Dawid777

Kombajn czy prasa?

Polecane posty

Dawid777    0

Mam ok. 20ha ziemi z czego 15ha obsiewam. Co kupić do 20tys prase kostkę czy kombajn zbożowy? Prasuje około 5ha rocznie reszte tnę... Jaki kombajn lub jaką prasę kupić (prasa do 15tys kombajn do 20tys) i co lepsze w moim przypadku... Kombajn niby lepszy ale będzie się psuł... A prasa potrzebna na 5h co wybrać? ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej byłoby kupić kombajn, ponieważ:

-bardziej go wykorzystasz (na 15ha, a nie jak prasę na 5ha)

-w mniejszym stopniu będziesz uzależniony od usługodawców (głównie chodzi o pogodę)

-jeśli wynajmiesz prasę + ciągnik z operatorem to u siebie bedziesz miał więcej ludzi do zwożenia i twój ciągnik nie będzie zajęty

-prasa też może się psuć

-skoszenie 15 ha to +/- 3000zł czyli dużo więcej niż sprasowanie 5 ha

-jak pójdziesz trochę na usługi to zarobisz na remonty kombajnu (wiem z doświadczenia)


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja również polecam pierwsze kombajn.na kombajnie zawsze więcej zarobisz niż na prasie.szczególnie dzisiaj kiedy coraz więcej ludzi prasuje belującymi.a kombajn do 20 tys to jakiś zachodni bo ciężko ci będzie znaleźć za 20 tys bizona.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie Kombajn zbożowy tym bardziej że prasujesz tylko 5ha słomy sprawa jest prosta ile kosztuje skoszenie15 ha a sprasowanie 5ha w twoim przypadku radziłbym zakupić kombajn.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A może pomyśl czego jest w twojej okolicy więcej pras czy kombajnów, bo jeśli np. pras jest 2 labo 3 we wsi to będziesz mógł pojechać na zarobek do tych co nie mają pras i zarobić parę groszy na zapłatęza kombajn, albo z rolnikiem który ci kombajnuje możesz ustalić, że on ci będzie kosił a ty mu prasował. A jeśli jest u ciebie we wsi mało kombajmów to będziesz mógł sporo kasy zarobić na zarobkach.

Jeśli się zdecydujesz na kombajn to polecam ci jakiegoś Fahr'a albo bizona sampo lub bizona, a jeśli kupisz prasę kostkującą to polecam Sipmę.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Tomu ma racje, ten sam ból jest u mnie na wsi, mało osób ma prase ,a dużo osób by chciało na raz prasować nieraz kilka dni w kolejce usługodawcy trzeba czekać (rzadko taki scenariusz się zdarza, ale czasami tak jest) zwłaszcza na początrku sianokosów. Ja na twoim miejscu kupiłbym kombajn, pomyśl jak byś miał zapłacić za koszenie za 15 ha zboża i 5 ha prasowania, wiadomo żę koszty koszenia będą kilka razy większe. Kombajn szybciej ci się zwróci niż prasa lecz wybór należy do ciebie. Kombajn do 20 tyś hmm , ja bym wybrał np. claas mercator 50 , 4 cyl. heder od 3 do 3.6m. Spokojnie dorwiesz za 15 tyś i zostanie ci na ewentualne naprawy. przykładowy mercator: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B93427


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A słome po skoszeniu też musisz sprasować. Ja bym doradzał prase ale rolującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

U mnie nie da rady rolki... ;) korytarz 1metr tylko mini-prostokąty... Na zarobek nie mam co liczy ani prasą ani kombajnem... Troche boję się o części do claasa mercatora główny pas podobno 1000zł :) a co myślicie o NH?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Jeśli chcesz coś zagranicznego to kup Fahra jest to to samo co Bizon więc z częściami nie będziesz miał problemów, a jeśli masz duży gararz to bierz Bizona. Bo te 40 letnie Claas'y to tylko na wystawe do muzeum a nie w pole, wiem coś o tym bo niedaleki sąsiad ma takiego i co roku przed żniwami coś w nim ładuje, w żniwa i jeszcze po, i zawsze musi najmować jakiś kombajn do koszenia.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale czy fahr to to samo co bizon nie wydaje mi sie ;) bardziej New Holland i Bizon bo to na tej licencji


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
U mnie nie da rady rolki... ;) korytarz 1metr tylko mini-prostokąty... Na zarobek nie mam co liczy ani prasą ani kombajnem... Troche boję się o części do claasa mercatora główny pas podobno 1000zł :) a co myślicie o NH?

Ja też mam starą oborę i wąskie korytarze ale przerzuciłem sie na okrągłe, rozwiązuje przed oborą tak jak kiszonke i roznosze widełkami, sąsiad dwa lata temu kupił rolkę class używaną miał kilka awarii ale w sezonie nie ma dnia żeby stał takie jest zapotrzebowanie na usługi jak masz w miarę mocny ciągnik to kupuj prasę rolującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5
Ale czy fahr to to samo co bizon nie wydaje mi sie ;) bardziej New Holland i Bizon bo to na tej licencji

 

Tak Fahr to bizon a raczej Bizon to Fahr, a New Hollandy to te nowsze bizony po 2000 roku. A najlepiej szukaj jak najmłodszego kombajnu.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Fahr to Bizon?? New Hollandy to te nowsze Bizony?Chyba nie wiesz co mowisz. Bizon jest zerniety z NH a Fahr nigdy nie mial nic wspolnego z Bizonem moze poza tym ze jest czerwony. Silniki chlodzone powietrzem, brak podajnikow w Fahrze nie upodabniaja go do Bizona. Nawet jak przegladam dane techniczne Bizona i tych starszych NH to nie widze wspolnego mianownika. Ale czesci fakt pasuja czasami do siebie tylko czy kupujac Nh warto ladowac w niego marnej jakosci czesci od Bizona a potem marudzic ze sie psuje??? Nie tedy droga panowie.

 

Wracajac do tematu lepiej kupic kombajn bo zawsze mozna zarobic gdzies na usługach. Jak nie mozesz znalesc u siebie w wiosce to poszukaj wioske dalej,nie wierze ze wszyscy maja swoje kombajny. Jesli chcesz prase to JD 550 kupisz za dobre pieniadze a z tego co slyszałem to dobre maszyny. Co do Sipmy "tomu" to poczytaj na AF co sadza posiadacze tych pras na jej temat. Albo zapraszam na Chat wieczorkiem wtedy koledzy Ci wytłumacza czy Fahr to to samo co Bizon i czy sipma jest taka dobra. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale ta Z224 to podobno fahr a co sądzicie o prasach NH (kostka) i jak z częściami?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja kupiłbym kombajn bo prasujesz tylko 5ha a kosisz 15ha i jeśli chciałbyś robić usługi to więcej ludzi kosi niż prasuje dla porównania u mnie na wykoszonych ogółem ok 50ha bez sieczkarni tylko ok 2ha.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Jeśli chcesz coś zagranicznego to kup Fahra jest to to samo co Bizon więc z częściami nie będziesz miał problemów, a jeśli masz duży gararz to bierz Bizona. Bo te 40 letnie Claas'y to tylko na wystawe do muzeum a nie w pole, wiem coś o tym bo niedaleki sąsiad ma takiego i co roku przed żniwami coś w nim ładuje, w żniwa i jeszcze po, i zawsze musi najmować jakiś kombajn do koszenia.

 

co ty głupoty gadasz. sąsiad z niemiec sprowadził 6cyl. mercator i nim szaleje. jeździ nim na usługi , w tamtym roku kosił u mnie, zboże kosił czysto, minimalnie troche zgubił ale to norma w starych kombajnach, w tym roku też go wezme na żniwa. te same pole kosił szybciej od bizona.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A co sądzicie o Mf-ie 506 na 5 wytrząsaczach (ceny, dostępnośc części i wydajnośc) czy warto go kupi za 17tys bez sieczkarni w stanie idealnym (jak nowy) i może ktoś wie gdzie dokupi do niego sieczkarnię? ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Sieczkarnie to raczej tylko jeździć i szukać po wątpie żeby ktoś tak sobie wystawiał.

Ale nie lepiej by było ci wszystko prasować i sprzedawać jak nie zużyjesz wszystkiego? Trochę ludzi jest,którzy chętnie kupią słomę tym bardziej sprasowaną. Może to nie duży zarobek ale powinno trochę z tego wpaść kaski w kieszeń.

 

Ja znam trzech gości co mają classy stare i kosy do 3.5m i wszystkie h***we,jeden już zmądrzał i kupił 5 m ferdka niezłe bydle ale w porównaniu do klasa to zawsze mu działa a class to co 3 dzień nie odpalał, co 2 się psuł ,czyli co 4 dzień mu działał. No tak dokładnie nie było,że co do dnia się psuł ale naprawdę do d*py był. A tych dwóch ciągle się męczy i naprawia. Jeden raz przyjechał skosić sąsiadowi 2 h żyta i 3 dni mu kosił bo co przyjechał to mu się zaraz popsuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro93    0

ja bym polecał MF i lepiej 507 6 cylindrów i niektóre części pasują od bizona


siemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A mozesz powiedziec ktore czesci pasuja od Bizona bo jakos nie wyobrazam sobie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ClaasEuropa    40

ja tez miałem taki problem i nie wiedziałem co kupić kupiłem kombajn. a jak tniesz słome i masz 5ha do prasowania to prasy sie nie oplaca to juz lepiej kombajn z sieczkarnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A ile na godzinę może skosic taki NH1520 z hederem 3.2, a ile taki mercator z 3.2m hederem?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

ja bym Ci radził kupić kombajn jak już kilka osób pisało może troche kasy dorobić na zarobkach a z tego co obserwuję to kombajnów nigdy za wiele i jak są nie sprzyjające warunki to przy chwili pogody wszyscy chcą kosić :) do nh części są drogie a za takie pieniądze dobrego bizona nie kupisz alternatywą może być MF u mnie gościu kupił takiego z hederem ok 5m i chodzi mu ok. A nie lepiej słomę sprasować przetrzymać przez zimę i na wiosnę jak brakuje i jest droga sprzedać?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj