Skocz do zawartości
jaco512

najlepsze akumulatory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    100
co ty za głupoty gadasz! chłopie!

sznajder juz długo robi dobre aku!

mialem komplet w c-360 to trzymaly 12-13 lat. bardzo dobre aku polecam.

teraz mam gold master juz 5 albo 6 rok i sie sprawdzily a nie znalem tej marki

C-385 - nówki z agromy - padły po 2 latach - instalacja ok bo potem na 1 używanej sztuce 12V chodziła kilka lat.

U902 stryjka - po trzech latach złom.

C-330M - 3 lata i złom, wstawione centry i po 5 latach przełożyłem je do zetorka a ciapkowi dałem kolejne centry.

Może teraz sznajder robi dobre akku ale ZAP którego przejął robił zwykły szajs, może dlatego sznajder go kupił (tanio kupił, poprawi jakość i będzie robił pieniążki).

Jeszcze jeden ZAPek był w aucie i po gwarancji padł.

Teraz wszędzie są centry i jakoś nie mam problemów.

Możliwe że Sznajder faktycznie robi dobre akku ale dajmy im chociaż 5-7 lat bytowania na rynku bo akku sznajdera są może 2 lub 3 latka czyli ciut ponad to co trwa gwarancja.

A i faktyczne ciężko teraz coś znaleźć wśród akku. Dobrze wspominam akku autopart który był w Z10145 jak go kupiliśmy, sporo wytrzymał.

Edytowano przez Nikita_Bennet

Wiadomość z agroFakt.pl

wlamaj1    34

Potwierdzam, że Sznajder akumulatory robi od dawna. Miałem taki w osobówce i dobrze go wspominam. Tyle że dawny Sznajder i współczesny to nie musi już być ta sama jakość. Wczoraj kupiłem właśnie Sznajdera 12V 170Ah do T25 - zobaczymy...

SipmaZ224    59

Mam Sznajdera w ciapku, jeździł w nim rok bez ładowania (w ciapku) i jak już nie miał siły kręcić to się go naładowało prostownikiem i dalej chodził i chodzi jak wściekły.

ZAPa mam 60, 125A również polecam, bardzo dobra firma jak dla mnie.

Takiego samego ZAPa ma sąsiad w kombajnie New Holland M133, nie ma powodów do narzekań, a silnik w nim do szóstka i kręci jak złoto.

Co do centry, osobiście nie miałem ale każdy znajomy co miał w osobówce nówkę sztuke oddawał zaraz na gwarancje po czym nie zostawała uznawana bo aku było uszkodzone z winy użytkownika, także od tej firmy trzymam się z daleka i jak narazie dobrze na tym wychodzę.

• Like 1

izydor6280    464

panowie nie mowcie ze macie akku rok czy dwa i jest dobry, oczywiscie ze jest

wiekszosc nowych wytrzyma nie wiecej niz 4-5 lat, bo sa z taka mysla robione, oczywiscie sa takie ktore wytrzymaja 8-10, ale trzeba miec szczescie lub kupic naprawde dobre bateryjki

Nikita_Bennet    100

powiedzieć o akku że jest dobry to trzeba mieć chociaż 5 sztuk, użytkować je minimum 5 lat przy sprawnej instalacji elektrycznej w pojazdach.

Mnie zastanawia ostatnia rozmowa w AGROMIE Sznajder - bierzesz akku na fakturę VAT to krótsza gwarancja, bierzesz na paragon to dłuższa. Z akku Centra nigdy nie miałem czegoś takiego.

kuzaj63    25

Na fakture traktują to jak zakup na firmę i stąd 1 rok a paragon czyli klient indywidualny 2 lata.

Coraz częściej można sie spotkać z taka praktyką(chyba nie do końca legalną) sprzedających i to nie tylko aku .

MarcinKa    3

Wziąłem sznajdera , zobaczymy. ma 125Ah i 750A prąd rozruchu.Ze startu ładnie zakręcił,zobaczymy jak dalej.

pawel885    376

Ja miałem podobne yuasa, padły mi po około roku . To są akumulatory "stacjonarne" i tak jak od osobówek długo w ciągniku nie posłużą - mają duży prąd rozruchu przez dużą ilość cienkich płyt ale nie są przez to wytrzymałe na wstrząsy. Do ciągnika to coś z serii Heavy Duty - wtedy posłuży ładne kilka lat.

Lynio    0

Chcecie to nie wierzcie ale w mojej c-360 akumulatory wytrzymały 15 lat od wyjazdu z fabryki teraz podczas remontu będę zakładał dopiero3 parę!! :P

pawel885    376

Ten co kupiłem jest heavy duty.

Ile za niego dałeś? I o ile był droższy od standardowego o tej pojemności?

MarcinKa    3

Nie wiem ile droższy od standardowego, bo na półce były tylko takie ale różne pojemności. Dałem 390zł.

jenox kosztował 350, autopart 358, w innych sklepach.

pooch    58

Na fakture traktują to jak zakup na firmę i stąd 1 rok a paragon czyli klient indywidualny 2 lata.

Coraz częściej można sie spotkać z taka praktyką(chyba nie do końca legalną) sprzedających i to nie tylko aku .

To chyba legalnie, bo firmy między sobą handlując są objęte rocznym okresem gwarancyjnym, a klientowi końcowemu wedle prawa przysługują dwa lata (nie wiem, czy tu ma coś do rzeczy pojęcie rękojmia i gwarancja).

A niestety, fakt jest taki, że na oryginalnym akumulatorze przejeździłem dłuuuuuugie lata, nowy po 2 już ma delikatne problemy.

grzesiekkk    7

Nie chce mi się czytać całego wątku,ale czy nikt nie zakłada do ciągnika akumulatorów bosch lub varta. Co o nich myslicie, miałem w aucie i wytrzymała bardzo długo.Pytam bo czeka mnie zakup takiego 120-140 Ah.Jest w ogóle szansa ze w obecnych czasach wytrzyma akumulator z 5, 6 lat.

Edytowano przez grzesiekkk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się