jaco512

najlepsze akumulatory

Polecane posty

michal1993    459

Moje też są 2x 6V, takie były jak go kupiliśmy, są dobre to po co zmieniać, a jak skończą żywot to dostanie takie jak ma T-25.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A rozruszniki jakie masz? Bo ja oryginały i z tego co wiem to instrukcja zaleca takie aku jakie mam założone.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/33230[

 

ja mam takie 2 aku w ursusie 1224 tylko że 145ah i 900A ale wygląd ten sam.

 

Witam.

 

Mam jeszcze takie pytanie w ursusie 1212 mam aku centry 140ah i 890A i jak było u nas -20 to wieczorem je wyciągnąłem i naładowałem na maksa ładowały się 9 godzin i na drugi dzień

wstawiłem je do ciągnika przykręciłem klemy wszystko było dobrze połączone i przed podłączaniem wyczyszczone, no i chwila prawdy zapali czy nie. No i rzucił palenie nie zapalił z ledwością przekręcił rozrusznikiem i nadal nie wiem jaka była tego przyczyna.

PROSZĘ O POMOC

 

POZDRAWIAM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jak ci ledwo obrócił na naładowanych aku-to sprawdź rozrusznik-gdy szczotki,komutator jest zabrudzony,nadpalony-to wtedy ma to wysoki pobór,i puki było ciepło nie było to aż tak odczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Gdy pytałem się w Greene o części Steel Power to mi powiedzieli że są hinduskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Z tego co wiem to w Mielcu akumulatory produkuje Autopart.Spotkałem się z nimi,nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja się z nimi raczej na moje szczęście nie spotkałem. Czytałem o nich w gazecie w jakimś teście, że mają strasznie pozawyżane parametry tzn. naklejka swoje, a rzeczywistość co innego np. zamiast deklarowanych 165Ah mają 140Ah.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

W ursusie mam akumulatory firmy jenox.Najlepsze jest to, że na każdym z nich są dwie różne naklejki z ich parametrami.Z boku 195Ah,1000A-na górze 215Ah 1150A.Dobry chwyt marketingowy przy sprzedaży samego akumulatora jak i ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Moje też są 2x 6V, takie były jak go kupiliśmy, są dobre to po co zmieniać, a jak skończą żywot to dostanie takie jak ma T-25.

 

Jak skończą żywot to polecam kupić 1 akumulator 12V. 6V są już produkowane tylko dla rolnictwa i producenci nie specjalnie dbają o jakość. A za kilka lat może być jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wezmę to pod uwagę, za rok pewnie czeka mnie ichwymiana....


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam pytanie do znawców tematu- znajomy załatwił mi za free akumulatory yuasa NPL 100-12, interesuje mnie czy sprawdzą się w ciągniku-tzn czy alternator będzie prawidłowo je ładował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Spokojnie możesz je wsadzać spokojnie. Przez alternator będą ładowane tak samo jak i kwasówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

witam potrzebuje szybkiej rady muszę kupić nowe akumulatory ale jakiej pojemności w kombajnie mam 2 alternatory i nie bardo widać jakiej są mocy stary aku miał 145 ale podejrzewam ze był włożony na sztukę i nie wiem czy orginał był większy czy mniejszy czy może akurat taki jak ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Używał ktoś Akumulatorów Bergen? Szukam o nich opinii bo do samochodu był właśnie taki kupiony i jak to sprzedawca (znajomy) powiedział: najtańsze na rynku ale gwarancję musi przechodzić. inaczej na gwarancji wymienią na nowy. Do dziś samochód pali na dotyk. Ten akumulator ma już 4 lata.

Chcę kupić jakiś do Zetora 5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

najlepsze to są aku mało wyżyłowane (takie żeby stosunek prądu rozruchowego do pojemności był dużo wyższy niż 10/1 {blisko tego maja bosch i varta i na dobre im to nie wychodzi ; są z jednej stajni } centa , zap , exide są ok jak na razie gdyż mają wyższy ten stosunek ) moja przygoda z centrą zaczęła się w styczniu 2011r kiedy to do zetora 5211 został zakupiony akumulator centra 120Ah i rozrusznik z reduktorem w miejsce starego r11a

miałem spokój na 16 miesięcy kiedy to awarii uległ alternator (regulator napięcia) bylo bardzo źle bo napięcie oscylowało powyżej 16V (do 17V na obrotach max.) , jakoś tak przejeździłem kilka miesięcy(latem to nawet 2x w tygodniu dolewałem wody oraz aku rozduł się na boki jak kula a w środku były bulbony jak w gotującej się wodzie w czajniku, skrzynka w której siedzi aku była cała zachlapana w wodzie tak jak aku) później nie wiem jak i skąd pojawiło się niedoładowanie (13-13,5V z altka) którego skutkiem były problemy z odpaleniem (prostownik na 2 godziny przed odpaleniem jakoś radził problemowi) taki stan trwał do września 2012r kiedy to padł rozrusznik (jakiś kawałeczek korpusu odłamał się w środku czego skutkiem był zablokowany wirnik) więc założyłem stary rozrusznik i przy okazji wymieniłem alternator (ładuje 14,3-14,6V) choć zimą (poniżej -10) muszę podgrzać silnik 15-20 min i pali na dotyk choć aku dużo przeszedł

więc mogę polecić centrę (exide) , zap i kilka zagranicznych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Z racji przeróbek musze zakupic nowy jden aku do c360( w zasadzie silnik zetor) mogę wybrać z :

-sznajder,ładny wyglad, fajne wykonanie,wygląda jak do auta a nie do ciągnika 125Ah 700A

-jenox , klasyczny , korki itp. 120Ah 900A

-autopart 120Ah 950A

- centra nie wiem jaka bo na sklepie nie było , na zamówienie jak już.

Sznajder najdroższy z tych wymienionych,reszta ok 360zł.

Sam nie wiem jaki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja wybierał bym między Sznajder a Centa trochę akumulatorów już użytkowałem i te dwie marki zawiodły mnie najmniej razy, mógłbym wręcz powiedzieć że tylko raz Centa ale została wymieniona na gwarancji.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tyle że sznajder to akku produkuje od niedawna po tym jak przejął ZAP Piastów o ile dobrze pamiętam.

Fabryka akku mają w m. Korsze 20km ode mnie. Niedawno powstała więc mówić o jakości i trwałości to spore nadinterpretacja bo akku można ocenić po 3-5 latach pracy a fabryka tyle nie ma.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mam 3szt. Sznajdera jeden od 2 lat i dwie sztuki dobrze ponad rok. Ten pierwszy dostał sporo po d...e rozładowując się kilkakrotnie wręcz na max i po naładowaniu pracuje bez najmniejszych zastrzeżeń więc w porównaniu do jakichś wynalazków które po taki rozładowaniu i pracy w zimę nadają się tylko i wyłącznie do wymiany mogę naprawdę śmiało wyrazić taką opinię.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

tyle że sznajder to akku produkuje od niedawna po tym jak przejął ZAP Piastów o ile dobrze pamiętam.

Fabryka akku mają w m. Korsze 20km ode mnie. Niedawno powstała więc mówić o jakości i trwałości to spore nadinterpretacja bo akku można ocenić po 3-5 latach pracy a fabryka tyle nie ma.

 

co ty za głupoty gadasz! chłopie!

sznajder juz długo robi dobre aku!

mialem komplet w c-360 to trzymaly 12-13 lat. bardzo dobre aku polecam.

teraz mam gold master juz 5 albo 6 rok i sie sprawdzily a nie znalem tej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IREKG    1

Aktualnie najlepsze jakościowo i wytrzymałościowo to akumulatory FORSE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
co ty za głupoty gadasz! chłopie!

sznajder juz długo robi dobre aku!

mialem komplet w c-360 to trzymaly 12-13 lat. bardzo dobre aku polecam.

teraz mam gold master juz 5 albo 6 rok i sie sprawdzily a nie znalem tej marki

 

C-385 - nówki z agromy - padły po 2 latach - instalacja ok bo potem na 1 używanej sztuce 12V chodziła kilka lat.

U902 stryjka - po trzech latach złom.

C-330M - 3 lata i złom, wstawione centry i po 5 latach przełożyłem je do zetorka a ciapkowi dałem kolejne centry.

Może teraz sznajder robi dobre akku ale ZAP którego przejął robił zwykły szajs, może dlatego sznajder go kupił (tanio kupił, poprawi jakość i będzie robił pieniążki).

Jeszcze jeden ZAPek był w aucie i po gwarancji padł.

 

Teraz wszędzie są centry i jakoś nie mam problemów.

 

Możliwe że Sznajder faktycznie robi dobre akku ale dajmy im chociaż 5-7 lat bytowania na rynku bo akku sznajdera są może 2 lub 3 latka czyli ciut ponad to co trwa gwarancja.

 

A i faktyczne ciężko teraz coś znaleźć wśród akku. Dobrze wspominam akku autopart który był w Z10145 jak go kupiliśmy, sporo wytrzymał.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj