jaco512

najlepsze akumulatory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    315

ale niedawno postawił nowoczesną fabrykę w m. Korsze i tam ponoć robią niezłe akku.

Poczekamy zobaczymy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Potwierdzam, że Sznajder akumulatory robi od dawna. Miałem taki w osobówce i dobrze go wspominam. Tyle że dawny Sznajder i współczesny to nie musi już być ta sama jakość. Wczoraj kupiłem właśnie Sznajdera 12V 170Ah do T25 - zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Mam Sznajdera w ciapku, jeździł w nim rok bez ładowania (w ciapku) i jak już nie miał siły kręcić to się go naładowało prostownikiem i dalej chodził i chodzi jak wściekły.

ZAPa mam 60, 125A również polecam, bardzo dobra firma jak dla mnie.

Takiego samego ZAPa ma sąsiad w kombajnie New Holland M133, nie ma powodów do narzekań, a silnik w nim do szóstka i kręci jak złoto.

Co do centry, osobiście nie miałem ale każdy znajomy co miał w osobówce nówkę sztuke oddawał zaraz na gwarancje po czym nie zostawała uznawana bo aku było uszkodzone z winy użytkownika, także od tej firmy trzymam się z daleka i jak narazie dobrze na tym wychodzę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

panowie nie mowcie ze macie akku rok czy dwa i jest dobry, oczywiscie ze jest

wiekszosc nowych wytrzyma nie wiecej niz 4-5 lat, bo sa z taka mysla robione, oczywiscie sa takie ktore wytrzymaja 8-10, ale trzeba miec szczescie lub kupic naprawde dobre bateryjki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

powiedzieć o akku że jest dobry to trzeba mieć chociaż 5 sztuk, użytkować je minimum 5 lat przy sprawnej instalacji elektrycznej w pojazdach.

 

Mnie zastanawia ostatnia rozmowa w AGROMIE Sznajder - bierzesz akku na fakturę VAT to krótsza gwarancja, bierzesz na paragon to dłuższa. Z akku Centra nigdy nie miałem czegoś takiego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Na fakture traktują to jak zakup na firmę i stąd 1 rok a paragon czyli klient indywidualny 2 lata.

Coraz częściej można sie spotkać z taka praktyką(chyba nie do końca legalną) sprzedających i to nie tylko aku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Wziąłem sznajdera , zobaczymy. ma 125Ah i 750A prąd rozruchu.Ze startu ładnie zakręcił,zobaczymy jak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja miałem podobne yuasa, padły mi po około roku . To są akumulatory "stacjonarne" i tak jak od osobówek długo w ciągniku nie posłużą - mają duży prąd rozruchu przez dużą ilość cienkich płyt ale nie są przez to wytrzymałe na wstrząsy. Do ciągnika to coś z serii Heavy Duty - wtedy posłuży ładne kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lynio    0

Chcecie to nie wierzcie ale w mojej c-360 akumulatory wytrzymały 15 lat od wyjazdu z fabryki teraz podczas remontu będę zakładał dopiero3 parę!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ten co kupiłem jest heavy duty.

Ile za niego dałeś? I o ile był droższy od standardowego o tej pojemności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Nie wiem ile droższy od standardowego, bo na półce były tylko takie ale różne pojemności. Dałem 390zł.

 

jenox kosztował 350, autopart 358, w innych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Na fakture traktują to jak zakup na firmę i stąd 1 rok a paragon czyli klient indywidualny 2 lata.

Coraz częściej można sie spotkać z taka praktyką(chyba nie do końca legalną) sprzedających i to nie tylko aku .

 

 

To chyba legalnie, bo firmy między sobą handlując są objęte rocznym okresem gwarancyjnym, a klientowi końcowemu wedle prawa przysługują dwa lata (nie wiem, czy tu ma coś do rzeczy pojęcie rękojmia i gwarancja).

 

A niestety, fakt jest taki, że na oryginalnym akumulatorze przejeździłem dłuuuuuugie lata, nowy po 2 już ma delikatne problemy.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Nie chce mi się czytać całego wątku,ale czy nikt nie zakłada do ciągnika akumulatorów bosch lub varta. Co o nich myslicie, miałem w aucie i wytrzymała bardzo długo.Pytam bo czeka mnie zakup takiego 120-140 Ah.Jest w ogóle szansa ze w obecnych czasach wytrzyma akumulator z 5, 6 lat.

Edytowano przez grzesiekkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj