Ferdek07

Nowa przyczepa do bel do 40 tyś - czy tylko do bel?

Polecane posty

Ferdek07    75

Jaki jest sens zakupu takiej przyczepy specjalistycznej, czy w myśl polskiego dziwnego prawa wożąc na takiej przyczepie inne materiały jak siano i słoma policja sie nie czepi? oczywiście pod warunkiem że przyczepa będzie zarejestrowana i czy można na takiej platformie wozić worki ze zbożem nawozem czy drzewo w metrach? Nie wie może ktoś czy jest możliwość zamówienia burt do takiej przyczepy?

 

Interesuja mnie przyczepy do 40 tyś .Marki takie jak metal- fach,pronar .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Jakby pisalo w dowodzie ze do przewozu bel to mogli by sie czepnąć ale takie cos raczej niejest napisane to chyba by ci nicniezrobili tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze mozna. Oby tylko konstrukcja wytrzymala i ładunek był zabezpieczony przed spadnieciem. Wnioskuje na przykładzie przyczep dluzycowych. Ja swoja woże stal ale nie widze przeszkody zeby wozic inne dlugasne materialy bo w dowodzie nie jest napisane ze przyczepka do stali tylko i wylacznie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A ja wam powiem ze jak bylaby zarejestrowana to policja juz nic nie ma do gadki bo to jest przyczepa i nie okreslisz materialu jaki nia bedziesz przewozil, moze ktos sobie bedzie chcial zalozyc burty i co tez sie przyczepia, pewnie ze nieee, najwazniejsze zeby byla zarejestrowana.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ale jak z tym w praktyce używają ludzie tych przyczep do transportu innych materiałów niż bele?

Czy na przyczepę wywrotkę z burtami np. http://www.pronar.pl/przyczepy/___t680__.html jeśli producent podaje szerokość skrzyni wewnątrz 2,4m to czy 2 bele na szerokość się mieszczą czy raczej będzie im tam bardzo ciasno i szybko burty się pogną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Posluchaj kolo mnie znajomy ma taka przyczepke na bele, i zeby kupowac taka przyczepe na ponad 30 bel musisz po pierwsze miec czym ja ciagnac i co jeszcze miec tych bel tam sporo. Kolega robi rocznie bez przesady ze 4 tysiace bel jak nie wiecej. Wiec mu jest potrzebna. On nia wozi tez jak pisales wyzej drzewo w metrach, ale wiesz do lasu to ona sie nie nadaje, bo ma swoja dlugosc.

Napisz ile bel robisz. Bo moze jednak skrzyniowa bedzie ci bardziej potrzebna i czesciej uzywana, bo np. zniwa itp. a tam masz sztywna platforme.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

T 022 to raczej na 30 bel nie jest ale mniejsza o to, mam już podobny wynalazek i delikatnie mówiąc jest w nienajlepszym stanie technicznym i nie jest rejestrowany, 30 tyś za taką przyczepę o podłodze dł 6,5m to jednak dużo i wątpie żebym taką kupił (może kiedyś) ale ciekaw jestem jakie jeszcze zastosowania mają te fury i czy tam można zamontować burty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja usiebie mam zrobione 2 fury do bel i na dwie biore 28 sztuk.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh temat jest smieszny ;) ale jak bys mial taka przyczepe to po mojemu to mozna na niej wozic co sie chce nawet i obornik tylko bys musial pozniej widełokowac heh bo ona nie ma tłokow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

sądze że na takiej platformie można przewozić wszystko i policja niema prawa sie przyczepić jeśli nie przekracz jakiś tam metróm ustalonych w polskim prawie ...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Możesz przewozić wszystko: słomę, siano, sianokiszonkę, palety z cegłami, nawóz, drzewo i wszystko co zechcesz. W dowodzie nie masz wpisane przyczepa do bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

przewozic mozna wszystko co zechcesz bo to jest przyczepa.a jesli chodzi o kupno takiej przyczepy to lepiej kupic rame przyczepy ciezarowej zrobic podłoge i i przyczepa jak ta lala przynajmniej jest takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ta przyczepa kosztuje pewnie ze 40 tys. A ciężarową kupisz za 15 w super stanie i podobnych wymiarach. Ja bym w życiu tyle pieniędzy nie dał za taką przyczepę, którą wykorzystasz praktycznie jednostronnie. To jest moje zdanie, decyzja (i kasa) twoja.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Faktycznie cena jest porażająca a co najśmieszniejsze jak poszukąłem cen tych przyczep to w ciągu roku -max 2 lat ceny podnieśli o 15-20%!!!!

30 tyś za przyczepę o podłodze długości 6,5m więc więcej jak 6 bel w 1nym rzędzie, ale wywrotki też tanie nie są i ktoś jednak te nowe przyczepy kupuje więc dlaczego tak negatywnie nastawieni jesteście do przyczep do bel, ktoś inny może napisać to samo o wywrotkach, bo jaki sens jest dać 30-40 tys za przyczepę 6- 8t jak jest dużo urzywanych lub ciężarówkę można za tyle kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

14 tonówka z Pronara o długości ładunkowej 11 m to koszt 40 tys. netto

16 tonówka z Metal-Techu o długości ładunkowej 11 m to koszt 44 tys. netto

11 tonówka z Metal-Techu o długości ładunkowej 11 m to koszt 36,5 tys. netto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za skrócony cennik ;) Moim zdaniem przyczepa, zwłaszcza sztywna, jest jak prostym konstrukcyjnie pojazdem, że używana jest bardzo dobrą alternatywą. A co najważniejsze dużo tańszą.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

3,5 t ładowności to sobie 7 belek kiszonki wrzuce, he he. I za tą cenę. Wolę dać 2 x tyle i mieć ładowność 14 ton.

Załoduj pełną i rusz terenówką na łące, powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

co nie zmienia faktu ze uzywana sztywna super przyczepe mozna wyrwac duuuzo taniej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

he a znajomy mercem okularnikiem z troche mniejszą po 4 belki z łąki zbierał ;) a tak wogóle to pisałem o słomie i sianie a jak zabrałbym z 10 bel to już fajnie by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Moim zdaniem lepiej kupić starą przyczepę i ją wyremontować niż tyle kasy pakować w nówkę. A można zrobić też z wymiennymi burtami i masz 2 w 1, kiedy ci jest potrzebna do sypkich rzeczy to zwykłe burty, a jak chcesz przewieźć bele to je zdejmujesz i gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

taa i psy cię zawiną na lawete za niemanie rejestracji ;) no chyba że zarejestruszesz ten wynalazek o ile to takie proste, a do takiej pronarowskiej można też burty dorobobić, a ile na taką drzewa można by nałożyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

 

Ładna tylko że 10 tonówka a nie 14 ;) Czytaj ze zrozumieniem.

 

@Manio1523A -chodzi o to żeby nie bawić się w jakieś odkładanie i zakładanie burt bo jeśli jest nawał pracy to nie ma czasu na takie pierdoły. Ja mam 2 x 12 ton i też mógłbym zdjąć burty i ładować bele ale kto się będzie z tym bawił?

 

@yacenty -znajdź mi używaną przyczepę o wysokości 1-1,2 m i długości 11 m na którą wrzucę ponad 50 bel słomy 1,2 m :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

daj wymiar, dawaj na ebay tam są takie wynalazki ze bania mała ;)

za 2tys E była ostatnio przyczepa 16ton wywrotka, nie wiem tylko czy wysokość by ci sie zgadzała - tam bardzo duzo było potężnych przyczep.

Ja nie chciałem takiej brac bo mam wjazd na podwórze po łuku i z taką francą długości 8m po prostu nie wyrobie, do tego jeszcze dochodzi dyszel


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj