jaco512

najlepsze akumulatory

Polecane posty

mir36    0

jesli chodzi o akumulatory to połowa ,,zycia'' akumulatora zalezy od stanu instalacji elektrycznej i obsługujacej go osoby, niezależnie od nazwy firmy która go wyprodukowała. w tej branży mam doswiadczenie gdyż na codzień spotykam ludzi który o akumulatorze i jegoobsłudze pzypominają sobie jak niepali sprzet a jest to bład kazdy akumulator nalezy doładowywać każdy rozrusz to pobór pradu a wiec skad ten akumulator na brać ten prad jesli ktoś tylko pali i zaraz gasi sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzx    0

ja mam Centre już 18 lat i można uruchomić c330 :-)

doładowuje je co miesiąc prądem 100 godzinnym (1A)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3
Żelowe są najlepsze np. CENTRA FUTURA. Mają bardzo niską rezystancję wewnętrzną, wysoki prąd rozruchowy także w impulsie, niskie samorozładowanie czyli praktycznie same zalety. Mają też jedną wadę: CENĘ. ;)

A z tradycyjnych akumulatorów też polecam CENTRĘ, zwłaszcza w wersji HEAVY DUTY. Są naprawdę bardzo wytrzymałe.

Akumulatory centra futura nie są akumulatorami żelowymi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ja mam akumulatory SZNAJDER według opisu o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i sprawują sie bardzo dobrze w 360 juz 4 rok ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Napisano (edytowany)

Najlepsze są firmy ZAP piastów. Najdłużej wytrzymują u nas i kolejny akumulator będzie z tej firmy ;)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

ZAP Piastów ma rewelacyjny stosunek jakości do ceny, dobre też są CENTRY.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

wybaczcie panowie ale akku z ZAP Piastów omijam szerokim łukiem. Oryginalne sprze 15 laty owszem były dobre ale:

- C385 - wytrzymały krótko bo od zakupu robiły problemy a wcześniej ten ciągnik palił z jednego 12V,

- w U902 stryjka padły po 3 latach, sam się zdziwił bo wziął właśnie ZAPy bo poprzednie wytrzymały mu bardzo długo.

 

Do C330M mieliśmy brać ZAPy ale w jednym z autek którym czasem jeździmy padł ZAP - zastąpiła go CENTRA FUTURA. Nigdy więcej ZAPa


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

nigdy więcej sznajdera nie kupie, 2 razy się nabrałem wytrzymują tylko gwarancje i padają!!!centre mam w 30tce sam nie wiem ile i w zimę kręciły jak głupie,MIR36 masz swiętą racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1973    0

Witam, chcę zwrócić uwagę, iż akumulatory Sznajder nie są niemieckie, tylko produkowane przez firmę ZAP Piastów a nazwa pochodzi od nazwiska prezesa i właściciela firmy.

Natomiast akumulatory Heavy Duty mają większą wytrzymałość, poprzez zastosowanie specjalnego separatora kopertowego – zapobiega skutecznie opadaniu masy czynnej na dno akumulatora, a zastosowany system antywibracji - zapewnia dłuższą pracę w trudnych warunkach.

Ogólnie polecam Centre, dobry stosunek ceny do jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0
Napisano (edytowany)

Mam w ciapku Steel Poweru idzie już drugi sezon w zimie miałem tylko raz wymontowane po czym trochę podładowałem i zamontowałem do ciapka do dziś dnia nie zaglądałem a zimą -15 ciapek w stodole ze dwa tygodnie nie palony nie przelewany woda przekręcił parę razy i gadał a mrozy były po -25 i nic im się nie stała także na dzień dzisiejszy na autoparta nie narzekam no ale jak ja bym miał kupować to z pewnością Centra ;) a że przy zakupie ciapka siedziały takie jakie siedzą i jeszcze dostałem gwarancje to narzekać nie będę :D

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja od niecałego roku testuję akumulatory ukraińskie firmy Forse. I szczerze powiedziawszy, że zaskoczyły mnie, bo zimą 3 miesiące ciągnik nie odpalany, akumulatory nie ładowane ani nic, narażone na niską temperaturę, a one działały jak nowe, rozrusznik kręcił jak latem. Teraz też kupiłem następnego nowego 12V 92Ah do kombajnu.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

chyba nikt nie napisal o akku MOLL'a

troche wyzsza polka ale polecane bateryjki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1973    0

Witam, z moich obserwacji wynika, że większość z nas o akumulatorze przypomina sobie dopiero jak maszyna nie pali. Podstawą montowania akumulatora w pojeździe jest sprawdzenie ładowania, stanu klem i przewodów, najlepszy akumulator można zepsuć ( autopsja ), poza tym akumulator powinien być doładowywany, aby nie pracował w stanie rozładowania. Niestety alternator nie jest w stanie naładować akumulatora w dobie stosowanej w maszynach elektroniki.

A tak na marginesie kto czytał warunki gwarancji na akumulator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam , które najlepsze akumulatory właśnie zadaję sobie to pytanie. miałem zaufanie do akumulatorów jenox poprzednie egzemplarze tak z 7 lat dawały radę ale ostatnio zakupione do c-360 6v ,165A 02-2008 totalna klapa w listopadzie ledwo kręciły dziś nawet nie zipną myślałem że rozrusznik ale okazało się inaczej . czytając posty to centra zbiera laury kilka lat do tyłu w osobówce miałem 5 lat wytrzymał i zauważyłem że są jakby 2 rodzaje z centry , ostatnio rozmawiałem z gościem który robi w tym temacie , o jenox nawet słyszeć nie chciał pytam jaką firmę poleca rozłożył ręce że nie ma dodał że 4 lata to i tak dobrze bo najczęściej po gwarancji siadają .i mam dylemat co wybrać żeby z 6 lat pocieszyły .towarzysze pomożecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie będę oryginalny i też jestem za centrą. W aucie 3 rok, w c-330 5 lat, c-360 7 lat, bizon 3 lata. Wszystkie są jeszcze sprawne i maszyny palą bez problemów. Wcześniej w kombajnie miałem AutoPart 8 czy 9 lat także też nieźle tyle, że już chyba nie ma tej firmy. Z resztą centrę też przejęło Exide.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sprowadziłem ciągnik 75km z Niemiec kilka lat temu. Był w nim akumulator Banner bull power , w życiu nie trafił mi się lepszy akumulator. Nie znam dokładnych danych bo nie ma już etykiety tylko naklejka testowa z 2003r. Jest on wielkości oryginalnego 6V z C330. :) pali na nim wszystko, ciągniki, transit diesel, nawet deutz 6cyl w kombajnie. Ogólni w życiu nie kieruje się najwięcej marką tylko krajem pochodzenia produktu. Jak wiadomo Polska to rynek zbytu towarów trzeciej kategorii po cenach pierwszej :lol: znajomemu padł Bosch kupiony w Polsce po 3 latach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Miałem ten Banner w astrze, wytrzymał 2 lata, więc albo ja miałem jakiś wyjątkowy szajs albo tobie się trafił unikat. Tylko, że ja kupiłem w Polsce i może o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

I w tym rzecz. Uwierz mi że tak jest prawie ze wszystkim, nie ważne czy akumulator, opona czy olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w obu ciagnikach i w kombajnie akku ZAP, jeden ponad 5 lat, drugi 4, a w reni juz byl, ale nie wyglada na nowy

jak pisalem wyzej rowniez MOLL


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

W C 360 centra 120ah heavy duty od 2008r,w t25 centra futura 72ah od pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

AutoPart jest w sprzedaży ja do ich akumulatorów nie mam zaufania miałem w osobówce i przy traktorze góra 4 lata wytrzymały , akumulatory które ledwie wytrzymują 4 lata to praktycznie po 3 jest już złom jest różnica 4 a 7 , nikt mi nie powie że to wina instalacji bo jak w miarę jest zadbana i akumulator dopatrzony a służy 3,4 lata a następna sztuka da radę 6,7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Naładowany akumulator to zadowolony akumulator.Kontrolujcie prąd ładowania,za mały źle za duży też źle.Dobry alternator,plus od czasu do czasu doładowanie prostownikiem,zwłaszcza zimą to dłuższy żywot akumulatora a więc oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj