Polecane posty

bartus16    10

raczej sie opłaca ale ja bym nie decydował sie na to rzemiosło lecz poszukał cos używanego lecz lepszej firmy ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuczjan    0

a na przykład jakiej?

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
a na przykład jakiej?

Nowy można kupić z agro-masz a używkę z uni albo coś podobnego.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

"Jumz" powinien dać rade, ale na cięższej ziemi to nie wiem czy coś Ci zrobi ;)

A czy nie szkoda tyle kasy na taki sprzęt, nie lepiej kupić używanego, coś zachodniego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

wiesz używanego aresa ciężko dorwać a co do agro masza to nie wiem czy byl by to dobry wybór


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Myślę że gdyby coś było nie tak to ta firma nie rozwijała by się tak prężnie i nie wprowadzałaby na rynek nowych maszyn np niedawno agregat talerzowy




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Widziałem taki agregat tylko grudziądzki na składzie z 2005 roku nie używany tylko ze stał cały czas na dworze i farba zblakła myślę że można go wyrwać w dobrych pieniądzach jak cos odezwij sie na PW


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Na ciężkie ziemie to raczej aktywny bardziej się zda niż bierny. I tak jak koledzy mówią lepiej coś uzywanego a firmowego


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weź aktywny, ale 2,5 metrowy, teraz jest tego od groma do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Też bym polecał na rędziny aktywny, sam mam kawałek ciężki do uprawy ale specjalnie na niego narazie nie będę kupawał aktywnego może kiedyś.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

W takim wypadku polecam aktywny, bedzie robił sobie powoli ale dokładnie ;)

czemu autor tematu sie nie wypowiada co mu pasuje itd....??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuczjan    0

Z aktywnymi to jest tak, że mam kilka ha piachu, gdzie jest dość dużo kamieni i nie wiem, jak taki agregat się zachowa, czy się nie popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuczjan    0

panowie a jak jest z częściami do takich zachodnich maszyn u nas w Polsce

np. brona aktywna,czy to zależy od firmy

przecież kiedyś wszystko się popsuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Zawsze sie zastanawiam czy taki sprzężony z siewnikiem dobrą robotę zrobi 2 rzędy graczek i jeden wałek strunowy z tyłu to na uprawę 6tej Z, a nie na lepsze ziemie a i to za dobrze raczej nei zagęści ziemi, ja zawsze obstawiam za osobnym agregatem 4 rzędy graczek i 2 wałki strunowe to doprawi ziemie konkret a myśle że wolniej nie będzie bo potem można zapie*dalać z siewnikiem bez obaw że przód będzie podskakiwął na uwrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuczjan    0
Zawsze sie zastanawiam czy taki sprzężony z siewnikiem dobrą robotę zrobi 2 rzędy graczek i jeden wałek strunowy z tyłu to na uprawę 6tej Z, a nie na lepsze ziemie a i to za dobrze raczej nei zagęści ziemi, ja zawsze obstawiam za osobnym agregatem 4 rzędy graczek i 2 wałki strunowe to doprawi ziemie konkret a myśle że wolniej nie będzie bo potem można zapie*dalać z siewnikiem bez obaw że przód będzie podskakiwął na uwrotach

 

 

 

wydaje mi się że wszystko zależy od roku i mocy ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a co ma rok ciągnika do tego ????????? ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuczjan    0

pardom chodzi mi o rok to znaczy o jesień że niektórej można tylko lekko zabronować i jest ok. można siać

a niektórej jesieni nawet ciężki agregat ma problemy z uprawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

to było mówić ze chodzi ci o porę roku bo wyraz rok można interpretować na wiele sposobów ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

O kamienie w bronie wirnikowej nie ma sie co bac. Obrotowe brony(karuzelowe) maja to do siebie że wyrzucaja kamienie bokami tak ze nie przechodza przez zeby i wał. Ktos kto ma taka brone wie o co chodzi. Czesci robocze są ogólnodostępne(Grene, Granit Unirol) w cenach zazwyczaj 20-50 zl za sztuke w zaleznosci od brony i starczaja na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Są kamienie i KAMIENIE , jak jest ziemia piaszczysta i kamienista to nie polecam agregatu aktywnego- bardzo przesusza ziemię, a w dodatku te kamienie które ą na wierzchu to nie wszystko bo napewno są głazy pod ziemią, osobiście mam ziemię głównie 4a mało piachu , ale jak kupiłem nowego kvernelanda 5 skibowego to w pierwszą godzinę orki traktorzysta wypalił nowym pługiem w głaz pod ziemią i zgubił 5 dłut hehehe( 2,5 m szerokośc orki), a kamienie na wierzchu to sie pozbiera , ale nie wiem czy zwróciliście uwagę co roku się wyoruje - rosna jak kartofle, a to że agregaty czynne boją sie kamieni to osobiście sprawdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A co zabespieczen nie miałes ze dłuta sie urwały bo nie powinny?

 

Na yputube sa fimy z testów bron aktywnych na betonie i kamieniach i tylko iskry leca a nic sie nie urywa ani łamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj