kombajn

Kradzieże w waszych wsiach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wlkpmder    6

No tak paliwo drogie złom u nas też drogi (np za Neptuna na złomie mozna dostac około 3000zł) wiedz trzeba uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na budowie dwie noce pod rząd ukradli wszystko paliwo z koparek. Na 3 noc w zbiorniki nalalismy wody to nam wiązki od prądu wyrwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel253    0

U mnie na wsi raz ukradli koparko-ładowarkę JCB 3CX wartą 250000zł (była własnością prywatną). Została u jednego gościa na podwórku (bo właściciel miał daleko do domu, a po co się wlec jak można samochodem). Przyszło sobie na legalu dwóch i mówią że muszą coś wykopać czy coś i zaczeli mu tak cukrować że niby to że niby tamto. On dał im kluczyki, a oni powolutku z podwórka, a na drodze w długą i ich nie ma. Stało się to ok. godz. 23:00. W lesie podobno czekała na nich juz ciężarówka, bo ślady było widać. Niezła akcję odwalili, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

U nas we wsi narazie odpukać to spokój ale np. w sąsiednich wsiach czasami coś tam się dzieje i np. w tamtym roku dla gościa z garażu c330 wyprowadzili no ale pech chciał, że w traktorze palwa zabrakło po przejechaniu paruset metrów więc jeden ze złodzieji poszedł po paliwo do gościa z kąt ukradli traktor. Babka usłyszała, że coś po garażu buszuje więc poszła sparawdzić i gdy zobaczyła że jakiś obcy szwenda się po garażu to zamkneła go w środku i po policje zadzwoniła. Gościa zawineli ale co dalej z nim było to nie wiem. Drugi przypadek to zdażył się dla wujka to zawineli paleciaka nowego, pomp z opryskiwacza, i jeszcze kilka rzeczy grunt że podobno część się znalazła podobno po dość długim czasie (rok może dłużej) pod Siemiatyczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Kolego nawet dobre rozwiazanie z takm czujnikiem ruchu. Tylko jest jedno ale. Takie czujniki ruchu potrafia nawet zalonczyc alarm jak beda jakies myszy na obiekcie lub np kot.Wiekszosc takich czujnikow dziala tez na podczerwien wiec przy zmianie temperatur[np lekki przewiew gdzies] tez potrafi sie zalonczyc.Wiem to z doswiadczenia bo pracuje w agencji ochrony i jezdze wlasnie na takie alarmy do domkow letniskowych.domow itd.Ale sa tez skuteczne zabezpieczenia.Jesli jestes zainteresowany to moge cos podpowiedziec na gg.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopie daj sobie spokój z tym gównem.Mam to i lezy mi w szafie.Po wykryciu ruchu zawyje z sekunde i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

U mnie 2 lata temu na pobliskiej wiosce ukradli rozrzutnik 3,5 tony a 1 rok temu takie drobiazgi jak obcinaczka lub inne małe żeczy które mogli unieść haha

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

u nas to koledze kilka razy spuscili rope z ciapka ale ogolnie to w miare spokoj. ^^ sprzety stoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon58v2    0

a unas to gosciowi ukradli ursusa c 360 z neptunem z pola bo zostawił na noc

a z skr to c385 i nieznalezji zadnego ciągnika


na 6 ha mtz 82 a gdy przejme gospodarstwo chce je powiększyć do 40-50 ha i kupić ursusa 914i c360 3p oraz bizona zo 56 lub bs z110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragunov96    24

u nas też z 2 lata temu było to ukradli tak piłe motorową , wiertarki takie tam rzeczy ale nic wiekszego nie ukradli ale nawet do nas do domu chcieli wejść ale mielismy alarmy wiec uciekli ale wtedy to ludzie nie spali po nocach :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie w gminie zaczęły ginąć kable siłowe... Z tego co wiem boro przedłużacze. Nie męczą się ze zrywaniem ze ścian.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Latem ukradli we wsi transformator, szajka grasowała w trzech powiatach i obrobiła chyba ze 20 sztuk. Sprawcy byli nieuchwytni do czasu aż "wysokie napięcie zatrzymało jednego ze sprawców na gorącym uczynku" :wacko: :wacko: :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Mi jeden przedstawiciel opowiadał jak u jednego kolesia kradli paliwo. To było tak że gospodarz miał przygotowane ciągniki na rano : ciągnik z rozsiewaczem i inne tam maszynki. W nocy mu przyszli spuścić paliwo od strony pól. Spuścili i wracali przez pole samochodem, Gdzieś na polu się zakopali to wrócili po ciągnik, zatankowali go tym paliwem co ukradli, przyjechali na pole, wyciągnęli samochód, wrócili na podwórko spuścili te paliwo i pojechali . A gospodarz nic nie słyszał . Nazajutrz syn jego idzie i pobiegł do ojca i krzyczy że dziki całe pole zryły :lol:


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

w zeszłym tygodniu u znajomego w środku 2tyś wsi mieli zamiar wywieść 3Letniego Belarusa + Nokke do drzewa ale zostali sploszeni puzniej poszkodowani dowiedzieli się ze dalej stała laweta , niestety policja umożyła sprawe bo w stresie znajomy żeby zjechać nim z drogi wsiadł i postawił go spowrotem na podwórku a policja powiedziała że na pewno zatarł odciski i niema nawet co zbierać , sąsiadów zdziwiło tylko to że wyjeżdzał o 3 ciej do lasu i drogą za budynkami , niestety ich nie dorwał, Kradzież na zlecenie :/


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

A czy nie macie problemu z kradzieżą kolb kukurydzy z pola ? W mojej okolicy jest plaga tych złodziei, tzw "hodowców" gołębi i kur. których nie stać na kupno parę worków ziarna. I kradna w biały dzień nie wiedząc jakie nakłady rolnik musi wnieść w uprawę..

Macie na to jakieś sposoby ?

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

U mnie to samo co zasieje kukurydzę to na plon czeka kilka rodzin, w tym roku nie czekałem aż bardzo dojdzie tylko skosiłem wcześniej, tyle, że sieje QQ tylko na kiszonkę, więc tyle to dało, że nie nakradli u mnie a u kogoś innego. Zasiać nie ma komu, zbierać każdy cwaniak patrzy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

U nas zbierają ale to co zostanie po koszeniu. także dużej szkody nie robią.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

@razor coś takiego to rozumiem i nie miałbym nic przeciwko temu, bo u nas to co kombajn zgubi i tak idzie pod pług, ale i tak, większośc woli zerwać kolbę z nieskoszonej.

Tak się składa, że dziś byłem na działce zobaczyc na rzepak i widziałem pewną panią która podąża z pełnym workiem, na początku gdy mnie zobaczyła spanikowała i nie wiedziała co robić ale wpadła na śmieszny pomysł i zaczęła zbierać trawę do worka :D

Już miałem się zatrzymać, ale nie była to moja kukurydza


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Natomiast jako że mieszkamy w podmiejskiej gminie mamy bardziej problem ze znikającymi z pola ziemniakami i innymi warzywami :)

Po co mają kupować u siebie w mieście skoro mogą przyjechać w nocy na wieś i sobie nazbierać towaru do woli...


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

mi w październiku ukradli 3 akumulatory(12V), dwóch to mi nie szkoda bo to były stare i się nadawały tylko do ciągnika który by szedł na handel bo jak się je naładowało to trzymały ze 2 godziny, ale jeden był prawie nówka (miał 3miesiące) i tego wyciągnęli mi z ciągnika . Nawet nie wiedziałem bo maskę założyli do ciągnika tak jak była, a ja w poniedziałek do odpalania a tu nie ma akumulatora, a w sobotę na wieczór jeszcze był.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Kolego johenek . A mi wcale nie szkoda takich ludzi co innych robia w konia. Ze ciagnik na handel to i silnik mu zamien na padake razem z podzespolami-a co. Los ci sie za to odwdzieczy i wlasnie to sie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj