Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie

Polecane posty

yacenty    3864

nie chodzi o wyglad - liczy sie moc na kolach i jak najmniejsze poslizgi i ugniatanie

teraz mam niby super oponki ale ciagnik buksuje i bardzo gniecie - ciezko ustawic agregat tak zeby uprawiac na 5cm - zawsze zostaje slad tylnych kol a po co uprawiac na 10 skoro ziemniakow nie sadze?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

oj wygląd to przy okazji :rolleyes: jak juz będziesz miał to końiecznie zdjecia :(

tez bym wzioł Taurusa no chyba ze poczekasz za conti...cena ta sama


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

tu cie zaskocze - 14.9


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

z tyłu - popatrz na inne fotki w katalogu zetor, wtedy widać więcej,

jak mi się uda jutro wyczyścić troche ciągnik to zapodam wiecej fotek


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

40cm czyli 16cali,

tak mi sie wydaje - nie mierzylem od rantu do rantu tylko od tego wybrzuszenia w srodku

rant rant byłoby wiecej

 

temat juz raczej mało aktualny, 2 rzuty moneta i padło na to że bierzemy 480, 2 rzut i mamy Mitasa, w razie jak beda z nimi problemy to zmienie zamowienie na Baruma


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

i jak w kolejdoskopie:) dzis jednak potwierdzilem continentalki ac65

czas realizacji zamowienia 3-4tygodnie, zobaczymy jak sie firma wyrobi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Wg katalogu firmy Continental Twoje opony na felgach o szerokości 16'' bedą miały szerokość "tylko" 517 mm, na 18" mają 537 mm szerokości, w jakiej cenie bedą (netto) te AC65 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864
Wg katalogu firmy Continental Twoje opony na felgach o szerokości 16'' bedą miały szerokość "tylko" 517 mm, na 18" mają 537 mm szerokości, w jakiej cenie bedą (netto) te AC65 ?

2220,

chwila to szerokosc opony zalezy od szerokosci felgi?

mnie sie nikt nie pytal o to jaka mam felge


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

@ yacenty

 

Jeśli dasz adres to mogę wysłac mailem Tobie katalog firmy Conti, kiedys znalazlem go na necie;

 

 

Bardzo jasno jest tam napisane, że szerokość opon niskoprofilowych zależy od szerokości felgi; dla opon diagonalnych czy o profilu 85 szerokość felgi nie ma znaczenia

 

 

P.S. Na obręczy od strony wew. powinien być wytłoczony jej rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli zetor nie będzie dziarsko wyglądał???przecież to "tylko" 517 mm ;) chciałbym takie do MF ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Ja marzę o oponkach 540/65/30 zamiast 18.4 R30, przedniego napędu juz wtedy nie musiałbym używac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864
@ yacenty

 

Jeśli dasz adres to mogę wysłac mailem Tobie katalog firmy Conti, kiedys znalazlem go na necie;

Bardzo jasno jest tam napisane, że szerokość opon niskoprofilowych zależy od szerokości felgi; dla opon diagonalnych czy o profilu 85 szerokość felgi nie ma znaczenia

P.S. Na obręczy od strony wew. powinien być wytłoczony jej rozmiar

jacek at agrofoto.pl tutaj wyslij - chyba mam ten katalog ale po niemiecku a ten jezyk nic mi nie mowi,

szukalem tych numerkow ale chyba jakos niefortunnie ktos je zamalowal,

teraz kola sa umyte, wiec moze jutro uda mi sie znalezc

 

wynika z tego dokumentu ze na feldze 16 cali 540 jest szersza od 480 o cale 25mm jak dla mnie <LOL> szkoda ze o tym nie wiedzialem wczesniej

 

jeszce jakbysmi przetlumaczyl co znacza tytualy kolumn przy tym dokladnym opisie rozmiarow to by było super:

1. rozmiar opony,

2. felga

3. szerokosc

4. srednica opony (zewn)?

5. nie mam pojecia

6. obwód

7. radius index? co to jest i jak to rozumiec?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

i chusteczka, continental mnie wykiwal

opon nie bedzie - 1.5 miesiaca zwodzenia i powiedzili ze raczej do konca maja nie bedzie a jesli juz to 2 razy drozej niz gadalismy w lutym!!!!

dlatego temat jest juz skonczony, biore jakies 480/70 - takie jakie beda najszybciej na moim podwórku (wszystko wskazuje na baruma ar70).

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

i dzis przyjechały ładne Barumki AR70, cena bardzo konkretna, teraz tylko poczekac na wymiane i bedzie gicior,

bede w domu to cykne jakies foty - ktoś chetny na stare barumy 16.9 r38? zostało jeszcze srednio 28mm bieżnika - do jakiegos 80km ciagniczka oponki ideal.

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
ktoś chetny na stare barumy 16.9 r38? zostało jeszcze srednio 28mm bieżnika - do jakiegos 80km ciagniczka oponki ideal.

 

pozdrawiam

YacentY

a czy nie lepiej zostawić na bliźniaki? felgi,sprzęgi i wszystko gra! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ojciec nie chcial, przerabialismy juz temat, kupa zabawy z blizniakami a dla 100km mysle ze 480/70 r38 w zupelnosci styknie - nowki protektor duzy, jeszcze teraz kola ustawie w maxymalnej pozycji i bedzie luzik


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0

Yacenty,

Ja podobnie jak Tomek doradzałbym Ci zostawienie i okazyjny zakup kompletu felg, sprzęgi można dorobić samemu, tym bardziej, że pisaleś o chęci zmniejszenia ugniatania gleby - przy bliźniakach nie ma porównania, sam je stosuję i jest to świetna sprawa. Opony już masz a kokosów za nie nie dostaniesz.

Damian


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

teraz to juz bym musial kupic 2 komplety felg i inne opony 16.9 bo kompletowac 480 nowki i 16.9 to chyba nie ma wiekszego sensu?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0

http://www.kpodr.pl/mech_bud/mechanizacja/opony_na_miare.php

 

Ja bym kompletował bliźniaki, choć duży efekt daje już samo obniżenie ciśnienia.

Zależy do czego jest ten ciągnik używany, na jakich glebach.

Obciążenie tylnej osi dochodzi do 80% ciężaru ciągnika gotowego do pracy, rozłożenie tej masy na 2x większą powierzchnie styku z glebą daje wymierne efekty.

Precyzyjna uprawa, mniejsze ugniatanie, poślizg, większa siła uciągu -> bliźniaki. :lol:

Minusy - większy promień skrętu o ile nie ma bliźniaków rowniez na osi skrętnej, konieczność demontażu do niektórych prac, niekiedy szerokość ciągnika z bliźniakami może być kłopotliwa - wąski garaż.


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

wiesz ciagnik jest glownym w gospodarstwie, robi wszystko za wyjatkiem pryskania i zwozki slomy,

zastosowanie blizniakow widze tylko na wiosne do agrgatu i siewnika do nawozu - przy pierwszej dawce - pozniej juz nie bardzo,

na jesieni to raczej tylko agregat, do pluga to nie ma o czym marzyc bo nie mam super pluga przy ktorym ciagnik idzie po caliznie :lol:

 

zobaczymy czy uda mi sie sprzedac te opony, jak dostane z 1000 to pogonie, jak mniej to poszukam felg, ale wtedy bedzie inna wyskosc kol - jaki to ma sens? mysle ze roznicy bedzie 3-4cm.

 

nie wiem czy ma sens zakladanie blizniakow przy agregacie 3m?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj