kombajn

Kradzieże w waszych wsiach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Buchaj007    3

A mi kiedyś ukradli 20L wody z pola:) Złodzieje myśleli ze to ropa i się zaopiekowali.... Pewnie jak się zorientowali że gibali 2km z 20 l wody to się ucieszyli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Jakieś 3 lata temu w mojej okolicy jednej nocy skradziono 3 ursusy. mi osobiście 2 lata temu sąsiad ukradł z 2q pszenicy robiąc dziurę w ścianie garażu, garaż 1m od miedzy ale płota zanim nie było, teraz jest więc sąsiad ma o 20m2 mniej podwórka. Jego strata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

u mnie podczas kradzieży, złodzieje zaopiekowali się dwoma akumulatorami, poszło również ok250 l ropy, prawie wszystko z ciągników, ocalał tylko dolny zbiornik w zetorze,30l oleju, to wszystko w moich baniakach :( nauczka nie trzymać baniek tam gdzie paliwo, wymontowali szybę z 330 :blink: i jakieś drobiazgi

wszyscy domownicy byli w domu,nikt nic nie słyszał a psy były tak zbite,że przez dwa tygodnie dochodziły do siebie

policja oczywiście nie wykryła sprawców :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi 2 lata temu jakieś h**e je**ne ukradli ze stawu około 30 sztuk kroczka karpia i spore liny łowili w nocy chyba jakimś podbierakiem bo obok na łące leżał szlam wodorosty i karasie wielkości dłoni których nie brali więc kilka jeszcze uratowałem bo żyły ale większość poduszona była :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Kilka lat temu w gospodarstwie rodziców masowo gineły otręby pszenne. Złodzieja pomogły wykryć myszy. Ostatni skradziony worek, dokładnie wskazał kierunek wynoszenia. Leżał pusty w połowie drogi ale po "konfrontacji" z podejrzanym kradzieże ustały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusy    16

Długołeka gmina Krypno Powiat moniecki woj. Podlaskie. W październiku dla koleżanki rodziców traktor ukradli c360 no i jak to policja mówią że szukają a gówno robią. Wszyscy stracili nadzieję że już nie odzyskają traktora aż tu nagle telefon z policji (po miesiącu czasu)że znaleźli traktor ich i inne traktory. Te traktory wszystkie znaleźli aż gdzieś za Siemiatyczami (niewiem dokładnie gdzie) to pomyślcie jaki szmat drogi poszedł ten traktor ponad 200km.


Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

U mnie póki co jest spokój, ale 2 wioski dalej to najczęściej kradzione jest paliwo i drewno na opał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Koledze z klasy jeszcze za czasów podstawówki 97r. ukradli nowiutkiego Ursusa 1014, miał niecałe pół roku, a wzięli go na kredyt, kluczyki były w stacyjce i przez to musieli go dalej spłacać, pomimo że ciągnik był ubezpieczony.

 

Ojcu ale z 25 lat temu zabrali WSK "3" z podwórka a stała przy samuch schodach do domu ;)

 

Na wiosnę u sąsiada zakosili 60m! kabla 4-ro żyłowego ze stodoły i wywieźli go na jego dwukółce do lasu. Dwa dni później sąsiad znalazł tą dwukółkę w lesie jak rozwoził obornik obok na polu. Jaki był ucieszony, że chociaż to odzyskał.

U drugiego sąsiada zaje..li 20m takiego samego kabla. U mnie prubowali wywlec silnik 12kW ale nie dali rady, bo swoje waży mimo że na kółkach, to po błocie by nie przeciągli.

Jeszcze komuś innemu tej samej nocy zerwali 10m kabla ze ściany w stodole, szkoda że ich nie kopło :)

Cała ta akcja musiała być nieźle zorganizowana, policja psy nawet sprowadziła ale na nic to się zdało,bo tropy i tak w lesie się urywały.

 

Ostatnio w moim rejonie dość często słyszy się o kradzieżach motorów.

 

Też tak myślę, że obcy by się takiego czegoś nie podjął.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

u mnie we wiosce rok temu 12 ukradli :)

a ostatnio wioske dalej zetora chyba 7211 chcieli ukraść i paliwo kradną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Cytat z jakiegoś polskiego filmu ale aktualny - "Złodzieje? Panie u nas złodziei nima! Ludzie same kradną!" Czasami dobrze jest się pośmiać nawet przez łzy. 80% kradzieży na wsiach to miejscowa żulernia załatwia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7

U mnie jest ok parę lat temu to ukradli mi osłonę od kombajnu anny z-644 wraz z rowerem no rozumie rower, ale poco komu kawałek blachy???... i w tego sylwestra każdemu furtki pościągali i wrzucali nawzajem do sąsiadów, a jednej babie wrzucili do stawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

U mnie parę lat wstecz(to mi wujek opowiadał) w wiosce oddalonej o 10km to nad ranem jednemu facetowi wyprowadzili z obory krowy. Ale co najgorsze jego córka wróciła nad ranem z imprezy i zauważyła światło w oborze to poszła zobaczyć gdy weszła do środka zobaczyła co się dzieje i ci co kradli wzieli powrus i ją powiesili na rurze rodzice rano wchodzą i tragedia normalnie aż ciary przechodzą kichać te gady ale ta dziewczyna nie potrzebnie życie straciła...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

W sąsiedniej wsi mamy taką rodzinke co całymi dniami nic nie robią a wieczorem ruszają na szaber! Najgorsze jest to że stary uczy dzieci a ma ich chyba z pięciu chłopaków, nie wiem co z tego wyrośnie. Kradną co popadnie zaczynając od drzewa w lesie pastuchach, warzywach, paliwie i pompach ze stawów. Po prostu wszystko. Kiedyś wstaje rano patrze a tu pompy niema, no to z bratem w samochód i jedziemy do recydywy. Jak już go dorwaliśmy to mnie zaczął straszyć,że mam więcej do stracenia i wpier... był podwójny :lol: Za dwa dni sąsiad przynosi moją pompę którą znalazł u siebie w rowie. Ale nie powiem bo parę nocy ledwo spałem. A ostatnio przed sylwestrem ktoś mi podtruł psa i pewny byłem że w sylwka będę miał szaber ale nic! Lepiej dla złodzieja bo by żywy z podwórka nie wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie jest ok parę lat temu to ukradli mi osłonę od kombajnu anny z-644 wraz z rowerem no rozumie rower, ale poco komu kawałek blachy???... i w tego sylwestra każdemu furtki pościągali i wrzucali nawzajem do sąsiadów, a jednej babie wrzucili do stawu.

 

 

Na podlasiu ten zwyczaj z furtkami to wręcz tradycja. Nikogo to nie dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

U nas teraz trochę mniej kradzieży no ale są. <_<

Jak jeszcze nasz Zetor Forterra był nowy to stał w garażu i paliwo spuścili.

Kiedyś przed szopą dziadek postawił 2 pełne bańki wody i zostawił na noc, rano były już przy wyjściu z placu :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

U mnie też dużo kradną. Kiedyś mi koła od samozbierającej ukradli to nad ranem było widać ślady kół podjechali pod tylną bramę ok. 50m od domu. nic tylko kałacha kupić roz...ać takich do worka i do rzeki, albo zakopać na polu sąsiada. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

u nas buchnęli paliwo z autobusu szkolnego (stał pod gminą przez całą noc) to potem kierowca rano miał niespodziankę ale na tych resztkach paliwa dojechał do takiego gościa co miał duże gospodarstwo to pożyczył mu trochę paliwa (sytuacja powtórzyła się 2 razy) potem za***ali akumulatory z kombajnu


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Parę lat do tyłu niedaleko mojej miejscowości goście buchnęli dwa JD warte 600tys za odnalezienie tych ciągników była wyznaczona nagroda po ok tygodniu ciągniki się znalazły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

U nas ostatnio w okolicy było kilka kradzieży koparek, były wywożone do Czech. Mojemu sąsiadowi też ukradli, ale na szczęście udało się ją odzyskać :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszNZUL    3

U nas ostatnio "modne" sie stało spuszczanie paliwa. Kilku gospodarzy zostało okradzionych z paliwa. U jednego nawet 400l zabrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

U mnie w okolicy otworzyli remizę i zarąbali topory. Po trzech dniach u kilku gospodarzy znaleziono te topory bo złodzieje otwierali kłódki . Ginęły szlifierki piły paliwo, ale teraz jest spokój ;[. Mi kiedyś paliwo ukradli ale to wtedy garaż nowy budowaliśmy i nie mieliśmy gdzie tego trzymać. Teraz to porządne kłódki i narazie spokój. Oby tak dalej.<_<


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem jak niedaleko mnie rolnikowi ukradli pług w biały dzień podjechali samochodem ciężarowym z HDS-em załadowali i sobie pojechali ktoś to widział ale myślał że on go sprzedaje bo czasami zajmował się handlem.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj