górze. Szybka kontra kierownicą na maxa w prawo, prawy hamulec i... Tuż przed sobą mam kolejny rządek. Ani razu nie dotykam sprzęgła. Uwrocie wychodzi mi niecałe 8 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

Chyba nic lepszego nie można było wymyślić. Chylę czoła przed tym co to wymyślił. Jednym słowem genialne!!!

Jeśli się nie mylę to wystarczą dwukierunkowe siłowniki przy przednim TUZie, trochę żelastwa (rama) i przekładnia hydrostatyczna. Po prostu świetna robota!!!


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Super rozwiązanie jestem pełen podziwu ;)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja czasami podobnie zawracam z agregatem przy użyciu hamulca ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja też używałem hamulców zwłaszcza przy zestawie 1222 na blixniakach + uprawowo siewny. Jednak takiemu nawracaniu do płynności rozwiązania z filmiku wiele brakuje. Im cięższy i dłuższy zestaw tym płynnośc ruchów nabiera większego znaczenia.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;):) :) :) :) Ludzie to jednak mają łeb nie od parady!! Podoba mi się takie rozwiązanie... osobiście obstawiam, że wymyslił to Niemiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

W nowych konstrukcja i nietypowych rozwiązaniach liderem są włosi ;).

 

to tez pochodziod makaroniarzy :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
Ale co patent ludzie wymyślili ;) myśle że hamulcami to nic nie operuje, koło z przodu załatwia wszystko :)

 

A właśnie ze gościu na filmiku operuje musi blokować jedno koło dla płynności ruchu.


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

z tego co ja zaobserwowałem to hamulców nie używa bo jedno koło obraca się w przód a drugie w tył

pomysł i wykonanie bardzo mi się podoba a jeśli ktoś na tuz albo tura to nie jest trudne do wykonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

A ja znalazłem jeszcze jeden ciekawy aspekt tego rozwiązania... To przednie koło można zalać cieczą i może posłużyć jako obciążenie ;) A link do filmu dawno temu był podany w temacie z linkami do YT. Musiało Ci @deer umknąć :) Ciekawe ile czasu zaoszczędza w porównaniu do standardowego nawracania... ??

 

"The front wheel drives the tractor to turn left or right by hidraulic power .

NO USE OF BRAKES

NO USE OF GEAR

 

bye "

 

bez hamulców i sprzęgła, napęd hydrauliczny - jeśli dobrze tłumaczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wsk125ccm dokładnie tak jak przetłumaczyłeś ...bez chamulców i sprzegła no i oczywiscie bez zmiany kierunku (przełozenia) ''''''widziałem to wczesniej poprostu miód robota .......tak to mozna nawet najgorsze kawałki obrabiac ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@deer znalazłes naprawde super link,dzieki :)

ja o takim czyms pomysle za 2 m-ce jak 6830 bedze u mnie na podwóku stał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

myślę, że najlepiej pasował by ten wynalazek do Valtry ze skrętnym Tuz'em...poza tym udogodnienie dla leniwych ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj