Zaloguj się, aby obserwować  
tumek19

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t

Polecane posty

tumek19    5

Posiadam dana przyczepę io jest to moja jedyna i główna zarazem przyczepa w gospodarstwie. I mam pytanie do was. Czy opłaciłoby sie przerobic na wywrotkę? Planuje ją wyremontowac i zastanawiałem się nad tym. Z góry dziękuję za pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Przelicz sobie czy opłacało by ci się to zrobić, mój znajomy chciał przerobić przyczepę 11,5t ale jak oblczył ile to wyjdzie ponad 10 tys to dal spokuj, i postanowił ja sprzedać i chce teraz kupić jakąś do 20tys.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Największy koszt by wyniósł zakup siłowników. Planuje zrobic nowe burty, spodnicę naprawic, hamulce(nie działają). Co do konstrukcji to mam kilka patentów ale chciałbym się dowiedziec czy ktoś już próbował to zrobic... Sprzedac mi się nie opłaca bo nikt mi jej nie kupi bo po co komu sztywna przyczepa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Przerabiałem ten sam dylemat, posiadam dwie Autosanki 4,5 t są one w bardzo dobrym stanie jedna chodziła w trasy ze Starem tak więc hamulce, światła itp. są prefekt i też mieliśmy zamiar ją przerabiać ale po przeliczeniu kosztów (oczywiście tylko niezbędnych części, bo roboty swojej nie liczę) wyszło to nieopłacalne. Suma sumarum kupiliśmy HL 8011, jeżeli masz trochę gotówki to sprzedaj tą swoją i kup wywrotkę fabryczną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Sprzedałbym za 2 tyś.(może) a używana wywrotka koło 5 tyś... Na nową mnie nie stac... czyli koło 3 tyś róznicy... No nie wiem czy jest to nie opłacalne. A jedna przyczepa mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Poszukaj w ogłoszeniach bo za 3 tys to mozna wywrotke juz kupic.Pewnie cos do lekkiego remontu ale zima dluga a na 100% nie przerobisz sztywnej na wywrotke tak zeby wszystko było ok.Wywrotki maja silniejsza rame nośną niz przyczepy sztywne wiec wg. mnie nie ma sensu sie babrac spawac a potem mozesz tylko na tym stracic.Lepiej dołozyc troche i miec dobra przyczepe a dwie zawsze ci sie przydadza.

Podaje kilka linków.

4.5 tony

HL 5011 podloga do wymiany i pomalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Takie sobie.. Ale dzięki za pomoc... Muszę pomyślec... Jedna mi na 100% starczy... Na te moje hektary to i tak ta przyczepa więcej stoi niż robi ;) A wywrotka miałaby więcej roboty... Bo ostatnio pozyczyłem od wujaszka wywrotke i ją zepsułem.. Obrotnica wyleciała.. Jedna łapa puściła... Muszę sprawdzic ta ramę i obliczyc jaki ciężar wytrzymie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

też mam autosana 4,5 tony i bym chciał przerobić

mam znajomego który właśnie taką przyczepę przerabiał na wywrotkę,

sam nie wiem jak on tam robił i nie wiem która jego przyczepa to owa przeróbka bo ma ich sporo

ale wiem że musiał zrobić ramę, i wiadomo kilka mocnych uchwytów, oprócz tego siłownik potrójny od 6 tonówki wzioł ze złomowiska, a i właśnie tonaż zwiększył do 6 ton

rozmawiałem z nim na ten temat i mówił że to nie jest takie proste jak się wydaje, ale da się zrobić, teraz twierdzi że to nie warto robić przy mniejszych przyczepach

obecnie ma przynajmniej 10 przyczep

2x8 tonówki nówki metaltech

2x8 tonówki przeróbki ale za to jakie...

2x8 tonówki stare oryginalne

2x6 tonówki przeróbki

sam nie wiem ile ich tam miał, ale przyczepa zawsze musi być sprawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam przyczepę 4,5 t przerobiono na wywrotkę. Przeróbka była robiona zaraz po zakupię a kupiona była jako złom z likwidowanego kółka rolniczego. Było to na końcu lat 80 lub początek 90 (na pewno przed 93 rokiem). Obecnie nie wiem czy warto było by się w to bawić. Czasem można trafić tanio wywrotkę. Znajomy kupił za 500 zł (tak 500 zł) wywrotkę 4t ale bez siłowników i burty do wymiany. Hamulce nie sprawne ale i tak tego się nie używa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

chłopie

za 500zł jakbyś taką miał to od razu biorę, byle rama prosta, osie proste i koła miała, i żeby jeździła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Widziałem to przyczepę. Za tako kasę to sam bym kupił choć minie potrzebna. Mały remoncik i bym sprzedał za 4 tys bez niczego. Rama prościutka jak nowa. A zapomniałem ze opony 2 do wymiany były. Osie proste. Dno w bardzo dobrym stanie. Wystarczyło trochę pospawać na łączeniu blachę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

właśnie tym chcę się w przyszłości zająć,

sprężarke kupiłem, karchera nówke kupiłem, zestaw pistoletów do malowania mam, szlifierke i wszystkie tarcze do niej mam, w sumie jeszcze brak migomata, lepszej spawarki transformatorowej, i zestaw profesjonalnych kluczy

generalnie tylko czasu mi brakuje i kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj