Ferdek07

Nowa przyczepa do bel do 40 tyś - czy tylko do bel?

Polecane posty

lamboR6    5

Ładna tylko że 10 tonówka a nie 14 Czytaj ze zrozumieniem.

 

Przepraszam myślałem że chodzi Ci o DMC, a ta ma 14 DMC. Niewiedziałem że oni tyle rodzaji tego robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Powiem tak sam myślałem nad taką przyczepą gdyż znajomy ma składać na dofinansowanie i uzgodniliśmy, że koszty dzielimy na pół a że można odliczyć vat i 50% zwrotu z Agencji to wychodzi całkmiem miła cena np. za 6,5 m chcą 28000 brutto to by nas wyniesło około 12tyś/2, a za 9,5m około 36tyś to wychodzi około 15tyś/2

Ale jak bym miał kupić bez dofinansowania i sam to wolał bym używaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Jakby pisalo w dowodzie ze do przewozu bel to mogli by sie czepnąć ale takie cos raczej niejest napisane to chyba by ci nicniezrobili tak mi sie wydaje

 

 

Poszukałem na necie i wychodzi mi na to że według instrukcji obsługi (a więc wszelkich badań do dopuszczenia do ruchu itd) przyczepa może być użytkowana tylko zgodnie z przeznaczeniem, a przeznaczenie to transport balotów słomy siana itp.

Więc uwzględniając kodeks drogowy przyczepa ta gdy jest wykożystywana zgodnie z przeznaczeniem jest przyczepą specjalną i nie musi być rejestrowana, a gdybyśmy chcieli wozić coś innego to zapewne trzeba by rejestrować, ale diagnosta musiał by coś tam w papierkach pozmieniać że jest to przyczepa ciężarowa rolnicza bo przyczepy specjalne ciągane przez ciągnik rolniczy i pojazd wolnobierzny nie podlegają rejestracji <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Według mnie nie opłaca się kupować takiego czegoś.Lepiej kupić burtową,szczepić dwie i będzie to samo a przygotowanie do bel przyczepy burtowej aż tyle czasu nie zajmuje.My zrobiliśmy (prawie) do bel ale to głownie decyzja ojca.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Na 2 nie nałożysz tyle co na jedną najmniejszą pronarowską, pozatym w zwykłych wywrotkach szerokość 2-2,2m to za mało żeby stabilnie leżały belki i do tego w 3 sezony załatwisz sobie burty, jeśli ktoś 2/3 transportu ma wożenia bel to dlaczego by nie, pozatym przyczepy z platformą 2,5x7m burtowej nie da się zabardzo kupić albo kosztuje 2-3 razy tyle co ten pronar a taka przyczepa do transportu drzewa, materiałów budowlanych, nawozu ito jest super,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

2,5x7m da się z budowlanej od samochodu ciężarowego. Koszt dobrej używanej ok 10-20 tys zł napewno taniej niż nowa z pronaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Zależy kto co chce,ile ma pieniędzy,odległość na jaką transportuje.Ja jakoś po 5 sezonach burt nie zniszczyłem...2,2m które ma D 47 albo D 55 wystarczy,bo i tak najlepiej wiązać pasami bo szybciej się pojedzie i nie ma pewności jak się nie zwiąże,a jak nie to odpiąć bok.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
2,5x7m da się z budowlanej od samochodu ciężarowego. Koszt dobrej używanej ok 10-20 tys zł napewno taniej niż nowa z pronaru.

Koledze odsprzedałem ciężarową, burtową dwuosiówkę o wymiarach 2,5X 8,5, widziałem ją załadowaną na drodze - wyglądała jak wagon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jak zrobię fotki to wam wstawie jak mam przerobione przyczepy do wożenia drewna ale słomę też idealnie się wozi. zorzyk2 a ile zmieścił na niej balotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olekzelku2    1

wujaszek ma przyczepe pronara do bel trzy osiowke 2gi rok i nie narzeka dorobil do niej burty i wsio cacy do tartaku wozil nią drzewo spowrotem deski i nikt sie nie przyczepil :) a w dowodzie rejestracyjnym bylo by tylko wpisane nazwa przyczepy symbol i inne szczegoly...

w filmiku widac te burty ...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Według mnie przyczepa z burtami nie zastąpi przyczepy do bel, na przyczepę z burtami nie nałozysz tyle co na jedną nawet jak byś podczepił dwie burtowe, chyba że byś przerobił przyczepę ciężarową tak jak tu na filmiku http://www.youtube.com/watch?v=xDmbWKUBucU tylko dospawać na przodzie i na tule pałąki żeby bele nie zleciały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Przyczepy tego typu staną się niedodzownym elementem wyposażenia nowoczesnego gospodarstwa jako wilozadaniowy sprzęt do transportu.

Oczywiście jeśli ktoś ma problemy z pozyskiwaniem środków na inwestycje zawsze będzie starał się zmniejszyć koszty i zastosuje półśrodek w postaci sprzętu użuwanego, a w ostateczności jakiś przeróbek i własnych konstrukcji.

Osobiście posiadam taką przyczepę T022 od roku i mogę wymienić jej zalety i zastosowanie. Po pierwszej modyfikacji tego sprzętu która sprowadzała się do demontażu pałąków (przód, tył) wykorzystuję ją do:

1. Transport bel kiszonki ustawionych pionowo ( max 17 szt - czyli ok. 10t.), bele ładowane łapami są stabilne, łatwe do ustawienia i zdjącia, nie odkształcają się, nie napowietrzają.

2. Transport na paletach, skrzyniopaletach

3. Transport big bagów.

4. transport dłużyc - stal, drewno, itp.

5. transport siano słoma w małej kostce.

6. Przewóż innych materiałów, maszyn i urządzeń jak na lawecie.

7. Ewentualnie transport mat sypkich po dorobieniu niskiej burty - (przy stosowaniu podajników ssąco tłoczocych rzden problem z rozładunkiem)

 

Zalety:

1. Niewielka masa w stosunku do ładowności.

2. Nisko podłoga.

3. Dobry dostęp łądowaczem z każdej strony (po zdjęciu tych pałąków)

4. Niskie koszty badań technicznych i opłaty OC.

5. Duża zwrotność (stosunkowo mały rozstaw osi).

6. Dobra trakcyjność - jazda po grząskim terenie.

 

Wady samoróbek i ciężarowych.

1. Duże koszty rejestracji i ubezpieczenia.

2. Wątpliwy stan techniczny.

3. Czasami brak możliwości rejestracji lub korzystania z dróg publicznych.

4. Niejednokrotnie przekraczanie przepisów drogowych - nieprawidłowe sprzeganie z ciągnikami rolniczymi.

5. Duża masa.

6. Mała zwrotność.

7. Itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wybacz-ale z podpunktem 6 w części "zalety" polemizowałbym-tu gdzie mieszkam przyczepy te sprawdzają się tylko na suchszych łąkach-przynajmniej te na oponach "400"-dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na pomysł żeby wyposażać je w wyższe koła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Metaltech produkuje przyczepy na kołach 385/65R22.5, w opcji są nawet 550/60R22.5. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mam, ale sądząc po wypasie będą się kręcić w okolicy Wieltonka.:) Podejrzewam, że za PB 13 z szerszymi kołami trzeba będzie zapłacić w granicach 40 tyś. netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Koszty rejestracji i ubezpieczenia i podatek drogowy(śmiesznie niska kwota) są identyczne w obu przypadkach, bo rejestruje się je jako rolnicze. Stan techniczny, to nie kot w worku, a duże koła na łące i polu, to wielka zaleta. Jedynie spora masa własna może być jakąś przeszkodą, za to ładowność sięga 14 ton bez naginania przepisów, reszta wad tu wyliczonych jest wymyślona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zorzyk-a ja cały czas postuluję coby chociaż na bliźniakach przyczepkę postawić-to co podałeś w linku to u nas (nawet w suchym roku) to jedynie na pola się nadaje-dodam że nie jest to jakiś odosobniony przypadek-dookoła śmigają dziwne konstrukcje,samoróbki a wszystko to na wysokich kołach i bliźniakach-inaczej nie ma szansy wjazdu na łąkę-że o wyjeździe nie wspomnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Jaki jest koszt zarejestrowania przyczepy do bel która jest na podwoziu barakowozu i czy się opłaca rejestrować jeżeli przyczepa wykorzystywana jest tylko latem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tą w linku podałem jako ripostę na potrzebę dużych przeróbek(burty, itp) przyczepy ciężarowej ciężarowej. Koła zmienić żaden, a chcąc mieć coś porządnego to trzeba zainwestować. Kilka lat temu kolega kupił zachodnią przyczepę dwuosiową o długości 8,5m i teraz obuł ją olbrzymimi kołami kupionymi w Pronarze. Wygląda na nich jak monstrum, a po łące jedzie jak panisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zorzyk-w jakie oponki obuł tą przyczepę-tzn.jaki rozmiar ?Pytam bo w tym roku bliźniaki 11.00-20 mi skapitulowały w starciu z torfem  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie wiem, nie znam rozmiaru. Płacił za szt.700zł, a koła pochodziły od jakiegoś sprzętu z reklamacji. Jarek, jakie masz piasty (na ile szpilek)w tej przyczepie? Ten rok jest niesamowicie mokry i niewielu jest rolników, którzy nie zostawili głębokich kolein na łąkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj